„Santaka“ / Mokinių maitinimas rudenį liks kretingiškių rankose

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 15 a namų valdos sklypą su senais pastatais Serdokų kaime. Tel. 8 672 44 775.
Galioja iki: 2019-03-22 10:39:34

Pirktų arba išsinuomotų 2–3 kambarių butą Vilkaviškyje (pirmame ar antrame aukšte). Tel. 8 612 21 966.
Galioja iki: 2019-03-23 15:03:51

Nauja modernia technika remontuoja drenažą, valo senas drenažo sistemas praplovimo būdu, įrengia naują drenažą, valo griovius, kasa tvenkinius, įrengia statybos aikšteles. Tel. 8 686 36 499.
Galioja iki: 2019-03-24 08:57:32

Parduoda dvivagę bulviasodę, vienvagę transporterinę bulviakasę, bulvių kauptuką su virbalinėmis akėčiomis, nebrangiai – miegamojo komplektą (7 dalių), sekciją, 2 senovines lovas, senovinę spintą. Tel. 8 687 46 306.
Galioja iki: 2019-03-25 10:47:40

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 8, Vilkaviškyje . Namas renovuotas, kaimynai ramūs ir tvarkingi, maži mokesčiai. Tel. 8 654 25 407.
Galioja iki: 2019-03-28 08:20:53

Parduoda šiaudapjovę („akselinę“) su vien-faziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-03-28 14:17:35

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.), garažą prie Vilkaviškio ligoninės. Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-03-29 16:14:49Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2013-08-12 06:40

Dalinkitės:  


Permainos mokyklų valgyklose sykiu su rugsėju neprasidės.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Mokinių maitinimas rudenį liks kretingiškių rankose

Renata VITKAUSKIENĖ

Baigiantis sutarčiai su Vilkaviškio rajono vaikus penkerius metus maitinusia UAB „Kretingos maistas“, Savivaldybės administracija ieško, kas šį darbą dirbs ateinančius trejus metus. Parduodamos paslaugos paketas yra išskaidytas į keturias dalis, tad varžytis dėl teisės ją teikti gali ir mažesnius pajėgumus turinčios įmonės.

Tačiau, viešųjų pirkimų procedūrai užsitęsus, artimiausius mėnesius mokyklų valgyklose šeimininkaus kretingiškių bendrovės darbuotojai.Pirks keturioms grupėms

Pradėjus galvoti apie mokinių (vaikų) maitinimo paslaugos pirkimą–pardavimą, pirmiausia buvo ketinta ieškoti tiekėjo, kuris vienas rūpintųsi visomis mokyklomis. Tačiau vis dėlto apsispręsta, kad Savivaldybė mokinių maitinimo paslaugą parduos išskaidžiusi ją į dalis.

Savivaldybės administracijos direktorius Audrius Balbierius sakė, jog rajono mokyklos yra suskirstytos į keturias grupes. Tai reiškia, kad galbūt ateityje rajone tą patį, tik išdalytą darbą dirbs ne viena, o kelios bendrovės, atsiras įvairovės bei galimybė palyginti skirtingų įmonių paslaugų kokybę.

Ar taip ir bus, parodys viešojo pirkimo konkurso rezultatai.Pratęs sutartį su „Kretingos maistu“

Vis dėlto greitai permainų tikėtis neverta. Šios savaitės viduryje paklaustas, ar iki ateinančių mokslo metų pradžios Savivaldybė spės sudaryti sutartis su naujaisiais mokinių maitintojais, A. Balbierius atsakė: „Niekaip.“ Pasak jo, su mokinių maitinimo paslaugos viešųjų pirkimų konkursu susijusius reikalus pradėta judinti gal prieš kokius 3 mėnesius. Naujos sutartys bus pasirašytos su tais konkurso dalyviais, kurie pasisiūlys organizuoti maitinimą pigiausiai. Administracijos direktorius nesiryžo prognozuoti, kada maitinimo paslauga galėtų būti pradėta teikti pagal naujas sutartis, ir sakė, jog būtų labai gerai, jeigu tai pavyktų padaryti dar šiais kalendoriniais metais.

Kol nesibaigs viešojo pirkimo procedūros, vaikus ir toliau maitins UAB „Kretingos maistas“. Pasak A. Balbieriaus, su šia bendrove sutartis bus pratęsta, nes jos nutraukti negalima tol, kol nėra įvykęs naujas pirkimas. Administracijos direktoriaus pavaduotojas Evaldas Janulionis patvirtino, kad jau dabar aišku, jog sutartį su „Kretingos maistu“ Savivaldybė turės pratęsti 2–3 mėnesiams. Jeigu viešųjų pirkimų konkursas būtų įvykęs iš pirmo karto, senoji sutartis su kretingiškiais būtų pasibaigusi sulig rugpjūčiu.Paklausė paskutinę dieną

Visiškai senkant pasiūlymų pateikimo termino laikui, planuoto konkurso vokų su pasiūlymais atplėšimo išvakarėse, vienas iš pretendentų pirkti paslaugą pateikė paklausimą, po kurio privalu žengti tam tikrus įstatymu apibrėžtus žingsnius. Tad konkursas, numatytas priešpaskutinę liepos savaitę, neįvyko.

Administracijos direktoriaus pavaduotojas Evaldas Janulionis teigė, kad paklausime buvo teiraujamasi apie ikimokyklinukų bei Kybartų „Rasos“ specialiosios mokyklos mokinių maitinimo organizavimo niuansus. Pasak E. Janulionio, „klausėjui rūpėję dalykai buvo pateikti konkurso medžiagoje, gal ne ant lėkštutės, bet atsakymus į kilusius klausimus tikrai buvo galima rasti, o nesuradusieji pasiteirauti laiko turėję pakankamai“.

Delsimą iki paskutinės minutės E. Janulionis traktavo kaip suinteresuotųjų įgyti teisę teikti paslaugą sąmoningą veiksmą bei neatmetė galimybės, kad tokių metodų gali būti imtasi ir ateityje. Remdamasis kitų rajonų patirtimi administracijos direktoriaus pavaduotojas kalbėjo, jog labai dažnai galutinis sprendimas vis negali būti priimamas, nes analogiškų konkursų dalyviai teikia pretenzijas paslaugą perkančiai organizacijai, paskui kreipiasi į teismus ir tokiu būdu viešasis pirkimas yra užtęsiamas.

Apie dabartinę būsimų maitintojų paieškos situaciją teiravomės Viešojo pirkimo komisijos pirmininko Valdimaro Bakučio. Jis sakė, kad rugpjūčio 7 d. minėta komisija rinkosi patikslinti skelbimą apie nemokamo mokinių (vaikų) maitinimo paslaugos pirkimą, nustatyti kitas pasiūlymų teikimo ir konkurso vokų atplėšimo datas.Tarybos nariai aktyvūs

Dirvą pokyčiams nemokamo mokinių maitinimo srityje ruošė ir Savivaldybės taryba. Balandžio mėnesį ji nutarė, kurias negyvenamąsias patalpas bei įvairią maisto gaminimo, laikymo įrangą ir už kokią kainą bus galima išnuomoti naujiesiems paslaugos teikėjams. E. Janulionis akcentavo, kad dėl maitinimo paslaugos sudarytoje Viešojo pirkimo komisijoje aktyviai dalyvauja Tarybos nariai, o jų nuomonė ir pastabos Savivaldybės administracijos vadovams yra svarbios.Reikėtų laiko pasiruošti

Kai baigsis jau užsitęsęs viešasis pirkimas ir bus pasirašytos paslaugos teikimo sutartys, mokyklų valgyklose naujųjų šeimininkių paruoštu maistu iš karto nepakvips.

Techninėje specifikacijoje numatyta, kad maitinimo paslaugos tiekėjas virtuvių įrangą, puodus ir indus maisto ruošimui, įvairias lėkštes, puodukus, stiklines, stalo įrankius ir kita gali nuomotis arba turėti savo. Nuomotinos virtuvės įrangos turi tik 8 rajono mokyklos. Daugiausia jos esama Kybartų „Saulės“ progimnazijoje: sąraše pateikiamas 41 prietaisas ar įrankis. Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos valgykloje yra 8 daiktai, o likusiose šešiose nors ką turinčiose mokyklose – vos 1–3.

Konkurse dalyvaujančios UAB „Niklita“ viešųjų pirkimų vadovė Rita Krančiukienė prognozavo, kad jeigu bendrovei pavyktų įgyti teisę maitinti kurios nors mokyklų grupės vaikus, tam pasiruošti prireiktų kokių 30 dienų. „Įsivaizduoju, jog mokyklose įrangos nėra. Dar turėtume gauti reikalingą pažymą iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, tikriausiai reikėtų atlikti patalpų kosmetinį remontą“, – kalbėjo R. Krančiukienė. Ją stebino ir visai baigiantis pasiūlymų teikimo terminui vieno iš pretendentų paduotas paklausimas.

„Konkurso medžiaga išėjo prieš tris savaites iki vokų plėšimo. Pasiteirauti apie tai, kas labai neaišku, laiko tikrai buvo. Nuo liepos 24 d., kai buvo numatytas, bet neįvyko vokų atplėšimas, jau praėjo dvi savaitės, bet mes dar negavome jokio atsakymo iš jūsų rajono Savivaldybės. Kodėl Vilkaviškyje taip delsiama, nesuvokiu. Suprantu, kad vasara, atostogos, bet vaikus maitinti vis tiek reikės nuo rugsėjo pradžios“, – sakė „Niklitos“ atstovė. Ji svarstė, jog galbūt toks tempas, kokiu vyksta viešųjų pirkimų konkursas, kuriam nors pretendentui yra naudingas.

„Sėdim ir laukiam, nežinom, kokia yra situacija“, – likus trims savaitėms iki mokslo metų pradžios teigė UAB „Kretingos maistas“ generalinė direktorė Alisa Norkuvienė. Ji patvirtino, kad bendrovė dalyvauja konkurse dėl mokinių maitinimo, nors šiuo metu Vilkaviškio savivaldybė įmonei dar skolinga „žymiai daugiau nei pusę milijono litų“.

Respublikinėje žiniasklaidoje rugpjūčio pradžioje pasirodė informacija, kad maitinti mūsų rajono vaikus norėtų keturios įmonės. Taigi pretenduojančiųjų sudaryti sutartis ateinantiems trejiems metams yra. O kol vyksta procedūros, samčiai liks „Kretingos maisto“ virėjų rankose.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Rajono žmonės pasirinko valdžios stabilumą
* Už sudarkytą daugiabučio sieną turės sumokėti Savivaldybė
* Iš „Maisto banko“ reklamos šypsosi vilkaviškietis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate Savivaldybės tarybos ir mero rinkimų agitacijos kampanijas?
Buvo įdomiau negu 2015 m.
Vyko korektiška kova.
Perspausta su kritika, kaltinimais.
Rinkimais nesidomėjau.Kalbos patarimai

Klausytis ką ar ko?
Su veiksmažodžiu klausyti(s) galininkas nevartotinas objektui reikšti. Vartotinas kilmininkas klausyti(s) ko, pvz.: Netrukdyk, klausau(si) laidą (taisoma laidos ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas