„Santaka“ / Pagerbdami žmones, pagerbiame gimtinę Lietuvą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 15 a namų valdos sklypą su senais pastatais Serdokų kaime. Tel. 8 672 44 775.
Galioja iki: 2019-03-22 10:39:34

Pirktų arba išsinuomotų 2–3 kambarių butą Vilkaviškyje (pirmame ar antrame aukšte). Tel. 8 612 21 966.
Galioja iki: 2019-03-23 15:03:51

Nauja modernia technika remontuoja drenažą, valo senas drenažo sistemas praplovimo būdu, įrengia naują drenažą, valo griovius, kasa tvenkinius, įrengia statybos aikšteles. Tel. 8 686 36 499.
Galioja iki: 2019-03-24 08:57:32

Parduoda dvivagę bulviasodę, vienvagę transporterinę bulviakasę, bulvių kauptuką su virbalinėmis akėčiomis, nebrangiai – miegamojo komplektą (7 dalių), sekciją, 2 senovines lovas, senovinę spintą. Tel. 8 687 46 306.
Galioja iki: 2019-03-25 10:47:40

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 8, Vilkaviškyje . Namas renovuotas, kaimynai ramūs ir tvarkingi, maži mokesčiai. Tel. 8 654 25 407.
Galioja iki: 2019-03-28 08:20:53

Parduoda šiaudapjovę („akselinę“) su vien-faziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-03-28 14:17:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2014-02-17 07:30

Dalinkitės:  


Į sceną palydėta savo mokinių „Santakos“ laikraščio nominantė Gražiškių gimnazijos mokytoja Edita Miglinienė (kairėje) sakė, kad valstybės gimtadienį kiekvienas turėtume švęsti kaip savo.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Pagerbdami žmones, pagerbiame gimtinę Lietuvą

Laima VABALIENĖ

Šiomis dienomis dažnai girdėjome tariant žodžius Lietuva, laisvė, žmogus. Jie skambėjo ir Vilkaviškio kultūros centro scenoje minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, pagerbiant nusipelniusius rajono žmones, įteikiant „Santakos“ laikraščio nominacijas, klausantis Kauno bigbendo orkestro kūrinių.

„Lietuva tai ne tik mūsų šalies sienos. Lietuva esame mes patys. Jeigu Lietuva šiandien švenčia savo gimtadienį, vadinasi, švenčiame mes visi“, – sakė Gražiškių gimnazijos mokytoja, viena iš „Santakos“ nominančių Edita Miglinienė.

Visa praėjusi savaitė buvo nuspalvinta gimtadienio spalvomis. Vasario 16-osios renginiai vyko mokymo įstaigose, bendruomenėse, kolektyvuose. Bažnyčiose buvo aukojamos šv. Mišios už Lietuvą. Vilkaviškio gatvės pražydo trispalvėmis vėliavėlėmis, prie kultūros centro pasipuošė netgi medžiai. Kol juos „aprengė“, grupelė jaunų žmonių nemigo per naktį norėdami, kad spalvingi kamienai prisidėtų prie džiugios besirenkančiųjų į šventinį renginį nuotaikos. Atminimo gėlės buvo padėtos prie tautos patriarcho Jono Basanavičiaus, mūsų himno autoriaus Vinco Kudirkos ir kovotojų už laisvę paminklų.

O minėjime Vilkaviškio kultūros centre netrūko pagarbos ir pasididžiavimo savo šalimi ir jos žmonėmis žodžių. Kviesdamas prisiminti, kaip buvo ateita į 1918-uosius ir palyginti, ką turime šiandien, kuo galime pelnytai džiaugtis, savo mintimis pasidalijo Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila.

Rajono meras Algirdas Neiberka sveikindamas susirinkusiuosius priminė, kad istoriniame Vasario 16-osios akte nebuvo žadėta nei materialinės gerovės, nei išskirtinių privilegijų. Tai buvo laisvė. „Džiaukimės laisve, branginkime ją ir stiprinkime savo kasdieniais darbais. Tegul visuomet Vasario 16-oji būna mūsų laisvės ir tautinio orumo šventė“, – kalbėjo meras.

Mūsų trispalvė vėliava – tautinio orumo simbolis, garbiausia dovana. Ji buvo įteikta pakilusiesiems į sceną atsiimti mero padėkos raštų. Juos įteikdamas A. Neiberka ranką spaudė Matlaukio kaimo seniūnaičiui Robertui Mickevičiui, kaimo bendruomenės „Zanyla“ pirmininkui Albinui Savickui, Kybartų policijos nuovados tyrėjai-apylinkės inspektorei Ingai Bulevičiūtei, Kybartų pataisos namų direktoriui Virginijui Adomaičiui ir Vilkaviškio rajono apylinkės teismo teisėjui Algiui Vieraičiui.

Ketvirtą kartą per Vasario 16-osios iškilmę pagerbiant nusipelniusius žmones pasveikinami ir „Santakos“ laikraščio nominantai. Jau penkiolika metų laikraštis renka žmonių, per metus nušvitusių savo veiklumu, poelgiais, kūrybiškumu, dešimtuką, kurį pristato naujametiniame numeryje. Nominacijos žymenų įteikimas renginyje – tai dar viena proga pasididžiuoti savo krašto žmonėmis, kartu su visais pasidžiaugti jų ir greta jų esančiųjų darbais.

„Metų organizatorės“ nominacijos žymenį atsiimti Gražiškių gimnazijos ekonomikos mokytoja E. Miglinienė į sceną atėjo su būreliu savo mokinių. Per praėjusius metus mokyklos bendruomenė džiaugėsi 55 laimėjimais, prie 25 prisidėjo ši mokytoja. Jai nominaciją įteikė DNB banko Vilkaviškio skyriaus vadovas Ričardas Čėsna, nes gražiškiečių komanda buvo patekusi ir į finalinį DNB banko organizuoto verslo idėjų projekto „Liftas“ etapą.

Už surinktus ir knygon suguldytus Antrąjį pasaulinį karą išgyvenusių mūsų krašto žmonių prisiminimus nominaciją „Metų atmintis“ pelnė Modestas Vizgirda, gyvenantis Žaliosios kaime. Dabar garbaus amžiaus istorijos sergėtojas baigia rengti antrąją knygos „Aš mačiau karą“ dalį. M. Vizgirdai nominaciją įteikusiam Vilkaviškio karo veteranų klubo pirmininkui Jonui Marusevičiui tas karas – tik tolimas istorijos aidas. Jis – kitos kartos žmogus, bet patyręs Afganistano baisumus.

Su istorijos puoselėjimu susijusi ir nominacija „Metų veikla“. Ją pelniusi Regina Mecutienė į sceną buvo pakviesta kartu su vyru Algirdu. Šių vilkaviškiečių naujam gyvenimui prikelta ir puoselėjama sodyba tapo viso Vištyčio Lauko II kaimo traukos vieta. Čia susiburiama ne tik į kaimo, bet ir į viso rajono šventes, čia renkami šio krašto žmonių prisiminimai... Ši veikla artima ir nominacijos žymenį įteikusiam Vilkaviškio krašto muziejaus direktoriui Antanui Žilinskui.

Jurgita Ogulevičiūtė į šventinį renginį atvažiavo iš Vilniaus. Bet kaip pati sakė, ji yra mūsų miesto, mūsų krašto dalis. Kasmet piniginį apdovanojimą skirdama perspektyviausiems rajono sportininkams, ji įamžina savo tėčio, sporto entuziasto, mokytojo, trenerio Vlado Ogulevičiaus atminimą. „Metų rėmėjos“ nominacijos žymenį jai įteikė vieno iš paremtų sportininkų treneris, taip pat sporto entuziastas Jonas Jurkynas.

Idėjos ir darbai kartais netikėtai susieja žmones. Tautodailininkas medžio skulptorius Jonas Zubavičius neatsitiktinai buvo paprašytas nominacijos žymenį įteikti UAB „Vilkasta“ generaliniam direktoriui Aloyzui Beržanskiui, nestokojančiam idėjų ir padedančiam įgyvendinti sumanymus, kad Vilkaviškis mums būtų gražus ir mielas gyventi. Naktinis kultūros centro „Eglės tako“ skulptūrų, kurių vienos autorius yra J. Zubavičius, apšvietimas – taip pat direktoriaus nuopelnas.

Gižų seniūnui Romui Kučiauskui irgi ne vis tiek, kaip atrodo seniūnijos centras. Ypač daug padaryta praėjusiais metais, kai Gižai šventė 400 metų sukaktį. „Perduodu estafetę“, – su „Metų seniūno“ nominacija sveikindamas kolegą ranką spaudė Pajevonio seniūnas Gediminas Bisikirskas, už panašią veiklą tokią nominaciją pelnęs pernai.

Kaip kartais susiklosto žmogaus darbai, mintys, poelgiai! Gydytojas gelbsti meno kūrinį, o paprastas kaimo žmogus – mažo berniuko gyvybę.

Gydytojo Romualdo Sveikatos rūpestis atgaivinti ligoninės simboliu tapusią skulptūrą įvertintas „Metų patrioto“ nominacija. Tai liudijančią stiklo skulptūrėlę jam įteikė Savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriaus vyr. specialistė Dženita Sabašinskienė.

Užbalių kaimo gyventojas Leonas Krušinskas, iš nuotekų šulinio ištraukęs ir atgaivinęs trimetį berniuką, nusipelnė „Metų gelbėtojo“ titulo. Pasak šio didvyriško poelgio atminimo žymenį L. Krušinskui įteikusios Karalkrėslio bendruomenės pirmininkės Rasos Bulvičienės, viso pasaulio žodžių neužtektų dėkingumui išsakyti, tad ji savo bendruomenės nariui ištarė paprastą lietuvišką ačiū.

„Santakos“ laikraščio redaktorei Dangyrai Apanavičienei teko misija ne tik pasveikinti visus nominantus, bet ir nominacijos „Metų įkvėpėja“ žymenį įteikti Vilkaviškio kultūros centro projektų vadovei Ritai Marcelionytei, savotiškai Vilkaviškio ambasadorei, savo veikla garsinančiai rajoną, o idėjomis uždegančiai jaunimą.

Paskutinės į sceną pakilo originaliais sumanymais garsėjančios netradicinių rankdarbių klubo „Lelija“ moterys, „Metų rekordininkės“. Lietuvos rekordą jos pelnė už ilgiausią (579 m 80 m) iš vilnos nuveltą tautinių spalvų juostą. „Siekite naujų rekordų, garsinkite Lietuvą“, – įteikdamas nominacijos skulptūrėlę joms linkėjo Vilkaviškio seniūnas Remigijus Kurauskas.

Šventiniame renginyje „Lietuva širdy“ (režisierė Nijolė Skinkienė) „Lelijos“ moterų rankdarbiai puošė salę: scenoje tūkstančiu veltų lelijų žiedų pražydo Lietuvos vėliava, sienomis nuvilnijo juostos rekordininkės gijos... Juosta tarsi sujungė žmones. O tai, kaip sakė renginį baigdami jo vedėjai Andrius ir Edita Grygelaičiai, „mūsų vienybė, mūsų laisva nepriklausoma ir neišdalinta Lietuva. Ir džiugu, kad mums nereikia kalbėtis su Lietuva iš tolo. Ji – mūsų širdyse.“


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Naktinės linksmybės baigėsi didele tragedija
*Rinkimų batalijos pasiekė ir prokuratūrą
* Į grožio industriją įsisukusi vilkaviškietė gyvenimą semia rieškučiomis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate Savivaldybės tarybos ir mero rinkimų agitacijos kampanijas?
Buvo įdomiau negu 2015 m.
Vyko korektiška kova.
Perspausta su kritika, kaltinimais.
Rinkimais nesidomėjau.Kalbos patarimai

Klausytis ką ar ko?
Su veiksmažodžiu klausyti(s) galininkas nevartotinas objektui reikšti. Vartotinas kilmininkas klausyti(s) ko, pvz.: Netrukdyk, klausau(si) laidą (taisoma laidos ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas