„Santaka“ / Nesiprausę ar nustekenti?

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-03-18 09:26

Dalinkitės:  


Nesiprausę ar nustekenti?


Nesiprausti, riboti savo higieninius poreikius ar apytuštėje piniginėje krapštyti paskutinius litus vandeniui – tokią dilemą netrukus gali tekti spręsti Vilkaviškio rajono gyventojams.

Rajono Savivaldybės taryba jau pradėjo svarstyti sprendimą dėl naujų ir daug didesnių šalto vandens ir nuotekų valymo kainų. Pagal projektą dar įvedama papildoma „pardavimo kaina“ arba abonentinis mokestis. Kitaip tariant, teks mokėti ne tik už suvartotą produktą, bet, matyt, ir už tai, kad mums vandens tiekėjai teikiasi parduoti vandenį. Savivaldybės įmonė „Vilkaviškio vandenys“ iš Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos jau gavo „palaiminimą“ naujoms kainoms.

Dabar už šalto vandens kubinį metrą ir nuotekų valymą vilkaviškiečiai moka po 4,77 Lt. Savivaldybės tarybai pateiktame svarstyti projekte kainą siūlyta padidinti iki 6,8 Lt. Be to, projekte siūlomas įvesti abonentinis mokestis kiekvienai šeimai siektų iki 3,43 Lt su PVM.

Gal iš tikrųjų „Vilkaviškio vandenys“ pigiausiai parduoda vandenį Lietuvoje, todėl reikia kainą didinti? Deja, taip nėra. Kaip žiniasklaidoje pripažino pats Vilkaviškio rajono meras Algirdas Bagušinskas, siūlomos įvesti vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo kainos kaimyninėse savivaldybėse gerokai mažesnės. Mažiau už vandenį ir nuotekų valymą moka marijampoliečiai, šakiečiai, birštoniečiai. Didžiųjų miestų – Vilniaus, Kauno, Panevėžio – gyventojai moka mažiau nei dabar vilkaviškiečiai. Marijampolėje kubas šalto vandens ir nuotekų valymas kainuoja 4,11 Lt, Šakiuose – 4,06 Lt, Birštone – 4,13 Lt, Vilniuje – 4,12 Lt, Panevėžyje – 3,88 Lt, Ignalinoje – 3,93 Lt.



Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad Neringos gyventojai moka net po 10,15 Lt už vandenį ir nuotekų šalinimą. Tačiau turbūt negalima lyginti vilkaviškiečių ir kurorto gyventojų pajamų bei sąlygų, kokiomis tiekiamas ir valomas vanduo Kuršių Nerijoje. Abonentinis mokestis už vandenį, nepaisant žmonių nepritarimo, dabar yra įvestas 8 Lietuvos savivaldybėse.

Praėjusiame posėdyje Savivaldybės taryba sprendimo dėl vandens kainų padidinimo nepriėmė. Sudaryta darbo grupė svarsto, ar siūlomos kainos pagrįstos. Tačiau ir didžiausias optimistas tikriausiai neturi vilčių, kad kainos liks nepadidėję.

Kol darbo grupė ieško vandens kainų didinimo pagrįstumo, eilinis mokesčių mokėtojas tyliai sau svarsto: ar aš toks turtingas, kad galėčiau savo paskutinius centus atiduoti už vandenį ir ištempti iš skolų nuostolingai dirbančią vandens tiekimo įmonę? Vilkaviškio savivaldybė irgi galėtų pasvarstyti, ką daryti su „Vilkaviškio vandenų“ įmone. 94,8 proc. šios įmonės akcijų valdo ne kas kitas, o pati Savivaldybė. Pasvarstyti būtų pats laikas, nes įmonė nuo 1996 m. dirba nuostolingai.



Petras ŽILIONIS

Darbo partijos Vilkaviškio skyriaus pirmininkas



Publikuota: 2006-03-18 09:26:49

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai