„Santaka“ / Politinės patirties turinčio mero pareigos negąsdina

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2013-12-30 08:11

Dalinkitės:  


Savivaldybės meru pradėjusį dirbti Algirdą Neiberką visuomet palaiko šeima: žmona Aušra, septynmetė dukra Ainė ir septyniolikmetis sūnus Rokas.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Politinės patirties turinčio mero pareigos negąsdina

Dangyra APANAVIČIENĖ

Jaunas, tačiau su didele politine patirtimi. Seimo nario padėjėjas. Rajono socialdemokratų lyderis. Meras. Tai – apie Algirdą NEIBERKĄ, tikrą vilkaviškietį, ramų ir santūrų žmogų, dviejų vaikų tėvą.

Turbūt neatsirastų rajone gyventojo, kuris nepažinotų naujojo Vilkaviškio rajono savivaldybės vadovo. 13 metų dirbdamas Seimo nario padėjėju A. Neiberka aplankė daugybę net ir pačių nuošaliausių rajono vietovių bei kolektyvų, susitiko su begale žmonių.

Šiandien jis – „Santakos“ svečias.Pailsi su šeima

Palaipsniui sėkmingai kilęs karjeros laiptais, jau beveik mėnuo 41-erių metų Algirdas Neiberka gyvena viso Vilkaviškio rajono žmonių rūpesčiais. „Sunkios dienos“, – prieš pat šventes prasitarė naujasis meras, į darbovietę rajono Savivaldybėje iš namų išeinantis dar gerokai iki darbo dienos pradžios, o namo grįžtantis jau seniai darbo valandoms pasibaigus.

Dabar dažni tokie vakarai, kai prie vakarienės stalo šeima – septynmetė dukrelė Ainė, septyniolikmetis sūnus Rokas ir žmona Aušra – sėda be tėčio. Ir savaitgalius dažnai tenka leisti vieniems. Susitikimai, susirinkimai, įvairūs renginiai, išvykos. Šeimos galva vis rečiau būna namuose. Mat laiko tenka skirti dar ir vadovavimui Lietuvos socialdemokratų partijos Vilkaviškio rajono skyriui, ir veiklai „Lions“ klube, kuriam A. Neiberka priklauso jau daug metų, kitiems reikalams. Todėl kiekvieną laisvesnę valandėlę rajono vadovas stengiasi praleisti su šeima.

– Šeima man labai svarbi. Namuose aš pailsiu. Stengiuosi kuo daugiau pabendrauti su vaikais, nes pastaruoju metu jiems trūksta mano dėmesio. Mėgstu paskaityti, domiuosi psichologija, istorija. Didelio malonumo teikia buvimas gamtoje, todėl susigalvoję sėdame visi į automobilį ir važiuojame kur nors. Vasarą dviračiais miname. Stengiuosi judėti, pasportuoti ir šeimą skatinu tai daryti, – paklaustas apie poilsį ir laisvalaikį kalbėjo meras.Pradeda pasitarimu

Vis dėlto esminė pokalbio su naujuoju Savivaldybės vadovu tema sukosi apie darbą, pečius užgulusią atsakomybę ir galimas permainas, kurių taip laukia žmonės.

Pasidomėjus, nuo ko prasideda mero darbo diena, A. Neiberka paminėjo, kad nuo Savivaldybės vadovų pasitarimo.

– Gerokai prieš darbo pradžią susitinkame, pasidalijame turima informacija, aptariame darbų eigą ir imamės veiklos. Stengiamės, kad aštuntą valandą žmonėms nereikėtų laukti už mūsų kabinetų durų, o iškart galėtume pradėti darbo dieną ir imtis reikalų, – sakė A. Neiberka.Lemtingas sutapimas

– Kartą jau buvote meru. Tiesa, trumpai, kai 2010-aisiais teko pavaduoti po avarijos ligoninėje besigydžiusį tuometinį Savivaldybės vadovą. Koks skirtumas lyginant tą laiką ir dabar?

– Skirtumas yra toks, kad tuomet laikinai ėjau mero pareigas ir atsakomybė buvo trumpalaikė, o dabar iki kadencijos pabaigos būsiu atsakingas už viso rajono reikalus bei laukiamus rezultatus.

Laikas tuomet buvo itin nelengvas, nes dirbti likome dviese: aš ir tuometinis Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Vabalas. Tačiau jis, būdamas atsakingas už tam tikras sritis, visų reikalų negalėjo žinoti, o pasiklausti nebuvo ko. Iš keturių Savivaldybės vadovų du, kaip žinome, žuvo avarijoje, o vienas – tuometinis meras – buvo sunkiai sužeistas.

Kadangi buvo pati metų pabaiga, reikėjo formuoti ir tvirtinti Savivaldybės biudžetą, dalyvauti seniūnijų ataskaitiniuose susirinkimuose. Be to, vyko pasirengimas vietos savivaldos rinkimams. Lengva tikrai nebuvo.

– Labai panašiu laiku meru tapote ir šįkart.

– Lemtingas sutapimas: mero pareigas, kaip ir 2010-aisiais metais, pradėjau eiti netgi tą pačią dieną – gruodžio 3-iąją.

Tik dabar lengviau dėl to, kad atėjau su komanda, t. y. su žmonėmis, kurie nusiteikę dirbti ir išmano tam tikras sritis. Taigi dalijamės ne tik darbus, bet iš dalies – ir atsakomybę. Dabar jau galima turėti viziją, susiplanuoti įvairių darbų, nes iki kadencijos pabaigos likę kur kas daugiau laiko – ne keletas mėnesių, o beveik pusantrų metų.Telks bendram tikslui

– Nuo ko pradėjote darbą?

– Nuo susitikimų su Savivaldybės administracijos darbuotojais, kuriems išsakėme svarbiausią principą – visas pajėgas suvienyti bendram tikslui. Norime, kad visi dirbtų kartu, o ne po vieną atskirai, kad tarpusavyje daugiau bendrautų, bendradarbiautų, kalbėtųsi ir pasitikėtų vieni kitais ne tik specialistai, bet ir Savivaldybės administracijos skyriai, įstaigos. Dabar akivaizdu, jog stinga asmeninės atsakomybės, ją stengiamasi permesti kažkam kitam, o ne prisiimti pačiam. Taip neturi būti, visi turime siekti bendro tikslo.

Mums nerūpi politinės pažiūros ir įsitikinimai, svarbiausia – profesionalumas, noras dirbti ir rezultatas.

Taip pat pradėjome susitikimus su seniūnijų, rajono įmonių, įstaigų darbuotojais. Buvome pasikvietę ugniagesius, bendradarbiavimą aptarėme su profsąjungų atstovais, kelio ženklų gamintojais. Pakėlėme užmirštus projektus, tokius kaip „Maximos“ įsigyto ploto prie Pilviškių gatvės sankryžos Vilkaviškyje sutvarkymo.

Nuolatos tariamės su įvairiais specialistais, nenorime padaryti klaidų, todėl analizuojame kitų rajonų patirtį ir bandysime ją pritaikyti savo krašte.

– Kokius pirmuosius sprendimus priėmėte?

– Pirmiausia visas jėgas ir dėmesį sutelkėme tam, kad iki švenčių būtų išmokėti uždelsti atlyginimai. Mums tai pavyko padaryti. Atsiskaitėme ir su Kybartų bei Vilkaviškio komunalininkais, biudžetinėmis įstaigomis. Iki tol algos kai kam buvo nemokėtos net du mėnesius.

– Reikėtų suprasti, kad palikimu nesidžiaugiate?

– Na, tas palikimas, kaip minėjau, – tai neišmokėtos algos, skolos už elektrą, šildymą, paslaugas. Radome stalčiuose užmestų kai kurių projektų. Pavyzdžiui, vos spėjome įšokti į „nuvažiuojantį traukinį“ ir pateikti paraišką dėl sporto aikštyno įrengimo Vilkaviškio mieste projekto, kuriam dėl nesuprantamų priežasčių buvusi valdžia nepritarė.

Tik pradėję dirbti supratome, kad ryšiai su ministerijomis buvę labai silpni. Savivaldybės atstovams nuvykus į kai kurias valstybės institucijas vietoj pasisveikinimo dabar kartais tenka išgirsti nuostabos žodžius: „Pagaliau pabudo Vilkaviškis...“ Ligi tol turbūt daugiausia buvo bendraujama telefonais. Bet aš manau, jog Savivaldybės atstovai turi nuolat važiuoti į Vilnių, vietoje kalbėtis ir ieškoti būdų, kaip į rajoną pritraukti kuo daugiau lėšų.Sieks realių rezultatų

– Kokių esminių pokyčių Jums vadovaujant gali tikėtis rajono gyventojai?

– Labai tikiuosi, kad pagaliau pavyks sutvarkyti centrinę J. Basanavičiaus aikštę Vilkaviškyje. Norime aikštės rekonstrukcijos projektą susieti su greta jos esančių daugiabučių namų renovacija, pagrindinės Gedimino gatvės sutvarkymo darbais. Sieksime, kad būtų sukurtas vientisas miesto centro vaizdas.

Toliau tęsime gatvių tvarkymo darbus, daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos procesą, tikimės, kad katilinėje bus pastatytas biokuro katilas. Taip pat judiname sporto salės įrengimo Vilkaviškyje ir kai kuriuos kitus reikalus.

Artėja 2014–2020 m. Europos Sąjungos finansinės paramos laikotarpis. Laukia rimtas pasiruošimo šiam etapui darbas. Vienas iš mūsų veiklos prioritetų bus sutvarkyti Savivaldybės objektų žemės dokumentus. Šiai procedūrai ateinančiais metais skirsime ypatingą dėmesį, nes be tvarkingų žemės dokumentų neįmanomas dalyvavimas ES projektuose.

– Daug darbų suminėjote. Ar viską, ką esate užsibrėžę, tikitės įgyvendinti?

– Visko padaryti per vienus metus tikrai neįmanoma, bet pagrindus daugeliui darbų, manau, tikrai spėsime padėti. Nesinori šokinėti, suplanuotus darbus darysime etapais, tačiau sieksime, kad žmonės pamatytų realius mūsų veiklos rezultatus.Premjeras nesikiša

– Ar buvote susitikę su LSDP partijos lyderiu, premjeru Algirdu Butkevičiumi?

– Pradėję vadovauti Savivaldybei su premjeru bendravome jau porą kartų. Kai buvo atvykęs į Vilkaviškį, jis susitiko su Savivaldybės valdančiosios daugumos atstovais, kultūros įstaigų vadovais. O prieš pat Kalėdas pas A. Butkevičių į Vilnių buvau nuvykęs kartu su Savivaldybės administracijos direktoriumi Bernardu Marčiukoniu.

Kalbėjomės apie galimybę Savivaldybei dalyvauti projektuose ir pritraukti į rajoną daugiau investicijų, aptarėme sausio mėnesį planuojamą surengti susitikimą su rajono verslininkais. Jame kartu su atvykusiais atsakingų valstybės institucijų atstovais aptarsime verslo plėtros rajone aspektus.

– Buvęs rajono vadovas Algimantas Antanas Greimas viešai yra teigęs, kad viskam, kas vyksta rajone, diriguoja A. Butkevičius. Neva dėl to meras nenorėjęs jungtis ir į koaliciją su socialdemokratais bei vykdyti A. Butkevičiaus nurodymų. Gal iš tiesų Jūsų sprendimai priklausys nuo premjero?

– A. Butkevičius nei būdamas Seimo nariu, nei dabar į Savivaldybės darbą nesikišo ir nesikiša. Po rinkimų, kai meru buvo išrinktas A. A. Greimas, A. Butkevičius pas jį buvo nuėjęs trejetą kartų, siūlė pamiršti asmenines ambicijas, atidėti politikavimą ir kvietė dirbti kartu rajono žmonių labui, sakydamas, kad suteiksiąs visą įmanomą pagalbą. Deja, atsako iš A. A. Geimo sulaukta nebuvo. Be to, premjeras yra užimtas žmogus ir diriguoti rajonui net neturi laiko.


• Algirdas Neiberka – vilkaviškietis, gimęs 1972 m. birželio 5 d.

• 2001 m. baigė Lietuvos žemės ūkio universitetą, įgijo aplinkos inžinieriaus specialybę.

• Nuo 1998 m. – Lietuvos socialdemokratų partijos narys.

• Nuo 2000 m. dirbo Seimo nario Algirdo Butkevičiaus padėjėju.

• Nuo 2011 m. – LSDP Vilkaviškio rajono skyriaus pirmininkas.

• Su žmona Aušra, dirbančia Vilkaviškio ligoninėje, augina du vaikus – Roką ir Ainę.

• A. Neiberka yra „Lions“ klubo narys.

• Pomėgiai: sportas, knygos, aktyvus poilsis gamtoje.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vasario 16-oji Vilkaviškyje: istorinė kartų jungtis
* Klausimas valdžiai: išlaikyti ar uždaryti?
* Kandidatams į merus nevengta užduoti ir nepatogių klausimų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą į merus balsuotumėte?
Sauleną Aželską
Žilviną Gelgotą
Valentiną Gražulį
Algirdą NeiberkąKalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „stribas“?
Taip. Stribai (rus. istrebitel – „naikintojas“) – civilinių ginkluotų sovietų valdžios būriai, 1944–1954 m. Lietuvoje padėję okupantams vykdyti represijas.
„Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ žodis stribas teikiamas su žyma šnek.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas