„Santaka“ / Tiesioginės išmokos už karves žindenes ir telyčias bei ėriavedes

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-04-06 08:51

Dalinkitės:  


Tiesioginės išmokos už karves žindenes ir telyčias bei ėriavedes


Nuo balandžio 1 d. renkamos paraiškos tiesioginėms išmokoms už karves žindenes ir telyčias gauti.

Išmokos bus mokamos laikytojams, įsiregistravusiems Lietuvos žemės ūkio ir kaimo verslo registre valdytoju arba partneriu bei laikantiems savo vardu suregistruotas ir identifikuotas mėsinių veislių grynaveisles bei mišrūnes karves ir telyčias nuo 8 mėn. amžiaus. Karvės žindenės ir telyčios turi būti įregistruotos ir turėtos 2006 m. kovo 31 d. bei išlaikytos ūkyje nuo 2006 m. kovo 31 d. iki rugsėjo 30 d. (6 mėn.).

Per metus už karvę žindenę ir telyčią mokama 386 Lt išmoka bei gali būti skirta ir 173 Lt ekstensyvumo priemoka, jei gyvulių tankumas viename deklaruotame pašarinių kultūrų valdos hektare buvo ne daugiau kaip 1,4 sąlyginio gyvulio.

Laikytojas, pretenduojantis gauti išmoką, nuo balandžio 1 d. iki birželio 1 d. seniūnijoje turi pateikti šiuos dokumentus:

— Paraišką (užpildo vietoje);

— Grynaveislių mėsinių veislių karvių ir telyčių kilmės pažymėjimo, o mišrūnų – jų motinių sėklinimo pažymėjimo (iš jo nustatomas mišrūnės tėvas) arba kilmės pažymėjimo kopijas, patvirtintas Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos rajono valstybinio veislininkystės inspektoriaus (kreiptis J.Basanavičiaus a. 9, II a., Vilkaviškyje) anspaudu, arba jo išduotą pažymą tuo atveju, jeigu karvės ir telyčios buvo kergtos grynaveisliais mėsinių veislių buliais.



Kilus neaiškumų dėl karvės mišrūnės žindenės ar telyčios tėvo kilmės, Lietuvos veterinarijos akademijos Gyvūnų genetikos laboratorijoje gali būti atlikti genetiniai tyrimai ir kilmė patvirtinama laboratorijos išduotoje pažymoje. Tyrimo išlaidas apmoka gyvulio savininkas.

— Gyvulių apskaitos žurnalą (forma GAŽ-1) arba pranešimą apie gyvulių judėjimą ir prieauglio atsivedimą (forma GŽ-2, Gž-2a) patikrinimui, ar paraiškoje įrašyti gyvuliai tikrai yra žindenės ir telyčios.

Laikytojai, pavėlavę pateikti paraiškas laiku dėl svarbios priežasties (nenugalima jėga, sunki liga, išvykimas iš šalies ir kt.), dar gali ją pateikti iki birželio 30 d. kartu su prašymu ją priimti bei vėlavimo priežastį pateisinančiu dokumentu.

Nuo balandžio 1 d. iki birželio 1 d. taip pat renkamos paraiškos tiesioginėms išmokoms už ėriavedes gauti. Išmoka mokama laikytojams, įsiregistravusiems Lietuvos žemės ūkio ir kaimo verslo registre žemės ūkio ir kaimo valdos valdytoju arba partneriu, bei laikantiems ne mažiau kaip 10 savo vardu įregistruotų ir identifikuotų ėriavedžių.

Ėriavedės, už kurias mokama 42 Lt išmoka per metus, turi būti įregistruotos Gyvulių registre 2006 m. balandžio 1 d. ir išlaikytos ūkyje 100 dienų, pradedant pirma diena po paskutinės paraiškų pateikimo laikotarpio dienos, t.y. nuo balandžio 1 d. iki liepos 10 d.



Laikytojas, pretenduojantis į išmoką, nuo 2006 m. balandžio 1 d. iki birželio 1 d. seniūnijoje turi pateikti šiuos dokumentus:

— paraišką (pildoma vietoje);

— gyvulių apskaitos žurnalą (forma GAŽ-1) ar pranešimą apie gyvulių judėjimą ir prieauglio atsivedimą (forma GŽ-2, GŽ-2a) patikrinti.

Laikytojas, pavėlavęs pateikti paraišką dėl svarbios priežasties (nenugalima jėga, sunki liga, išvykimas iš šalies ir kt.), dar gali ją pateikti iki birželio 29 d. kartu su prašymu ją priimti ir vėlavimo priežastį pateisinančiu dokumentu.



Jūratė BINDOKAITĖ

Žemės ūkio skyriaus vyresnioji specialistė



Publikuota: 2006-04-06 08:51:47

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai