„Santaka“ / Tautvydui pati smagiausia ir ramiausia vieta – mokykla

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-01-27 08:46

Dalinkitės:  


Lietuvos moksleivių parlamento narį Tautvydą Juškauską pažįsta visa mokykla.

Autorės nuotr.


Tautvydui pati smagiausia ir ramiausia vieta – mokykla

Birutė NENĖNIENĖ


Tautvydas Juškauskas – Vilkaviškio Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos dešimtokas, keleri metai kaip vijurkas sukasi įvairioje mokyklos ir kitokioje veikloje. Bręsdamas suvokė, jog laikas mokytis atsirinkti svarbiausius dalykus, o šalutiniams sugebėti pasakyti „ne“.



Kad nebūtų „kalėjimu“

Tautvydas – rajono atstovas Lietuvos moksleivių parlamente, yra vieno iš septynių komitetų – Savivaldybių ir savivaldos – narys, Marijampolės regiono pirmininkės pavaduotojas.

Parlamentarai dvejus metus atstovaus savo rinkėjams mokiniams, bendradarbiaus su valdžios institucijomis ir sieks, kad visos Lietuvos mokiniams mokykloje būtų smagiau, kad mokymosi procesas būtų lengvesnis, kad būtų stiprinama savivalda ir ji efektyviai dirbtų mokinių naudai. Agitacijos į parlamentą metu Tautvydas savo mokykloje surinko informaciją, kuri verčia susimąstyti.

– Daug žemesniųjų klasių mokinių teigė, jog jiems mokykla yra kalėjimas. Nežinau, kodėl. Gal jie jaučia laisvės suvaržymus, galbūt kai ko nesupranta, tačiau tai yra didelis ženklas, jog mokykloje reikia pradėti kažką keisti. Juk būtent tie, mažesnieji, vaikai yra - pradedančios formuotis asmenybės. Toks jų požiūris gali neigiamai paveikti ugdymo procesą. O juk norima, kad mūsų ir kita karta būtų gera Lietuvos ateitis, – kalbėjo Tautvydas.


Dabartinėje mokykloje, jo nuomone, daug problemų kyla dėl netobulos mokymo sistemos. Tautvydas mąsto rajone sukurti moksleivių tarybą, kuri imtųsi spręsti tokias problemas. Regione tarp mokyklų bandys įgyvendinti mainų programą: stebėti vieni kitų savivaldą, mokymąsi, bendradarbiauti projektuose, kviestis į renginius, susirinkimus ir kt.



Tautį pažįsta visa mokykla

Tautvydas moksleivių parlamento nariu demokratiškai išrinktas per rudenį vykusius rinkimus. „Gavus kvietimą pasitariau su draugais, šeima, – pasakojo dešimtokas. – Jaučiau didelį mokytojų bei mokinių palaikymą ir paskatinimą. Labai ačiū visiems.

Dabar mokykloje vis girdžiu, kaip mažesni ir didesni sako: „Va, Tautis eina“. Nuo žemesnių klasių taip vadina, bet visai patinka, nes mano vardas ilgas“.

Kai vienos dienos popietę iš papildomų anglų kalbos konsultacijų Tautvydas paknopstomis atlėkė į sutartą susitikimą, jis be jokių skrupulų tuščiame direktorės (moksleivio mama – šios mokyklos direk-torė) kabinete puolė vaišinti arbata. Tuo tik patvirtino nuomonę: Taučiui nėra problemų bendrauti su suaugusiais ar nepažįstamais žmonėmis, jis drąsus prieš auditoriją. „Gal todėl, kad užaugau tarp suaugusiųjų“, – turi savo versiją moksleivis.


Tautvydas neneigia turįs lyderio savybių. Mėgsta pats viską „imti už vadžių“, rodyti iniciatyvą.



Užsidirbo geru mokslu

Tautvydo mėgiamiausi dalykai – anglų, lietuvių kalbos, istorija, muzika.

„Nesu „tiksliukas“, bet matematika, fizika, chemija taip pat sekasi. Matematiką mokausi, nes žinau, kad prireiks stojant į aukštąją mokyklą“, – sakė moksleivis ir atskleidė, jog jo svajonė – tarptautiniai santykiai.

Pomėgius gali išvardyti tokia seka: krepšinis, muzika, kompiuteriai ir internetas. Nuo antros klasės Tautvydas lankė Muzikos mokyklos birbynės klasę. Baigė prieš trejus metus, groja „Vingio“ kaimo kapeloje. Birbynę pasirinko todėl, kad atrodė priimtiniausia, nes tėtis baigęs konservatoriją, pučiamųjų instrumentų specialybę. Be to, birbyne sudomino puikus mokytojas Simas Gavelis.

Tautvydas neišgyveno tokios krizės, kaip jo bendraamžiai, kada žiauriai norisi mesti „muzikinę“. Neneigia, jog sunku buvo, bet viską atpirko dalyvavimas konkursuose. Pirmas mokslu užsidirbtas džiaugsmas aplankė tada, kai po vieno konkurso kartu su kitais pasižymėjusiais moksleiviais jam buvo suteikta galimybė išvykti į Prancūziją.



Autoritetai ir prioritetai


Didžiausias autoritetas Tautvydui – senelis, mamos tėtė. Dėl ryžtingumo, nuoširdumo. Vis jį atsimena, nors mirė, kai Tautvydui tebuvo treji metukai.

Prioriteto tvarka bandydamas sudėlioti, kokiai veiklai save nuoširdžiausiai atiduoda, Tautvydas nedvejodamas pareiškė, jog mokslui, nes tai šiuo metu jam svarbiausia. Šioje srityje jaučiasi visiškai savarankiškas. Nei žemesnėse klasėse, nei dabar neprašė tėvų pagalbos, nereikalinga ir jų kontrolė. Tik močiutė kartais nerimsta, vis pasiteirauja, ar anūkas ruošia pamokas.

Tautvydui reikšminga ir kita veikla – mokinių parlamentas, įvairūs renginiai mokykloje, kapela, patarnavimas bažnyčioje ir kiti pomėgiai.



Iš kur ateina gebėjimai

„Jei ką nors užsibrėžiu, turiu padaryti“, – dėstė Tautvydas.

Pagrindiniu akyvumo „varikliu“ jis laiko pasitikėjimą savimi ir kitais bei optimizmą.

Patinka bendrauti su žmonėmis, juos išklausyti ir įsiklausyti. „Visi šitie gebėjimai ateina iš namų, draugų, mokytojų, aplinkos. Už tai, koks dabar esu, turiu jiems dėkoti“, – sakė Tautvydas.

Mokymasis „Žiburio“ mokykloje, pasak Tautvydo, jį paskatino imtis aktyvios veiklos. „Mokytojų padrąsinimas, puiki draugų kompanija padėjo apsispręsti ir veikti toliau. Atėjęs į Salomėjos Nėries mokyklą, supratau, kad čia labai geri mokytojai. Gal kitiems bus keista, bet man ramiausia vietelė, labiausiai patinka būti mokykloje“, – tvirtino dešimtokas.



Apie draugus, mokytojus ir tikėjimą

– Ar kartais neužrieti nosies dėl to, kad daug kur esi reikalingas?

– Tikrai ne. Stengiuosi būti nuoširdus, atviras, kartais tiesiai išsakau nuomonę. Bet „pasikelti“ nematau dėl ko...

– Ar daug turi ištikimų draugų?

– Gerų draugų, su kuriais smagu leisti laiką, yra begalės. Bet pačių tikrųjų – mažai. Kartais pagalvoju, kodėl taip. Gal todėl, kad moku atsirinkti.

– Apie ką rūpi su draugais pasikalbėti?

– Su vaikinais – tai apie merginas… (juokiasi). Aišku, juokauju. Svarbiausia – draugą išklausyti ir kad tave išklausytų. Pakalbame apie asmeninius dalykus, problemas, laisvalaikį. Su draugais galima kalbėtis apie ką tik nori.

– Užsiminei apie merginas...

– Susikompromitavau!… (nuoširdžiai juokiasi) Dabar kažkaip nėra laiko apie merginas galvoti. Tam dar ateis metas.

– Ar nekomplikuoja tavo padėties mokykloje tai, kad mama – direktorė?

– Kai mokiausi pradinėje, mama irgi buvo direktorė. Iš tiesų, nėra skirtumo. Namie – mama, mokykloje – direktorė. Mama nėra kalta, kad aš aktyvus. Ji nesikiša dėl mano dalyvavimo įvairiuose renginiuose. Mes paprasčiausiai pasitariame, išsakome nuomones, prieiname prie bendrų išvadų.


– O ką gali pasakyti apie mokytojus?

– Tai – geri draugai. Aišku, pirmiausia mokinys turi gerbti mokytoją, o mokytojas – mokinį. Aš seniai supratau, kad mokytojas yra asmenybė. Mano santykiai su mokytojais yra labai geri. Mes turime apie ką pakalbėti, pabendrauti. Šioje mokykloje yra labai daug gerų pedagogų.

– Tu esi labai užimtas, bet šventadieniais, sekmadieniais patarnauji mišioms Katedroje. Kaip į tai reaguoja mokytojai, draugai? Ką tau reiškia buvimas bažnyčioje, tikėjimas?

– Mane supa tokie žmonės, kurie net nepagalvotų pasišaipyti iš šio mano užsiėmimo. Paskutiniaisiais metais dėl užimtumo bažnyčioje lankausi rečiau.

Mišioms patarnauju nuo septynerių metų, kai močiutė nuvedė, o dekanas V.Gustaitis dar pasišnekino. Bažnyčioje susiradau daug gerų draugų.

Man bažnyčia – tai vieta, kurioje galiu daug ką apmąstyti, pabendrauti su Dievu. Man Dievas – tai žmogaus gerumas, nuoširdumas. Dievas gyvena kiekviename iš mūsų, jei į savo vidų įsileidžiame nuoširdumą.



Publikuota: 2005-01-27 08:46:01

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai