„Santaka“ / Antikorupcijos komisija domisi „karštais taškais“

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda mūrinį namą Smėlio g. 20, Virbalyje (17 a sklypas, yra 2 garažai, ūkiniai pastatai, šiltnamis). Tel. 8 614 82 403.
Galioja iki: 2019-08-22 08:01:37

Parduoda 1 ha žemės ūkio paskirties žemės Giedrių k., Šeimenos sen.. Tel. 8 686 25 956.
Galioja iki: 2019-08-22 08:14:46

Tvarkinga šeima išsimokėtinai nupirktų sklypą statyboms. Tel. 8 625 18 726.
Galioja iki: 2019-08-26 08:23:26

Parduoda 2 kambarių butą Alvite (I a., sava pakura). Tel. 8 647 46 922.
Galioja iki: 2019-08-31 13:18:44Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2013-09-09 07:07

Dalinkitės:  


Praėjusią savaitę Antikorupcijos komisija tarėsi, kaip tęs per išvažiuojamąjį posėdį pradėtus darbus.

Autorės nuotr.


Antikorupcijos komisija domisi „karštais taškais“

Renata VITKAUSKIENĖ

Per išvažiuojamąjį posėdį Savivaldybės tarybos nuolatinė Antikorupcijos komisija rajone apžiūrėjo daugiausia diskusijų keliančius objektus. Dėl Šeimenos ir Vilkaujos upių vagų valymo nuspręsta siūlyti pasitelkti specialistus ir įvertinti atliktų darbų kokybę bei kiekius. Apibendrinusi situaciją dėl ginčytinų statybų komisija siūlys detaliųjų planų tvirtinimo įgaliojimus grąžinti rajono Tarybai.Pagal skundus ir straipsnius

Į išvažiuojamąjį posėdį buvo išvykę rajono Tarybos ir Antikorupcijos komisijos nariai Rimvydas Žiemys, Raimunda Danguolė Sutkaitienė, Kazys Kiaulakis, Gedeminas Gudaitis, Valdas Kamaitis, į komisiją įtraukti Vilkaviškio miesto bendruomenės nariai Vidutė Petrauskienė ir Kęstutis Žiemys. Toks posėdis per šią kadenciją surengtas pirmą kartą.

Aplankyti keturi viešai prieinami objektai. Maršrutas sudarytas atsižvelgus į įvairias institucijas pasiekusius gyventojų skundus, į kai kuriuos objektus dėmesį atkreipė patys komisijos nariai, įtakos turėjo ir „Santakoje“ publikuota informacija.Laiptai – atviri

Komisija buvo nuvykusi į Patunkiškių kaimą įvertinti situacijos, susiklosčiusios verslininkui Arvydui Gražuliui įsiruošus ir tvora užtvėrus laiptus į ežerą, o drauge apsunkinus laisvą praėjimą paežere. Toje vietoje į akis pirmiausia krito pagilinti laiptai, kuriuos rengiant yra nukasta šlaito dalis. Iškasoje išgrįsti laiptai buvo aptverti tvora. Ar ji nėra pernelyg arti ežero, sykiu su komisijos nariais paežerėje lankęsis Marijampolės regiono aplinkos apsaugos departamento (MRAAD) Vilkaviškio agentūros vadovas Vitas Bakas nedrįso iš karto vertinti ir buvo linkęs laukti specialių skaičiavimų duomenų.

Tačiau po poros savaičių į kitą posėdį susirinkusi komisija sužinojo, kad tvora, kuria buvo atitverta laiptų duobė, jau nuardyta ir pakrante galima laisvai praeiti. Tiesa, eidamas turi žiūrėti sau po kojomis, kad neįkristum į iškasą, kurioje tebėra akmenimis išgrįsti laiptai. Laiptų klausimai, pasak V. Bako, turbūt bus sprendžiami teisme, nes pareigūnas rašysiąs administracinio teisės pažeidimo protokolą. K. Žiemio nuomone, išjudinti „ežero reikalo“ sprendimą padėjo viešumas.

Paežerėje komisija iš V. Bako išgirdo atsakymą į gyventojų skundus dėl ežere plaukiojančio vandens transporto keliamo triukšmo. MRAAD Vilkaviškio agentūros vadovas teigė vandens motociklų ežere nematęs, o po jį plaukiojančių valčių variklių galingumas normų lyg ir neviršijantis.

Apsukę ratą paežere posėdžio dalyviai rado statybvietę, kurioje darbai pastaruoju metu sustoję. Tačiau dėl ankstesnės veiklos privažiavimas prie ežero yra išraustas ir toks paliktas, tad su lengvuoju automobiliui tą kelio atkarpą įveikti gana sunku. Tad atsakingiems pareigūnams prie Paežerių ežero vertėtų pasidairyti atidžiau.Brandi išraiška

Vilkaviškyje žvilgsniai krypo į statinį Kęstučio ir Maironio gatvių kampe. Prie pastato vykta reaguojant į straipsnį „Santakoje“, dėmesį į šį objektą buvo atkreipęs ir Antikorupcijos komisijos narys K. Kiaulakis. Įsitikinta, kad leidimus privačioje žemėje statyti pagalbines ūkio paskirties patalpas jų savininkas šiuo metu turi.

Prie visų dokumentų savo ruožtu dar pridėtume ir liudijimą, kad šis ūkinis pastatas tarp kitų tos pačios paskirties statinių rajone yra pats prašmatniausias, nes, pasak Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo-vyriausiojo architekto M. Šaučiūno, sumanytas kaip brandžios meninės išraiškos projektas. Paminklo tautos patriarchui J. Basanavičiui pašonėje suręstą ūkio paskirties pastatą prieš kelias dienas dar paryškino reklaminis užrašas anglų kalba.

Apibendrinusi visuomenės interesus galbūt pažeidusias ir ginčų sukėlusių statybų situacijas Antikorupcijos komisija siūlys detaliųjų planų rengėjus įpareigoti planuojant detaliai reglamentuoti įvairius sprendimus ir taip užbėgti už akių galimybei pažeisti visuomenės interesą. Komisija teiks siūlymą detaliųjų planų tvirtinimo įgaliojimus grąžinti rajono Tarybai.Abejoja dėl kokybės

Komisija užsuko į Klausučių kaimą apžiūrėti tvenkinio, Šeimenos upės vagos, naujai įrengto Atgimimo parko, matė iš išvalytų vandens telkinių išsiurbto dumblo nusodinimo aikštelę, tad jokių klausimų dėl darbo kokybės šioje vietoje nekilo.

Tačiau jų atsirado Vilkaviškyje pasižiūrėjus į prieš porą metų švarintas Vilkaujos ir Šeimenos upes.

Dokumentuose nurodoma, kad valant abiejų upių atkarpas buvo iškasta ir išvežta 21 687,03 m³ dumblo. Jį į savo laukus pagal sutartį sutiko priimti ūkininkas Arūnas Maksvytis.

R. Žiemys suskaičiavo, kad iškasus tiek sąnašų išvalytos beveik 5 km ilgio upių atkarpos turėjo pagilėti bent po 90 cm. Į vieną vietą suvertus tokį kiekį dumblo, turėtų iškilti maždaug keturių metrų pločio, penkių metrų aukščio ir kilometro ilgio pylimas.

Galutinę projekto įgyvendinimo ataskaitą parengė ir sakinį „Projekto rodikliai parengti pilnai: vandens telkinių būklės gerinimo priemonėmis sutvarkytas plotas 2,55 ha, išvalyti 2 vandens telkiniai“ joje parašė Investicijų ir planavimo skyriaus vyr. specialistas Valdas Riklius. Projekto „Šeimenos ir Vilkaujos upių vagų Vilkaviškio mieste valymas“ koordinatoriumi buvęs V. Riklius spaudai negalėjo pasakyti, kur konkrečiai buvo vežamas dumblas, nes pats tuose laukuose nebuvęs ir „nieko nežino, nes šitie dalykai yra rangovų“.

Antikorupcijos komisija apie kažkur išvežtas sąnašas daugiau konkrečių faktų taip pat neturėjo, tik minėtą įspūdingą skaičių ir ūkininko pavardę.

Kilusios diskusijos esminis tikslas – ne miesto upių dumblą surasti. Jos dalyviai turi abejonių dėl atliktų darbų kokybės, nes, anot K. Žiemio, „galai akivaizdžiai nesueina“.

Pirmiausia ketinama siūlyti rajono valdžiai ieškoti specialistų, kurie galėtų pateikti išvadas dėl rangovo atliktų darbų. Turint dokumentą, kuris arba išsklaidytų, arba patvirtintų abejones dėl upių valymo kokybės, būtų galima svarstyti tolimesnius veiksmus. Posėdyje nuskambėjo mintis, jog darbų vykdymo laiku pritrūko principingumo ir kontrolės.

Projekto tęstinumą savo lėšomis ne mažiau nei 5 metus po finansavimo pabaigos yra įsipareigojusi užtikrinti rajono Savivaldybė. Galutinėje projekto įgyvendinimo ataskaitoje teigiama, kad išvalytiems ruožams tvarkyti apytiksliai 10 metų neturėtų prireikti stambių investicijų. Prisiimtus įsipareigojimus Savivaldybė turi tesėti, tačiau akivaizdu, jog ir pernai, ir šiemet su upių priežiūros darbais jai susidoroti sunku.

Antikorupcijos komisija atkreipė dėmesį į tai, kad su rangovu pasirašytoje sutartyje nebuvo numatytas joks vadinamasis garantinio aptarnavimo terminas.

Priežastį išsiaiškinti situaciją sukonkretino R. Žiemys: „Jeigu rangovas dirbdamas pridarė broko, kurį Savivaldybė sau užsiverčia ant sprando, tai nėra viskas gerai.“Juokas pro ašaras

Daugiausia priekaištų dėl prižėlusių upių vagų pastaruoju metu tenka miesto seniūnijai. Komisijoje kalbėta, kad priskyrusi seniūnijai naują funkciją Savivaldybė turėtų kartu duoti ir pinigų. Posėdžio dalyviams rūpėjo (beje, prastu upių vaizdu besipiktinanti bendruomenė Savivaldybės turėtų būti irgi informuota), ar tam buvo skirta lėšų, ar seniūnas žino, kaip prižiūrėti upes, ar seniūnija turi darbo jėgos bei įrankių.

Nedžiuginantys projekto „Šeimenos ir Vilkaujos upių vagų Vilkaviškio mieste valymas“ rezultatai kelia ne tik nepasitenkinimą ar priekaištus. Matant upelio vaizdą, jau gimsta ir kartėliu atmiešti palyginimai.

Kaip teigiama ataskaitoje, apie pusantro milijono litų atsiėjusio projekto rezultatus dabar gali jausti tiesioginiai jo naudos gavėjai – visi Vilkaviškio miesto ir rajono gyventojai, tai yra per 48 tūkstančiai žmonių. Be to, švarių ir tvarkingų upių vagų vaizdas turėtų ilgam išlikti miesto svečių ir turistų atmintyje. Lygindami tai, kas yra parašyta popieriuose, ir tai, ką realybėje mato savo akimis, šmaikštuoliai Vilkaviškį jau vadina Mažaisiais Vasiukais.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ūkininkų laukuose žydi facelijos, dobilai, noksta grikiai
* Metusi vadovės darbą banke kraštietė iš naujo atrado save
* Rajono kolektyvai Žolinės šventėje linksmino Punsko lietuvius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar keliate atostogų nuotraukas į socialinius tinklus?
Taip, keliu nuolat.
Įkeliu vieną kitą.
Niekada to nedarau.
Socialiniais tinklais nesinaudoju.Kalbos patarimai

Ar vartotinas pasakymas „ko eigoje“?
Ne, tai netaisyklinga konstrukcija. Vyksmo laikui ar tarpui nusakyti žodžio „ eiga “ vietininkas netinka. Vietoj jo gali būti vartojama metu, per ką arba pusdalyvis, padalyvis. Žaidimo eigoje (= Žaidimo metu; Žaidžiant ) išryškėjo komandos pajėgumas. Metų eigoje (= Per metus ) daug kas gali pasikeisti.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas