„Santaka“ / Atliekų surinkimo mokestis iki šiol priimtinas ne visiems

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-05-22 18:28

Dalinkitės:  


Paežerių kaimo pašonėje esantį didžiulį šiukšlyną kažkam reikės likviduoti. Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas S.Vabalas sakė, jog tokių sąvartynų rajone – 83.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Atliekų surinkimo mokestis iki šiol priimtinas ne visiems

Eglė MIČIULIENĖ


„Santakoje“ ne kartą buvo rašyta apie šiukšlių mokesčio rinkliavos problemas. Atrodė, jog per netrumpą laikotarpį jos jau išspręstos. Iš tiesų taip nėra.



Konteinerio nepriėmė

Į redakciją Zenonas Bendoraitis iš Paežerių kaimo (Pilviškių sen.) atėjo nešinas pranešimu apie įmoką. Vyriškis buvo supykęs, kad iš jo reikalaujama sumokėti 9 litų 60 centų vietinės rinkliavos mokestį už atliekų tvarkymą.

Z.Bendoraitis aiškino, esą prieš metus pas jį buvo atvažiavę UAB „Marijampolės švara“ atstovai siūlyti atliekų konteinerio. Tačiau jo vyriškis nepriėmė ir iki šiol tvirtino jokių atliekų surinkimo mokesčių nemokėjęs ir kvitų negavęs.

– O po metų iš niekur nieko tarp laikraščių randu šitą pranešimą. Paskambinau jame nurodytu numeriu, bet man pasakė, kad vis tiek turėsiu mokėti, nors konteinerio ir neturime. Jie man davė ir meistro, kuris dalija konteinerius, telefoną. Tas meistras man paskambino pats, bet aš sakiau, kad konteinerio neimsiu, nes man jo nereikia. Ir nesiruošiu mokėti. Konteinerio neturiu, sutarties su rinkėjais sudaręs nesu. Už mėnesį – beveik dešimt litų. Jei dar pridėsime centus už paslaugos priėmimo mokestį, per visus metus susidarys daugiau kaip šimtas litų. Paaiškinkit, ar jie gali mane pasiviję iš kišenės išimti tokią sumą?


Z.Bendoraitis teigė, kad aplinkos neteršia, šiukšles „sukompostuoja“.

– O kur dedate, pavyzdžiui, plastikines atliekas? – klausėme pašnekovo.

– Viskas išeina per kaminą, nes mes patys kūrenamės.

– Tokių atliekų deginti negalima.

– Tai kad jų labai nedaug pasidaro...

– Tačiau yra ir nedegantys dalykai – stiklas, metalas ir kt. Kur dedate tokias atliekas?

– Turiu giliai iškasęs duobę – užkasu, ir baigta.



Pilna nelegalių sąvartynų

Atliekų tvarkymo apskaitos grupės apskaitininkė Oksana Mikulskytė aiškino, jog sąskaitos Z.Bendoraitis iki šiol greičiausiai negavo dėl to, kad operatoriai – „Marijampolės švara” tik dabar apie jį pranešė apskaitos grupei.

– Tačiau šiam žmogui balandžio 3 d. konteineris buvo pasiūlytas pakartotinai. Net ir jo atsisakęs Z.Bendoraitis turi mokėti atliekų surinkimo mokestį. Jei nemokės, augs skola. Bet manau, kad jam geriausiai būtų pasiimti konteinerį ir nemėtyti šiukšlių bet kur, – sakė apskaitininkė.

Atliekų tvarkymą kuruojantis Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Vabalas sakė, kad panašių atvejų – ne vienas. Savivaldybės atstovas pasakojo, kaip vienas paežerietis konteinerį atvežusius darbininkus išsivijo su šakėmis.


– Įvesta vietinė rinkliava, ir mokestį už atliekų surinkimą moka visi žmonės. O kad kažkas neturi atliekų – tikra nesąmonė, jų turi visi. Tik kai kurie randa kitokių būdų, kur šiukšles padėti, – kalbėjo valdininkas.

S.Vabalas rodė rajono žemėlapį, kuriame pažymėti įvairaus dydžio aštuoniasdešimt trys nelegalūs sąvartynai. Daugiausia jų – Pilviškių seniūnijoje.

Pasak Savivaldybės darbuotojo, nelegalių sąvartynų skaičiumi mūsų rajonas pirmauja apskrityje.



Užkasa ir stiklus

Į Savivaldybę kiekvieną mėnesį pristatomi sąrašai žmonių, kurie vis „pamiršta“ sumokėti už šiukšlių surinkimo paslaugą, o gal ir nemoka iš principo – esą, neturi šiukšlių. Tai – anaiptol ne patys skurdžiausi gyventojai. Sąraše yra ir verslininkų, inteligentų pavardžių.

– Su tokiais žmonėmis dirbame: aiškiname, prašinėjame, kol susimoka, – kalbėjo S.Vabalas. – Pilviškiuose netoli seniūnijos gyvena toks žmogus, kuris nuolat pas mane apsilanko ir aiškina, kaip reikia tvarkyti šiukšles. Tas žmogelis viską laidoja į duobes – jam butelis atseit supūva per trejus metus... Bet aš sakau – juk ne amžinai gyvensi.

Kažkas nupirks sklypą ir tave prakeiks, ką tu padarei su žeme. Juk kada nors viską reikės išvalyti.


Vis dėlto tokių, kurie dar neturėtų konteinerio ar vengtų mokėti mokestį už atliekas, mažėja.

Dauguma žmonių turi konteinerius ir jais tvarkingai naudojasi.

Kaimo gyventojams atliekų sukaupimo normos yra mažesnės nei miesto, individualių namų savininkams – mažesnės nei daugiabučių gyventojams. Taip yra todėl, kad kaimo žmonės kai kurias atliekas gali kompostuoti, sušerti gyvuliams.



Į svetimą konteinerį

Nors atliekų rinkliava – visuotinė, vis dėlto, anot S.Vabalo, šio mokesčio mokėtojų sąrašuose figūruoja tik apie 33 tūkstančiai rajono gyventojų.

S.Vabalas aiškino, jog kaimuose yra vienkiemių, prie kurių šiukšlių išvežimo mašinoms nėra galimybių privažiuoti. Nerenkamas mokestis ir iš tų, kurie, pranešę Atliekų tvarkymo apskaitos grupei, išvyksta kur nors studijuoti, dirbti į užsienį.

Kai kurių nuosavų namų gyventojai nurodo mažesnį žmonių skaičių ir užsisako mažus konteinerius, nes už juos mokėti reikia mažiau.

Ne kartą teko stebėti, net ir pro redakcijos langus, kaip „neturintys atliekų“ žmonės šiukšles neša į svetimus konteinerius. Neretai ir prie daugiabučių namų stabteli automobiliai, iš kurių išlipę piliečiai į bendrus konteinerius išverčia maišus šiukšlių.

Krepšiai su šiukšlėmis paliekami ir pakelėse, miškuose.



Atliekos jau netelpa

Šiemet Vilkaviškio rajonas gaus daugiau taros atliekoms rūšiuoti: keturiasdešimt konteinerių plastmasei, keturiasdešimt – stiklui ir penkiasdešimt – popieriui. Jie bus padalyti visoms seniūnijoms. Tokiais konteineriais visą Lietuvą pagal savivaldybių užsakymus aprūpino Aplinkos ministerija, mūsų rajoną jie turi pasiekti spalio mėnesį.

„Marijampolės švaros“ iniciatyva Vilkaviškio mieste jau yra konteinerių plastmasei ir stiklui mesti. Suprantama, tokia tvarka ne iš karto prigyja, tačiau žmonės jau pratinasi atliekas rūšiuoti.

Gyventojai mokomi į bendras atliekas nemesti ir baterijų. Kai kuriuose prekybos centruose stovi specialūs konteineriai baterijoms, juos gavę ir didžiosios mokyklos.

Savivaldybės atstovas aiškino, jog vien balandžio mėnesį į sąvartyną pristatytas didžiulis kiekis – beveik 7000 m3 atliekų. Taip yra dėl to, kad uždaromi kiti rajono sąvartynai.

Netrukus bus pradėtas rengti didžiulis modernus sąvartynas šalia Marijampolės. Jis turi būti baigtas per pusantrų metų. Į jį keliaus ir mūsų rajono šiukšlės. Vilkaviškio sąvartynas bus rekultivuotas.

– Tačiau tuos pusantrų metų turėsime galvos skausmą, nes į mūsų sąvartyną atliekos jau netelpa. Tai – didelė problema. Kalbėsime su aplinkosaugininkais, tarsimės, ką daryti.


Nežinia, ar verta investuoti lėšas, kurti naują sąvartyną, kai po pusantrų metų bus didžiulis, modernus sąvartynas, skirtas visai apskričiai, – dėstė Savivaldybės atstovas S.Vabalas.



Publikuota: 2006-05-22 18:28:38

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai