„Santaka“ / Mugės kieme kvepėjo blynai ir dunksėjo kalvio kūjis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-03-15 17:25

Dalinkitės:  


Šventės vedėjai Rima Malavickienė ir Vaidas Rakauskas pasveikino antrojo savo šimtmečio metus skaičiuojantį Kazį Šakočių.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Mugės kieme kvepėjo blynai ir dunksėjo kalvio kūjis

Birutė PAVLOVIENĖ


Kovo 11-osios išvakarėse Keturvalakių seniūnija, jos kaimų bendruomenės ir pagrindinė mokykla grąžino „skolą“ mėnesio pradžios varduvininkui Kaziukui. Ta proga susirinkusieji į šventinę mugę buvo pasveikinti ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga, o auksarankiai meistrai, siūlę įvairiausius dirbinius, jau buvo prigaminę ir puošmenų Velykoms.

Tokia šventė, pernai rengta tik mokykloje, šiemet išėjo į jos kiemą. Nepaisant šaltuko, prie savo prekystalių linksmai šurmuliavo prekeiviai. „Nusikaltimas būtų ką nors nenupirkti iš darželinukų ar mokinių“, – kalbėjo mokytojai, tėvai, kaimynai. Svečiai taip pat ir pirko, ir grožėjosi visų rankdarbiais. Rajono meras Algirdas Bagušinskas stebėjosi, kad už medinę, tegul ir nedidelę, Degučių meistro Sauliaus Vaitkevičiaus geldą mokėjo tik 10 litų.

Ko tik nebuvo mugėje: dešimtokai skelbė, kad prieš egzaminus išparduoda savo „tinginį“ – pačių gamintą pyragą. Mergaitės buvo primezgusios, prisiuvusios žaislų, puošnių adatinių. Berniukai siūlė iš medžio pliauskų padarytų nuotaikingų velykinių zuikių. Sparčiai nuo prekystalių nyko tėvų ar senelių gaminti mediniai kočėlai, šaukštai bei kiti patvarūs ir ekologiškai švarūs virtuvės įrankiai.



Kieme savo paveikslų galeriją buvo išdėsčiusios Karklinių kaimo gyventojos Sigita Budrevičienė (tapyba) ir Teresė Sarpalienė (siuvinėjimas).

Mugė sutraukė ir svečių. Kybartietis medžio drožėjas Kajetonas Eismontas sakė, kad važiuodamas į Keturvalakius nesitikėjo, kad tautodailininkai čia sulauks tokio dėmesio kaip Vilniuje ar Kaune. Lankytojai nuolat būriavosi ir prie šnekios liudvinavietės Janinos Vilgockienės, prekiavusios rankų darbo vaško žvakėmis. Ne vienam sunku buvo išsirinkti gražiausią.

Pajutusieji kūne šaltuko dvelktelėjimą ragavo karšto vyno. Pasikliovusieji rankos taiklumu pirko ir svaidė žiedus ant įvairių gėrimų butelių. Užnėrei – jis tavo. Deja... Žiedai vis skriejo pro šalį, kol šia atrakcija susiviliojęs seniūnas Gintautas Urbšys įrodė, kad ne be reikalo yra žaidęs krepšinį.

Smalsuolių nestigo prie kalvės žaizdrą įkūrusio Bardauskų gyventojo Arūno Blauzdžiūno. Jis pasakojo, kad dirba kalviu žemės ūkio bendrovėje Marijampolės rajone, bet turi ką veikti ir savo kaime: kausto arklius, daro kuolus, kauptukus, įvairius sukučius ir t.t. Meistriškai valdydamas kūjį, ant priekalo bardauskietis iš įkaitintos geležies vieną po kito formavo savo gaminius.

Keturvalakiečių šventėje apsilankė Bartninkų, Gražiškių, Kybartų seniūnai. Žemės ūkio skyriaus vedėjas Algirdas Pilipavičius buvo atvykęs su grupe savo darbuotojų.



Nuotaikingai per gyvenvietę sklido moksleivių koncertinės programos ir iš Girėnų atvykusios kaimo kapelos muzika. Visus viliojo lauko virtuvių kvapai: Kęstučio Navicko verdama žuvienė, Jūratės Pietarienės ir Stasės Kieliuvienės kepami bulviniai blynai.

Šventės dalyviai jau buvo bepasigendą savo „gaspadoriaus“ Jurgio Tekoriaus ir jo vaišių. „Atsiprašau, vėluoju, nes tik ryte grįžau iš „komandiruotės“, – kalbėjo jis traukdamas čirvinių blynų keptuvę ir rikiuodamas džiovintas erškėtrožių uogas bei kitus vaistus nuo visų ligų.

Su marių žuvimis atvykę prekeiviai apgailestavo, kad per mažai atsigabeno savo produkcijos. „Kai kitąkart važiuosite į Keturvalakius, žinokite, kad čia gyvena turtingi žmonės, išpirks viską, ką atvešite“, – žvejų atstovams aiškino vyriškis, veltui stovėjęs eilę prie rūkytų karšių.

Kad šventė vyktų sklandžiai, organizatoriai jos scenarijų aptarė iš anksto. O renginio metu, nestokodami žvalios pavasariškos nuotaikos, viską rikiavo du svarbiausi jo herojai – Kaziuku ir Kazyte tapę seniūnijos gyventojai Vaidas Rakauskas ir Rima Malavickienė.

Jie nuvyko į namus pasveikinti ir garbingiausią seniūnijos Kazimierą, 101 meto jubiliejų šiemet švenčiantį Kazį Šakočių.



Publikuota: 2006-03-15 17:25:50

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai