„Santaka“ / 2013-ųjų metų „Santakos“ laikraščio nominacijos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01

Parduoda arba išnuomuoja 3 ha žemės Vilkupių kaime. Tel. 8 626 38 767.
Galioja iki: 2019-02-28 08:11:49

Parduoda naudotą 6 stalčių šaldiklį BOSCH, šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-02-28 08:12:20Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2013-12-30 23:30

Dalinkitės:  


2013-ųjų metų „Santakos“ laikraščio nominacijos

Metų gelbėtojasUž tai, kad dabar Pajevonyje gyvas ir sveikas bėgioja trejų metukų Donatas Ivanauskas, jo artimieji dėkingi Leonui KRUŠINSKUI. Šis žmogus išgelbėjo į nuotekų šulinį įkritusio mažylio gyvybę.

L. Krušinskas jokių gyvybės ženklų neberodžiusį berniuką puolė gaivinti: daryti širdies masažą ir dirbtinį kvėpavimą taip, kaip buvo matęs per televiziją. Po keliolikos minučių vaiko skruostai pradėjo rausti, atsirado pulsas, o dar po kurio laiko į gyvenvietę atvykę medikai konstatavo: berniuko širdis plaka! Po trijų savaičių L. Krušinskas negalėjo patikėti savo akimis, kai pamatė jau iš ligoninės grįžusį vaiką, ateinantį savo gelbėtojui pasakyti ačiū.

Metų organizatorėGražiškių gimnazijos vardas šiemet „Santakoje“ buvo minimas itin dažnai. Mokykla dalyvavo daugybėje netradicinių projektų ir iš daugumos jų grįždavo su apdovanojimais. Vien per šiuos kalendorinius metus bendruomenė džiaugėsi 55 laimėjimais.

Net prie 25 iš jų prisidėjo ekonomikos mokytoja Edita MIGLINIENĖ. Jos iniciatyva gimnazijos mokiniai kūrė savo verslo bendrovę, dalyvavo šalies bankų rengiamuose konkursuose, įvairiose verslo stovyklose, keliavo į Europos parlamentą Strasbūre... Visus pasiekimus išvardyti būtų gana sunku.

Pati E. Miglinienė taip pat buvo įvertinta: ji su Lietuvos delegacija dalyvavo tarptautinėje mokinių mokomųjų bendrovių mugėje Londone.

Metų atmintisBene prieš trejetą metų pradėjęs kaupti Antrojo pasaulinio karo siaubą išgyvenusių mūsų krašto gyventojų prisiminimus ir parengęs knygą „Aš mačiau karą“, Žaliosios kaime gyvenantis Modestas VIZGIRDA šio darbo neapleidžia dar ir šiandien.

Jau baigiama paruošti antroji šios knygos dalis turėtų pasirodyti pavasarį. Joje, kaip ir ankstesnėje, savo išgyvenimais dalijasi karo metų vaikai, dabar jau sulaukę garbaus amžiaus. M. Vizgirda atliko didelį darbą, skatindamas prisiminti ir visiems papasakoti, kaip karas atrodė jiems, civiliams žmonėms. „Jaučiu pasitenkinimą ir savo veikla, ir rezultatais. Padariau reikalingą darbą“, – sako knygos sudarytojas. Jis palietė žmonėms vis dar skaudžią temą, todėl pirmosios knygos tiražą teko kartoti, o tebeplaukiantys prisiminimai paskatino leisti ir antrąją.

Metų rėmėjaNorėdama pagerbti savo tėvo atminimą ir paskatinti jaunuosius rajono sportininkus, Jurgita OGULEVIČIŪTĖ 2010 metais įsteigė sporto entuziasto, mokytojo ir trenerio Vlado Ogulevičiaus atminimo premiją. Kasmet 500 Lt apdovanojimas skiriamas perspektyviems rajono sportininkams paskatinti.

J. Ogulevičiūtė ateityje planuoja įsteigti specialų fondą, į kurį būtų galima pritraukti daugiau rėmėjų lėšų, todėl ir premijos sportininkams taptų solidesnės.

V. Ogulevičiaus atminimo premiją jau yra gavę stalo tenisininkas Kęstutis Žeimys, dviratininkas Eimantas Gudiškis, lengvaatletė Gintarė Smelstoriūtė bei imtynininkas Tomas Baracevičius.

Metų iniciatyvaLyg gaivus oro gūsis į Vilkaviškio visuomeninio gyvenimo padangę įsiveržė Aloyzas BERŽANSKIS, didžiausios rajono statybų organizacijos – UAB „Vilkasta“ – generalinis direktorius. Laikydamasis „filosofijos“ – „man ne tas pats, kokioje aplinkoje gyvenu aš ir mano šeima“, jau ne pirmi metai verslininkas savo iniciatyvomis stengiasi prisidėti prie miesto gražinimo.

A. Beržanskio ir kitų verslininkų dėka buvo parengta per Vilkaviškį tekančių upelių pakrančių sutvarkymo studija, įrengtas jaukumo miestui suteikęs kai kurių statinių apšvietimas. Dar kiek anksčiau kartu su dekanu prel. A. Gustaičiu verslininkas buvo sukvietęs aktyvius vilkaviškiečius padiskutuoti apie miesto centro sutvarkymo viziją. O rugsėjį Savivaldybės vadovams A. Beržanskis surengė ekskursiją po rajoną ir parodė keletą ką tik renovuotų pastatų, kurie buvo sutvarkyti pagal pateiktas skirtingas sąlygas. Tuo valdžios atstovams norėta pasakyti, kad tvarkant prezentacinę Vilkaviškio centrinę dalį nereikėtų nueiti pačiu pigiausi keliu, o rinktis nors ir brangesnius, bet ekonomiškai atsiperkančius, architektūriniais sprendimais išsiskiriančius projektus, padėsiančius sukurti savitą miesto veidą.

Metų veiklaKai vilkaviškietė Regina MECUTIENĖ su šeima prieš keletą metų įsigijo seną sodybą Vištyčio Lauko II kaime, turbūt dar pati nežinojo, kaip glaudžiai su šiuo kaimu susies savo gyvenimą. Vyro Algirdo palaikoma ir padedama moteris užsimojo atgaivinti ne tik sodybą, bet ir viso kaimo gyvenimą. R. Mecutienė kasmet pakviečia kaimo žmones ir surengia smagią išvyką arkliais po Vištyčio Lauko II kaimo apylinkes.

Šiemet Mecutų sodyboje buvo surengta šventė Tarmių metams paminėti, o pernai veikli moteris suorganizavo ne tik esamų, bet ir jau seniai kitur išsikėlusių kaimo gyventojų sueigą. Į ją sugužėjo net 140 suaugusiųjų ir vaikų!

R. Mecutienė domisi kaimo istorija, archyvuose ir iš žmonių renka medžiagą. Visa tai bus sudėta į šiuo metu rengiamą monografiją „Vištytis“.

Vilkaviškietės siūlymu kaimo gatvė, kurioje yra Mecutų sodyba, pavadinta Vilties vardu. „Turėkime vilties, kad kaimas atsigaus“, – sako R. Mecutienė.

Metų seniūnasGižų seniūnui Romui KUČIAUSKUI šie metai buvo išskirtiniai, mat jo vadovaujamos seniūnijos centras minėjo 400 metų jubiliejų. Ta proga miestelis išgražėjo neatpažįstamai: įrengti nauji gėlynai, perdažyti pastatai, pastatytas akmuo jubiliejui atminti, išpuoselėtas kiekvienas seniūnijos kampelis.

Seniūno iniciatyva jau prieš kurį laiką sukurtas Gižų herbas ir vėliava, vyko renginiai žymiems kraštiečiams paminėti, o pati jubiliejaus šventė ilgam liko kaimo žmonių ir svečių atmintyje.

Kad miestelio gyventojai jaustųsi saugiau, seniūno iniciatyva, padedant vietos verslininkams, prie seniūnijos buvo įrengtos vaizdo kameros, o prasidėjus vagystėms – atgaivinta savisaugos būrio veikla. Anot seniūno, tik kūrybiniai ir išliekamąją vertę įgavę darbai turi prasmę, o girtis kasdieniniais – ne jam.

Metų įkvėpėjaVilkaviškio kultūros centro projektų vadovė Rita MARCELIONYTĖ – tikra jaunimo įkvėpėja. Nekalbant apie nuolatinius smulkius projektus su jaunimu, jos skautišką veiklą Kybartų vyr. sesių „Meilučių“ būrelyje, įvairių renginių koordinavimą, mergina ėmėsi neformalaus jaunimo grupės „Šriubai“ projekto priežiūros. Ant Ritos pečių gulė visi projekto „popieriniai“ darbai, vaikų skatinimas svajoti.

Projektų vadovė daug prisidėjo, kad mieste atsirastų vilko ir kiškio skulptūros iš varžtų, kad būtų sukurtas unikalus stalo žaidimas „Vilkaviškis“ ir miesto vardu pavadintas rankų darbo muilas.

Ji organizuoja aplinkos tvarkymo akcijas, suburia muzikantus dalyvauti gatvės muzikos dienose, per miesto šventes įgyvendina įvairias iniciatyvas.

Metų patriotasLigoninės vadovo postą šiemet palikęs ir eiliniu gydytoju po daugiau nei dviejų dešimtmečių vėl tapęs Romualdas SVEIKATA negali likti abejingas tam, ką tiek metų kūrė.

Jau kuris laikas rajono vadovams nedavęs ramybės dėl ligoninės simboliu tapusios skulptūros „Pas gydytoją“ būklės, šiemet medikas griebėsi aktyvesnių veiksmų. Jis subūrė iniciatyvinę grupę skulptūrai gelbėti ir kreipėsi pagalbos ne tik į rajono žmones, bet ir į Seimo narius, Kultūros paveldo departamentą. Iniciatyvinės grupės vadovo dėka „Rotary“ klubas suorganizavo labdaringą paramos vakarą, kurio svečiai aukojo pinigus skulptūrai atstatyti. Padėjo ir asmeniniai R. Sveikatos ryšiai: pinigų paaukojo kitų ligoninių medikai, Kauno zonos „Rotary“ klubai, Amerikos lietuviai. Tad ledai pajudėjo – skulptūrai tikrai nebus leista sunykti.

Metų rekordininkėsŠiemet penkerių metų sukaktį šventęs netradicinių rankdarbių klubas „LELIJA“ savo jubiliejų pažymėjo Lietuvos rekordu.

Rekordininke tapo dešimties klubo moterų nuvelta 579,8 m ilgio ir 12 cm pločio tautinės vėliavos spalvų juosta, pirmą kartą oficialiai išskleista liepos 6-ąją, giedant Lietuvos tautinį himną jo autoriaus dr. V. Kudirkos tėviškėje. Tai jau antras klubo Lietuvos rekordas. Pirmaisiais veiklos metais šiuo titulu buvo įvertintas iš vilnos nuveltas Vilkaviškio miesto herbas, kurio aukštis yra beveik keturi, o plotis – apie trys metrai.

Išradingos klubo moterys nestokoja visuomeniškų, rekordų vertų idėjų: iš 1000 nuveltų lelijų yra suformavusios Lietuvos vėliavą, nuvėlusios 300 gairelių su Vilkaviškio herbu, naujagimiams dovanojusios 70 porų savo kūrybos batukų ir kt.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vasario 16-oji Vilkaviškyje: istorinė kartų jungtis
* Klausimas valdžiai: išlaikyti ar uždaryti?
* Kandidatams į merus nevengta užduoti ir nepatogių klausimų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą į merus balsuotumėte?
Sauleną Aželską
Žilviną Gelgotą
Valentiną Gražulį
Algirdą NeiberkąKalbos patarimai

Ar vartotinas junginys „bendrai paėmus“?
Ne, prieveiksmis „bendrai“ nevartotinas kaip apibendrinamasis žodis, vartotina apskritai paėmus. Pvz.: Bendrai (= Apskritai ) paėmus, rezultatai buvo neblogi.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas