„Santaka“ / Vairavimo mokykla dėl mestų kaltinimų įtaria konkurentus

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda skanius obuolius (0,20–0,40 Eur/kg, nepurkšti), medų (3,50 Eur už 0,5 l). Tel. 8 610 45 539.
Galioja iki: 2019-02-16 15:36:09

Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2014-05-16 16:43

Dalinkitės:  


UAB „Autokryptis“ vieni giria, kiti peikia.

Autoriaus nuotr.


Vairavimo mokykla dėl mestų kaltinimų įtaria konkurentus

Andrius GRYGELAITIS

Nevyksta teorijos pamokos, vaikai specialiai neprileidžiami prie egzaminų, nusukamos vairavimo valandos – tokius ir panašius kaltinimus vairavimo mokyklai „Autokryptis“ metė būrelis šioje įstaigoje besimokiusių vaikų tėvų.Neleido laikyti

Redakcija sulaukė keleto tėvų, kurių vaikai vairuoti mokėsi UAB „Autokryptis“ mokykloje, skundų, kad neva ši įstaiga išnaudoja savo mokinius, siekdama kuo daugiau pasipelnyti.

Kaip pasakojo savo dukrą Dianą į šią mokyklą leidusi Žana Skučienė, jau nuo pat pirmų dienų įstaigoje ji pasigedo elementarios tvarkos. Sumokėjusi pradinį piniginį įnašą, Diana teorijos mokytis pradėjo Pilviškiuose įsikūrusiame „Autokrypties“ filiale. Vis dėlto ši įstaiga dažnai būdavo uždaryta, todėl nebuvo galima reguliariai mokytis. Mergina nusprendė kursus tęsti Vilkaviškyje, juolab kad čia vyko ir vairavimo pamokos.

„Prabėgus gal trims mėnesiams ėmėme klausinėti dukros, kada ši laikysianti bent jau mokyklinius vairavimo ir teorijos egzaminus. Ji pradėjo teisintis, kad mokytoja jos neprileidžia prie egzaminų ir liepia dar pasimokyti“, – prisiminė Ž. Skučienė.

Diana teorijos egzamino bilietus spręsdavo tiek namuose, tiek mokykloje, klaidų beveik nedarydavo. Tačiau tai neįtikino mokytojos ir ši vis neleisdavo vykti laikyti valstybinio egzamino į VĮ „Regitra“.

„Galiausiai neiškenčiau, nuvykau su dukra į Vilkaviškį ir paprašiau, kad man stebint Dianai būtų leista laikyti mokyklinį egzaminą. Mokytoja iš pradžių sutriko, bet vėliau atsakė, jog šiandien Diana jau kartą laikė egzaminą, todėl antrą kartą tą pačią dieną to daryti negalima. Liepė atvykti rytoj. Nuvykus kitą dieną, buvo pasakyta, kad dukra yra pilnametė ir pati už save atsakinga, todėl mano buvimas šalia jai tik pakenks“, – pasakojo Ž. Skučienė.Nedavė kvitų

Ž. Skučienei užkliuvo ne tik vairavimo mokyklos nenoras prileisti jos dukros prie valstybinių egzaminų. Ne mažiau įtartina pasirodė ir tai, kad už kursus sumokėjus pinigus nebuvo gauti tai patvirtinantys dokumentai. Tik kai moteris pati griežtai pareikalavo, po kelių dienų jie buvo išrašyti.

„Kai „Autokrypties“ direktoriaus pavaduotojos Jurgitos Blažauskienės paprašiau kvitų, ši labai įsižeidė. Įdomu tai, jog už kursus iš tikrųjų sumokėjau daug mažiau pinigų, nei byloja išduoti kvitai. Supratau, kad šioje mokykloje nėra jokios tvarkos. Dukra, nuvykusi mokytis teorijos į Vilkaviškį, dažnai nerasdavo laisvų vietų prie kompiuterių, nes jas paprasčiausiai būdavo užėmę J. Blažauskienės vaikai“, – teigė pašnekovė.

Nors pati moteris tvirtino, jog už dukros kursus sumokėjo 1300 litų, o kvituose nurodyta suma yra kur kas didesnė, tačiau jos įvardyti negalėjo. Pasidomėjus, kiek pinigų iš tikrųjų Ž. Skučienė sumokėjo už dukros mokslus, paaiškėjo, kad „Autokryptyje“ išduotuose kvituose parašyta suma nėra daug didesnė už minėtąją – 1340 litų.Numojo ranka

Kai Ž. Skučienė pradėjo aiškintis, kodėl jai laiku neišduodami pinigų priėmimo kvitai ir kodėl jos dukra niekaip negali išlaikyti mokyklinio teorijos egzamino, viskas staiga pasikeitė. Dianai net nereikėjo laikyti mokyklinio teorijos egzamino, ji iš karto buvo užregistruota laikyti valstybinį egzaminą „Regitroje“.

„Tiesą pasakius, pabodo ginčytis ir ieškoti teisybės. Nusprendėme pasirašyti reikiamus dokumentus ir leisti šiai merginai laikyti valstybinius egzaminus. Paprastai taip nesielgiame, nes esame reitinguojami, ir jei mūsų mokinių išlaikymo vidurkis yra žemesnis nei 45 proc., mus tikrina Valstybinė kelių transporto inspekcija. Dėl šios priežasties norime gerai paruošti savo mokinius, o Diana dar neturėjo reikiamų žinių bei įgūdžių“, – paaiškino „Autokrypties“ vadovas Juozas Bindokas.

Nors pati Ž. Skučienė tvirtino, kad jos dukra „Regitroje“ tiek vairavimo, tiek teorijos egzaminus išlaikė iš pirmo karto, tačiau tai, pasirodo, nėra tiesa. „Regitros“ duomenimis, D. Skučaitė abu egzaminus išlaikė iš antro karto.Kiti kaltinimai

Ineta prisistačiusiai moteriai (redakcijai pavardė žinoma) užkliuvo tai, kad „Autokryptyje“ nevyksta teorijos pamokos.

„Kaip galima savarankiškai išmokti Kelių eismo taisykles ir vairavimo teoriją, jei niekas nesuteikia būtinų pagrindų?“ – stebėjosi moteris.

Vertė stebėtis ir tai, kad vairavimo instruktoriai nuolat liepia mokiniams pirktis papildomų valandų, nes šie neva vis dar nemoka gerai vairuoti ir laikyti egzaminą nėra pasiruošę.

„Už dukros mokslus turėjau sumokėti apie 1300 litų. Vis dėlto po visų papildomų kursų suma siekė per 2000 litų“, – mintimis dalijosi Ineta.Įžvelgia sąmokslą

UAB „Autokryptis“ vadovas J. Bindokas jo įmonei mestus kaltinimus pavadino šmeižtu. Dar daugiau – direktorius tikino įžvelgiantis ir konkurentų „prikištus nagus“.

Pasak jo, Vilkaviškyje tarp vairavimo mokyklų konkurencija didžiulė, todėl tokiais kaltinimais kitos įmonės gali siekti ne tik pakenkti vienai iš mokyklų, bet ir turėti tikslų taip iškilti pačios.

„Nemanau, kad už dyką 2010 metais mums buvo suteiktas geriausios šalyje vairavimo mokyklos vardas. Jeigu mes apgaudinėtume žmones ar slėptume mokesčius, tokio vardo tikrai nebūtume gavę“, – tikino J. Bindokas.

Jis stebėjosi, kodėl pinigų priėmimo kvitų negavusi Ž. Skučienė nesikreipė į mokesčių inspekciją, o teisybės ėjo ieškoti pas žurnalistus. Pasak jo, „Autokryptis“ visuomet visiems klientams išduoda kvitus, sąžiningai moka valstybei mokesčius.

Kitus kaltinimus J. Bindokas taip pat pavadino laužtais iš piršto. Jis užtikrino, jog teorinės paskaitos mokykloje yra vedamos, o apie jų laiką mokiniams būna pranešama asmeniškai.

„Mus kaltina, kad Pilviškiuose ne visada galima rasti mokytoją. Taip, tai tiesa, nes ji dirba tik puse etato ir vienomis dienomis būna priešpiet, kitomis – popiet. Be to, visada ant durų galima rasti mokytojos telefono numerį ir paskambinus susitarti dėl asmeninių konsultacijų“, – sakė J. Bindokas.

Nesąmone „Autokrypties“ vadovas pavadino ir tai, kad Vilkaviškio vairavimo mokykloje negalima rasti laisvų kompiuterių, nes šiuos būna užėmę J. Blažauskienės vaikai. J. Bindokas tvirtino, jog šie iš tikrųjų kartais ateina į „Autokrypties“ patalpas ir sėda prie kompiuterių, tačiau ne prie mokomųjų.

„Klasėje turime 16 kompiuterių ir beveik visada bent keletas iš jų būna laisvi“, – užtikrino pašnekovas.Įtarimus neigia

Paklausti apie galimą sąmokslą, kitų vairavimo mokyklų vadovai tai paneigė. Be to, tiek „Autoklubo“ vadovė Sonata Deltuvienė, tiek individualios įmonės savininkas Valentinas Jalinskas teigė, kad jų mokyklose panašių dalykų, kokiais kaltinama „Autokryptis“, nėra. Jose vyksta ir teorijos pamokos, ir kvitai klientams išduodami laiku, o vaikai niekuomet neverčiami pirktis papildomų valandų.

„Kartais perbėga pas mus mokinių iš kitų vairavimo mokyklų, bet gana retai. Tai yra gana sudėtingas procesas, nes pinigai jau būna sumokėti vienoje įmonėje ir jų atsiimti neįmanoma“, – kalbėjo S. Deltuvienė.

V. Jalinskas sakė, kad jo įmonę taip pat kartais palieka kai kurie mokiniai, o kartais ateina iš kitų vairavimo mokyklų. „Kam nesiseka vienur, dažniausiai nesiseks ir kitur“, – konstatavo V. Jalinskas.

Pats J. Bindokas taip pat neneigė, kad kai kurie mokiniai, pradėję mokytis „Autokryptyje“, vėliau pereina pas konkurentus.

Tiesa, vadovas tvirtino, jog „perbėgėlių“ iš kitų mokyklų jo įmonėje nėra, nes, priešingai nei kiti, jų paprasčiausiai nepriima.Dalis giria

Nors daliai mokinių užkliuvo „Autokrypties“ teikiamos paslaugos, tačiau keletas pašnekovų tvirtino, kad šiai vairavimo mokyklai mesti kaltinimai – išgalvoti.

„Mano mama baigė „Autokrypties“ vairavimo mokyklą ir aš pats čia neseniai mokiausi. Vyko ir teorijos pamokos, ir vairavimo valandų važiavau tiek, kiek priklausė. Niekas nevertė manęs jų pirkti papildomai. Vos ne kasdien į Vilkaviškį važinėjau iš Griškabūdžio, nors į Šakius, ko gero, būtų buvę vykti arčiau. Tiesiog girdėjau daug gerų atsiliepimų apie šią mokyklą“, – sakė Augustas Stravinskas.

Panašios nuomonės laikėsi ir D. Skučaitės bendraklasė Indrė Jablonskytė. Abi merginos panašiu laiku mokėsi šioje mokykloje, tik Indrė ją baigė šiek tiek anksčiau.

„Manau, jog čia problema yra ne vairavimo mokykla, o žmonių nenorėjimas mokytis. Galiu užtikrinti, kad kai aš mokiausi, čia buvo rengiamos ir teorijos pamokos, kurias vedė pats direktorius, ir buvo sudaromos visos sąlygos kuo greičiau pabaigti kursus. Reikėjo tik noro, net į valstybinį egzaminą mane nuvežė. Tikrai šią mokyklą rekomenduočiau savo draugams“, – sakė I. Jablonskytė.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vasario 16-oji Vilkaviškyje: istorinė kartų jungtis
* Klausimas valdžiai: išlaikyti ar uždaryti?
* Kandidatams į merus nevengta užduoti ir nepatogių klausimų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą į merus balsuotumėte?
Sauleną Aželską
Žilviną Gelgotą
Valentiną Gražulį
Algirdą NeiberkąKalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „stribas“?
Taip. Stribai (rus. istrebitel – „naikintojas“) – civilinių ginkluotų sovietų valdžios būriai, 1944–1954 m. Lietuvoje padėję okupantams vykdyti represijas.
„Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ žodis stribas teikiamas su žyma šnek.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas