„Santaka“ / Komisijos atsiųstas raštas paskendo Savivaldybės stalčiuose

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda plastikinį 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu, plastikinę 1 t talpyklą be rėmo (15 Eur), lengvojo automobilio priekabos ašį (60 Eur), du dyzelinius patalpų šildytuvus (50 Eur už vnt.), garažo vartų vyrius. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-04-21 11:36:51

Šeima išsinuomotų butą arba namą Vilkaviškyje. Tel. 8 630 87 651.
Galioja iki: 2019-04-25 09:12:27

Parduoda jauną, veršingą karvę (veršiuosis gegužės mėn.) ir mėsinę telyčią Vilkaviškio r. Tel. 8 608 20 494.‬
Galioja iki: 2019-04-26 09:28:44

Išsinuomotų namą arba butą Vilkaviškyje ilgesniam laikui (gali būti be remonto). Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-26 10:50:13

Parduoda FORD MONDEO CARAVAN (2005 m., 2 l, dyzelis, 85 kW, sidabro spalvos, geros būklės, praeita TA). Tel. 8 614 89 347.
Galioja iki: 2019-04-26 14:43:46Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2013-08-16 03:43

Dalinkitės:  


Diagrama paimta iš Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos interneto svetainės.

Komisijos atsiųstas raštas paskendo Savivaldybės stalčiuose

Dangyra APANAVIČIENĖ

Laukė Tarybos sprendimo

„Santakoje“ (Nr. 91, rugpjūčio 10 d.) buvo išspausdintos kritiškos rajono Savivaldybės tarybos nario Algimanto Mackevičiaus mintys dėl politikų neatsakingumo svarstant rajono gyventojams itin svarbų, su šilumos kaina susijusį, klausimą. Mat paskutiniajame rajono Tarybos posėdyje pasipriešinus opoziciškai nusiteikusiems Tarybos nariams liko nepatvirtintas sprendimas dėl galimybės UAB „Litesko“ filialui „Vilkaviškio šiluma“ įsigyti modernų 3 MW galingumo biokuro katilą. Priėmus šį sprendimą, būtų atvertas kelias atpiginti centralizuotą pastatų šildymą rajone. Tačiau politikai tokiai modernizacijai kol kas nepritarė.

Minėto sprendimo projektą jo rengėjai planuoja pakartotinai teikti rugpjūčio mėnesio posėdžiui, tikėdamiesi, kad jam bus pritarta.

Toliau plėtojant su šildymo kaina susijusią temą į Savivaldybės daržą tenka mesti dar vieną akmenį.

Daugiau nei prieš du mėnesius Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) perskaičiavo šilumos kainą Vilkaviškio rajone. Naują kainą savo sprendimu per 30 dienų turėjo patvirtinti rajono Savivaldybės taryba. Tačiau šios pareigos, įtvirtintos Šilumos ūkio įstatyme, rajono Taryba neįvykdė.

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, nesulaukusi minėto Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos sprendimo, vienašališkai nustatė naujas UAB „Litesko“ filialo „Vilkaviškio šiluma“ šilumos kainos dedamąsias, kurios įsigaliojo nuo rugpjūčio 1 dienos.Kainą nustatė vienašališkai

VKEK komisija dar gegužę apsvarstė UAB „Litesko“ pateiktas filialo „Vilkaviškio šiluma“ tiekiamos šilumos kainas. Komisija išanalizavo 2010–2011 metų faktines sąnaudas bei pateiktą šilumos bazinės kainos dedamųjų projektą ir pripažino nepagrįstomis beveik 1,3 mln. Lt sąnaudų, kaip būtinų centralizuotam šilumos tiekimui.

Komisija perskaičiavo ir gegužės 30 d. posėdyje mūsų rajono vartotojams patvirtino 3,19 ct už kWh mažesnę, nei prašė šilumos tiekimo įmonė, šilumos kainą.

Beje, apie vyksiantį posėdį buvo informuoti ir rajono Savivaldybės administracijos atstovai, tačiau į jį vilkaviškiečiai nenuvyko.

Po posėdžio dokumentas apie perskaičiuotą šilumos kainą buvo persiųstas į rajono Savivaldybę. Per mėnesį Savivaldybės taryba turėjo išanalizuoti komisijos pateiktą projektą ir priimti atitinkamą sprendimą. Nauja kaina rajone turėjo įsigalioti tik po Tarybos sprendimo, tačiau, kaip supratote, per nustatytą laiką niekas Savivaldybėje nepajudino nė piršto, ir komisija vienašališkai patvirtino kainą.

Gerai, kad į UAB „Litesko“ prašymą VKEK komisija pažiūrėjo neformaliai, atliko kruopščią analizę, surado pažeidimus, pataisė netikslumus ir apskaičiavo kitas, mažesnes, filialo „Vilkaviškio šiluma“ tiekiamos šilumos kainas. Jeigu „Litesko“ prašymą komisija būtų išanalizavusi paviršutiniškai, būtų ir likusios tokios kainos, kokias pateikė šilumos tiekėjas, t. y. kur kas didesnės nei dabar. Juk jokio pasipriešinimo iš rajono Savivaldybės „Litesko“ nesulaukė.Politikai nieko nežinojo

Tarybos nariai, paklausti, kodėl nesvarstė šio visiems šilumos vartotojams tokio aktualaus klausimo, nustebę atsakė, kad jie apie tai nieko nežinoję ir projekto su nauja, perskaičiuota, šilumos kaina akyse nėra regėję.

„Jeigu Tarybai būtų pateiktas sprendimo projektas, be jokios abejonės, mes jį būtume apsvarstę. Tačiau šis klausimas nebuvo įtrauktas nei į birželio, nei į liepos mėnesių posėdžių darbotvarkes“, – nustebęs kalbėjo Savivaldybės tarybos narys, opozicijai priklausantis Algirdas Neiberka.

Tokią situaciją vienas su šilumos ūkiu susijęs specialistas pavadino tiesiog unikalia, nes, jo teigimu, Savivaldybėje dar nebuvę atvejo, kad šilumos kaina būtų nustatyta be rajono Tarybos „palaiminimo“.Palaikė formalumu

Pradėjus aiškintis, kodėl Savivaldybė, nesvarsčiusi perskaičiuotos šilumos kainos, klusniai sutiko su diktuojamomis sąlygomis, paaiškėjo keisti dalykai.

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos raštas dėl šilumos perskaičiavimo Vilkaviškio rajono savivaldybėje buvo gautas dar birželio 3 d., tačiau Tarybos jis taip ir nepasiekė, nes nugrimzdo giliuose valdininkų stalčiuose.

Gautą komisijos raštą mero pavaduotojas Algirdas Bagušinskas nukreipė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui Evaldui Janulioniui, o pastarasis – Vietinio ūkio skyriui. Čia raštas ir „nusėdo“, nes, pasak šio skyriaus vyr. specialisto Ričardo Liansbergio, vadovai savo žymose ant rašto nebuvo nurodę, ką konkrečiai su juo daryti, o tik užrašę, kad raštas skirtas specialistų „žiniai“.

Kadangi, pasak R. Liansbergio, tokie perskaičiavimų atvejai skyriaus praktikoje reti, pasitaiko tik kartą per keletą metų, niekas to rašto nesureikšmino ir padėjo į šalį. Jis teigė, kad Tarybos sprendimas dėl kainos – nieko nekeičiantis formalumas. Pasak R. Liansbergio, Savivaldybė net neturi specialistų, kurie galėtų geriau už VKEK komisiją išanalizuoti duomenis, surasti netikslumus ir juos „apginti“.

Kad tai esąs tik formalus reikalas, patvirtino ir Savivaldybės meras Algimantas Antanas Greimas, sakydamas, jog „tai būtų tik sprendimas dėl sprendimo“.Tarybos narys liko šokiruotas

Visai priešingos nuomonės buvo tai pačiai valdančiųjų koalicijai priklausantis Tarybos narys Algimantas Mackevičius, praeitą kadenciją dirbęs mero padėjėju ir itin aktyviai domėjęsis šilumos klausimais. Gindamas Savivaldybės ir viso rajono šilumos vartotojų interesus, jis ne vieną ietį sulaužė ginčuose su UAB „Litesko“. Šio Tarybos nario pastangų dėka rajone buvo sutaupyta nemažai pinigų, sprendžiant su šildymu susijusias problemas.

A. Mackevičius sakė, kad buvo tiesiog šokiruotas, kai sužinojo, jog Savivaldybės administracija, gavusi komisijos dokumentą, nesiėmė jokių veiksmų ir nepateikė jo Tarybai svarstyti.

„Nėra viršesnio valdžios organo už Tarybą ir niekas neturi teisės už ją nuspręsti. Jeigu Šilumos ūkio įstatyme Tarybos nariams suteikta prerogatyva išnagrinėti ir patvirtinti šilumos kainą, tą mes turime ir padaryti. Tai nėra formalus reikalas. Tam ir duotas visas mėnesis išanalizuoti šį svarbų klausimą. O jeigu nesugebame to padaryti patys, neturime specialistų, tai niekas nedraudžia juos pasisamdyti. Tačiau reikia domėtis, dirbti, turėti savo nuomonę ir ją ginti“, – kalbėjo A. Mackevičius.

Tarybos narys teigė, kad jo, tuometinio mero padėjėjo, praktikoje buvę atvejų, kai po didelio „mūšio“ su „Litesko“ Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija palaikė Savivaldybės poziciją ir sutiko su rajono Tarybos priimtu palankesniu sprendimu.

Ką gali žinoti, galbūt ir šiuo, aprašytuoju, atveju kainos apskaičiavimuose būtų surasta dar daugiau netikslumų, nei jų aptiko VKEK komisija, ir pavykę kainą sumažinti dar labiau. Juk kiekvienas „atkovotas“ centas – tai milijoninės pinigų sumos, liekančios šilumos vartotojų kišenėse.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Alvito puošmenos traukia pravažiuojančiųjų žvilgsnius
* Paryžiaus katedros gaisras sukrėtė visą pasaulį
* Gimtinė, scena ir eilės – tai, kas suteikia gyvenimui prasmę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą balsuotumėte Respublikos Prezidento rinkimuose?
Vytenį Povilą Andriukaitį
Arvydą Juozaitį
Valentiną Mazuronį
Gitaną Nausėdą
Mindaugą Puidoką
Naglį Puteikį
Saulių Skvernelį
Ingridą Šimonytę
Valdemarą TomaševskįKalbos patarimai

Kuo keisti jaunimo žargoną „lievas“?
Nevartotinos svetimybės lievas, lieva lietuviški pakaitai: 1. prastas, prasta; menkas, menka; 2. padirbtas, padirbta; piratinis, piratinė. Pvz.: Filmas buvo lievas (= prastas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas