„Santaka“ / A. Balbierius: „Atleidimą iš pareigų laikau politiniu susidorojimu“

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01

Parduoda arba išnuomuoja 3 ha žemės Vilkupių kaime. Tel. 8 626 38 767.
Galioja iki: 2019-02-28 08:11:49

Parduoda naudotą 6 stalčių šaldiklį BOSCH, šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-02-28 08:12:20Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2013-09-02 22:33

Dalinkitės:  


Savivaldybės administracijos direktoriaus posto netekęs Audrius Balbierius ir toliau žada dalyvauti visuomeniniame rajono gyvenime.

Romo ČĖPLOS nuotr.


A. Balbierius: „Atleidimą iš pareigų laikau politiniu susidorojimu“

Dangyra APANAVIČIENĖ

Tarybos opozicijos iniciatyva praeitą savaitę iš pareigų buvo atleistas Savivaldybės administracijos direktorius Audrius BALBIERIUS.

Pateikiame jo žadėtą interviu apie atstatydinimo priežastis, darbą Savivaldybėje ir santykius su politikais.

– Kaip jaučiatės, staiga netekęs darbo?

– Man tai nebuvo netikėta. Kad bet kada galiu būti atleistas, supratau vos tik pradėjęs dirbti. Kai nėra tvirtos daugumos, administracijos direktoriui dirbti yra labai sunku. Tvirtinant sprendimus galima prisikabinti prie bet ko: raidės, kabliuko, taško. O klaidų niekada neišvengsi, nes veikia žmogiškasis faktorius. Tačiau visi sprendimai buvo patvirtinti.

Blogiausia, kad kai kurie Tarybos nariai, žinodami, jog vyksta tiesioginė transliacija, posėdžiuose daro šou. Neoficialių pokalbių metu susitikus koridoriuje kai kurie man sakydavo; „Žinai, šiaip viskas čia gerai, bet mes esame opozicija ir turime daryti taip, kaip nusprendėme.“

Opozicija yra opozicija, bet blogiausia, kai prasideda nesutarimai tarp savų koalicijoje.

– Kada prasidėjo nesutarimai Valdančiosios daugumos koalicijoje?

– Visko pradžia – tai nesantaika su Tarybos nariu Gintautu Plečkaičiu, kuris šiuo metu susidėjo su opozicija. Jis nenorėjo ir nenori suprasti, kad tvarką Savivaldybėje reglamentuoja teisiniai aktai, o veiklą riboja pinigai, kurių nuolatos trūksta.

Labiausiai šis Tarybos narys supyko, jog Vilkaviškio ligoninėje neįrengiamas įėjimas. Po to kaltino, kad blogai parengti detalieji planai prie jo įmonei priklausančių pastatų Vilkaviškyje ir Virbalyje, nors tie planai buvo pradėti rengti prie ankstesnės valdžios, o ši Taryba juos tik patvirtino.

Taip pat negalėjau žiūrėti, kaip buvo elgiamasi su kai kuriais administracijos darbuotojais. Atėję į kabinetą jie drebėdami, vos ne verkdami guosdavosi, jog iš savo tėvo nebuvo girdėję tokių žodžių, kokiais juos auklėjo Tarybos narys. Daugiau negalėjau nuolaidžiauti ir pritarti tokiems G. Plečkaičio veiksmams.

Tačiau galutinai mūsų santykiai pablogėjo po to, kai išsiskyrus nuomonėms jis buvo išbrauktas iš moksleivių nemokamo maitinimo paslaugų viešojo pirkimo komisijos narių.

– Tačiau juk už Jūsų stovėjo meras, vicemeras, kurie galėjo palaikyti, apginti Jūsų nuomonę.

– Plečkaičiui niekas nieko negali pasakyti ir įrodyti, nes jis mano, kad viską žino geriausiai. Šis Tarybos narys tiki visų bobučių plepalais, bet ne administracijos specialistų žodžiais. Tai kompromisų nepripažįstantis žmogus.

Kai visi tai suprato, valdančiųjų koalicijoje ir prasidėjo konfrontacijos, kol pagaliau ji subiro, o aš netekau pareigų.

Mano atstatydinimą aš laikau politiniu susidorojimu.

– Tačiau interpeliacijos tekste Jums pateikta tiek daug kaltinimų.

– Gerai, bet pradėkime nuo pradžių. Buvau apkaltintas nesugebėjimu organizuoti administracijos skyrių darbo. Tačiau ar yra parašytas nors vienas raštas man, merui dėl kurio nors skyriaus blogo darbo? Ar yra koks tarnybinis pranešimas, išvados, kad aš neatlikau pareigų? Smulkių klaidų pasitaikydavo, bet kas jų nepadaro?

Kaltina mane, jog nesprendžiamos Savivaldybės vietinio ūkio, turto problemos. Kas, kada, kur buvo nepadaryta? Anaiptol, Valstybės kontrolė atliko patikrinimą dėl turto valdymo 2012 m. ir pateikė teigiamas audito išvadas. Apskritai per dvejus metus Savivaldybėje buvo priimti 193 sprendimai turto klausimais, įdiegta turto valdymo programa, palengvinusi specialistų darbą ir turtą kontrolę. Juk Savivaldybė valdo turtą, kurio vertė beveik 200 mln. litų, ir iš tiesų yra daug problemų, tačiau pagal esamas finansines galimybes jos buvo gana sėkmingai sprendžiamos.

Interpeliacijos tekste teigiama, kad nekokybiškai buvo organizuojami viešieji pirkimai. Bet parodykite bent vieną skundą, kad kažkas buvo neteisėtai padaryta ar nupirkta. Daugiau nei per dvejus mano darbo Savivaldybėje metus dėl viešųjų pirkimų nebuvo pateikta nė vienos neigiamos išvados.

Opozicija man priekaištauja dėl sutarčių vykdymo kontrolės – čia taip pat reikėtų kalbėti konkrečiai.

– Galbūt buvo turima omenyje daug triukšmo sukėlusi sutartis su moksleivių maitinimą organizuojančia UAB „Kretingos maistas“?

– Kokią sutartį buvo pasirašiusi ankstesnė valdžia, tokią ir vykdėme. Buvo neaiškių punktų. Pavyzdžiui, su paslaugos teikėju teko daug derėtis dėl įrangos perėmimo. Mat sutartyje buvo pasakyta, kad „Kretingos maistas“ mokyklų valgykloms turi nupirkti įrangos už sumą, prilygstančią 10 proc. nuo bendros apyvartos, tačiau nenurodyta, ar kasmet, ar sutarčiai pasibaigus. Dėl šio klausimo sprendimo taip pat daug padirbėta.

Tarybos nariai kaltina, kad per vėlai Savivaldybė pradėjo ruoštis naujam konkursui dėl moksleivių maitinimo paslaugos pirkimo. Tai netiesa. Pasirengimas šiam konkursui pradėtas dar 2012 m. gruodžio 13 d., kai buvo sudaryta komisija, o jai vadovauti paskirtas mano pavaduotojas E. Janulionis. Aptarimas dėl pirkimo prasidėjo dar anksčiau, lapkričio mėnesį.

Pagal datas galiu konkrečiai išvardyti savo įsakymus ir žingsnius, kuriuos teko atlikti rengiantis konkursui. Sausį buvo parengtas maitinimo tvarkos aprašas, vasarį mokyklose atlikta valgyklų įrangos inventorizacija, balandį patvirtintas sprendimas dėl turto nuomos, surinkta reikiama medžiaga, paskelbta techninė specifikacija ir pradėti debatai. Atsakinga už moksleivių maitinimą buvo paskirta Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė. Gegužę buvo sudaryta viešojo pirkimo komisija, prasidėjo pirkimas, o kartu – ir ilgiausi svarstymai, kurie nuo manęs nepriklausė ir užsitęsė.

Tarybos nariai kaltina mane, bet juk patys – ir A. Pilipavičius, ir G. Plečkaitis – nedalyvaudavo komisijos posėdžiuose, o nesant kvorumo komisija negalėdavo priimami sprendimų, jos darbas strigo.

Aš į komisijos darbą nesikišau.

– Pagaliau įvyko naujas konkursas ir reikalai, ko gero, pajudės greičiau.

– Manau, kad moksleivių maitinimo paslauga dar ilgai nebus nupirkta. Taip, įvyko konkursas, bet buvo nutekinta svarbi informacija ir tuo pagrindu, kiek žinau, konkurso rezultatai bus skundžiami.

– Ar galite konkrečiai įvardyti, kas nutekino informaciją?

– Administracijos direktoriaus pavaduotojas E. Janulionis ir Tarybos narys G. Plečkaitis kalbėdami žiniasklaidos priemonėse paviešino tam tikrą informaciją.

– Jūsų pavaduotojas Evaldas Janulionis – G. Plečkaičio žmogus. Kaip sutarėte? Ar jis Jums daug padėdavo?

– Realios pagalbos iš savo pavaduotojo aš nesulaukiau. Daugiau nenorėčiau komentuoti.

– Sulaukėte kritikos ir dėl specialistų nesugebėjimo laiku ir kokybiškai parengti paraiškas ES paramai gauti. Ką galite pasakyti?

– Kategoriškai nesutinku su šiuo kaltinimu. Visos paraiškos buvo pateiktos laiku, išskyrus Karalių kultūros namų ir parko renovacijos projektą, kuris truputį vėlavo dėl teritorijų planavimo dokumentų neparengimo. Bet ir šiuo atveju viskas laiku buvo sutvarkyta ir lėšos gautos.

Per mano vadovavimo Savivaldybės administracijai laikotarpį iš viso buvo parengtos 52 paraiškos, į rajoną pritraukta apie 90 mln. Lt lėšų, o prieš tai būdavo parengiama vos viena kita paraiška per metus.

Be to, dauguma projektų yra įgyvendinti, likę vos keletas baigiamų.

– Opozicija Jus apkaltino ir tuo, kad dirbdamas administracijos direktoriumi supainiojote privačius ir viešuosius interesus, nes į renovuotinų daugiabučių namų sąrašą buvo įtrauktas ir namas, kuriame gyvena Jūsų šeima.

– Šis procesas visiškai nuo manęs nepriklausė, ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos išvadą dėl viešųjų ir privačių interesų supainiojimo valstybės tarnyboje apskundžiau Vilniaus apygardos administraciniam teismui. Bylą tikiuosi laimėti.

Dar šių metų kovo 1 d. savo įsakymu sudariau darbo grupę daugiabučių gyvenamųjų namų atnaujinimo programai įgyvendinti, pirmininku paskyriau pavaduotoją E. Janulionį, o viso projekto koordinavimo atsakingu asmeniu – Vietinio ūkio skyriaus vyr. specialistą A. Grumadą. Jie ir turėjo dirbti. Aš nedalyvavau jokioje komisijoje.

Tačiau į šį procesą įsikišo Tarybos narys, opozicijos atstovas K. Kiaulakis, ir jo iniciatyva darbo grupė nustatė kitus kriterijus bei atrinko kitus nei pirminiame variante daugiabučius namus, tarp kurių pateko ir namas, kuriame gyvenu.

Aš, kaip administracijos direktorius, privalėjau tik pasirašyti tokį darbo grupės sprendimą. Man nė į galvą neatėjo, kad galėčiau nepritarti darbo grupės pakeistam sąrašui.

– Tai turbūt ne vienintelis atvejis, kai Jums teks bylinėtis teisme?

– Kreipsiuosi į teismą ir dėl garbės bei orumo įžeidimo. G. Plečkaitis viešoje erdvėje yra apkaltinęs mane nebūtais dalykais, todėl prašysiu paneigti kai kuriuos jo nekorektiškus pasakymus mano atžvilgiu. Bet prieš tai kreipsiuosi į Tarybos Etikos komisiją, kad ji apsvarstytų šio Tarybos nario elgesį.

– Ar nesigailite, kad palikęs Kybartų seniūno pareigas ryžotės eiti į rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus postą? Ką toliau darysite?

– Tikrai nesigailiu. Dirbdamas direktoriumi įgijau daug patirties, padariau nemažai gerų darbų rajono labui. Žinoma, kol iš arčiau nebuvau susidūręs su politika, galvojau, kad čia viskas gražu ir teisinga. Išties nemaniau, jog reikės taikstytis prie politikų ambicijų, kartais priklausančių ir nuo Mėnulio fazių. Todėl atsisveikindamas su savo darbuotojais aš jiems dėkoju už bendrą darbą ir linkiu sėkmės, kantrybės, ypač bendraujant su politikais, taip pat linkiu visuomet turėti savo nuomonę ir nesileisti terorizuojamiems.

Kuo geriausios kloties linkiu ir visiems rajono gyventojams. O aš kol kas pailsėsiu, bet tikrai neužsisklęsiu ir dalyvausiu visuomeniniame gyvenime.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vasario 16-oji Vilkaviškyje: istorinė kartų jungtis
* Klausimas valdžiai: išlaikyti ar uždaryti?
* Kandidatams į merus nevengta užduoti ir nepatogių klausimų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą į merus balsuotumėte?
Sauleną Aželską
Žilviną Gelgotą
Valentiną Gražulį
Algirdą NeiberkąKalbos patarimai

Ar vartotinas junginys „bendrai paėmus“?
Ne, prieveiksmis „bendrai“ nevartotinas kaip apibendrinamasis žodis, vartotina apskritai paėmus. Pvz.: Bendrai (= Apskritai ) paėmus, rezultatai buvo neblogi.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas