„Santaka“ / Atodangos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 8, Vilkaviškyje . Namas renovuotas, kaimynai ramūs ir tvarkingi, maži mokesčiai. Tel. 8 654 25 407.
Galioja iki: 2019-03-28 08:20:53

Parduoda šiaudapjovę („akselinę“) su vien-faziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-03-28 14:17:35

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.), garažą prie Vilkaviškio ligoninės. Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-03-29 16:14:49

Dovanoja sofą. Tel. 8 680 79 928.
Galioja iki: 2019-03-31 10:58:01

Parduoda nedidelį namą Virbalyje (reikalingas remontas), 900 l talpos aliumininę talpyklą su čiaupu. Tel. 8 682 56 943.
Galioja iki: 2019-04-01 11:06:38

Išsinuomotų 2–3 kambarių butą arba namą Vilkaviškyje. Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-04 08:14:48

Skubiai parduoda suremontuotą 1 kambario butą Vilkaviškyje (sava pakura), naudotus labai geros būklės baldus (sekciją, 3 durų spintą), akordeoną „Weltmeister“ (120 bosų, suderintas, geros būklės). Tel. 8 656 04 768.
Galioja iki: 2019-04-04 10:09:27

Parduoda OPEL MERIVA (2006 m. balandžio mėn., 1,6 l, benzinas, 74 kW, mechaninė pavarų dėžė, TA iki 2020 m. rugsėjo 16 d., 272 000 km rida, 2200 Eur). Tel.: 8 614 56 782, 8 618 71 679.
Galioja iki: 2019-04-04 13:05:21

Šeima ieško buto ar namo išsinuomoti arba namo išperkamajai nuomai Vilkaviškis–Marijampolė ar netoli šių miestų. Tel. 8 600 65 396.
Galioja iki: 2019-04-04 14:34:37Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2013-11-22 07:33

Dalinkitės:  


Romo ČĖPLOS nuotr.


Atodangos

Aleksandras ŽIKEVIČIUS

Kartūs rajono politikų nerangumo vaisiaiImi žmogus ir kartais susimąstai. Apie laiką, gyvenimą, žmones, santykius, savo požiūrį, vertybes, norus ir siekius. Dažnai pagalvoju ir apie mūsų miestą Vilkaviškį, kuris daugumai čia gyvenančių išties yra brangus, tačiau jau kuris laikas nesikeičia ir negražėja.

Rodos, ir darbštūs žmonės Suvalkijoje gyvena, ir startas atkurtoje nepriklausomoje Lietuvoje buvo prasmingas: ąžuolynas Jono Basanavičiaus tėviškėje, paminklai Jonui Basanavičiui ir Vincui Kudirkai Vilkaviškio mieste. Gražiai tvarkosi seniūnijos.

Tik rajono centras, Vilkaviškis, sustojo arba vis dar blaškosi paieškų kelyje. Apleistos gatvės, jokios poilsio zonos, pagrindinė aikštė – apgailėtina. Nieko nekuriama jaunimui. Nematyti tolesnio vystymosi perspektyvos.

Gal mes nenorime, kad mūsų miestas keistųsi?

Kai kurie projektai nugula valdininkų stalčiuose arba apie tai pamirštama. Visiškai neseniai Savivaldybės vadovai atmetė projektą dėl sporto aikštynų atnaujinimo, nes reikėjo prisidėti Savivaldybės įnašu. Milijoninės vertės projektui būtų tekę atseikėti 200 tūkst. litų biudžeto lėšų.

Daug tai ar mažai? Niekas nesvarstė, bet kažkas nusprendė.

Gal mieste visi aikštynai aukščiausio lygio? Vilkaviškyje neturime nei bėgimo takų, nei šuoliaduobių, nei aikščių ar aikštelių, tačiau atsisakoma projekto jo net neteikiant svarstyti Savivaldybės tarybai.

Neturime sporto salės, atitinkančios bent minimalius standartus. Gal jos irgi nereikia?

Keletą metų man, kaip piliečiui, stebinčiam situaciją iš šalies, buvo juokinga. Dabar jau darosi graudu. Nejučiomis imi ieškoti atsakymo į paprastą klausimą: kodėl niekas nesikeičia?

Prieš keletą mėnesių buvo atleisti vicemeras ir Savivaldybės administracijos direktorius. Visi laukė kito žingsnio, tačiau jo nėra iki šiol. Gal Tarybos nariai nusprendė, kad rajone darbų kaip ir nebėra, todėl užtenka dviejų valdžios vyrų, užsėdusių keturias kėdes, nors rajonas skendi skolose?

Pagalvoji – gal ir logiška... Rimtų matomų darbų nedaroma, tai gal ir užtenka tiek vadovų. Bet peršasi kita mintis: o gal ir vieno užtektų? Tada parodytume Lietuvai pavyzdį, kaip reikia tvarkytis.

Savivaldybėje – patinė (neišsprendžiama) situacija, arba lygiosios. Į kurią pusę nusvirs svarstyklės, turbūt priklauso nuo to, kokia Mėnulio fazė būna Tarybos posėdžio dieną.

Pozicija ir opozicija. Įdomus palyginimas: vieni – vienos partijos, kiti – kitos, treti – nepriklausomi. Taip ir norisi paklausti: nuo ko nepriklausomi?

Gal geriau priklausykite savo krašto žmonėms ir visi kartu bandykite prikelti mūsų Vilkaviškį. Jeigu dar nepavargote nuo rietenų, jeigu dar yra noro, jeigu jau viską, ką norėjote, padarėte ir pasidarėte.

Prieš rinkimus visi, ko gero, norėjo būti valdžioje. Ne visiems pavyko, kitiems labai patiko.

Ar keisis rajone situacija? Ar toliau grimsime į dugną?

Kiek nuostabių žmonių yra mūsų rajone! Kiek gražaus protingo jaunimo! Kiek asmenybių kilę iš mūsų krašto! Pagaliau pirmą kartą istorijoje turime savo krašto žmogų valstybės valdžios olimpe. Bet mes arogantiški. Mes užsispyrę. Mes labai protingi. Nesugebame susitikti, nesugebame pasikviesti, nesugebame užmegzti kontakto. Nesugebame kalbėtis.

Pasižiūri į Tarybos narius ir nesupranti nei jų tikslų, nei siekių.

Vilkaviškio rajono taryba tikrai žymi savo „pasiekimais“ šalyje. Daugiausiai skundžiasi Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai, daugiausiai ieškinių yra teismuose, skolinga praktiškai visiems paslaugų teikėjams. Daug skolinga. Bet argi tai svarbiausia problema?

Valdžios vyrai lenktyniauja, kad kuo daugiau būtų patikrinta įstaigų, kad jos nespėtų įkvėpti gaivaus oro. Jau senokai į „pageidaujamų įstaigų“ patikrą įsitraukė ir Tarybos nariai. Jie duoda nurodymus Savivaldybės institucijoms, kad „dabar reikia pulti tuos“. Logiška. Jie irgi valdžia.

Rajono vadovai patys kruopščiai analizuoja įstaigų telefonų pokalbių labirintus: kas, su kuo, kada ir už kiek. Ko gero, tai svarbiausias šiuo metu rajone klausimas, nes lapkritį net Tarybos posėdis nevyks – nėra svarstytinų klausimų!

Kažką reikia daryti, kai jau nebežinome, kas realiai yra pozicija ir opozicija, o kiti, medžiotojų terminais kalbant, yra „palaukime“.

Pinigų nėra. Vėluoja atlyginimai kai kuriems biudžetinių įstaigų darbuotojams. Didėja kreditoriniai įsiskolinimai. Kažkas liepė pavasario pradžioje neleistinai įkišti ranką į mokinio krepšelį ir keletą milijonų litų pasiimti kitoms reikmėms. Tačiau tas lėšas juk reikia įdėti atgal, nes tai pinigai, skirti pedagoginiams darbuotojams.

Švietimo įstaigų situacija yra labai liūdna. Jos jau keletą mėnesių naudojasi vežėjų paslaugomis, neturėdamos patvirtintų maršrutų, kuriuos savo sprendimu turėjo įteisinti Savivaldybės taryba. Taip pat neaišku, kaip ir kodėl mokiniai maitinami, nes sutartis su paslaugos teikėju dar nepasirašyta.

Neramu man ir dėl to, kad norima grįžti į „anuos laikus“ ir vėl bandyti iš pagalbos neprašančių švietimo įstaigų atimti sutaupytas mokinio krepšelio lėšas ir jas padalyti kitiems. Kam tada taupyti?

Švietimo įstaigas stebina ir chaotiškai plūstantys prašymai pateikti įvairią informaciją. Prašo specialistai, vyr. specialistai, valdininkai, nepaaiškindami kam ir dėl ko ji reikalinga. Juk turėtų būti nustatyta informacijos pateikimo tvarka.

Neseniai policijos darbuotojai šventė Angelų sargų dieną. Rajono vadovai apdovanojo grupę tikrai sunkiai ir gerai dirbančių pareigūnų. Gražu ir sveikintina.

Praėjus keletui dienų, minėjome Tarptautinę mokytojų dieną. Buvo puikus renginys, tačiau iš gausaus būrio rajono pedagogų nė vienam nebuvo pareikšta Savivaldybės vadovų padėka. Argi prie puikių moksleivių pasiekimų neprisilietė Mokytojas?

Atleiskite, nesuprantu.

Gyvenimas iš tikrųjų keičiasi. Jis keičia ir žmones, aplinką, požiūrius. Einantis laikas keičia ir mūsų suvokimą.

Kai atsiranda krizė (tiek finansinė, tiek žmogiškoji), kai tau niekas negali ir nenori padėti, aplinkui matai vien tik priešus, o pats sėdi apkase, pasaulis atrodo nepalankus. Tada nežinai, ką daryti: sustoti ar kastis dar giliau, kad ištraukti būtų sunkiau ir kad nesimatytų. Kai kamuoja nežinia, reikia pasverti vertybes. O norint kažką pakeisti, reikia pradėti nuo savęs. Pabandyti atvirai pasikalbėti su žmonėmis, paklausti, kaip jiems sekasi, neužmirštant bendravimo kultūros, neieškant priešų. Pasikalbėkime su jaunimu, pasidomėkime, kaip jis gyvena ir ko norėtų.

Bent pabandykime. Užmirškime piktumus ir nemeilę. Pabandykime pakilti. Ar sugebėsime, parodys laikas.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Rajoną aplankę gidai prikaupė kelionių maršrutų idėjų
* Ruošdamiesi techninei apžiūrai ūkininkai kartoja senas klaidas
* Žole apaugusios aikštelės susilieja su vejomis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Koks Jūsų darbo krūvis?
Turiu vieną etatą.
Etatas ir viršvalandžiai.
Dirbu keliuose darbuose.
Neskaičiuoju, nes dirbu sau.
Aš nedirbu.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „ganėtinai“?
Taip, žodis ganėtinai vartojamas reikšme „pakankamai“. Pvz.: Ji nesijautė ganėtinai sveika.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas