„Santaka“ / Mokesčių inspekcijos informacija

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2004-12-09 08:37

Dalinkitės:  


Mokesčių inspekcijos informacija


Dienpinigiai už komandiruotes turės būti mokami

2004 m. lapkričio 3 d. Vyriausybė priėmė nutarimą Nr.1365 „Dėl išlaidų, susijusių su tarnybinėmis komandiruotėmis, dydžio ir mokėjimo tvarkos”.

Nutarimas taikomas visoms įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms, išskyrus biudžetines įstaigas.

Šis nutarimas įpareigoja darbdavius į komandiruotes pasiųstiems darbuotojams mokėti dienpinigius bei atlyginti su ja susijusias išlaidas pagal Komandiruočių sąnaudų atskaitymo iš pajamų tvarką, patvirtintą Vyriausybės 2003 m. sausio 28 d. nutarimu Nr.99 (Žin., 2003, Nr.11-396) (toliau – Tvarka).

Nutarime nustatyta, kad dienpinigiai, mažesni už Tvarkoje nustatyto dydžio dienpinigius, gali būti mokami, jeigu komandiruojamam darbuotojui dienpinigius moka kitas asmuo, t.y. kai dienpinigiai bus išmokėti komandiruotės vietoje priimančiojo asmens ar panašiai ir yra tai patvirtinantys dokumentai.

Šiuo atveju komandiruojamam darbuotojui gali būti mokamas dienpinigių sumos, apskaičiuotos pagal Tvarkos 3 ir 9 punktų nuostatas, ir dienpinigių sumos, išmokėtos jam kito asmens, skirtumas.



Kam pagal įstatymus gali būti naudojama parama

Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (Žin., 2002, Nr. 73-3085, toliau – GPMĮ) 34 str. 3 dalies nuostatos įtvirtino nuolatinio Lietuvos gyventojo teisę nuo per kalendorinius metus gautų pajamų išskaičiuoto pajamų mokesčio dalimi (iki 2 procentų) paremti pasirinktą ūkio subjektą, kuris pagal Labdaros ir paramos įstatymą (Žin., 2000, Nr. 61-1818) (toliau – LPĮ) turi teisę gauti paramą.



Informuojame, kad pagal LPĮ 10 straipsnį paramos gavėjai gautą paramą (taip pat ir pagal GPMĮ 34 str. 3 dalį pervestas lėšas) gali naudoti tik savo įstatuose ar nuostatuose arba religinių bendruomenių, bendrijų ir centrų kanonuose, statutuose ir kitose normose numatytiems LPĮ 3 straipsnio 3 dalyje nurodytiems visuomenei naudingiems tikslams, labdarai (jeigu jie pagal šį įstatymą turi teisę teikti labdarą).

Visuomenei naudingais tikslais laikoma veikla tarptautinio bendradarbiavimo, žmogaus teisių apsaugos, mažumų integracijos, kultūros, religinių ir etinių vertybių puoselėjimo, švietimo, mokslo ir profesinio tobulinimo, neformalaus ir pilietinio ugdymo, sporto, socialinės apsaugos ir darbo, sveikatos priežiūros, nacionalinio saugumo ir gynybos, teisėtvarkos, nusikalstamumo prevencijos, gyvenamosios aplinkos pritaikymo ir būsto plėtros, autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos, aplinkos apsaugos bei kitokia visuomenei naudinga ir nesavanaudiška pripažįstama veikla.

Biudžetinės įstaigos gautą paramą gali naudoti nuostatuose nustatytiems uždaviniams ir funkcijoms įgyvendinti (veikloje reikalingam inventoriui įsigyti ar samdomiems darbuotojams apmokėti, patalpų remontui ir pan.). Švietimo įstaigos, darželiai gautą paramą taip pat gali panaudoti vaikų ekskursijoms bei išvykoms į kultūrinius renginius apmokėti. Kaip parama gautos lėšos negali būti naudojamos politinių partijų ir politinių organizacijų veiklai ar politinėms kampanijoms remti; perduodami kaip įnašas įmonei, įstaigai ar organizacijai, kurios steigėjas, akcininkas, dalininkas ar narys yra paramos gavėjas. Kaip parama gautos lėšos taip pat negali būti perduotos narystės pagrindais veikiančios organizacijos (paramos gavėjos) nariams – fiziniams asmenims ar paramos gavėjo darbuotojams (pvz., išmokant premijas) ir kitiems fiziniams asmenims, išskyrus atvejus, kai suteikiama labdara LPĮ nustatyta tvarka (2004-10-13 VMI prie LR FM raštas Nr.(18.10-31-1)-R-10073).





Daiva BANIULIENĖ

Marijampolės apskrities VMI Švietimo ir konsultavimo skyriaus vedėja



Publikuota: 2004-12-09 08:37:57

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai