„Santaka“ / Naujos studijų programos Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijoje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda PEUGEOT 307 CARAVAN (2007 m. gruodžio mėn., 1,6 l, dyzelis, 1650 Eur). Tel. 8657 50 135.
Galioja iki: 2019-06-17 11:26:58

Skubiai parduoda 7,90 ha žemės prie kelio Vilkaviškis–Kybartai, Uosių k., Šeimenos sen. (atlikti geodeziniai matavimai). Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-06-24 12:55:30

Parduoda 2 kambarių tvarkingą butą patogioje vietoje, Vilkaviškyje (IV a., 50 m², šalia yra darželis, mokykla). Tel. 8 685 69 145.
Galioja iki: 2019-06-24 12:56:25Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2013-07-15 22:21

Dalinkitės:  


Naujos studijų programos Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijoje

Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija (KMAIK) savo istoriją skaičiuoja nuo 1927 m., kai buvo įsteigta aukštesnioji miškininkystės mokykla. 2002 m. mokyklai įgijus aukštosios mokyklos statusą, jos veikla labai suintensyvėjo. Pradėti rengti dar penkių specialybių: želdynų dizaino, žemėtvarkos, rekreacijos, hidrotechnikos bei kadastrinių matavimų ir nekilnojamojo turto vertinimo – specialistai. Studentų skaičius per šį laikotarpį padidėjo 3,5 karto. Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšomis modernizuojama mokymo bazė, tobulinama specialistų rengimo metodologija. Kolegija pelnytai laikoma modernia aukštąja mokykla, kuri yra plačiai žinoma ne tik Lietuvoje, bet ir toli už jos ribų.

Mūsų šalis turtinga miškų, kurie turi ne tik labai didelę reikšmę šalies ekonomikai, bet yra svarbūs ir kaip gamtinio balanso elementas. Miškų ištekliams tvarkyti ir puoselėti reikalingi kvalifikuoti specialistai, todėl kolegijoje galima įgyti miško ūkio specialybę. Ją pasirinkusieji kolegijoje studijuoja modernias miškų auginimo, tvarkymo ir naudojimo technologijas. Studijų metu galima rinktis siauresnę miškininkystės sritį (specializaciją), kurioje gilinamos specialiosios žinios. Šiuo metu siūlomos miško auginimo, miško naudojimo, plantacinio ūkio, miškotvarkos, privataus miško ūkio bei gamtinio turizmo specializacijos.

Pasirinkusieji miško auginimo sritį įgyja daug žinių apie miškų atkūrimą ir įveisimą, miško apsaugą nuo ligų, kenkėjų, gaisrų, apie medynų auginimą iki brandaus miško, apie medžioklės ūkį, saugomų teritorijų tvarkymą, miško bioįvairovės išsaugojimą, miško teisę. Šios specializacijos absolventai turi geras galimybes įsidarbinti miškų urėdijose, privačių miškų kooperatyvuose, miškų kontrolės tarnybose.

Miško naudojimo specializacijoje labiau akcentuojamos žinios apie miško darbams skirtą techniką ir technologijas. Ypač daug dėmesio teikiama modernioms medienos ruošos technologijoms, kuriose naudojamos sudėtingos kompiuterizuotos mašinų valdymo sistemos. Taip pat studijuojami medienos ir kiti miško produktai, komercijos pagrindai, miško ekonomika bei kiti dalykai. Miško naudojimo specializacijos absolventai gali sėkmingai dirbti įvairiose miško tvarkymo darbų įmonėse, kurios teikia savo paslaugas ir valstybinėms miškų įmonėms (miškų urėdijoms), ir privačių miškų savininkams.

Studentai, pasirinkę miškotvarkos specializaciją, įgyja žinių apie miško ir medienos išteklių matavimus bei ūkinių priemonių projektavimą. Šios srities miškininkai dirba arba Lietuvos valstybiniame miškotvarkos institute, arba patys kuria verslo įmonę, rengiančią miškų tvarkymo projektus miško savininkams.

Plantacinio ūkio specializacijoje studijuojamos kalėdinių medelių, vaistinių augalų, energetinių ir kitų plantacijų auginimo technologijos. Pasirinkusiems šią specializaciją atsivers galimybės kurti perspektyvų plantacinio ūkio verslą.

Dauguma valstybinėse miškų įmonėse dirbančių specialistų yra įgiję miškininkystės išsilavinimą, tačiau dalis darbuotojų (ypač dirbančių privačių miškų sektoriuje) yra baigę kitas aukštąsias mokyklas. Šiems darbuotojams parengėme specialią kvalifikacijos tobulinimo programą „Miškininkystės pagrindai“. Ją studijuosiantieji įgis daug žinių apie miško ekologiją, miško matavimus, medynų atkūrimą, jų formavimą, medienos ruošą, darbų saugą, miško apsaugą nuo ligų ir kenkėjų, miškų tvarkymo projektavimą ir kitus dalykus. Studijos pagal šią programą finansuojamos ES struktūrinių fondų projekto „Medienos ruošos įmonių specialistų kvalifikacijos tobulinimo sistemos, panaudojant Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos akademinius ir materialinius išteklius, rengimas“ VP1-2.2-ŠMM-04-V-06-003 lėšomis, todėl šios programos klausytojams mokėti už mokslą nereikės. Projekto lėšomis taip pat įsigyjama studijoms reikalingų įvairių mokymo priemonių, specialiosios literatūros, kompiuterinės ir programinės įrangos, iš vokiečių į lietuvių kalbą verčiamas vadovėlis apie šiuolaikines medienos ruošos technologijas. Išklausiusieji šią programą turės galimybę įgyti miškininkystės profesinio bakalauro kvalifikacinį laipsnį arba studijuoti kitas kolegijoje veikiančias studijų programas.

Želdynų dizaino specialybės studentai gilinasi į kelias sritis: dekoratyviųjų augalų auginimą, želdynų projektavimą ir įrengimą, miestų želdynų bei parkų tvarkymą, gėlininkystę bei floristiką.

Dekoratyviųjų augalų auginimo technologijų praktiniam mokymui yra sukurta gera mokymo bazė. Bendradarbiaujant su Dubravos eksperimentine mokomąja miškų urėdija praktikos ir pratybos studentams organizuojamos moderniame medelyne, arboretume, Girionių parke. Šios specializacijos absolventai gali dirbti dekoratyviųjų augalų medelynuose ar patys kurti šį verslą.

Želdynų projektavimo ir įrengimo specializacijos studentai studijose naudojasi informacinėmis technologijomis ir moderniomis kompiuterinėmis programomis, įgalinančiomis projektuoti želdynus ir imituoti jų augimą bei formavimąsi kelis dešimtmečius į ateitį. Želdynų įrengimo technologijų mokymui šiuo metu kuriama moderni mokymo bazė. Šios specializacijos absolventai gali dirbti želdynų tvarkymo įmonėse ar patys steigti įmones, teikiančias kraštovaizdžio projektavimo ir tvarkymo paslaugas. Tokių paslaugų poreikis dabar yra labai didelis.

Šiemet įsteigėme naują miestų želdynų tvarkymo specializaciją. Tai labai reikšminga veiklos sritis. Daugelio Lietuvos miestų želdynų būklė prasta. Juos rekonstruoti ir projektuoti turi tik profesionalūs, turintys specialų išsilavinimą specialistai.

Rekreacijos specialybė metai iš metų tampa vis populiaresnė. Mūsų kolegija šiuo metu yra vienintelė šalyje įstaiga, kurioje galima įgyti kaimo turizmo ir gamtinio turizmo specializacijas.

Studijuojantieji kaimo turizmą įgyja žinių apie ekologinį ūkininkavimą, tradicinius amatus, turistų maitinimą ir jų laisvalaikio organizavimą. Studentai taip pat studijuoja vandens turizmo, miško rekreacijos, aplinkotvarkos, statybos pagrindų ir interjero dizaino dalykus. Šių žinių reikia kuriančiajam modernią kaimo turizmo sodybą.

Studijuojantieji gamtinio turizmo specializaciją rengiami dirbti nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose arba savo įkurtose turizmo paslaugų įmonėse, nes šie studentai papildomai įgyja veikloje praversiančių istorijos, etnokultūros, architektūros žinių. Beje, šią specializaciją gali pasirinkti ir miško ūkio specialybės studentai.

Hidrotechninės statybos studentai studijuoja hidrotechnikos statinių projektavimo ir statybos, vandentiekio ir vandens valymo įrenginių, kaimo statybos, dirvų sausinimo ir drėkinimo, vandenų apsaugos dalykus. Šiemet įkūrėme naują atsinaujinančiųjų išteklių energetikos specializaciją. Ją pasirinkusieji studijuos vandens, vėjo, medienos, javų, techninių kultūrų ir kt. panaudojimo energetikai technologijas.

Žemėtvarkos specialybės studentai mokosi rengti teritorijų tvarkymo, kraštotvarkos bei žemės konsolidacijos projektus, studijuoja žemės rinkos, kaimo plėtros planavimo, žemės išteklių apskaitos bei žemės teisės dalykus.

Kadastrinių matavimų ir nekilnojamojo turto vertinimo specialybė apima tris nekilnojamojo turto objektus: žemę, miškus ir pastatus. Baigusieji šią specialybę absolventai išmano modernias inžinerinių matavimų technologijas bei žemės, miškų ir pastatų vertės nustatymo metodus. Absolventai gali dirbti nekilnojamojo turto agentūrose ar patys steigti savo verslą. Kita vertus, kadastriniai matavimai gali būti savarankiška verslo sritis, nes šių darbų paklausa yra didelė.

Pageidaujantieji plačiau susipažinti su Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos veikla daugiau informacijos gali rasti interneto svetainėje www.kmaik.lt arba atvykę į kolegiją.Doc. dr. Albinas TEBĖRA

KMAIK direktorius

Užsk. 3719


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Karščiai ištuštino mokyklas ir užpildė ligonines
* Jubiliejų minintis „Caritas“ visuomenėje skleidžia gerumą
* Suabejojo Eismo saugumo komisijos narių kompetencija
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip per karščius vėsinate patalpas?
Įjungiu kondicionierių.
Uždengiu langus, vėdinu.
Jungiu ventiliatorių.
Man karštis netrukdo.Kalbos patarimai

Ar galima priduoti patalpą apsaugai?
Jei nėra sąsajos su gabenimu ir įteikimu, veiksmažodis priduoti nevartotinas. Turėtume sakyti patalpa perduota, atiduota saugoti. Jei kalbame apie signalizaciją, ją įjungiame.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas