„Santaka“ / Įsigaliojo nauji reikalavimai vairuotojams

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Išvalo lietaus nubėgimo sistemas Jūsų namuose ar sodyboje. Atlieka smulkų lietaus nutekėjimo sistemų remontą. Ruoškitės rudens darganoms vasarą. Tel. 8 622 30 435.
Galioja iki: 2019-06-29 13:01:01

Parduoda gyvenamąjį namą Šiaurės g. 15, Vilkaviškyje (2000 m. pastatytas, yra 12 a žemės, ūkinis pastatas, 3 garažai). Tel. 8 662 02 402.
Galioja iki: 2019-06-30 16:06:24Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2014-07-09 15:35

Dalinkitės:  


Nuo šiol policijos pareigūnams suteikta teisė panaikinti automobilio techninės apžiūros galiojimą.

Įsigaliojo nauji reikalavimai vairuotojams

Andrius GRYGELAITIS

Nuo liepos 1 d. įsigaliojo daugybė naujovių, kurios privers susirūpinti netvarkingus automobilius vairuojančius asmenis. Vienas iš labiausiai aptarinėjamų pakeitimų – techninės apžiūros (TA) panaikinimas.Galės panaikinti TA galiojimą

Nuo šiol policijos pareigūnams suteikta teisė panaikinti TA galiojimą. Tai padaryti jie galėjo ir iki šiol, tačiau dabar patvirtintas kur kas platesnis sąrašas trūkumų, kuriems esant bus anuliuotas TA galiojimas.

Jei pareigūno sustabdytas automobilis neatitiks reikalavimų, netrukus nuo transporto priemonės valstybinio numerio bus nuplėštas TA terminą nurodantis lipdukas, perbraukiama TA pažyma, o į duomenų bazę bus perduota informacija apie TA panaikinimą.

Vairuotojas galės gauti leidimą vieną parą važinėti be TA. Jis šį leidimą gauti galės tuomet, kai pašalinęs trūkumus vyks į TA centrą.

Policijos pareigūnams suteikta teisė panaikinti TA galiojimą, jei transporto priemonė neatitinka pagrindinių saugumo reikalavimų: neveikia vairo ar stabdžių sistemos, vairuotojo pusėje neveikia stiklo valytuvas, nedega joks priekinis kairysis žibintas, o sugedus bent vienam galiniam gabarito žibintui neveikia avarinė šviesos signalizacija arba transporto priemonės gale nėra pritvirtinto avarinio sustojimo ženklo.

Vairuotojai TA pažymėjimo neteks, jei transporto priemonės stiklų, patenkančių į priekinį 180 laipsnių vairuotojo matymo lauką, šviesos laidumas mažesnis negu nustatyta techniniuose reikalavimuose, jei žiemos sezono metu automobilis eksploatuojamas su padangomis, kurios neskirtos važiuoti žiemą, o vasarą – su dygliuotomis padangomis arba protektoriaus rašto gylis mažesnis nei nustatyta techniniuose reikalavimuose.

Panaikinti TA galiojimą pareigūnai taip pat galės, jei transporto priemonės žibinte panaudotas transporto priemonės gamintojo nenumatytas šviesos šaltinis ir jei stovinčios motorinės transporto priemonės su dirbančiu varikliu skleidžiamo triukšmo lygis viršija nustatytus dydžius.

TA galiojimas gali būti panaikintas ir priekaboms, jei jos ar jų prikabinimo mechanizmas yra sugadinti.

Vairuotojai nuo šiol privalo pašalinti šiuos trūkumus per 90 dienų. Jei pareigūnams panaikinus TA dokumentų galiojimą ar galiojimui pasibaigus vairuotojai nesuskubs susitvarkyti, automobilis po 3 mėnesių bus išregistruojamas.Privers pasitempti

Vilkaviškio policijos komisariato Kelių policijos poskyrio viršininkas Arūnas Kučinskas įsitikinęs, kad nauji reikalavimai privers pasitempti kai kuriuos vairuotojus bei padaryti tam tikras išvadas. Anot jo, techniškai netvarkingas automobilis – pavojus kelyje.

„Ir iki šiol pareigūnai susidurdavo su techniškai netvarkingomis mašinomis, tačiau jų savininkams galėdavo tik pritaikyti administracinę atsakomybę. Dabar vairuotojai bus priversti labiau rūpintis savo transporto priemonėmis“, – sakė A. Kučinskas.

Jis taip pat tvirtino, kad pareigūnai specialiai netikrins, ar mašina techniškai tvarkinga, tačiau pastebėję pažeidimų jie neketina daryti kokių nors nuolaidų vairuotojams, nebent būtų gautas toks įsakymas iš Policijos departamento.Atimamos dešimčiai metų

Nuo liepos pradžios įsigaliojusiuose įstatymo pakeitimuose taip pat numatoma, kad asmeniui, iš kurio teisė vairuoti transporto priemones atimta dukart už vairavimą esant neblaiviam ar apsvaigusiam nuo narkotikų ar kitų medžiagų, teisė vairuoti gali būti grąžinama tik po 10 metų.

Ta pati sankcija vairuotojams numatoma ir tais atvejais, kai teisė vairuoti buvo jau triskart panaikinta dėl kitų kelių eismo taisyklių pažeidimų.

Nuo šiol teisės vairuoti neturintys, tačiau transporto priemonę vairavę asmenys vairuotojo pažymėjimą anksčiausiai galės gauti tik praėjus metams nuo pažeidimo. Iki šiol jokie apribojimai nebuvo taikomi.

Pasikeitė ir reikalavimai galingiesiems keturračiams – juos vairuoti nuo šiol gali tik turintieji A ir B kategorijų vairuotojo pažymėjimą. Keturračiams bus išduodami ir valstybiniai numeriai.

Svarbūs pasikeitimai įsigaliojo ir taksi bei motociklų vairuotojams. Jie nuo šiol priskiriami vairuotojų kategorijai, kuriems leistina alkoholio kraujyje riba negalės viršyti 0,2 promilės. Apribojimai galioja ir asmenims, vairuojantiems daugiau nei 9 sėdimų vietų transporto priemones, vežantiems sunkesnius nei 3,5 tonos krovinius ir pradedantiesiems (neturintiems 2 metų vairavimo stažo) vairuotojams.

Jau nuo kitų metų sausio 1 d. visiems minėtiems asmenims (kaip ir pavojingų krovinių vežėjams) leistina alkoholio riba sumažės iki 0 promilių.Registracijos ypatumai

Leidimas dalyvauti eisme bus sustabdomas, jei transporto priemonė ar priekaba bus neapdrausta transporto priemonių savininkų ir valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu, taip pat jei bus nesumokėti valstybės nustatyti su transporto priemone ar jos dalyvavimu viešajame eisme susiję mokesčiai.

Priežastys, dėl kurių buvo sustabdytas leidimas dalyvauti eisme, turi būti pašalinamos per 90 dienų. Jei per šį laikotarpį jos bus nepašalintos, leidimas dalyvauti viešajame eisme bus panaikintas, o transporto priemonė bus išregistruojama.

Jei transporto priemone gana ilgai nesinaudojama, jos valdytojas galės pats sustabdyti registraciją. Ilgiausias laikotarpis, kuriam įstatymas leidžia sustabdyti registraciją – vieneri metai.

Nuo šiol registruojamos tik turinčios galiojančią privalomąją TA transporto priemonės, kurių valdytojai yra apsidraudę civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu.

Visos iš trečiųjų šalių, o kai kuriais atvejais – ir iš Europos Sąjungos valstybių į Lietuvą įvežtos ir čia pirmą kartą registruojamos naudotos transporto priemonės bus registruojamos tik atlikus transporto priemonės ekspertizę techninių ekspertizių bendrovėje arba gavus transporto priemonės tipo patvirtinimą iš Valstybinės kelių transporto inspekcijos.Galės mokytis savarankiškai

Nuo liepos 1 d. papildomas vairuotojų mokymas tapo privalomas pradedantiesiems vairuotojams, pažeidusiems tam tikras Kelių eismo taisykles.

Tai reikalavimai, susiję su vairuotojų pareigomis pėstiesiems, lenkimo taisyklės, draudimo vairuotojams naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, eismo reguliavimo signalų nesilaikymas, taip pat ir įspėjamųjų signalų naudojimo, važiavimo per sankryžas, vairuotojų naudojimosi saugos diržais, motociklininko šalmais pažeidimai, nustatyto greičio viršijimas daugiau nei 10 km/val. ir transporto priemonių vairavimas, kai nustatomas lengvas neblaivumo laipsnis (nuo 0,2 iki 0,4 promilės).

Papildomas mokymas yra privalomas ir sukėlusiems avariją, per kurią buvo sutrikdyta eismo dalyvių sveikata, vairuotojams, ir tiems asmenims, kuriems teisė vairuoti buvo atimta dėl kelių eismo taisyklių pažeidimų.

Papildomas mokymas bus užbaigtas, kai vairuotojai išlaikys žinių patikrinimo testą.

Viena iš įsigaliojusių naujovių yra ta, kad asmenys, sulaukę 17 metų, galės savarankiškai pasirengti teorijos egzaminui „Regitroje“, o jį išlaikę galės pradėti mokytis praktinio vairavimo ir įgyti praktinių vairavimo įgūdžių su šeimos nariu.

Šia galimybe pasinaudojusiems asmenims yra būtina užbaigti privalomą praktinio vairavimo kursą vairavimo mokykloje.Reikalavimai dviratininkams

Dalis naujovių pritaikyta ir dviratininkams. Nuo liepos 1 d. dviratininkai, kurie juda važiuojamąja kelio dalimi, privalo net ir šviesiu paros metu turėti bei įjungti dviračio žibintus (priekyje – baltą, gale – raudoną) arba dėvėti ryškiaspalvę liemenę. Tamsiu paros metu arba esant blogam matomumui nuo šiol yra privalomi ir žibintai, ir liemenė.

Dar viena naujovė dviratininkams – leistas dviračių eismas šaligatviais. Iki šiol tai nebuvo reglamentuota. Važiuojant jais arba pažymėtais dviračių takais šviesiu paros metu reikalavimai įjungti žibintus arba dėvėti liemenę negalioja. Be to, važiuojant keliu vyresniems nei 18 metų asmenims tik rekomenduojama užsidėti šalmą, tačiau nepilnamečiams tai yra privaloma.

Keliu važiuoti dviračiais nuo šiol gali ne jaunesni nei 14 metų asmenys arba ne jaunesni nei 12 metų asmenys, jei jie yra išklausę saugaus eismo kursą ir turi tai patvirtinantį pažymėjimą. Su suaugusiųjų priežiūra keliu gali važiuoti ir 8 metų ar vyresni dviratininkai.Pritaria naujovėms

Bene garsiausias Vilkaviškio rajono dviratininkas, Vilkaviškio bendruomenės pirmininkas, tradicinių dviračių žygių organizatorius Dalius Nešukaitis tvirtino, kad naujovės dviratininkams – reikalingos. Tiesa, pasak jo, įstatymo pakeitimai priimti gal kiek ir per greitai, nes ne visi apie juos žinojo bei spėjo susipažinti.

„Manau, kad pats principas, jog reikia dėvėti liemenes arba važiuoti įjungus žibintus yra labai geras. Taip rūpinamasi dviratininkų saugumu, todėl naujovės turėtų būti veiksmingos. Gal net sumažės nelaimių kelyje“, – svarstė D. Nešukaitis.

Pašnekovas tvirtino, kad važinėdamas dviračiu jis visuomet dėvi liemenę bei šalmą ir tai ragina daryti ne tik savo šeimos narius, bet ir visus pažįstamus.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Trilaukio keistenybė – „šokinėjantys“ arseno rodikliai
* Rajono pienininkų situacija lieka neaiški
* Dailininkas lietuviškus peizažus tapo kelis dešimtmečius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar mokate plaukti?
Taip, puikiai.
Plaukiu prastai.
Mokausi.
Nemoku.Kalbos patarimai

Praeitais ar praėjusiais metais?
Taisyklingi bei vartotini abu variantai: praėjusiais metais ir praeitais metais, praėjusią savaitę ir praeitą savaitę.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas