„Santaka“ / Mokyklų valgyklose pasigesta remonto

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda pilnai įrengtą, suremontuotą 1 kambario butą su rūsiu Pilviškių g., Vilkaviškyje (2/5 aukštas). Tel. 8 625 50 615.
Galioja iki: 2018-11-15 09:19:44

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2013-11-18 07:49

Dalinkitės:  


Pilviškių „Santakos“ gimnazijos valgykloje Maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai nuolat randa įvairių pažeidimų.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Mokyklų valgyklose pasigesta remonto

Andrius GRYGELAITIS

Vilkaviškio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai patikrino, kaip rajono ugdymo įstaigose maitinami vaikai. Nustatyta, kad beveik trečdalyje mokyklų valgyklų reikalingas remontas.Būklė suprastėjusi

Pagal Maisto ir veterinarijos tarnybos nuostatus, mokyklų maisto tvarkymo skyriai priskiriami prie vidutinės rizikos subjektų grupės. Tai reiškia, kad juose specialistai turi atlikti patikrinimus bent vieną kartą per metus. Tiesa, nebūtinai – mokslo metų pradžioje, todėl planiniai patikrinimai organizuojami nustatytu dažnumu visus mokslo metus.

Šiemet buvo patikrinta 12 darželių bei 23 mokyklos. Beveik visose mokyklose maisto tvarkymą organizuoja VšĮ „Kretingos maistas“. Vienintelis Marijampolės profesinio rengimo centro Vilkaviškio skyrius maisto tiekimą vykdo savarankiškai.

Per patikrinimus didžiausias dėmesys buvo skiriamas pagrindiniams saugą ir kokybę užtikrinantiems aspektams: valgyklų patalpų būklei, ugdymo įstaigų dalyvavimui sveikos mitybos įpročius ugdančiose Europos Sąjungos finansuojamose programose, moksleivių maitinimo kokybei, maisto saugai, draudžiamų maisto priedų ar neleistinų maisto produktų naudojimui patiekalų gamyboje.

Patikrinus visas valgyklas paaiškėjo, kad šiais metais, palyginti su praėjusiais, mokyklų valgyklų būklė pablogėjo. Jose nebuvo atliekami remonto darbai, neatnaujinti įrenginiai. Nustatyta, jog beveik trečdalyje mokyklų valgyklų reikalingas bent jau smulkus remontas.

Didelis dėmesys buvo skiriamas tiekiamų produktų kokybei. Tokių atvejų, kad moksleiviams būtų tiekiami produktai, pagaminti iš genetiškai modifikuotų žaliavų, neužfiksuota.

Vilkaviškio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji specialistė-maisto produktų inspektorė Vilija Vasiliauskienė teigė, jog tiek mokyklose, tiek darželiuose maitinimas organizuojamas pagal valgiaraščius, kurie suderinami su visuomenės sveikatos centru. Pasak specialistės, džiugina tai, kad visos rajono mokyklos ir beveik visi darželiai dalyvauja ES finansuojamose programose, skatinančiose vartoti pieno produktus, vaisius ir daržoves.

Tiesa, pastebėta, jog rajono vaikai mažai valgo sriubos ir duonos. Šių produktų itin daug aptikta tarp atliekų.Trūksta įrangos

Atlikus patikrinimus paaiškėjo, kad tiek darželių, tiek mokyklų valgyklose trūksta šalutinių gyvūninių produktų (pvz., kiaušinių lukštų ar kitų gyvūninės kilmės atliekų, kurių negalima naudoti gyvulių šėrimui) laikymo įrangos. Ji yra būtina, norint atitikti visus higienos reikalavimus. Vienintelėje Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijoje šaldymo įrenginys, reikalingas laikyti šiems produktams, patikrinimo metu buvo. Nors kitos rajono mokyklos turi sudariusios sutartis su IĮ „Linaras“, kuri vykdo šalutinių gyvūninių produktų tvarkymą, tačiau per patikrinimus nei specialių šaldiklių, nei kitų įrenginių nerasta.

Dar blogesnė padėtis dėl šalutinių gyvūninių produktų laikymo yra rajono vaikų darželiuose. Ikimokyklinio ugdymo įstaigos neturi nei sudarytų sutarčių, nei galimybių įsigyti specialios įrangos.

„Mums darželių vadovai teisinosi neturintys lėšų šiai įrangai įsigyti. Vis dėlto jie pažadėjo kreiptis į Savivaldybės vadovus, kad šie padėtų išspręsti minėtas problemas. Tikiu, jog viskas susitvarkys“, – vylėsi V. Vasiliauskienė.

Nepaisant to, specialistė pasidžiaugė darželių valgyklų būkle bei čia sudaromomis sąlygomis maisto gamybai. Dauguma mūsų rajono vaikų darželių yra renovuoti, virtuvės sutvarkytos, įrenginiai atnaujinti. Pasak, V. Vasiliauskienės, to galėtų pavydėti daugelis kitų šalies rajonų ugdymo įstaigų.

Dar viena problema, pastebėta patikrų metu, – nei mokyklose, nei darželiuose nebuvo padaryti laboratoriniai geriamojo vandens tyrimai. Tiesa, netrukus ši klaida buvo ištaisyta.Blogiausia padėtis – Pilviškiuose

Iš visų rajono ugdymo įstaigų blogiausia būklė yra Pilviškių „Santakos“ gimnazijos valgykloje. Ji įsikūrusi rūsyje, todėl patalpose nuolat kaupiasi drėgmė, jaučiamas pelėsio kvapas, vietomis nuo sienų ir lubų atšokę dažai.

Valgykloje taip pat trūksta tam tikrų maisto gaminimo įrenginių, kai kurie iš jų jau apimti korozijos.

Maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų patikrinimo metu Pilviškiuose vaikams buvo tiekiami šiek tiek pravėsę karštieji patiekalai, maistas dedamas į drėgnas lėkštes.

„Panašios problemos Pilviškiuose egzistuoja jau ne pirmus metus. Gaila, kad į pernykštes mūsų pastabas buvo mažai atsižvelgta. Šiemet darysime pakartotinį patikrinimą ir žiūrėsime, kaip šalinami trūkumai“, – sakė V. Vasiliauskienė.

Specialistė taip pat pabrėžė, jog nemažai problemų kelia ir Vištyčio Petro Kriaučiūno vidurinės mokyklos valgykla. Ji taip pat įsikūrusi rūsyje, todėl, kaip ir Pilviškiuose, čia kaupiasi drėgmė. Tiesa, Vištyčio mokykloje padėtis po truputį taisosi, valgyklos darbuotojai reaguoja į pastabas, stengiasi šalinti trūkumus.

Pasak VšĮ „Kretingos maistas“ Vilkaviškio filialo direktorės Vilmos Blažaitienės, šiais metais joks remontas rajono mokyklų valgyklose nebuvo darytas dėl vis dar neaiškių konkurso, kas maitins rajono vaikus artimiausius trejus metus, rezultatų.

Dėl šios priežasties situacija Pilviškiuose, palyginti su praėjusiais metais, dar labiau pablogėjo.

„Pilviškių „Santakos“ gimnazijos valgykla išties yra ne pačios geriausios būklės. Kai kuriuos trūkumus jau pašalinome, tačiau kai kurių panaikinti neįmanoma. Be to, kol neaišku, ar ir toliau organizuosime vaikų maitinimą rajone, tol nenorime daryti didelių investicijų. Jei būsime paskelbti konkurso laimėtojais, stengsimės remontuoti visas valgyklas. Tiesa, kapitalinių renovacijų be Savivaldybės leidimo daryti negalėsime“, – aiškino V. Blažaitienė.Norėtų daugiau atidumo

Ugdymo įstaigų valgyklų darbuotojai kasmet turi atlikti ir savikontrolės vidaus auditus. Atlikę patikrinimus, Maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai vėliau savo išvadas lygina su pačių mokyklų darbuotojų išvadomis.

„Dažnai randame įvairių neatitikimų. Gal VšĮ „Kretingos maistas“ atsakingi specialistai savo išvadose nenori fiksuoti vienokių ar kitokių trūkumų, kad vėliau jų nereiktų taisyti?“ – svarstė V. Vasiliauskienė.

Ji tikino pastebėjusi, jog maisto tvarkymo ir gaminimo skyriuose dirbančios moterys dažnai būna prastai informuotos apie joms keliamus reikalavimus. Tuo turėtų pasirūpinti maisto tiekimą organizuojantys VšĮ „Kretingos maistas“ darbuotojai.

„Mes kasmet organizuojame įvairius seminarus, kuriuose kalbame apie maisto tvarkymo principus. Tikimės, kad seminaruose išgirsta informacija vėliau bus perduota mokyklų virtuvių darbuotojams. Deja, taip būna ne visada“, – sakė V. Vasiliauskienė.

Vis dėlto V. Blažaitienė teigė, jog ugdymo įstaigų valgyklų vedėjos žino visą reikiamą informaciją, tik kartais tiesiog pamiršta, kaip pagal reikalavimus atlikti savo funkcijas.

„Visą informaciją, kurią aš gaunu, perduodu valgyklų vedėjoms, jas pačias irgi siunčiame į įvairius mokymus, seminarus“, – sakė VšĮ „Kretingos maistas“ Vilkaviškio filialo direktorė.

V. Vasiliauskienė tikino, kad patikrinimų metu Maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai ne tik baudžia ir kritikuoja, bet ir atlieka nemažai prevencinio darbo.

„Paprasčiausiai stengiamės įvairias problemas spręsti kompromiso būdu. Norime, kad trūkumų nebūtų arba jų liktų kuo mažiau“, – kalbėjo maisto produktų inspektorė.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Naujasis muitinės vadas semiasi suvalkietiškos patirties
* Gižiečių iniciatyva įvertinta įspūdingu medaliu
* Gimtinės ilgesys dainininką kasmet parveda į Lietuvą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar rūpinatės savo įvaizdžiu socialiniuose tinkluose?
Informaciją skelbiu apgalvotai.
Dėl to visai nesuku galvos.
Neturiu socialinio tinklo paskyros.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas