„Santaka“ / Socialinės paslaugos rajone pastebimai išsiplėtė

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Tvarkinga šeima išsimokėtinai nupirktų sklypą statyboms. Tel. 8 625 18 726.
Galioja iki: 2019-08-26 08:23:26

Parduoda 2 kambarių butą Alvite (I a., sava pakura). Tel. 8 647 46 922.
Galioja iki: 2019-08-31 13:18:44Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2013-10-09 07:12

Dalinkitės:  


Prieš devynias dešimtis metų statytas pastatas po rekonstrukcijos pasikeitė neatpažįstamai.

Socialinės paslaugos rajone pastebimai išsiplėtė

Gali didžiuotis

Nuo kitos savaitės Vilkaviškio socialinės pagalbos centras pradės teikti mobiliosios slaugos bei globos paslaugas namuose. Jau baigiamos licencijos gavimo procedūros. Vilkaviškio rajono savivaldybė – viena iš dvidešimties, kurioje startuoja toks projektas. Geriausiai paruoštas ir įgyvendintas tokių paslaugų modelis vėliau bus taikomas teikiant mobiliosios slaugos ir globos paslaugas namuose visoje šalyje.

Vilkaviškio socialinės pagalbos centre dirbantys žmonės gali didžiuotis savo veiklos pasiekimais. Po beveik dešimtmetį trukusių planavimo, projektų rašymo ir statybos darbų dabar centras – didelė, įvairias socialines paslaugas teikianti įstaiga. Įgyvendinant tris projektus, į Vilkaviškio socialinės pagalbos centrą jau investuota apie 3,5 mln. Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšų, dar apie 3 mln. yra skirta ir planuojama panaudoti paslaugų plėtrai per keletą metų.Persikėlė iš Pilviškių

Centro vizija gimė prieš vienuolika metų. Pasak Vilkaviškio socialinės pagalbos centro vadovės Ritos Mickuvienės, tuo metu ši idėja daug kam atrodė nereali. Net ir patys darbuotojai nelabai tikėjo, kad jų sumanymas vieną dieną gali virsti realybe. Šiuo metu Vilkaviškio socialinės pagalbos centras yra nestacionarias socialines paslaugas teikianti įstaiga. Tai vienintelė tokio tipo įstaiga mūsų rajone.

Iš pradžių šis centras, kaip neįgaliųjų jaunimo dienos užimtumo padalinys prie rajono Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus, veikė Pilviškiuose. 2002 m. įstaiga pakeitė statusą bei pavadinimą ir tapo VšĮ Vilkaviškio socialinės pagalbos centru. Tuomet ji iš Pilviškių persikėlė į Vilkaviškį ir įsikūrė pašto patalpose. Vėliau nuspręsta, kad geriausia vieta – 1924 m. statytas buvęs tuberkuliozės dispanserio pastatas. Į jį socialinės pagalbos centro administracija buvo perkelta 2007 m. vasarį.Visas kompleksas

Pirmaisiais kūrimosi metais rekonstrukcijos darbams iš įvairių fondų buvo tikimasi gauti bent 3 mln. litų. Deja, buvo skirta dešimt kartų mažesnė suma. Vos prasidėjus darbams baigėsi pinigai. Tačiau centro darbuotojai nenuleido rankų ir toliau rašė įvairius projektus. 2006 m. rajono Savivaldybė skyrė 800 tūkst. litų. Tuomet centro vizija po truputį ėmė materializuotis.

Tačiau Savivaldybės skirta pinigų suma taip pat greitai buvo išleista statyboms. Situacija pasikeitė 2009 m., kai atsirado galimybė prašyti paramos iš ES Struktūrinių fondų. Tuomet parašytas projektas „Vilkaviškio socialinės pagalbos centro pastato rekonstrukcija“ pritraukė 2 mln. 493 tūkst. litų. Dar pusę milijono litų pridėjo rajono Savivaldybė. Ketverius metus trukusios intensyvios statybos baigėsi ir dabar Vyskupo A. Karoso gatvėje įsikūrė visas pastatų kompleksas.Ne tik vaikams

Greta pagrindinio pastato neseniai pastatytas dar vienas statinys, kuriame nuo praeito rudens veikia vaiko dienos centras. Jame po pamokų yra ugdomi 15 Vilkaviškio miesto pradinių klasių mokinių. Čia jie ruošia pamokas, gauna pavalgyti, dalyvauja įvairiose programėlėse, važiuoja į koncertus.

Centre veikia skalbykla. Ja naudojasi asmenys, kuriems reikia tokios paslaugos. Tarp ateinančių žmonių labai populiari yra maudymosi paslauga.

Pagalbinėse patalpose įrengtas sandėlis, kuriame yra keletas neįgaliesiems skirtų vežimėlių, vaikštynių, ramentų ir kitų judėti padedančių priemonių. Aprūpinti rajono gyventojus techninės pagalbos priemonėmis – dar viena Socialinės pagalbos centro funkcija. Žmonėms pagal panaudos sutartį perduodami įvairūs judėjimą palengvinantys prietaisai ir daiktai, kuriuos vėliau reikia grąžinti. Taip pat centre ketinama pradėti taisyti sugedusias priemones. Dabar, prakiurus vežimėlio ratui, nulūžus stipinams ar įvykus kitokiam gedimui, daiktus reikia vežti į Kauną. Vilkaviškyje darbą atlikti būtų kur kas greičiau bei patogiau.Krizės ištiktosioms

Antrajame pastato aukšte įsikūrė moterų krizių centras. Jo veiklą prižiūri Pagalbos šeimai tarnybos vadovė Giedrė Astrauskienė. Į ją gali kreiptis moterys su mažamečiais vaikais, šeimose išgyvenančios įvairias krizes, patiriančios smurtą. Kiekviena rajono gyventoja, iškilus būtinybei, turi teisę prašyti nakvynės.

Tam centre yra įrengti du nedideli vieno ir dviejų kambarių butai. Juose prisiglaudusios moterys gali nedidukėje virtuvėlėje pasigaminti valgyti, naudotis vonia, tualetu, rasti patalynę. Esant ekstremaliai situacijai namuose, moterys su vaikais centre gali prisiglausti ir naktį. Su patalpas prižiūrinčiais žmonėmis susisiekia policijos pareigūnai.Problema – nedarbas

Viena iš pagrindinių Socialinės pagalbos centro veiklos sričių – darbas su socialinės rizikos šeimomis. Tokių rajone yra 280, jose auga per 600 vaikų.

Centro darbuotojų nuomone, daugelio šeimų didžiausia problema – suaugusiųjų negebėjimas ar nenoras integruotis į darbo rinką. Tad vienas iš svarbių tikslų – padėti žmogui motyvuoti save, įvertinti savo gebėjimus ir susirasti darbą. Šia kryptimi dirbama jau antri metai. Dar pernai vasarį pasirašyta sutartis su ES Struktūriniu fondu ir iš Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos gautas finansavimas projektui „Kompleksinių priemonių taikymas socialinę atskirtį patiriančių asmenų integravimui į darbo rinką“. Į projektą įtraukta 190 mūsų rajono gyventojų, kurie konsultuojami, lavinami jų bendrieji bei profesiniai įgūdžiai, teikiamos praktinio bei profesinio mokymo ir įdarbinimo paslaugos ir taikomi kitokie būdai, siekiant sugrąžinti darbingus asmenis į darbo rinką. Projektu sprendžiamos socialinės rizikos šeimų, ilgalaikių bedarbių ar socialinių pašalpų gavėjų problemos, mažinamas bedarbių skaičius savivaldybėje.

Dirbant su žmonėmis, taikoma Pagėgių savivaldybės Socialinių paslaugų centro projekto metu sukurta metodika. Bendradarbiaujama su UAB Vilkaviškio komunalinis ūkis, Gudkaimio globos namais.Pagalba į namus

Centre taip pat veikia Pagalbos namuose tarnyba, aptarnaujanti vienišus ir senus rajono gyventojus. Iš viso socialiniai darbuotojai lanko bei prižiūri 114 asmenų.

Pagal bendradarbiavimo sutartį, sudarytą su Vilkaviškio dekanato Maltos ordino pagalbos tarnyba, centro darbuotojai penkiolikai žmonių, gyvenančių Vilkaviškio mieste, išvežioja parapijos valgykloje pagamintus karštus pietus.

Vilkaviškio rajono teritorijoje gyvena per 400 asmenų, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, tačiau dienos socialinės globos paslaugos asmens namuose nebuvo teikiamos. Tokių paslaugų trūksta ir kai kuriose kitose šalies savivaldybėse.

Dėl šios priežasties Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pakvietė visas savivaldybes įgyvendinti bandomuosius integralios slaugos ir globos namuose projektus.Tarp dvidešimties

Dvidešimčiai į kvietimą atsiliepusių savivaldybių skirtas finansavimas iš Europos struktūrinio fondo lėšų. Tarp atrinktųjų pateko ir Vilkaviškio rajono savivaldybė. Vilkaviškio socialinės pagalbos centui buvo suteikta teisė teikti ir įgyvendinti projektą „Integruotų socialinės globos ir slaugos paslaugų kūrimas Vilkaviškio rajone“. Jam numatytas šiek tiek daugiau nei 1 mln. litų finansavimas.

Dar praėjusių metų socialinių paslaugų plane prioritetine socialinių paslaugų plėtros kryptimi buvo numatytas globos paslaugų namuose teikimas, skatinantis kurti bendrų slaugos ir socialinių paslaugų teikimo tarnybą. Tačiau Vilkaviškio rajono savivaldybė neturėjo tam pakankamai lėšų.Pradžia – kitą savaitę

Paslaugos bus pradėtos teikti nuo kitos savaitės. Tačiau jau dabar žmonės gali kreiptis į savo seniūnijų socialinius darbuotojus prašydami pagalbos ir pasirašyti sutartis. Centras aptarnaus tik didelių specialiųjų poreikių turinčius gyventojus. Projekto metu slaugos bei globos paslaugos bus teikiamos iki 6 valandų per dieną. Vilkaviškio rajono savivaldybės teritorija bus suskirstyta į tris zonas, kurios apims po keturias viena šalia kitos esančias seniūnijas. Bus sudarytos 3 mobiliosios specialistų komandos, kurių darbą koordinuos socialinis darbuotojas.

Kiekviena mobilioji komanda bus aprūpinta automobiliu ir slaugą palengvinančiomis techninės pagalbos priemonėmis. Kiekvienoje jų dirbs socialinis darbuotojas, kuris atliks organizatoriaus funkciją, slaugytojas-konsultantas, masažistas, socialinio darbuotojo ar slaugytojo padėjėjai.

Šios komandos tikslas – išsiaiškinti tikslinės grupės žmonių paslaugų poreikį, organizuoti ir teikti paslaugas taikant prevencijos, slaugos, priežiūros ir pagalbos bei socialines paslaugas. Iš viso projekto metu – per du metus – bus įdarbinta 16 slaugos specialistų, turinčių reikiamą išsilavinimą.Mokys darbuotojus

Projekto metu taip pat bus organizuojami mobiliųjų komandų darbuotojų mokymai, kurie padės tobulinti partnerystę komandiniame darbe, kelti profesinę kvalifikaciją.

Integruotų socialinės globos ir slaugos paslaugų teikimas asmens namuose leis didinti jo šeimos narių užimtumą darbo rinkoje, padedant jiems derinti šeimos ir darbo įsipareigojimus, suteiks atokvėpio valandėlių ir žinių, kaip slaugyti savo artimąjį. Visus paslaugų gavėjų šeimų narius ir tuos, kurie slaugo savo artimuosius patys, slaugos klausimais konsultuos mobiliosiose komandose dirbantys slaugytojai. Pasibaigus projektui mobiliosios slaugos bei globos paslaugas mūsų rajone ketinama teikti ir toliau.Užsk. 6405


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ūkininkų laukuose žydi facelijos, dobilai, noksta grikiai
* Metusi vadovės darbą banke kraštietė iš naujo atrado save
* Rajono kolektyvai Žolinės šventėje linksmino Punsko lietuvius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar keliate atostogų nuotraukas į socialinius tinklus?
Taip, keliu nuolat.
Įkeliu vieną kitą.
Niekada to nedarau.
Socialiniais tinklais nesinaudoju.Kalbos patarimai

Ar vartotinas pasakymas „ko eigoje“?
Ne, tai netaisyklinga konstrukcija. Vyksmo laikui ar tarpui nusakyti žodžio „ eiga “ vietininkas netinka. Vietoj jo gali būti vartojama metu, per ką arba pusdalyvis, padalyvis. Žaidimo eigoje (= Žaidimo metu; Žaidžiant ) išryškėjo komandos pajėgumas. Metų eigoje (= Per metus ) daug kas gali pasikeisti.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas