„Santaka“ / Daugiausia klausimų teko atsakyti paramos lėšų skirstytojams

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-03-01 17:51

Dalinkitės:  


Ūkininko dienos dalyviai galėjo pasirinkti daug reklaminių leidinių.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Daugiausia klausimų teko atsakyti paramos lėšų skirstytojams

Birutė PAVLOVIENĖ


Antradienį surengtoje rajono Ūkininko dienoje buvo aptariamos gyvulininkystės aktualijos. Susitikti su žemdirbiais atvyko UAB „Kemira GrowHow“, Nacionalinės mokėjimo agentūros, veislininkystės, veterinarijos ir kitų tarnybų atstovai.

Pirmiausia Žemės ūkio skyriaus vedėjas Algirdas Pilipavičius priminė, jog ūkininkams reikia kreiptis į seniūnijose dirbančius skyriaus specialistus ir būtinai atnaujinti, patikslinti žemės ūkio ir kaimo valdų registro duomenis.

UAB „Dezinfa“ Kauno padalinio vadovas Mindaugas Černauskas kalbėjo apie teikiamas dezinfekcijos paslaugas, kurios paukščių gripo akivaizdoje tampa dar aktualesnės.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Jonas Dubauskas informavo apie reikalavimus, kurie didėjant paukščių gripo pavojui rūpi visiems gyventojams. Į tvartus patariama eiti tik su spec. rūbais, avalyne, neįsileisti pašalinių žmonių. Apie tai, kad naminiai paukščiai vaikštinėtų po kiemus, jau negali būti nė šnekos.

Galvijų veislininkystės problemas ir naujoves apžvelgė valstybinis veislininkystės inspektorius Antanas Šimanauskas. Jis sakė, kad dėl pastarąjį dešimtmetį vykdytos galvijų holšteinizacijos mūsų galvijai tapo labiau pieniniai. Jų skerdenos išeiga nedidelė ir dėl to kyla daug problemų. 2004 m. Lietuvoje buvo laikoma 2,5 tūkstančio grynaveislių mėsinių galvijų. Iki 2006 m. šis skaičius padidėjo iki 3,8 tūkst.



A.Šimanauskas sakė, jog mūsų rajone praktiškai yra tik du ūkininkai, auginantys grynaveislius mėsinius gyvulius. Veislininkystės inspektorius ragino aktyviau naudotis valstybės teikiama parama ir pirkti veislinius gyvulius. Be to, atkreipė dėmesį, kad mūsų rajono ūkininkai, laikantys produktyvias karves, galėtų auginti veislines telyčias, nes jų paklausa didelė ir mokami nemaži pinigai.

Apie šėrimo įtaką galvijų produktyvumui ir reprodukcijai kalbėjęs UAB „Kemira GrowHow“ atstovas Saulius Kontrimavičius labiausiai sudomino Lietuvoje vėl atgaivinta grūdainio gamybos technologija. Vaškinę brandą pasiekę grūdai nuimami įprastu kombainu, sutraiškomi specialiu agregatu ir susilosuojami specialioje rankovėje, ilgame polietileno maiše, į kurį sutalpinama 80–90 tonų grūdainio, pakeičiančio koncentruotus pašarus. Firmos atstovas sakė, kad pernai turėjo tiek užsakymų, kad su savo traiškytuvu Vilkaviškio rajono nepasiekė.

Ilgiausiai pasitarime teko kalbėti Nacionalinės mokėjimo agentūros atstovams. Ūkininkams rūpėjo išsiaiškinti pieno kvotų skyrimo ir perskirstymo „vingrybes“. Apie tai informaciją pateikė ir su žemdirbiais diskutavo Agentūros atstovė Ramunė Smagurauskienė.

Agentūros Kaimo paramos programų skyriaus vedėjas Tomas Jackūnas analizavo Kaimo plėtros 2004–2006 metų plano priemonės „Standartų laikymasis“ situaciją ir problemas. Jis sakė, kad aktyvumas teikti paraiškas išaugęs ne tik šalyje, bet ir Vilkaviškio rajone.



Pranešėjas atkreipė ūkininkų dėmesį į tai, kad investicijos, numatytos veiklos plane pagal Kaimo plėtros plano priemonę „Standartų laikymasis“, negali sutapti su investicijomis, pateiktomis verslo plane pagal Bendrojo programavimo dokumento priemonę „Investicijos į žemės ūkio valdas“.

Agentūros atstovams ūkininkai, Žemės ūkio skyriaus specialistai turėjo daugybę praktiškų klausimų apie paramos administravimo taisykles, avansines išmokas, paraiškų teikimo ir atsiskaitymo terminus, galimybes keisti investicijų planuose numatytus pirkinius ir t.t.

Ūkininko dienos dalyviai aptarė ir kitus jiems aktualius klausimus. Pritarė Serdokų krašto žemdirbių iniciatyvai kreiptis į šalies valdžią, kad ūkininkams, kurie sunkiasvorę techniką naudoja ne visus metus, o tik darbų sezono metu, transporto priemonių savininkų mokestis būtų sumažintas 50 procentų bei įteisinta galimybė jį mokėti už transporto panaudojimo laiką.

Susirinkusiems buvo pateikta informacija, kad proteguojami mėsos perdirbėjų siekiai keisti valstybės išmokų tvarką, kuri būtų naudinga auginantiems tik labai didelio svorio galvijus. Vilkaviškiečiai pasisakė, kad liktų galioti dabartinė tvarka.



Publikuota: 2006-03-01 17:51:43

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai