„Santaka“ / Į konferenciją suvažiavo jaunimas ir atsakingi asmenys

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-03-08 17:54

Dalinkitės:  


„Turiu idėją. Kaip ją įgyvendinti?“ – tokia tema kalbėjosi trečiosios grupės dalyviai.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Į konferenciją suvažiavo jaunimas ir atsakingi asmenys

Eglė MIČIULIENĖ


Penktadienį Vilkaviškio kultūros rūmuose pirmą kartą buvo sukviesta Marijampolės apskrities jaunimo konferencija. Atvykę į ją dėmesį jauniems žmonėms parodė išties daug atsakingų ir svarbių asmenų.

Į konferenciją susirinko jaunuoliai ir jų reikalams atstovaujantys žmonės iš penkių apskrities savivaldybių: Marijampolės, Šakių, Kazlų Rūdos, Kalvarijos ir, žinoma, Vilkaviškio. Salės, kurioje vyko pirmasis susitikimas, sieną papuošė visų penkių savivaldybių herbai.

Į jaunimo reikalams skirtą renginį susirinko daugiau nei pusantro šimto žmonių.



Sulaukė daug dėmesio

Konferenciją vedė aktyviam rajono jaunimui gerai žinomi žmonės: pagrindinė šio renginio organizatorė, jaunimo veiklą koordinuojanti Kultūros skyriaus specialistė Danguolė Gudeliauskienė ir Lietuvos moksleivių parlamento narys Tautvydas Juškauskas.

Po trumpo Kalvarijos muzikos mokyklos saksofonistų koncerto visus susirinkusius pasveikino Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Bagušinskas. Jis pranešė, kad šiemet Savivaldybei patvirtinus rajono biudžetą, jame eilutė jau skirta ir jaunų žmonių idėjoms įgyvendinti. Tačiau, mero nuomone, stengtis turi ir pats jaunimas – be jo noro kitų pastangos bus bevertės.



Jaunimo sielovados centrų aktyvumu, parapijose rengiamomis jaunimo dienomis, skautų, valančiukų ir kitų draugijų veikla džiaugėsi į konferenciją atvykęs Lietuvos Vyskupų Konferencijos Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas J.E. vyskupas Rimantas Norvila.

Jaunimą sveikino Seimo nariai Algirdas Butkevičius, Algis Rimas, Marijampolės apskrities viršininkas Albinas Mitrulevičius ir kiti garbūs svečiai, kurių dėmesiu jauni žmonės ne taip dažnai gali pasigirti.

Tai patvirtino ir Lietuvos Prezidento patarėjas jaunimo reikalams Arūnas Kučikas. Jis teigė, kad panašios konferencijos vyksta ir kitur, bet tiek atsakingų asmenų retai pavyksta sukviesti. Toks dėmesys, Prezidento patarėjo nuomone, rodo išties rimtą požiūrį į jaunimo reikalus.

Pranešimą „Lietuvos jaunimo politikos gairės“ skaitė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) Šeimos, vaikų ir jaunimo departamento direktorius Steponas Kulbauskas.



Suaugusieji – apie jaunus

Rezultatyviausia konferencijos dalis buvo darbas grupėse. Į keturias grupes pagal interesus pasiskirstę konferencijos nariai aptarė įvairias problemas.

Apie jaunimo politikos įgyvendinimą savivaldybėse kalbėjo į vieną grupę susibūrę politikai, Valstybinės jaunimo reikalų tarybos atstovai, Savivaldybių jaunimo reikalų koordinatoriai, mokyklų direktoriai ir kiti, daugiausiai suaugę koferencijos dalyviai.



Šiai diskusijai vadovavęs A.Kučikas braižė ir aiškino jaunimo politikos modelį, kalbėjo apie jo struktūrą, tikslus ir kt. Diskusijos dalyviai aptarė ir skaudesnes temas. Jie kalbėjo apie jauno proto nutekėjimą į užsienį, apie tai, kad aktyvūs jaunuoliai išvyksta studijuoti į didmiesčius ir praranda ryšį su savu kraštu, kad į užsienį su tėvais besiruošiantys išvažiuoti vaikai nebesidomi nei mokslais, nei aktyvia veikla.

Kai kuriems kalbėtojams atrodė, kad visas dėmesys kreipiamas tik į „gerų vaikų“ ugdymą ir užmirštami „niekur netinkantys“, kiti aiškino, kad pastariesiems ir taip skiriamos nemokamos stovyklos, visas socialinių pedagogų dėmesys ir pan. Jaunimo koordinatoriai dalijosi savo patirtimi, kaip tvarkomi jaunimo reikalai skirtingose savivaldybėse.



Mokė rimtų dalykų

Kitose grupėse daugiau dirbo pats jaunimas bei jo organizacijų atstovai.

Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) programų vadovas Šarūnas Frolenko aiškino, kas per organizacijos yra Apskritieji stalai, kaip jie kuriami.

Apskritieji stalai – tai viena iš svarbiausių priemonių siekiant jaunimo politikos plėtros savivaldybėse. Mūsų rajone tokios organizacijos dar nėra, bet dar prieš Naujuosius metus intensyviai pradėta kalbėti apie jos įkūrimą.



Su Š.Frolenko bendravę žmonės kalbėjosi apie problemas, su kuriomis susiduria savivaldybėse esančios jaunimo organizacijos, ir aptarė, kaip jas reikėtų spręsti. Trečioje grupėje JTBA projektų koordinatorė Giedrė Tumosaitė moksleiviams aiškino, kaip kuriant projektus galima įgyvendinti savo idėjas.

Ketvirtosios grupės vadovas, organizacijos Actio Catholica Patria atstovas Artūras Malinauskas kalbėjo su jaunimu apie savanorišką veiklą. Buvo aiškinamasi, koks žmogus gali dirbti savanoriu, kokių žinių tam reikia ir kt. Klausytojai suprato, kad savanorio darbas yra neatlyginamas, kitaip jis praranda savo tikrąją idėją. Tačiau jį dirbantis žmogus gauna kitokį – moralinį atlygį, bendravimą su kitu žmogumi, buvimą su bendraminčiais, labiau pažįsta patį save. Savanorystė – labai svarbus darbas bet kurioje visuomenėje.



Sužinojo naudingų dalykų

Baigiantis konferencijai Vilkaviškio rajono savivaldybės administratorius Sigitas Kasparaitis bei SADM Šeimos, vaikų ir jaunimo departamento direktorius S.Kulbauskas padėkos raštus bei atminimo dovanėles įteikė konferencijos organizatoriams ir renginio svečiams.

Pasibaigus rimtoms kalboms renginio dalyviai dar galėjo pabendrauti furšete, paklausyti vokalinės studijos „Akimirka“ koncerto.

Penkias valandas trukusi konferencija įrodė, jog apie jaunimo problemas reikia kalbėti, ir jauniems žmonėms būtina skirti dėmesio, kad paskui netektų gailėtis dėl dar vienos „prarastosios kartos“. Renginyje kalbinti jaunuoliai konferencija buvo patenkinti, sakė sužinoję daug naujų ir praktiškų dalykų. O kas po tokio renginio pasikeis, kiek pats jaunimas ir su juo dirbantys žmonės sureaguos realiais darbais – dar matysime.



Publikuota: 2006-03-08 17:54:48

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai