„Santaka“ / Įspūdinga akimirka su Šventuoju Tėvu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Turintis patirties suvirintojas dujomis ir elektra ieško darbo. Tel. 8 638 51 766.
Galioja iki: 2019-05-20 13:15:33

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį (be dokumentų), melžimo aikštelę (2 vietų), rusišką ritininį presą PRP-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-05-23 09:34:14

Reikalingas žmogus, turintis žoliapjovę, sezono metu pjauti žolę sklype aplink namą Pilviškių miestelyje. Tel. 8 682 20 404.
Galioja iki: 2019-05-23 10:45:52

Parduoda plastikinį 1 t talpos konteinerį (metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu) vandeniui, kurui, skystoms trąšoms ir pan. Yra galimybė atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-05-26 09:34:13Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2014-02-05 07:56

Dalinkitės:  


Minia skirtingų tautybių, amžiaus, rasės ir socialinės kilmės žmonių siekė pasveikinti popiežių Pranciškų. Kun. Marco SANCHEZ nuotr.

Įspūdinga akimirka su Šventuoju Tėvu

Yra daug įvairiausių būdų sutikti ir pradėti Naujuosius metus. Keli tūkstančiai žmonių Romoje pasirinko į 2014-uosius žengti su Šventuoju Tėvu.Laukimas nuo pat ankstaus ryto

Po siautulingos ir triukšmingos Naujųjų išvakarių nakties saulėtas sausio 1-osios rytas paprastai šurmulio pilname didmiestyje išaušo neįprastai mieguistas, tylus ir ramus: nei žmonių knibždėlyno, nei automobilių burzgesio. Net visuomeninis transportas mieste pajudėjo tik nuo 8 valandos ryto, tačiau jau vos prašvitus Šv. Petro aikštėje išsiraitė eilutė pačių smalsiausių žmonių, nekantraujančių patekti į popiežiaus Pranciškaus konsekruojamas mišias.

Į Šv. Petro baziliką apsaugos darbuotojai visus pradėjo leisti tik nuo pusės devynių ryto, tad dauguma praėjusių pro apsaugininkus ir metalo detektorius į bažnyčią jau ne ėjo, o bėgte bėgo, kad tik gautų atsisėsti kur arčiau prie altoriaus ar prie tako, kuriuo eis popiežius Pranciškus. Jaudulys ir šurmulys, lūkesčiu spindinčios akys, nekantrus mindžikavimas ir tas bėgimas paknopstomis į baziliką suaugusius žmones tarsi vėl grąžino į vaikystę, jie iš tiesų virto vaikais, skubančiais į išsiilgto tėvo glėbį.

Anksčiausiai iš miego pakirdusiesiems atlygis – proga susėsti eilėse netoli altoriaus ir galimybė matyti popiežių bei jo pagalbininkus iš arčiau. Tas „artumas“, deja, labai sąlygiškas. Čia kaip niekur kitur akivaizdi bažnytinė hierarchija: pirmose gretose ir arčiausiai prie Šventojo Tėvo sėdi kardinolai, už jų – vyskupai, kunigai, diakonai, ypatingieji svečiai (turintys pakvietimus bei specialius bilietus) ir tik po to – eiliniai „pėstininkai“, į mišias sugužėję maldininkai, šiaip smalsuoliai iš viso pasaulio.

Galbūt daugumai ganytojų, nuolat esančių prie popiežiaus Pranciškaus, tai – kasdienybė, tačiau kiekvienam žmogui, pirmą kartą atėjusiam į Šventojo Tėvo mišias, – ypatinga šventė, vienintelė nepakartojama akimirka, pilna džiugesio ir nerimo.Įsimintina akimirka

Miniai nuraminti ir rimčiai paskatinti prieš mišias Šv. Petro bazilikoje buvo kalbamas rožinis. Pasirodžius Šventajam Tėvui, žmonių paprašyta neploti, o susikaupus tyliai ir pagarbiai pasitikti prie altoriaus per bažnyčią artėjantį popiežių Pranciškų.

Tačiau nežiūrint visų už mišių eigą atsakingų pareigūnų pastangų, nuaidėjus trimitams, skelbiantiems, kad į baziliką įžengia Šventasis Tėvas, per minią nuvilnija laukimo įelektrinta jaudulio ir šurmulio banga. Tiek paprasti iš smalsumo čionai susirinkę turistai, tiek maldininkai, tiek vienuoliai ir kunigai – visi stiebiasi, tiesia kaklus, stengdamiesi kuo geriau pamatyti pontifiką. Beveik kiekvienas kelia rankas su fotoaparatu ar bent telefonu aukštyn, stengdamasis įamžinti šią akimirką.

Tik prabilus Šventajam Tėvui, jo romaus balso paveikta minia pamažu rimsta ir susikaupia maldai.Įspūdinga bendros maldos galia

Mišios buvo aukojamos italų ir lotynų kalbomis, tačiau kiekvienam, atėjusiajam į baziliką, buvo padovanota pamaldų eigos brošiūrėlė su tekstais, giesmėmis ir jų vertimu į anglų kalbą.

Tai iš tiesų nepaprastos mišios, ir ne tik todėl, kad jas švenčia pats Šv. Petro įpėdinis, ir ne vien todėl, kad jos vyksta iškiliausioje katalikų šventovėje Romoje ir yra užlietos įvairių luomų dvasininkų upės. Ne mažiau stebuklinga matyti, kaip petys į petį sustoję šimtai skirtingų tautybių, išsilavinimo, amžiaus, socialinės kilmės, rasės žmonių kreipiasi į Viešpatį malda „Tėve mūsų“ . Kas lotyniškai, o dauguma savo kalba meldžiasi suvienyti bendro tikslo – išmelsti Dievo malonės ir palaimos visai žmonijai.

Bazilika pavirsta į mažą, bet tobulą pasaulio modelį, kuriame triumfuojant taikai, darnai bei meilei nulenkiamos galvos prieš kančią ir negandą, pakylama virš banalių, laikinų vertybių susivienijus bendram tikslui. Žinoma, kai kas gal ir neįsigilinęs kartoja taip gerai žinomus kasdienės maldos žodžius. Tačiau tūkstančių lūpų ištarti žodžiai tarsi tie jūros lašeliai susilieja į galingą maldos mūšą. Matyt, ne menkiau svarbus buvo ir skardus kūdikio verksmas, vos ne pirmu smuiku griežęs bazilikoje mišių metu.Sveikino ir laimino minią

Joms pasibaigus Šventasis Tėvas vėl lėtai su visa didele vyskupų ir kunigų palyda pražingsniuoja išilgai centrinės bazilikos navos, tačiau dabar jo veide jau plati šypsena, akys švyti džiaugsmu, jis atvirai žvelgia į susirinkusiuosius, juos laimina. Minia vėl šurmuliuoja ir vilnija, žmonės lipa ant kėdžių, spraudžiasi prie takų, sveikina Šventąjį Tėvą su Naujaisiais metais.

Apsaugos darbuotojams aktyviai raginant ir plušant per ketvirtį valandos bazilika visiškai ištuštėja. Iš jos išgužėję žmonės įsilieja į minią, susirinkusią priimti pirmojo 2014 metų popiežiaus palaiminimo Švento Petro aikštėje Romoje.

Sausio 8-osios rytą toje pat aikštėje rinkosi ir tie, kas turėjo bilietus į pirmąją Naujųjų metų bendrąją popiežiaus audienciją. Čionai susirinkę visi be išimties galėjo patenkinti savo smalsumą, mat Šventąjį Tėvą kiekvienas galėjo vos ne rankomis pačiupinėti, nes prieš atsisėsdamas į savo krėslą ant specialiai įrengtos pakylos jis ilgai sveikino minią mojuodamas ir laimindamas iš vis ratus aplink susirinkusiuosius sukusio automobilio.Širdis pavergė paprastumu ir nuoširdumu

Spragsėjo fotoaparatai, aidėjo šūksniai, mirguliavo plakatai ir vėliavėlės. Pradžioje buvo išvardytos ir pasveikintos maldininkų bei piligrimų grupės, visi susirinkusieji. Toliau skambėjo oficialūs sveikinimai italų, prancūzų, anglų, ispanų, vokiečių ir lenkų kalbomis. Vis dėlto pats įstabiausias audiencijos momentas – improvizacija popiežiaus Pranciškaus kreipimesi į žmones, kai jis, nuleidęs ant kelių lapus su oficialia kalba, pradėjo diskutuoti su minia, aiškindamas krikšto svarbą, klausdamas, kas iš susirinkusiųjų žino savo krikšto datą.

Tuo momentu į kiekvieno širdį jis sugebėjo pasibelsti savo paprastumu ir nuoširdumu, be kurių audiencija būtų likusi tik įstabiai sustyguotu, bet šaltu oficialių kalbų ir sveikinimų paradu.

Keisčiausia buvo matyti cirko pasirodymą: prieš Šventąjį Tėvą ir minią savo meistriškumą gal keletą minučių demonstravo cirko akrobatai, klounai, dresuotojai. Galiausiai, pasveikinęs ir palaiminęs futbolo komandą, popiežius Pranciškus nusileido prie susirikiavusių į dvi eiles neįgaliųjų, kurie sėdėjo vežimėliuose. Kiekvieną popiežius kalbino, spaudė rankas. Šalimais visą laiką griežė muzikantų kapela. Prie jos prisiartinęs pontifikas palinko prie mažiausio kapelos muzikanto, gal kokių septynerių metų berniuko, ir jam į delną įbruko pijusę – savo baltą popiežiaus kepuraitę. Iš nuostabos suglumusį berniuką minia padrąsino susižavėjimo šūksnių banga.Niuansai įspūdžio nesugadino

Šį jaudinantį momentą apkartino (bent jau man, stebėtojai iš šalies) Vatikano apsaugos tarnybų elgesys. Kiekvienas popiežiaus pasveikintas ir palaimintas žmogus tuoj pat buvo išprašomas su visa kėde, todėl pamažu aikštė pradėjo tuštėti.

Deja, labai greitai išretėjo ir gretos tų, kurie renginį stebėjo už atitvarų. Svarsčiau, negi popiežius galiausiai liks vienas tik su tais keliais lydinčiais kunigais ir apsauga? Gal apsaugininkams ir lengviau: mažiau žmonių, ne tiek daug darbo, mažesnė išpuolių ar pasikėsinimo rizika. Tik būrelis pačių kantriausiųjų palydėjo Šventąjį Tėvą iš aikštės.

Nemaloniai nustebino ir išsiskirsčiusios minios palikta netvarka. Šventojo Petro aikštės grindinys buvo nusėtas popiergaliais, cigarečių nuorūkomis ir kitokiomis šiukšlėmis, tarsi žmonės čia būtų susirinkę į kokį popmuzikos šou ar futbolo rungtynes.

Tie keli menki deguto šaukštai nesugadino giedros ir pakilios nuotaikos, neužgesino šypsenų veiduose. Visi skirstėsi laimingi ir patenkinti, juolab kad dangus ir toliau buvo giedras, o saulutė taip šildė, jog ne vienas pajuokavo, ar tik nebus pats Šventasis Tėvas pas Aukščiausiąjį užsakęs tokią gražią dieną.Keletas patarimų

Tiems, kas susiruoš savarankiškai keliauti į Vatikaną, norėčiau pateikti keletą paprastų praktinių patarimų.

Popiežiaus mišių ir audiencijos tvarkaraštį galima sužinoti Vatikano prefektūros tinklalapyje http://www.vatican.va/various/prefettura/en/udienze_en.html. Tame pačiame tinklalapyje, nuorodoje http://www.vatican.va/various/prefettura/en/biglietti_en.html, rasite ir formą bei kontaktinį fakso numerį, taip pat pašto adresą, kuriuo galima išsiųsti prašymą dėl bilieto į mišias ar bendrąją audienciją (elektroniniu paštu laiškai nepriimami).

Pasirūpinkite tuo iš anksto, pasilikdami laiko į valias. Pavyzdžiui, prašymą dalyvauti 2014 m. sausio 1-osios ir sausio 6-osios mišiose bei sausio 8-osios audiencijoje aš išsiunčiau dar 2013 m. lapkričio pradžioje. Atsakymas atkeliauja po savaitės, o kartais – ir po poros ar trijų. Jame būna nurodyta, kur ir kada galite pasiimti bilietus.

Būkite atsargūs, nes internete yra sukčių sukurtų tinklalapių, siūlančių parduoti bilietus už 30 eurų ar panašią kainą. Bilietai į popiežiaus laikomas mišias bei audienciją yra nemokami.

Nebandykite laimės aklai, nes be bilietų ten tikrai nepateksite.Rita MITKUTĖ


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ūkininkai vengia savarankiškai deklaruoti pasėlius
* Eiti su lazdomis blogo oro nėra
* Dėl šuns lojimo darbo turi Savivaldybė ir policija
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar esate gavę europinės paramos lėšų?
Gavau paramą verslui, ūkiui.
Paramos lėšomis atsinaujinau būstą.
Prašiau, bet man jų neskyrė.
Europinių pinigų nesu prašęs.Kalbos patarimai

Ką vartoti vietoj skolinio blògas?
Vietoj nenorminio žodžio blògas (angl. blog, weblog, web log ) teikiamas lietuviškas atitikmuo tinklaraštis. Tai internete paprastai viešai skelbiamas dienoraštis. Plg. kiti atitikmenys: tinklaraštininkas (ne blogeris ), rašyti tinklaraštį (ne bloginti ), vesti vaizdo tinklaraštį (ne vloginti ) etc.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas