„Santaka“ / Daug šalių apkeliavusiam vilkaviškiečiui mieliausia – gimtinė

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Šeima išsinuomotų butą arba namą Vilkaviškyje. Tel. 8 630 87 651.
Galioja iki: 2019-04-25 09:12:27

Parduoda jauną, veršingą karvę (veršiuosis gegužės mėn.) ir mėsinę telyčią Vilkaviškio r. Tel. 8 608 20 494.‬
Galioja iki: 2019-04-26 09:28:44

Išsinuomotų namą arba butą Vilkaviškyje ilgesniam laikui (gali būti be remonto). Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-26 10:50:13

Parduoda FORD MONDEO CARAVAN (2005 m., 2 l, dyzelis, 85 kW, sidabro spalvos, geros būklės, praeita TA). Tel. 8 614 89 347.
Galioja iki: 2019-04-26 14:43:46

Parduoda gyvenamąjį namą su ūkiniu pastatu Ančlaukio k., Vilkaviškio r. (yra visi patogumai, prie namų yra 3 ha žemės). Tel. 8 688 20 981.
Galioja iki: 2019-05-03 09:16:08

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.). Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-05-03 13:06:50Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2014-12-30 08:48

Dalinkitės:  


Į gimtąjį Vilkaviškį Dainius Žikevičius su šeima stengiasi grįžti kaip įmanoma dažniau.

Nuotr. iš asmeninio albumo


Daug šalių apkeliavusiam vilkaviškiečiui mieliausia – gimtinė

Andrius GRYGELAITIS

Vilkaviškietis Dainius ŽIKEVIČIUS – aukštas pareigas Užsienio reikalų ministerijoje (URM) užimantis specialistas. Nepaisant to, jam svarbūs tiek tarptautiniai, tiek gimtojo krašto reikalai.Pirmoji darbovietė – redakcija

39-erių metų D. Žikevičius šiuo metu URM eina Transatlantinio bendradarbiavimo ir saugumo politikos departamento NATO, JAV ir Kanados skyriaus vedėjo pareigas. „Kruopštus, atsakingas, kryptingai siekiantis savo užsibrėžtų tikslų“, – būtent taip vilkaviškietį apibūdina tie, kurie geriausiai jį pažįsta.

Baigęs tuometinę Vilkaviškio 2-ąją vidurinę mokyklą (dabartinę „Aušros“ gimnaziją), Dainius įstojo į Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutą, jame įgijo Europos integracijos studijų magistro diplomą.

D. Žikevičius taip pat mokėsi Ispanijos diplomatinėje akademijoje. Iš viso šioje šalyje jis praleido ketverius metus. Tris iš jų vyriškis dirbo Lietuvos ambasadoje Madride.

„Užsienio reikalų ministerijoje dirbu nuo 1998 metų. Vis dėlto pirmoji mano darbovietė buvo „Santakos“ laikraščio redakcija. Džiaugiuosi dėl praeityje turėtos progos padirbėti žiniasklaidos srityje“, – šypsojosi D. Žikevičius.

Semdamasis tarptautinės patirties, vilkaviškietis išmoko ir ne vieną užsienio kalbą. Šiuo metu jis puikiai šneka anglų, ispanų bei rusų kalbomis.Įdomi patirtis Briuselyje

Nuo 2010-ųjų iki šių metų vilkaviškietis dirbo Belgijos sostinėje Briuselyje. Lietuvos Respublikos atstovybėje prie NATO jis ėjo politinės dalies vedėjo pareigas. Pasak pašnekovo, tai buvo įdomūs ir turiningi metai.

„Apskritai, darbas tarptautinėse organizacijose savo specifika gerokai skiriasi nuo veiklos dvišalėse ambasadose. Tai tarsi kasdieninė diskusija didelėje šeimoje, kur kiekviena šalis, nepriklausomai nuo dydžio ir įtakos, turi savo požiūrį į aptariamus klausimus ir argumentuotai bando pakreipti sprendimą, siekdama savo nacionalinių interesų įgyvendinimo. Galiausiai randamas bendras visiems priimtinas sutarimas, pademonstruojant, kad galime ir sugebame veikti vieningai, atsižvelgiant į visų NATO šalių, tarp jų ir Lietuvos, interesus bei poreikius“, – pasakojo pašnekovas.

Kartu su žmona Aiste, kuri taip pat yra diplomatė, aktyviu darbu prisidėjusi prie Lietuvos pirmininkavimo ES sėkmės ir trejus metus dirbusi Prezidento Valdo Adamkaus patarėjų komandoje, kraštietis augina keturias dukras: 12 metų Mariją, devynmetę Moniką, sausį trejus metus švęsiančią Martyną bei pirmąjį gimtadienį sutiksiančią Mildą Aleksandrą.

Galbūt dėl gana gausios šeimos Briuselyje atlikto darbo pobūdis diplomatui ir pasirodė priimtinas.

„Esame didžiausio ir galingiausio pasaulyje politinio-karinio aljanso dalis. Lietuvos vėliava, plevėsuojanti prie NATO būstinės pagrindinio įėjimo Briuselyje, kasdien primena mūsų pareigą labiau įprasminti Lietuvos narystę NATO ir kartu su kitomis sąjungininkėmis aktyviai prisidėti prie saugesnio pasaulio kūrimo, kuriame situacija yra gana sudėtinga“, – kalbėjo D. Žikevičius.Kėslus gali įveikti tik patriotizmas

Dirbdamas URM vilkaviškietis susiduria ne su kiekvienam Lietuvos piliečiui prieinama informacija. Dabartinę padėtį pasaulyje jis vertina itin rimtai.

„Tenka apgailestauti, tačiau Rusijos agresija Ukrainoje parodė, kad valstybių sienos ir toliau gali būti perbraižomos jėga, kaip tai jau ne kartą atsitiko mūsų ar kaimynų atveju dvidešimtajame amžiuje. Tokie veiksmai kelia grėsmę ne tik mūsų saugumui, bet ir bendrai tarptautinei santvarkai – ir tai nėra susiję vien tik su Ukraina“, – sakė Transatlantinio bendradarbiavimo ir saugumo politikos departamento NATO, JAV ir Kanados skyriaus vadovas.

Pasak jo, Ukraina tapo mūšio lauku, kur vyksta nuožmi kova už vertybes, už eurointegracinio kelio pasirinkimą, už šviesesnę savo ir vaikų ateitį.

„Kaip teisingai yra pastebėjusi mūsų šalies Prezidentė, Ukraina šiandien kovoja ne tik dėl savo laisvės, bet „už mus visus“. Todėl svarbu remti Ukrainos suverenitetą, jos kovą prieš agresiją ir, žinoma, turime galvoti apie saugumo padidinimą regione. Grėsmė yra reali ir mūsų užduotis – tinkamai jai pasirengti. NATO viršūnių susitikime Velse 2014 m. rugsėjo 4–5 d. priimti sprendimai akivaizdžiai prisidėjo prie mūsų saugumo sustiprinimo. Dabar svarbiausia juos deramai įgyvendinti“, – sakė vilkaviškietis.

Jis tvirtino, kad prie Lietuvos pasirengimo atremti planuotus ar neplanuotus iššūkius turėtų prisidėti ir kiekvienas iš mūsų. Tai reikia daryti stiprinant patriotinius jausmus, skiepijant vaikams meilę Tėvynei, skatinant domėjimąsi jos istorija ir kultūra, puoselėjant tradicijas, siekiant didesnės tarpusavio tolerancijos ir santaros. Tai mums turėtų padėti susivokti sunkiu momentu ir neleisti būti suklaidintiems.

Dar vienas iš būdų, padėsiančių atskirti melą nuo tiesos, – rusiškų kanalų ignoravimas, nes tai iš tiesų labai stiprus propagandos šaltinis, kuriuo paprasčiausiai siekiama suklaidinti žmones, sukeliant vidinių abejonių.

„Tinkamai pasirengti priešiškoms provokacijoms ar kitokiems nedraugiškiems veiksmams, kokius pastaruoju metu stebime kaimynystėje ir nuo kurių mes nesame apsaugoti, negalime per vieną ar dvi dienas. Tai turi tapti nuolatiniu mūsų tobulėjimo procesu. Maidanas Ukrainoje ar Sausio 13-osios įvykiai Lietuvoje parodė, kad imperiniai kėslai gali būti įveikti tik dėl žmonių patriotizmo, meilės laisvei ir savo šaliai. Jeigu ši meilė puoselėjama kiekvieno iš mūsų širdyje, kartu mes esame nenugalimi“, – teigė pašnekovas.

Pasak jo, šiais metais švęsdami narystės ES bei NATO dešimtmetį esame saugesni, nei buvome pirmaisiais valstybės atkūrimo metais.

„Džiugu, kad 2015-uosius metus pradėsime įsivesdami eurą. Tai bus svarbus žingsnis, prisidėsiantis prie tolesnio mūsų šalies politinio ir ekonominio stabilumo bei saugumo įtvirtinimo“, – pažymėjo diplomatas.Gimtinės reikalai – nesvetimi

Nepaisant užimamų aukštų pareigų, į gimtąjį Vilkaviškį D. Žikevičius su šeima stengiasi grįžti bent kartą per mėnesį.

„Visada labai malonu aplankyti gimtas vietas, pabendrauti su tėvais, be to, ir jiems sunku ilgai išbūti be anūkų, todėl stengiamės savo šurmuliu kaip įmanoma dažniau juos pradžiuginti. Kai brolis Marius su šeima atvažiuoja, namuose būna tikras pietietiškas turgus“, – juokėsi pašnekovas.

Neatitrūkti nuo Vilkaviškio gyvenimo D. Žikevičiui padeda vietinės spaudos skaitymas ir pokalbiai su tėvais Aleksandru bei Elvyra, kuriuos Dainius vadina ištikimais Vilkaviškio krašto patriotais.

Vienas iš didžiausių pašnekovo pomėgių – žaisti futbolą ir slidinėti žiemą kartu su šeima. Jei tik yra galimybė, vilkaviškietis visada palaiko ir Lietuvos krepšinio rinktinę. Dar viena Žikevičių šeimos aistra – kelionės. Darbo ir asmeniniais tikslais D. Žikevičius yra išmaišęs beveik visą Europą, Pietų Ameriką, aplankęs ir kitus žemynus. Vis dėlto jis prisipažįsta, kad mieliausia šalis jam yra Lietuva.

„Keliaujame visada su šeima. Stengiamės parodyti vaikams ką nors naujo, siekdami išplėsti jų akiratį. Įsimintinų kelionių buvo ne viena, tačiau visada geriausiai jaučiamės grįždami į Lietuvą“, – šypsojosi pašnekovas.

Kalėdas vilkaviškietis su šeima švenčia tradiciškai, kaip ir dauguma lietuvių. Kūčių vakarienę jie valgo prie bendro stalo su tėvais, o per Kalėdas lanko giminaičius bei artimuosius. Įsimintinos D. Žikevičiui buvo praėjusių metų Kūčios. Tąkart jas teko sutikti Briuselyje, tad į svečius lietuviai nusprendė pasikviesti kaimynę belgę. Ji pirmą kartą gyvenime valgė lietuviškų Kūčių vakarienę.

„Buvo įdomu stebėti, kaip belgė ragauja kūčiukus su aguonpieniu, tradiciškai pagamintą silkę bei spanguolių kisielių. Jai tai paliko didelį įspūdį. Smagu, kad savo tradicijomis galime dalytis su kitais, taip kažkiek prisidėdami prie Lietuvos vardo garsinimo“, – šypsojosi pašnekovas.

Švenčių proga vilkaviškietis visiems kraštiečiams linkėjo meilės, gerumo, ramybės šeimose, tolerancijos, mažiau galvoti apie savo svarbą ir skirti bent šiek tiek dėmesio aplinkiniams.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Alvito puošmenos traukia pravažiuojančiųjų žvilgsnius
* Paryžiaus katedros gaisras sukrėtė visą pasaulį
* Gimtinė, scena ir eilės – tai, kas suteikia gyvenimui prasmę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą balsuotumėte Respublikos Prezidento rinkimuose?
Vytenį Povilą Andriukaitį
Arvydą Juozaitį
Valentiną Mazuronį
Gitaną Nausėdą
Mindaugą Puidoką
Naglį Puteikį
Saulių Skvernelį
Ingridą Šimonytę
Valdemarą TomaševskįKalbos patarimai

Kuo keisti jaunimo žargoną „lievas“?
Nevartotinos svetimybės lievas, lieva lietuviški pakaitai: 1. prastas, prasta; menkas, menka; 2. padirbtas, padirbta; piratinis, piratinė. Pvz.: Filmas buvo lievas (= prastas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas