„Santaka“ / Postų neteko du rajono Savivaldybės vadovai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2013-08-28 06:44

Dalinkitės:  


Audrius Balbierius ir Algirdas Bagušinskas nuo antradienio jau nebedirba rajono Savivaldybėje.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Postų neteko du rajono Savivaldybės vadovai

Dangyra APANAVIČIENĖ

Antradienį iš pareigų atstatydinti rajono Savivaldybės mero pavaduotojas Algirdas Bagušinskas ir administracijos direktorius Audrius Balbierius.

Meras Algimantas Antanas Greimas postą kol kas išsaugojo.Dėl mero persigalvojo

Gandai, kad opozicijai atstovaujantys Savivaldybės tarybos nariai ruošiasi versti rajono valdžią, sklandė jau seniai, tačiau kalbos tapo kūnu, kai pirmadienio ryte į Savivaldybę buvo atneštas ir užregistruotas pareiškimas dėl interpeliacijos trims rajono vadovams: merui, jo pavaduotojui ir administracijos direktoriui.

Tačiau antradienį vykusiame rajono Tarybos posėdyje nepasitikėjimas buvo pareikštas tik vicemerui A. Bagušinskui ir administracijos direktoriui A. Balbieriui.

Dėl interpeliacijos rajono vadovui A. A. Greimui ją inicijavę opozicijos atstovai per naktį persigalvojo ir jau paruoštą sprendimo projektą posėdyje nusprendė atšaukti.

Netikėto politinio posūkio motyvų susirinkusiesiems niekas nepaaiškino, tik jau po posėdžio, pasiteiravus apie tokio sprendimo priežastis, opozicijos atstovai atsakė, kad tiesiog norėta merui „suteikti galimybę pačiam garbingai atsistatydinti“.Nusvėrė opozicija

Valdančioji dauguma su tokiu pasiūlymu nesutiko ir reikalavo, kad „viskas vyktų pagal Tarybos veiklos reglamentą“, t. y. klausimas dėl nepasitikėjimo meru, kaip ir numatyta darbotvarkėje, būtų svarstomas. Valdantieji to primygtinai reikalavo, matyt, tikėdamiesi, jog sprendimas nesurinks pakankamo balsų skaičiaus ir opozicijos planas nuversti svarbiausią rajono vadovą žlugs.

O tai reikštų, kad kita interpeliacija merui galėtų būti pareikšta ne anksčiau kaip po pusės metų.

Tačiau 12 opozicijos narių ir pastaruoju metu jiems pritariančio buvusio valdančiosios daugumos atstovo Gintauto Plečkaičio balsais interpeliacijos merui klausimas buvo atmestas.

„Ačiū nesakau“, – santūriai situaciją įvertino A. A. Greimas, vis dėlto sutikęs toliau pirmininkauti posėdžiui, nors prieš tai buvo atsisakęs vadovauti, kaip pats įvardijo, „savo pakasynų“ organizavimui.Išsakė kaltinimus

Dėl Savivaldybės mero pavaduotojo ir administracijos direktoriaus atstatydinimo buvo surengtas slaptas balsavimas, o prieš tai pagarsintos nepasitikėjimą vadovais sukėlusios priežastys. Jas opozicinės koalicijos vardu išdėstė socialdemokratas Algirdas Neiberka.

Interpeliacijos A. Bagušinskui autoriai teigė, kad ją inicijavo remdamiesi ne taip seniai prokuratūros nutrauktos baudžiamosios bylos išvadomis dėl nelaimingo 2010 m. gruodžio 1 d. įvykio, kurio metu žuvo du tuometiniai Savivaldybės vadovai – vicemeras Jonas Meškauskas ir administracijos direktorius Sigitas Kasparaitis, o meras A. Bagušinskas buvo sunkiai sužeistas. Taip pat buvo remtasi teismo medicinos ekspertų duomenimis, jog visi trys į avariją patekę asmenys buvo neblaivūs, o tai, pasak pareiškimo autorių, nedera su Valstybės politikų elgesio kodekso nuostatomis, nusakančiomis, kad valstybės politikas turi būti pavyzdingas ir padorus.

Pareiškėjų nuomone, A. Bagušinskas „už savo netinkamą elgesį viešajame gyvenime privalo atsakyti ir prisiimti politinę atsakomybę“.

A. Balbieriui interpeliaciją teikusi opozicija kaltino direktorių nesugebėjimu tinkamai organizuoti ir koordinuoti Savivaldybės administracijos skyrių darbo, taip pat dėl nekokybiško viešųjų pirkimų organizavimo, sutarčių pasirašymo bei nepakankamos jų vykdymo kontrolės, nesugebėjimo laiku ir kokybiškai parengti paraiškas ES struktūrinių fondų paramai gauti, blogai sprendžiamų problemų vietinio ūkio, turto, švietimo, mokinių nemokamo maitinimo, socialinės paramos ir kitose srityse bei Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo reikalavimo pažeidimų.Pasiteisinimų neišgirdo

A. Bagušinskas, pradėdamas savo trumpą atsakomąją kalbą, pirmiausiai padėkojo likimui ir Aukščiausiajam už išsaugotą gyvybę.

Jeigu kas ir tikėjosi buvusio socialdemokratų lyderio, žmonių autoritetą pelniusio ilgamečio tuometinio rajono vadovo atsiprašymo dėl to, kas nutiko beveik prieš trejus metus, tai jo nesulaukė ir šįkart.

A. Bagušinskas tik apgailestavo, jog per brangiai sumokėjo jo bendražygiai, kad „parodytų tikruosius tariamų bičiulių veidus“.

Tiems, kurie užims nušalintų vadovų postus, vicemeras palinkėjo santarvės, darnos ir ramybės. O po nelaimės daugiau nei porą mėnesių jį pavadavusiam A. Neiberkai nepamiršo priminti apie Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos skirtą ir teismų patvirtintą nuobaudą dėl, pasak A. Bagušinsko, šio politiko „savanaudiškų veiksmų siekiant naudos savo šeimai“.

A. Balbierius apskritai į kalbas nesileido ir pasakė tik tiek: „Nesiteisinsiu, pateiksiu atskirą interviu „Santakos“ laikraštyje.“Dauguma valdančiųjų ir vėl nebalsavo

Beje, interpeliacija dėl tos pačios, pirmiau paminėtos, priežasties A. Bagušinskui buvo pareikšta ir anksčiau – 2012 metų gegužę, tačiau tąkart pritrūko vien opozicijos balsų. Tąsyk valdančiosios daugumos atstovai, išskyrus merą, susitarę balsavime nedalyvavo, tokiu būdu užkirsdami kelią pasiryžusiems pritarti opozicijai.

Šį kartą dauguma valdančiųjų taip pat nėjo balsuoti, išskyrus konservatorių Rimvydą Žiemį, kuris dalyvavo abiejuose balsavimuose – ir dėl vicemero, ir dėl administracijos direktoriaus atstatydinimo. Balsavime dėl A. Bagušinsko dalyvavo ir meras A. A. Greimas.

Suskaičiavus visus balsus paaiškėjo, kad už A. Bagušinsko atleidimą iš vicemero pareigų iš 15 balsavusių Tarybos narių pasisakė 13 (vienas biuletenis buvo sugadintas, vienas balsas – prieš), už A. Balbieriaus atstatydinimą iš 14 balsavusiųjų pasisakė irgi 13 (vienas biuletenis sugadintas).Nepaskyrė laikino administracijos vadovo

Abu vadovai iš pareigų atleisti nuo Tarybos posėdžio dienos, rugpjūčio 27-osios. Įstatymų nustatyta tvarka jiems bus išmokėtos kompensacijos.

Tačiau, matyt, per skubėjimą ir sukeltą įtampą nebuvo gerai įsigilinta į kai kuriuos procedūras reglamentuojančius klausimus ir posėdžio metu nebuvo paskirtas laikinasis administracijos direktorius. Tad ateinantį pirmadienį kviečiamas neeilinis rajono Tarybos posėdis, kurio metu mero teikimu bus balsuojama dėl laikinojo administracijos direktoriaus paskyrimo.

Meras į šias pareigas planuoja siūlyti administracijos direktoriaus pavaduotoją Evaldą Janulionį, pirmadienį kaip tik grįšiantį iš atostogų.


Paprašytas pakomentuoti susiklosčiusią situaciją, Savivaldybės meras A. A. Greimas atsakė:– Ramiai žiūriu į bet kokius valdžios pasikeitimus ir nematau čia nieko gėdingo. Praradę pasitikėjimą vadovai gali būti keičiami, tik nesuprantu, kam buvo reikalinga tokia totalinė ataka.

Pasirengti interpeliacijai mums buvo duotos tik 24 val. Visa tai, suprantama, teisėta, bet kam taip skubėti? Gavę sprendimų projektus iš anksto būtume geriau išanalizavę kai kuriuos procedūrinius klausimus ir išvengę klaidų posėdžio metu. Dabar teko ilgai blaškytis, nes tiksliai nežinojome interpeliacijos merui atšaukimo procedūros, apie kurią buvo pranešta tik per posėdį. Taip pat teks rengti papildomą posėdį dėl laikinojo administracijos direktoriaus paskyrimo, nes šios procedūros neatlikome interpeliacijos metu.

Tai ne vaikų slėpynės ir priimant tokius sprendimus, manau, reikia daugiau racionalumo ir išbaigtumo.

Paklaustas apie opozicijos pasiūlymą atsistatydinti, A. A. Greimas sakė, jog tokio plano neturi. „Ko aš turiu bėgti lyg koks bailys ar nusikaltėlis? Ką aš blogo padariau, kad turėčiau nerti į krūmus? Tai būtų išdavystė kitų Tarybos narių atžvilgiu. Yra civilizuoti teisiniai būdai mane atstatydinti, jei aš dirbu blogai“, – kalbėjo meras.

Jis pabrėžė, jog galimybę trauktis svarstytų tik tokiu atveju, jeigu būtų trukdoma dirbti ir Taryba negalėtų patvirtinti sprendimų.Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai
* Žemės ūkio konsultavimo tarnyba: klientų vis daugėja
* Kuriu verslą: kokią įmonės juridinę formą pasirinkti?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „magaryčios“?
Žodis „magaryčios“ yra arabiškos kilmės ( maharig – išlaidos), o į Lietuvą atkeliavo per rytų slavus. Tai tam tikrą susitarimą užtvirtinantis veiksmas, per kurį abi pusės išlenkia taurelę ar pan. Pvz.: Reikės statyti (arba duoti) magaryčių. DLKŽ šis žodis teikiamas su žyma šnek. (šnekamosios kalbos ž.). „Kalbos patarimų“ leidinyje jis vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė, vietoj kurios teikiami atitikmenys: 1. vaišės, išgertuvės; 2. priedas. Pvz.: Skolą grąžino su magaryčiomis (= su priedu ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas