„Santaka“ / Klausiate – atsakome

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-04-05 17:49

Dalinkitės:  


Klausiate – atsakome


Pensija bus mokama ir išvykus

„Gaunu valstybinę socialinio draudimo senatvės pensiją. Noriu persikelti gyventi į vieną Europos Sąjungos šalį. Ar man bus mokama senatvės pensija?“ – klausia pensininkas iš Vilkaviškio.

Į klausimą atsako Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilkaviškio skyriaus direktoriaus pavaduotoja (pensijoms) Vida BINDOKIENĖ.

Senatvės pensininkui, išvykus gyventi į Europos sąjungos (ES) ar Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybę, Lietuvoje paskirta senatvės pensija bus mokama toliau. Ją mokės Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Užsienio išmokų tarnyba Vilniuje. Jeigu asmuo turi įgijęs darbo stažo dirbdamas Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės šalyse, nepriklausomai nuo to, kada šis stažas įgytas ir kokios jis trukmės, pensijas už šį stažą skiria ir moka šių šalių įstaigos.

Jei asmuo, gaunantis valstybinę socialinio draudimo pensiją (pensijas) ar (ir) kompensaciją už ypatingas darbo sąlygas, persikelia gyventi į ES ar EEE šalį, pensija jam išmokama už 2 mėnesius, o kompensacija už 6 mėnesius į priekį išvykimo mėnesio dydžio, o toliau pensiją (pensijas) ir (ar) kompensaciją mokės VSDF valdybos Užsienio išmokų tarnyba. Jei toks asmuo gauna ir valstybinę pensiją (pensijas), jam išmokama išvykimo mėnesio dydžio pensija (pensijos) už 6 mėnesius į priekį ir jos (jų) mokėjimas nutraukiamas. Taip pat nutraukiamas transporto išlaidų kompensacijos mokėjimas, jei asmuo tokią išmoką gavo, išmokant kompensaciją tik už išvykimo mėnesį.



Senatvės pensininkui išvykus gyventi į valstybę, su kuria Lietuva nėra pasirašiusi Tarptautinės sutarties, Lietuvoje paskirtą senatvės pensiją moka Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Užsienio išmokų tarnyba, gavusi iš pensininko reikiamus dokumentus, jei:

– pensininkas ne mažesnį kaip 15 metų socialinio pensijų draudimo stažą yra įgijęs dirbdamas Lietuvos įmonėse, įstaigose ar organizacijose;

– pensininkas yra reabilituotas politinis kalinys ar tremtinys, įgijęs dalį stažo kalėdamas ar tremtyje.

Jei pensininkas Lietuvoje nėra įgijęs 15 metų socialinio pensijų draudimo stažo, senatvės pensija (išvykimo mėnesio dydžio) jam išmokama už 6 mėnesius į priekį ir toliau senatvės pensija nemokama.

Senatvės pensininkui išvykus gyventi į Ukrainą ar Baltarusiją, su kuriomis Lietuva yra pasirašiusi dvišalę tarptautinę sutartį dėl pensijos mokėjimo, senatvės pensija jam toliau mokama Lietuvoje.

Pensininkui persikėlus gyventi į Rusijos Federaciją ar iš Rusijos Federacijos atvykus gyventi į Lietuvą, pensiją skiria ir moka ta valstybė, kurios teritorijoje pensininkas gyvena.

Jei senatvės pensijos gavėjas išvyko gyventi į Rusiją, Lietuvoje paskirta pensija išmokama tik už išvykimo mėnesį ir jos mokėjimas nutraukiamas, nes pensiją skirs ir mokės Rusija.



Telefonas pasiteirauti: Užsienio išmokų tarnyboje (8 5) 233 02 13.



Publikuota: 2006-04-05 17:49:45

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai