„Santaka“ / Gižų klebonas rašo knygas ir augina vynuogyną

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį (be dokumentų), melžimo aikštelę (2 vietų), rusišką ritininį presą PRP-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-05-23 09:34:14

Reikalingas žmogus, turintis žoliapjovę, sezono metu pjauti žolę sklype aplink namą Pilviškių miestelyje. Tel. 8 682 20 404.
Galioja iki: 2019-05-23 10:45:52

Parduoda plastikinį 1 t talpos konteinerį (metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu) vandeniui, kurui, skystoms trąšoms ir pan. Yra galimybė atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-05-26 09:34:13Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2013-07-29 05:40

Dalinkitės:  


Naujasis Gižų klebonas Virginijus Vaitkus džiaugiasi, kaip vietiniai gyventojai lanko pamaldas.

Autoriaus nuotr.


Gižų klebonas rašo knygas ir augina vynuogyną

Andrius GRYGELAITIS

Nuo gegužės vidurio Gižų bažnyčioje klebonaujantis Virginijus Vaitkus džiaugiasi naujuoju savo paskyrimu ir vietos žmonėmis. Naujasis dvasininkas ne tik rūpinasi bažnyčios reikalais, bet ir augina vynuoges, rašo knygas, fotografuoja, domisi muzika ir sportu.


Ėmėsi permainų


Vos atvykęs į Suvalkiją V. Vaitkus iš karto įsimylėjo šį kraštą. Visą gyvenimą praleidęs didmiesčiuose dvasininkas buvo sužavėtas mažo Gižų miestelio gyventojų nuoširdumu bei atvirumu.

„Galiu drąsiai pasakyti, jog jaučiuosi puikiai. Patinka, kad čia žmonės daug paprastesni nei didmiesčiuose. Net kunigai kitokie – bendravimas su visais daug artimesnis, šiltesnis, spontaniškesnis“, – džiaugėsi V. Vaitkus.

Gižuose dvasininkas iš karto ėmėsi permainų. Padedamas seniūnijos ir bendruomenės atstovų, jis pradėjo tvarkyti beveik tris dešimtmečius neremontuotas klebonijos patalpas.

Kunigas planuoja sutvarkyti ir Gižų bažnyčios vargonus, jau buvo išsikvietęs jų meistrą. Tiesa, šio prognozės ne itin nudžiugino, mat vargonų taisymas gali kainuoti net iki 100 tūkst. litų.

„Visada sakiau, kad bažnyčios veidas yra altorius ir vargonai. Gižuose vargonai geri, tačiau šiuo metu jie geba atskleisti maždaug tik 60 proc. savo potencialo. Trūksta šviesesnių garsų. Tikiuosi, jog vieną dieną pavyks instrumentą sutvarkyti“, – vylėsi klebonas.

Jis tikisi ateityje sureguliuoti ir Gižų bažnyčios šildymo sistemą, kad žiemą į šv. Mišias atėjusiems tikintiesiems netektų šalti.

Kunigas pasidžiaugė bažnyčią lankančiais Gižų krašto žmonėmis. Anot jo, šias laikais į maldos namus eina tikri tikintieji, kurių niekas neverčia to daryti.


Rašo knygas


Naujasis Gižų klebonas žinomas ne tik kaip dvasininkas. Jis rašo ir knygas. Jau rugpjūčio pabaigoje dienos šviesą turėtų išvysti antroji jo knyga „Nepažinau tavęs, pasauli“.

„Knygoje aprašyti mano išgyvenimai, pokalbiai ir net konfliktai su Dievu. Be to, kartu su leidiniu bus išleista ir kompaktinė plokštelė su pačiais gražiausiais, emocingiausiais mano pamokslais“, – leidinį pristatė V. Vaitkus.

Jis tvirtino prieš šv. Mišias specialiai pamokslams nesirengiantis. Dažniausiai jie po maldų gimsta spontaniškai, todėl būna išraiškingi, pilni emocijų.

Šiuo metu Lietuvos knygynuose galima įsigyti pirmąją V. Vaitkaus knygą „Kodėl man?“

Ji skirta visiems, kas susiduria su liga ar kelia klausimus: kodėl sergu aš, kodėl mane ar mano artimą ištiko tokia nelaimė?

Ligos refleksija knygoje pateikiama sekant popiežiaus Jono Pauliaus II mokymo doktrina, tikintis, kad liga taps ne tik našta, bet ir veikla, keičiančia ne tik ligonių, bet ir visos mūsų visuomenės dvasinį pasaulį.

Knygoje taip pat publikuojama keletas jau mirusio V. Vaitkaus brolio tapytojo Sauliaus darbų.

Dvasininko galvoje šiuo metu sukasi mintys ir apie trečiąjį leidinį, skirtą šeimoms.

„Šiam darbui mane įkvėpė viena istorija. Kartą sutuokiau vieną porą, vėliau pakrikštijau ir jų vaiką. Po kiek laiko pradėjau susirašinėti su ta moterimi. Jos šeima išgyveno krizę. Moteris buvo atsidūrusi kryžkelėje, svarstė netgi palikti vyrą.

Susirašinėjome gal dvejus metus. Aš ją įtikinau likti šeimoje ir mylėti vyrą. Paskutiniame savo laiške ji dėkojo man, kad ją padrąsinau, sakė esanti pati laimingiausia mama ir žmona pasaulyje. Būsimoje knygoje remsiuosi mūsų laiškais. Stengsiuosi įrodyti, kad meilė ir gailestis išgydo kitą žmogų“, – sakė klebonas.


Pasodino vynuogyną


Vos atvykęs į Gižus, V. Vaitkus iš karto prie klebonijos pasodino 50 krūmų vynuogyną. Dar gyvendamas Italijoje dvasininkas sužinojo, kaip reikia prižiūrėti šiuos augalus, išmoko daryti vyną. Kunigas tikisi, jog po kelerių metų iš subrendusių vynuogių ir Gižuose galės pasigaminti vyno, kurį naudos šv. Mišių metu.

V. Vaitkus turi ir daugiau pomėgių. Jaunystėje jis puikiai grojo fleita ir gitara, mėgo dainuoti. Su draugais netgi buvo įkūręs ansamblį, grodavo diskotekose. Tiesa, šio pomėgio dabar dvasininkas atsisakė ir muzikos instrumentų į rankas neima.

Vis dėlto potraukis muzikai yra išlikęs iki šių dienų. Klebonas savo namuose turi keletą šimtų klasikinės muzikos plokštelių, kurių mėgsta klausytis, kai nori ramybės.

Dvasininkas domisi ir fotografija. Keliaudamas jis mėgsta fiksuoti įvairius gamtos vaizdus, vėliau nuotraukas atspausdina, įrėmina ir daro serijines parodas. Tiesa, jas rengia sau, todėl aplinkiniai šias fotografijas išvysta retai.

„Taip pat mėgstu sportuoti, labiausiai – plaukioti. Manau, jog tai pati nepavojingiausia sporto šaka. Kai įlipu į ežerą, jūrą ar baseiną, stengiuosi nuplaukti bent kilometrą. Su treniruokliais stiprinu nugarą,“ – pasakojo klebonas.


Religinga šeima


Gižų klebonas V. Vaitkus yra kilęs iš Žemaitijos, nuo Šiaulių krašto. Jis augo religingoje šeimoje, kiekvieną sekmadienį lankydavo šv. Mišias. Jo tėvas dėl savo pažiūrų netgi buvo įkliuvęs tuometinei Sovietų Sąjungos valdžiai. Nedaug trūko, kad būtų ištremtas į Sibirą.

Didžiausias tėvo nusikaltimas buvo tas, jog pirkdamas šiferio lapus jis deklaravo, kad jais dengs ūkinį pastatą, tačiau uždengė bažnyčios stogą. Tai labai nepatiko tuometiniams valdžios atstovams, tačiau griežčiausios bausmės V. Vaitkaus tėvas išvengė.

Nuo pat mažens V. Vaitkus svajojo būti jūrininku, todėl pamažu siekė šio savo tikslo. Tuometiniame Klaipėdos politechnikume vaikinas įgijo laivų konstruktoriaus specialybę ir buvo paskirtas tarnauti Šiaurės laivyne, netoli Šiaurės ašigalio.

Trejus metus praleidęs jūroje, V. Vaitkus grįžo į gimtinę ir nusprendė studijuoti filosofiją. Kadangi filosofijos fakulteto Lietuvoje nebuvo, teko vykti į tuometinį Leningradą (dabartinis Sankt Peterburgas). Ten vyriškis dar metus dirbo pagal specialybę – laivų statytoju. Deja, studijuoti filosofijos būsimam dvasininkui tuo metu nepavyko, todėl jis grįžo į Lietuvą ir įstojo į kunigų seminariją.


Misija Italijoje


Baigęs kunigų seminariją, V. Vaitkus išėjo tarnauti į kapucinų vienuolyną Dotnuvoje. Ten patirties sėmėsi iš vieno garsiausių Lietuvos kunigų Tėvo Stanislovo, kuris prieš keletą metų iškeliavo į Amžinybę.

Šešerius metus praleidęs Dotnuvoje, dabartinis Gižų klebonas persikėlė į naujai steigiamą kapucinų vienuolyną Kaune. Čia dvasininkas užsibuvo neilgai – kiek daugiau nei metus. Po šio gyvenimo etapo V. Vaitkus tapo misionieriumi ir išvyko į Italiją.

Šioje šalyje dvasininkas iš pradžių įsikūrė Venecijoje. Padėdamas žmonėms, jis kartu lankė ir teologijos paskaitas vietiniame universitete. Po metų šiaulietis persikėlė į seniausią pasaulyje kapucinų vienuolyną, esantį netoli Venecijos. Čia dvasininkas išbuvo dar dvejus metus.

Per laiką, praleistą Italijoje, V. Vaitkus išmoko vietinę kalbą, susipažino su kultūra, papročiais, tradicijomis. Net ir dabar klebonas dažnai į rankas paima itališkas knygas, kurių jo bibliotekoje apstu.


Sutiko šiltai


Grįžęs į Lietuvą, kunigas parašė mokslinį darbą ir įgijo teologijos bakalauro laipsnį. Kadangi neliko abejingas ir senai savo svajonei, Vilniaus universitete baigė filosofijos magistro studijas.

Laikui bėgant dvasininkas nusprendė palikti vienuolyną ir Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje pradėjo eiti kunigo pareigas. Po metų jis buvo paskirtas vikaru Garliavos parapijoje. Būtent Garliava ir tapo paskutine V. Vaitkaus stotele prieš jam atvykstant į Gižus.

Dvasininkas prisipažino, kad sulaukęs pasiūlymo tapti Gižų klebonu iš karto atvyko į šį miestelį, apvažiavo visą kraštą, pabendravo su vietiniais žmonėmis, apžiūrėjo klebonijos patalpas. V. Vaitkus į mūsų rajoną atvyko beveik tuščiomis. Dar tarnaudamas vienuolyne jis buvo davęs neturto įžadus, todėl su savimi neatsivežė beveik jokių daiktų – tik tuos, kuriuos atidavė Garliavos klebonas.

„Klebonijoje reikėjo visko – pradedant baldais ir baigiant indais. Laimei, vietiniai gyventojai mane labai šiltai sutiko. Seniūnas Romas Kučiauskas ir dabar gelbsti įvairiose situacijose. Džiaugiuosi, jog Gižų gyventojai mane priėmė kaip šeimos narį“, – šypsojosi klebonas.

Šiuo metu klebonijoje kartu su kunigu gyvena ir jo sesuo Irena.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ūkininkai vengia savarankiškai deklaruoti pasėlius
* Eiti su lazdomis blogo oro nėra
* Dėl šuns lojimo darbo turi Savivaldybė ir policija
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar esate gavę europinės paramos lėšų?
Gavau paramą verslui, ūkiui.
Paramos lėšomis atsinaujinau būstą.
Prašiau, bet man jų neskyrė.
Europinių pinigų nesu prašęs.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „daleisti“?
Ne, nes jis sudarytas su svetimu priešdėliu da-. Vietoj daleisti teikiami šie veiksmažodžiai: 1. leisti atsirasti, pa(si)daryti, pvz.: Negalime daleisti pažeidimų (= leisti atsirasti pažeidimams ); 2. sakyti, tarti, manyti, pvz.: Daleiskim (= Sakykim; Tarkim ), tu teisus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas