„Santaka“ / Daugiabučių priežiūra turi rūpėti ir jų gyventojams

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Išvalo lietaus nubėgimo sistemas Jūsų namuose ar sodyboje. Atlieka smulkų lietaus nutekėjimo sistemų remontą. Ruoškitės rudens darganoms vasarą. Tel. 8 622 30 435.
Galioja iki: 2019-06-29 13:01:01

Parduoda gyvenamąjį namą Šiaurės g. 15, Vilkaviškyje (2000 m. pastatytas, yra 12 a žemės, ūkinis pastatas, 3 garažai). Tel. 8 662 02 402.
Galioja iki: 2019-06-30 16:06:24

Skubiai parduoda LAND ROVER FREELANDER (1999 m. 12 mėn., 2 l, dyzelis, su variklio defektu, 550 Eur). Tel. 8 641 68 516.
Galioja iki: 2019-07-05 11:38:02

Parduoda plastikinius 1 t ir 800 l talpos konteinerius (metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu, tinka vandeniui, kurui, skystoms trąšoms ir kt.), VW GOLF III (1996 m., 1,6 l, benzinas, baltos spalvos, nesurūdijęs, 400 Eur). Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-07-06 15:56:02

Parduoda AUDI 100 C4 AVANT TDI (1993 m., 2,5 l, 85 kW, 6 pavaros, tamsiai pilkos spalvos, TA iki 2020 m. gegužės 31 d., geros būklės, 700 Eur), OPEL FRONTERA SPORT (1994 m., 2 l, įpurškimas, benzinas, 2 durys, nesurūdijusi, visi 4x4 varantieji ratai veikia gerai, TA iki 2021 m. gegužės 1 d., puikus medžioklei, žvejybai, 900 Eur). Tel. 8 618 57 171.
Galioja iki: 2019-07-06 18:16:52Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2014-01-06 08:53

Dalinkitės:  


Daugiabučių namų administravimo klausimais Tarybos narys Algimantas Mackevičius konsultavosi su įvairias specialistais, Aplinkos ministerijos atstovais.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Daugiabučių priežiūra turi rūpėti ir jų gyventojams

Eglė MIČIULIENĖ

Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos narys Algimantas Mackevičius įsitikinęs, jog gyventojai gauna per mažai informacijos apie tai, kokius darbus daugiabučius namus administruojančios įmonės atlieka jų būstuose. Patys būstų šeimininkai šiuo reikalu taip pat rodo per mažai iniciatyvos.Turi žinoti, už ką sumoka

Tarybos narys A. Mackevičius ne pirmus metus domisi daugiabučių gyvenamųjų namų administravimo reikalais ir mato šioje srityje daug neišspręstų problemų.

Kybartietis įsitikinęs, jog daugiabučius administruojančios įmonės (mūsų rajone tai daro UAB „Vilkuva“ ir UAB „Kybartų darna“) darbus turėtų daryti suderinusios su gyventojais. Savo ruožtu žmonės privalo reikalauti griežtos atskaitomybės ir žinoti, už kokias paslaugas moka pinigus.

Tarybos narys šiuo klausimu daug dirbo: vaikščiojo po daugiabučius, bendravo su gyventojais, konsultavosi su įvairių institucijų specialistais, Aplinkos ministerijos atstovais.

„Pasirodo, daugiabučių namų administravimo problema yra opi visoje Lietuvoje ir pasiekusi pačią Prezidentę Dalią Grybauskaitę. Mano žiniomis, jos iniciatyva rengiamas naujas dokumentas, kuris turėtų pasirodyti jau šių metų vasarą“, – sakė A. Mackevičius.„Auksinė“ lemputė

Domėdamasis daugiabučių namų administravimo tema A. Mackevičius sukaupė daugybę dokumentų. Jis tvirtino, kad administruojančios bendrovės darbus atlieka teisėtai, lyg ir laikydamosi įstatymo raidės, tačiau sąmatos dažniausiai apskaičiuojamos maksimaliu tarifu.

– Keista, kai daugiabučio gyventojas pasakoja, kad paprašius užmūryti namo rūsio langelį už šį darbą buvo priskaičiuota apie 700 litų suma. Arba kai už lemputės pakeitimą laiptinėje paimama keliolika litų. Žmonės tą lemputę galėtų nusipirkti už litą kitą ir įsukti patys, bet to nepadaro. Kadangi administratoriams moka pinigus, gyventojai mąsto maždaug taip: tegu jie ateina ir įsuka! O tie ir ateina trise vienos lemputės įsukti. Taip susidaro suma, į kurią įtraukiamos transporto išlaidos, socialinis draudimas, PVM... ir lemputė pasidaro „auksinė“, – kraipė galvą A. Mackevičius.

Energetiko išsilavinimą turintis Tarybos narys aiškino, jog yra daug darbų, kuriuos atlikti galima įdedant minimaliai pastangų, bet už juos suskaičiuojamos didžiulės sumos. Pavyzdžiui, judesio daviklių reguliavimas, elektrofizikiniai varžų matavimai, įvairūs profilaktiniai patikrinimai, apžiūros ir kt. Kybartiečio nuomone, atliekant profilaktikos darbus, jų kokybė ir kiekis turėtų būti įvertinta realiai.

– Iš tikrųjų, šie darbai yra privalomi, tačiau privačių firmų atstovai tvirtina, kad tokius darbus padarytų už pusę kainos, – kalbėjo Tarybos narys.Privalo informuoti

A. Mackevičius įsitikinęs, jog daugiabučius namus administruojančiai įmonei reikėtų daugiau bendrauti su gyventojais.

– Jei bendrovės atstovai name atlieka kokius nors darbus, turėtų dalyvauti ir gyventojų atstovas. Jis privalėtų pasirašyti atliktų darbų aktą. Tačiau dokumentai rodo ką kita. Deja, yra dar viena problema: ne visi namai turi savo įgaliotinius, o kai kurie iš esančių egzistuoja tik formaliai, – kalbėjo pašnekovas. – Tačiau ir čia yra sprendimas. Administratoriai privalo organizuoti namo gyventojų susirinkimus, o jų metu išrinkti įgaliotinius. Jei norinčiųjų neatsiranda, galbūt žmones galima paskatinti iš sukauptų administravimo lėšų?

A. Mackevičiaus teigimu, gyventojai turėtų būti supažindinti ne tik su atliktų darbų ataskaita, bet ir su būsimų darbų planu. Tiek ataskaitos, tiek planas turi būti ne tik įkelti internete, prie kurio prieina ne visi žmonės, bet ir iškabinti kiekvienoje laiptinėje.

– Būdamas Vilniuje viename iš daugiabučių namų mačiau gražų pavyzdį. Skelbimų lentoje, po stiklu, buvo pakabinta išsami informacija: nurodytas administratorius, įdėta atsakingo žmogaus nuotrauka, telefono numeris, surašytas perspektyvinis veiklos planas. Puiku! Užsukite į mūsų laiptines ir pažiūrėkite, ką rasite skelbimų lentose. Vaikščiodamas po Kybartų daugiabučius, ten mačiau skelbimų, kad kažkas parduodama, buvo netgi sveikinimų, bet ataskaitų ar darbo planų – nė su žiburiu nerasi, – dėstė A. Mackevičius. – Mūsų rajono daugiabučius administruojančios įmonės teisinasi iškabinančios informaciją, bet gyventojai lapelius esą nuplėšo. Tai gal ta informacija nesuprantama, neišsami ir piktina žmones? O gal ją reikėtų pakišti po stiklu, kaip daro vilniečiai? Reikia tik paieškoti išeičių.Pateikė siūlymus

Praėjusių metų rudenį buvo sudaryta darbo grupė daugiabučių gyvenamųjų namų administravimo paslaugoms tirti. Be A. Mackevičiaus, į ją įtraukti Tarybos nariai B. Šeimienė ir V. Katkevičius, taip pat gyventojų atstovas Juozas Dobiliauskas ir Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vyr. specialistas Ričardas Liansbergis.

Darbo grupė pateikė keletą siūlymų rajono Tarybai. Visų pirma – paskirti už daugiabučių namų administravimą atsakingą kontroliuojantį Savivaldybės darbuotoją. Šią sritį kuruoti patikėta Vietinio ūkio skyriaus vyr. specialistui R. Liansbergiui.

Taip pat pasiūlyta suvienodinti UAB „Vilkuva“ bei UAB „Kybartų darna“ informacinę bei teisinę dokumentaciją, susijusią su daugiabučių namų administravimu, ir išspręsti UAB „Vilkuva“ atskaitomybės bei kontrolės klausimus.

Šios grupės siūlymu Taryba priėmė sprendimą patvirtinti Vilkaviškio rajono daugiabučių gyvenamųjų namų bendrosios nuosavybės administravimo būsto naudingo ploto maksimalų tarifą – 0,18 Lt už kv. m su PVM.

– Šis tarifas galios dvejus metus. Tikiuosi, kad po to atėjusi nauja Taryba „neužmes“ daugiabučių administravimo reikalų ir toliau jais domėsis bei stengsis padėti žmonėms. O gyventojai suvoks, jog labai svarbi jų pačių atsakomybė. Įstatymuose numatyta, kad gyventojui paliekama teisė pačiam spręsti, kas prižiūrės jo namą. Galima sudaryti jungtinės veiklos sutartį ir atsisakyti administravimo paslaugų. Galima išsirinkti įgaliotinį, kuris rūpinsis namo reikalais. Deja, tokių pareigų imtis niekas nenori. Juk bendrovė skolas gali išsiieškoti per antstolius, o ką daryti to paties namo įgaliotam žmogui, kai kuris nors gyventojas nesumoka pinigų už namo priežiūrą? Eiti peštis su kaimynu? Todėl žmonės nieko nekeičia ir tyli. Vis dėlto jie neturėtų pamiršti, jog yra savo būsto šeimininkai ir privalo spręsti patys, kas už jų pinigus daroma, ar jiems tokios paslaugos reikia ir ar ji būtina, – kalbėjo A. Mackevičius.

Tarybos narys pripažino, kad gyventojai ir pasidžiaugia administruojančios įmonės paslaugomis. Į daugiabučius namus prižiūrinčias bendroves žmonės dažnai kreipiasi, kai reikia atlikti kokius nors nenumatytus darbus, tarkime, išbetonuoti laiptinės aikštelę. Gyventojai džiaugiasi ir tuo, jog įvykus avariniam atvejui, pavyzdžiui, namuose nulūžus čiaupui, prakiurus vamzdžiui ar nutikus kitai bėdai, administruojančios bendrovės greitai reaguoja ir atsiunčia pagalbą.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškio laiškininkai persėdo ant elektrinių dviračių
* Už paviršinių nuotekų tvarkymą mokės tik įmonės
* „Į depresiją žiūrime pro pirštus, kol ji neužsuka į mūsų kiemą“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar mokate plaukti?
Taip, puikiai.
Plaukiu prastai.
Mokausi.
Nemoku.Kalbos patarimai

Praeitais ar praėjusiais metais?
Taisyklingi bei vartotini abu variantai: praėjusiais metais ir praeitais metais, praėjusią savaitę ir praeitą savaitę.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas