„Santaka“ / Iš klubo narių prisiminimų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Reikalinga melžėja (galimas apgyvendinimas). Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-10-20 10:52:17

Parduoda 7,5 a sodą „Paskenduolės“ bendrijoje (yra vasarnamis). Tel. 8 620 49 187.
Galioja iki: 2019-10-25 09:31:08

Parduoda traktorių MTZ-80, siaurus ratus, 5 m vartytuvą DEUTZ-FAHR, krautuvo („autokaro“) šakes, kabinamos gale. Tel. 8 618 50 719.
Galioja iki: 2019-10-26 13:27:28

Šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu, 5 durų didelę medinę spintą, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-10-28 09:50:26Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-04-13 07:12

Dalinkitės:  


Iš klubo narių prisiminimų

Pomėgis nulėmė mano gyvenimo kelią

Radijas, o tiksliau radijo mėgėjiška veikla, mane nukreipė į tam tikrą gyvenimo vagą. Ta „bacila“, kuria mane užkrėtė šviesios atminties fizikos mokytojas Feliksas Norvaišas, apsigyveno manyje visam gyvenimui. Atsitiko taip, kad hobis persipynė su darbu, ir sunku pasakyti, kas kam labiau padėjo.

Man teko garbė dalyvauti Lietuvos kariuomenės atkūrimo darbuose. Pradžioje teturėjome rusiškas radijo stotis, vėliau atsirado įvairios užsienio labdaros, kol pagaliau buvome apginkluoti moderniomis ryšių priemonėmis. Labai pravertė kažkada įgytos anglų techninės kalbos žinios.

Po truputį Lietuvos kariuomenė pradėjo įsilieti į tarptautinį bendradarbiavimą.

Vienas iš tokio bendradarbiavimo elementų yra tarptautinės karinės pratybos. Jų metu derinamos dalyvių turimos ryšių priemonės, siekiama, kad jos tarpusavyje „susikalbėtų“.

Kartais tai būna ne taip paprasta dėl labai prozaiškų priežasčių. Buvo linksma istorija, kai vienos Vakarų Europos šalies atstovai į pratybas atsivežė kompiuterius su nacionaline koduote ir nė vienas duomenų perdavimo testas jiems nepavyko. Žinoma, priežastis buvo surasta, bet tai užtruko.

Vakarais, turėdami laisvo laiko, galėdavome pasisukinėti ir po radijo mėgėjų bangų ruožus. Buvo įdomu palyginti, kaip atrodo eteris kitose šalyse, kuo bangų sklidimo sąlygos skiriasi nuo tų, prie kurių mes esame pripratę Lietuvoje.

Man pavyko pasidarbuoti eteryje net iš Albanijos sostinės Tiranos. Vilčių buvo nedaug, nes Albanija, tiek metu izoliavusis nuo tarptautinės bendrijos, buvo visai nežinoma šalis, informacijos apie ją gauti buvo sunku. Padėjo radijo mėgėjiška draugystė. Prieš vykdamas į kelionę, susisiekiau eteryje su Makedonijos ambasados pirmuoju sekretoriumi Vladimiru Kovačeski, kuris ir paskatino mane pasirūpinti gauti licenciją dirbti iš Tiranos, padėjo tvarkyti formalumus, leido naudotis jo aparatūra. Buvo malonu akivaizdžiai susitikti seną eterio kolegą, su kuriuo prieš tai daug kartu buvome kalbėjęsi, kuris mane rekomendavo net į Makedonijos telegrafistų grupės narius.

Įspūdžiai buvo neišdildomi: Albanijos radijo mėgėjų tuo metu beveik nesigirdėjo, tad mano pasirodymas eteryje pritraukė daugelio dėmesį. Laiko turėjau tik du vakarus, kiek daugiau nei 7 valandas, tačiau pavyko užmegzti beveik 800 ryšių su visais pasaulio žemynais. Po šios kelionės supratau, kodėl taip sunku konkuruoti per varžybas su buvusios Jugoslavijos šalių radijo mėgėjais – tame Europos pakraštyje bangų sklidimo sąlygos labai skiriasi nuo tų, kurios stebimos mūsų krašte.

Taigi atėjimas į mokyklos radistų būrelį nulėmė mano ateitį. Žinių, kurias įgijau būdamas radijo mėgėju, dėka pavyko pasiekti ir sportinių rezultatų, ir pabūti istorinių įvykių dalyviu, ir prisidėti prie Lietuvos kariuomenės ryšių vystymo bei pamatyti pasaulio. …Albinas ŠTARAITIS

Lietuvos ryšių reguliavimo tarnybos Kauno kontrolės skyriaus vyr. specialistasSportas atvedė į tolimus kraštus

Į radijo sportą atėjau tėčio, buvusio radijo mėgėjo, pėdomis. Dar mažas mėgdavau užsidėti ausines ir rymoti prie tada atrodžiusios stebuklų „dėžės“, kurios dėka galėdavau girdėti balsus iš anapus Atlanto, pirmą kartą išgirsti radijo mėgėjus kalbančius angliškai ar kitomis kalbomis. Galbūt tada ir atsirado begalinis noras ne tik išgirsti apie tas tolimas šalis, bet jas ir pamatyti. Tai vėliau iš svajonių peraugo į realybę, nuvedusią mane į JAV, Maltą, Šri Lanką, Filipinus bei kitas šalis.

Neseniai grįžau iš Filipinų. Keletą mėnesių teko gyventi visiškai skirtingoje kultūroje, pamatyti begalinį skurdą ir tviskančią prabangą, pajusti, kas yra filipinietiškos Kalėdos, netgi tapti krikštatėviu vienam vargšų vaikui.

Dėl baltos odos spalvos visada jaučiausi esantis tartum „žvaigždė“. Gatvėje atsisukdavo žmonės, drąsesni vaikai dar ir pirštu parodydavo, klausdami mamos, kas aš toks, arba tiesiog smagiai rėkdavo ir mojuodavo rankomis. Neišdildomą įspūdį paliko gamta, oras, beveik visą dieną šviečianti saulė, laisvėje lakstančios beždžionės, metriniai varanai ir kt. Teko patirti ir ne tokių smagių įspūdžių – pavyzdžiui, kai tau prieš akis vos už kelių metrų pagrobiama mašina su joje esančiais žmonėmis.

Vietiniai, nors ir gyvenantys begaliniame skurde, kur tūlas lietuvis seniai būtų „kojas užvertęs“, šypsosi, sveikinasi. Stebino žmonių sugebėjimas džiaugtis tuo, ką turi, tuo, kas šiuo metu juos supa. Neretai paguodos ir stiprybės ieškoma tikėjime. Krikščionybė Filipinuose labai stipri. Beveik visas jaunimas sekmadieniais lanko bažnyčią, meldžiasi prieš valgydami, ar pradėdami naują dieną. Tada ir suvoki, iš kur žmonėse tiek stiprybės ir vidinės ramybės, kurios kartais trūksta mums, lietuviams.Mindaugas ŠESTILO

„Seesam Lietuva gyvybės draudimas“ personalo ir mokymo vadovasRadijo ryšys sklido iš... švyturio

Besimokant devintoje klasėje, per pamoką, fizikos mokytoja J.Kabelkaitė tiems, kas labiau domisi techniniais dalykais, pasiūlė lankyti radistų būrelį. Nurodytą dieną mūsų susirinko tiek, kad vos tilpome į klasę. Tada mums papasakojo, kas yra tas radistų būrelis, sužinojau, kad mokykloje yra radijo stotis, kad reikės išmokti Morzės abėcėlę. Pradėjau lankyti būrelį. Iš to didelio būrio mes likome keturiese: Gintas Šėporaitis, Gediminas Kasparaitis, Valentinas Litvaitis ir aš.

Baigę mokyklą mes su Gintu įstojome į Kauno politechnikos institutą, toliau užsiiminėjome šiuo hobiu. Ten buvo labai gera kolektyvinė stotis su technine baze, labai daug aukštos klasės operatorių, iš kurių mes galėjome semtis patirties kartu dalyvaudami tarptautinėse varžybose.

Šiuo metu namuose turiu radijo stotį, dažnai dirbu įvairiose varžybose, kartais šiaip pabendrauju su kolegomis radijo mėgėjais. Radijo hobis įdomus ir tuo, kad vieni kolegos renka įvairius diplomus, kiti dalyvauja varžybose, dar kiti kolekcionuoja korteles, stengiasi padaryti kuo daugiau ryšių su įvairiomis pasaulio šalimis ar užmegzti daugiau ryšių, pavyzdžiui, su įvairių šalių švyturiais. Lietuvoje yra 7 švyturiai. Iš jų tik Pervalkos yra Kuršių mariose o kiti stovi sausumoje. Tikriausiai dėl tos priežasties iš šito švyturio dar niekas nebuvo bandę užmegzti ryšių. Su „Varpo“ klubo narių pagalba buvo surinkta reikalinga įranga ir 2004 m. birželio mėnesį nuvykau į Pervalką. Nuplaukiau iki švyturio ir iš jo buvo užmegzti pirmieji ryšiai ne tik su Lietuvos radijo mėgejais, bet ir su kolegomis iš kitų šalių.Artūras BURAGAS

UAB „Vilniaus vandenys“ inžinieriusKaimynų klubai draugauja šeimomis

Apie 1962 metus, mokydamasis vidurinėje mokykloje, susidomėjau radiotechnika. Praėjau visas radijo mėgėjų „stadijas“. Persikėlęs gyventi į Alytų nuo šio pomėgio neatitrūkau. 1996 metais gegužės 17 d. susibūrus dvidešimt aštuoniems rajono ir miesto radijo mėgėjams įkūrėme „Alfa“ klubą. Pavadinimui paėmėme po dvi pirmas žodžių ALytaus FAnatai raides. Nuo pat pradžios kolektyvas nusprendė klubo prezidento pareigas paskirti man. Šiais metais jau švęsime „Alfa“ klubo dešimtmetį.

Ne vienerius metus vyksta bendri klubų „Alfa“ ir „Varpas“ vasaros hamfestai (radijo mėgėjų šventės). Gražiame Dzūkijos kampelyje, prie Metelio ežero, praėjusią vasarą vėl buvo susirinkę vilkaviškiečių ir alytiškių radijo mėgėjų klubų nariai su savo šeimomis.

Visų Alytaus „Alfa“ radijo mėgėjų klubo narių vardu gražaus klubo jubiliejaus proga tariu: „Sėkmės, Jums „Varpo“ bičiuliai“.Justinas LUKOŠEVIČIUS

Alytaus radijo mėgėjų klubo „Alfa“ prezidentas
Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Žmonės stojo į „Pažadų kelią“
* Ūkininkas dėl galimybės dirbti žemę atsisakė politinių postų
* Problema, kurios negalima spręsti tyliai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar eidami tamsiu metu segite atšvaitus?
Taip, būtinai.
Mano atšvaitas – dar stalčiuje.
Pėsčiomis nevaikštau.
Kam atšvaitas, jei einu tik šalikele?Kalbos patarimai

Didžiuma ar diduma?
„Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ teikiamas tik žodis diduma – didesnė dalis, dauguma. Pvz.: Didžiumą (= Didumą ) derliaus jau nuėmė.
Netaisyklingai vartojamas vietininkas didžiumoje irgi turi būti taisomas. Pvz.: Šiandien romano autorius didžiumoje (= iš esmės, beveik visai ) užmirštas.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas