„Santaka“ / 2014-ųjų metų „Santakos“ laikraščio nominacijos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Turintis patirties suvirintojas dujomis ir elektra ieško darbo. Tel. 8 638 51 766.
Galioja iki: 2019-05-20 13:15:33

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį (be dokumentų), melžimo aikštelę (2 vietų), rusišką ritininį presą PRP-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-05-23 09:34:14

Reikalingas žmogus, turintis žoliapjovę, sezono metu pjauti žolę sklype aplink namą Pilviškių miestelyje. Tel. 8 682 20 404.
Galioja iki: 2019-05-23 10:45:52

Parduoda plastikinį 1 t talpos konteinerį (metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu) vandeniui, kurui, skystoms trąšoms ir pan. Yra galimybė atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-05-26 09:34:13Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2014-12-30 08:40

Dalinkitės:  


2014-ųjų metų „Santakos“ laikraščio nominacijos

Naujas žvilgsnisVargu ar yra vilkaviškiečių, nepastebėjusių nuo šios vasaros mieste prasidėjusių permainų. Dešimtmečiais apleistose miesto pakampėse išpjautos žolės, išrauti krūmai, išnaikinti šabakštynai. Sutvarkyti Šeimenos paupiai, žalieji plotai Nepriklausomybės gatvėje, performuojami gėlynai – visa tai padarė UAB Vilkaviškio komunalinio ūkio darbuotojai.

Geros permainos mieste prasidėjo tada, kai komunalininkams vadovauti pradėjo naujas direktorius Valentinas GRAŽULIS. Nepabijojęs ateiti vadovauti įmonei, kurioje po kelis mėnesius darbuotojai negaudavo algų, V. Gražulis ne tik inicijavo apleistų miesto vietų sutvarkymą, bet ir ėmėsi pertvarkų pačioje įmonėje. Vadovas nupirko naujos pažangios technikos, palengvinančios komunalininkų darbą, plečia bendrovės veiklą, ieško naujų sričių ir galimybių įmonei uždirbti daugiau lėšų.Jaunystės eliksyras2014-ieji rajono istorijoje paliks įrašą apie Vilkaviškyje pradėjusį veikti trečiojo amžiaus universitetą (TAU). Kuris laikas rusenusią idėją kurti tokią neformaliojo suaugusiųjų švietimo instituciją realizavo Vilkaviškio rajono švietimo pagalbos tarnybos sutelktos entuziastės. Ir steigiant universitetą, ir dabar svarbiausių darbų planai pirmiausia rikiuojasi TAU tarybos pirmininkės Dalytės ŠILEIKIENĖS mintyse.

Kuriant šią visuomeninę organizaciją darbų nestigo. D. Šileikienė puikiai prisimena buvusius žygius. „Ėjome registruoti asociaciją, užsiimsiančią šviečiamąja veikla, o rūpesčių turėjome tiek, lyg būtume ruošęsi sukti milijoninį verslą“, – sakė savanorystės pagrindais universitetui vadovaujanti vilkaviškietė.

Vilkaviškio TAU šiandien turi apie tris šimtus klausytojų ir šis skaičius dar vis auga. „Negi atstumsi žmones? Juk jie taip nori šitokios veiklos!“ – kalbėjo D. Šileikienė.Šachmatų karaliusKažkada Vilkaviškio rajone šachmatai buvo itin populiarus užsiėmimas, tačiau ilgainiui pradėjo merdėti. Prieš kelerius metus vėl atsirado šachmatų entuziastų. Vienas iš jų – rajono sporto mokyklos treneris Rolandas MARTINKUS.

Daugiau nei prieš ketverius metus Vilkaviškyje pradėjęs dirbti marijampolietis greitai rado bendrą kalbą su jaunaisiais mūsų rajono šachmatininkais. Jis netgi yra prisipažinęs, kad treniruoti vilkaviškiečius yra maloniau nei marijampoliečius, nes mūsiškiai nėra išpuikę, noriai lanko būrelį, viskuo domisi. R. Martinkus, negaudamas užmokesčio, treniruoja Vilkaviškio vaikų lopšelių-darželių „Eglutė“ bei „Buratinas“ mažuosius ugdytinius.

Per daugiau nei ketverius metus jo auklėtiniai iškovojo ne vieną svarbų laimėjimą. Šiemet R. Martinkaus treniruojama vilkaviškietė Areta Jaškūnaitė dalyvavo Pasaulio merginų iki 18 metų šachmatų čempionate Pietų Afrikos Respublikoje.Platūs užmojaiProsenelio žemėje puoselėjančio didelį ir reikliai prižiūrimą ūkį matlaukiečio Roberto MICKEVIČIAUS sumanymai aprėpia kur kas plačiau negu kasdieniai žemdirbio rūpesčiai. Ūkininko iniciatyva dulkės nuvalytos nuo jo giminės bei artimiausių kaimų praeities reliktų. Robertas yra įkūręs turtingą eksponatų etnografijos muziejų, kolekcionuoja tarybinių laikų transporto priemones.

Ne pirmą kadenciją Matlaukio seniūnaičiu išrinkto vyro mintys sukasi apie tai, kaip atnaujinti iki šiol niokotus buvusius kaimo kultūros namus, kaip kolūkių laikų simboliu tapusiuose šienainio bokštuose įrengti apžvalgos aikšteles, pastatyti Matlaukio dvaro atminimo akmenį.

Iš seno, šiukšlėmis užversto žvyro karjero sukūręs Šveicariją primenantį kraštovaizdį su pušynais, tvenkiniais ir kalnais, ūkininkas vis dar nepaliauja stebinti visuomeniškumu, gerais darbais ir plačiais užmojais kurti grožį, imtis pinigais nepamatuojamų darbų, siekiant geriausio rezultato.Etnokultūros sergėtojaSūdavos kaimo šviesuolės Reginos NAUJOKAITIENĖS visuomeninės veiklos stažą, besitęsiantį dešimtmečiais, galima matuoti ne tik krašto istorijai atiduotu laiku.

Kraštotyrininkės triūsą atspindi aplinkinių kaimų gyvenimą praturtinusios Sekminių ir bėgimo kalbininko Juozo Senkaus garbei tradicijos. Darbus galima skaičiuoti ilgais metais Sūdavos vidurinės mokyklos ir Sūdavos krašto muziejuose, kone pusšimtį bendraminčių sutelkusioje Sūdaviečių etnokultūros asociacijoje. Tik laikas parodys, kelios ateities kartos sklaidys R. Naujokaitienės rūpesčiu sudarytą knygą „Sūdavos kaimas 1922–2012“, kiek dešimtmečių krašto šviesuolių atminimą saugos parko medžiai, atminimo akmenys... Šių metų pabaigoje kraštotyrininkei atlėgo Rementiškių dvaro remonto rūpesčiai. Dabar žmonės turi kur jaukiai susieiti, o jų suneštos muziejinės vertybės bus tinkamai eksponuojamos.Vadovo pavyzdysGema SKYSTIMIENĖ Klausučių seniūnijai vadovauja 27-erius metus. Daug gerų darbų seniūnijoje nuveikta per šį laikotarpį, tačiau bene labiausiai seniūnė ir tikriausiai visi gyventojai didžiuojasi ne taip seniai įruoštu puikiu Atgimimo parku. Pasivaikščioti į Klausučius dabar dažnai atvažiuoja žmonės iš įvairių aplinkinių vietovių. Tokio gražaus, jaukaus parko neturi net rajono centras Vilkaviškis.

Aktyvi, energinga, visuomet besišypsanti ir kupina idėjų – tokią pažįstame Klausučių seniūnę G. Skystimienę. Žiūrint į seniūnijos vadovę atrodo, kad ji tiesiog džiaugiasi tuo, ką daro. O gal tai klaidingas įspūdis? „Neklaidingas. Aš iš tiesų be galo myliu šitą darbą“, – yra pasakiusi G. Skystimienė.Reveransas gimtineiVerslininkas Audrius ČERNAUSKAS visuomet nusišypso išgirdęs klausimą, kur yra jo namai. Tris bendroves Danijoje ir dvi Lietuvoje turintis vyras daugiausia laiko praleidžia užsienyje, jo šeima apsistojusi Vilniuje, o verslą plėtoja gimtajame Vilkaviškio rajone, kur yra deklaravęs savo gyvenamąją vietą. Jaunas verslininkas nuolat suka galvą, ką būtų galima padaryti, kad gimtojo krašto žmonėms būtų geriau gyventi. Jis steigia bendroves, kuria darbo vietas gimtinėje, o į įmones Danijoje priima dirbti tik savo tautiečius.

Giedrių kaime A. Černauskas turi autoservisą, o Keturvalakiuose šių metų pradžioje duris atvėrė medžio granulių gamybos cechas. Kai daugelis kolegų kvailino, kad nemiškingame mūsų rajone toks verslas žlugs, Audrius nepasidavė. Jis visada laikėsi nuostatos, kad investicijos gimtinėje galbūt atsipirks per ilgesnį laiką nei kitur, bet juk ne viskas gyvenime matuojama vien pinigais.Veiklos sparnaiKaralkrėslyje įsikūręs ir čia turizmo paslaugų verslą įsukęs UAB „Konsultus“ Marijampolės biuro vedėjas Žilvinas GELGOTA pažįstamas visose rajono kaimo bendruomenėse.

Savo karjerą Vilkaviškyje prieš gerą dešimtmetį pradėjęs nuo Turizmo ir verslo informacijos centro direktoriaus pareigų, vėliau jis „emigravo“ į Marijampolę, tačiau Vilkaviškio nepaliko nė vienai dienai. Žilvinas yra padėjęs paruošti projektus ne vienai Vilkaviškio rajono kaimo bendruomenei ir tarp kaimo žmonių vadinamas savu. Verslininkas gerai pažįstamas ir miestiečiams. Jį galima pamatyti ne viename labdaringame renginyje, mat Žilvinas yra aktyvus „Lions“ klubo narys, savo negęstančiu entuziazmu naudingai veiklai uždegantis ir kitus.Kūrybos versmėsPažįstantieji vilkaviškietę Pilviškių „Santakos“ gimnazijos dailės mokytoją Vaidutę DIRŽIUVIENĘ gerai žino jos kūrybiškumą. Ten, kur ji dalyvauja, nuobodu ir nyku niekada nebūna. Kūrėja išradingai rengia autorinių darbų parodas, neatsisako išpuošti kitų sumanytus renginius, sugeba pažadinti savo mokinių kūrybines galias, nestokoja netikėčiausių idėjų. Viena iš jų – įpūsti gyvybę merdėjančiam Vilkaviškio miesto sodui. Pavasarį su šeimynykščių talka iškuopusi vieną senojo sodo kampelį jį pavertė savo karpinių ekspozicijos vieta. Rudenį V. Diržiuvienė buvo viena iš iniciatorių miesto sode surengti jau didesniam visuomenės ratui skirtą įvairiapusiškesnį renginį.

Šiais metais savo kūrybos darbus susiejusi su K. Donelaičio jubiliejumi V. Diržiuvienė parengė stilingą, poemos „Metai“ įkvėptų karpinių reprodukcijomis išpuoštą 2015 metų kalendorių.Jaunas verslasPrieš bemaž dvejus metus trijų vilkaviškiečių – Manto ŠITKAUSKO, Manto BALČIŪNO ir Mindaugo GALINAIČIO – įkurta įmonė „Grupinispirkimas.lt“ šiandien žinoma ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Statybines medžiagas tiekianti firma, pradėjusi nuo grupinių pirkimų schemos, prie jos ir pasiliko, tačiau mastai – jau kiti. Pradžioje verslą plėtojusi nedidelėse patalpose nuosavame name, įmonė rudenį pasitiko erdviame pastate Giedrių gatvės gale, už geležinkelio. Čia jauni verslininkai išsinuomojo didžiulį sandėlį, patys susiremontavo patalpas biurui.

Įmonės įkūrėjai šituos metus vadina sėkmingais. Nuo jų pradžios uždengta pora šimtų stogų, apšiltinta ir apdailinta daugybė namų, ūkininkams įrengti keli ne mažesni nei 1,5 tūkst. kv. m skardiniai angarai. Vien prilydomosios stogų dangos po visą šalį išvežiota ir prilydyta kelios dešimtys tūkst. kv. metrų. Tai būtų įspūdingi skaičiai ir didelei įmonei. Negana to, įtemptai dirbantys vyriškiai randa laiko padėti ir esantiems greta žmonėms, ir dalyvauti visuomeniniame gyvenime.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ūkininkai vengia savarankiškai deklaruoti pasėlius
* Eiti su lazdomis blogo oro nėra
* Dėl šuns lojimo darbo turi Savivaldybė ir policija
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar esate gavę europinės paramos lėšų?
Gavau paramą verslui, ūkiui.
Paramos lėšomis atsinaujinau būstą.
Prašiau, bet man jų neskyrė.
Europinių pinigų nesu prašęs.Kalbos patarimai

Ką vartoti vietoj skolinio blògas?
Vietoj nenorminio žodžio blògas (angl. blog, weblog, web log ) teikiamas lietuviškas atitikmuo tinklaraštis. Tai internete paprastai viešai skelbiamas dienoraštis. Plg. kiti atitikmenys: tinklaraštininkas (ne blogeris ), rašyti tinklaraštį (ne bloginti ), vesti vaizdo tinklaraštį (ne vloginti ) etc.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas