„Santaka“ / Grafiko derinimo sukelti nepatogumai turėtų baigtis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01

Parduoda arba išnuomuoja 3 ha žemės Vilkupių kaime. Tel. 8 626 38 767.
Galioja iki: 2019-02-28 08:11:49

Parduoda naudotą 6 stalčių šaldiklį BOSCH, šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-02-28 08:12:20Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2013-07-08 06:41

Dalinkitės:  


Miesto autobusu važinėjantys žmonės buvo nepatenkinti jo eismo grafiku, skundėsi informacijos stoka.

Autorės nuotr.


Grafiko derinimo sukelti nepatogumai turėtų baigtis

Renata VITKAUSKIENĖ

Visą birželį vilkaviškiečiai, važinėjantys miesto autobusais, kentė nepatogumus. Žmonės pyko, kad jų maršrutas nepriderintas prie naujo traukinių eismo tvarkaraščio. Keleiviai kaltino vežėjus, tačiau paaiškėjo, kad pastarųjų suderinti pateiktas autobusų eismo tvarkaraštis Savivaldybės administracijoje buvo įstrigęs geras tris savaites.Skundėsi dėl nepatogumų

„Dažnokai traukiniu važinėju į Kauną. Seniau iš Vilkaviškio geležinkelio stoties jis išvykdavo 10.21 val., o dabar – 10.15 val. Tačiau miesto autobusas į stotį kursuoja tuo pačiu laiku, kaip ir anksčiau, jo nepaankstino. Važiuoju kaip į koją įkirstas – spėsiu į traukinį ar ne. Pavakare į Vilkaviškio geležinkelio stotį parvažiuoju 16. 51 val., o autobusas į miestą būna tik 17.20 val. Pusę valandos reikia laukti“, – skundėsi vilkaviškietis Vytautas Riškevičius.

Ligonį Kaune jau keli mėnesiai lankanti Naujamiesčio gyventoja pasigedo informacijos apie miesto autobusų maršrutus. „15–20 litų reikia, kad iš namų su taksi nuvažiuočiau į geležinkelio stotį, o į Kauną traukiniu nuvykstu už 6 litus“, – kalbėjo moteris. Traukinių stotyje ji sužinojo, kad kiti keleiviai iš miesto ryte visgi atvažiuoja autobusu. „Jokios informacijos nėra: nuo kur veža, kada veža“, – priekaištavo skaitytoja.

Traukiniais keliaujantys žmonės dėl nepatikslinto vietinio susisiekimo (miesto) maršruto „Naujamiestis–Geležinkelio stotis“ nepatogumus kentė mėnesį. Mat nuo gegužės 26 d. buvo pakeistas traukinių eismo tvarkaraštis maršrutu „Kaunas–Kybartai“. Birželio gale, matydami, kad vykstant į geležinkelio stotį tebekyla keblumų, gyventojai neapsikentę kreipėsi į laikraštį.Derino tris savaites

Su skundais supažindinome maršrutu „Naujamiestis–Geležinkelio stotis“ keleivius vežančios UAB „Bondrida“ vadovus. Įmonės komercijos direktorius Erikas Bondzinskas pateikė informaciją apie minėto patikslinto maršruto derinimą su Savivaldybėje sudaryta vietinio susisiekimo maršrutų eismo tvarkaraščių derinimo nuolatine komisija. Pirmasis procedūros dokumentas parašytas gegužės 28 d. Juo Savivaldybės administracijos direktorius Audrius Balbierius informavo UAB „Bondrida“ apie gegužės 26 d. pradėjusį galioti keleivinių traukinių eismo tvarkaraštį ir prašė patikslinti maršruto „Naujamiestis–Geležinkelio stotis“ eismo grafiką bei pateikti jį suderinti minėtai komisijai. „Bondrida“ grafiką pateikė birželio 4 d. Iki birželio 26 d. negavęs jokio atsakymo iš Savivaldybės, UAB „Bondrida“ direktorius Aidas Bondzinskas įstaigai nusiuntė dar vieną raštą prašydamas informuoti bendrovę, koks sprendimas priimtas. Jis rašė, kad „gauname iš gyventojų nusiskundimų, o daryti pakeitimų be Savivaldybės administracijos leidimo negalime“.

Birželio 28 d. „Bondrida“ gavo iš Savivaldybės suderintą vietinio susisiekimo (miesto) autobusų maršruto „Naujamiestis–Geležinkelio stotis“ eismo grafiką. Ant grafiko Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Žilinskienė yra užrašiusi jo suderinimo datą – birželio 21 d. Šį nurodymą anksčiau minėtai komisijai priklausanti darbuotoja sakė gavusi iš jos pirmininko, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Evaldo Janulionio. Žurnalistams komisijos pirmininkas teigė, kad žodinį pritarimą „Bondridai“ „mes davėme nedelsdami, kai tik pasikeitė traukinių grafikas“. Anot E. Janulionio, vežėjai biurokratiškai žiūrėjo į situaciją ir pageidavo, kad grafiko suderinimas būtų patvirtintas dokumentu. E. Bondzinskas sakė, kad raštu įforminti suderinimo faktą reikalauja įstatymas.

Paklausta, kodėl suderintas grafikas dar savaitę nepasiekė „Bondridos“, R. Žilinskienė atsakė, kad „jie neatėjo grafiko atsiimti“, koridoriuje sutiktas įmonės vadovas nesutiko dokumento gauti į rankas, o pageidavo, kad jis būtų atsiųstas. Birželio 28 d. siųsdamas paskutinį registruotą derinimo procedūros dokumentą – suderintą autobusų eismo grafiką jį lydinčiame rašte E. Janulionis vežėjui priminė, kad pasikeitus traukinių eismo tvarkaraščiui patikslintą maršruto grafiką vietinio susisiekimo maršrutų eismo tvarkaraščių derinimo nuolatinei komisijai reikia pateikti per 2 darbo dienas.

„Bondridos“ komercijos direktorius sakė, kad praėjusį ketvirtadienį stotelėse buvo kabinami laikini lapeliai su atnaujintais autobusų eismo tvarkaraščiais. Naujai gaminamas lenteles su grafikais bendrovė ketina iškabinti maždaug po mėnesio. Vakar E. Bondzinskas teigė, kad miesto autobusai jau kursuoja pagal naują grafiką. Jis žadėjo, kad informacija apie autobusų išvykimo laiką bus atnaujinta ir įmonės interneto svetainėje.

Jokios naudos žmonėms nėra ir iš pasenusio Vilkaviškio rajono savivaldybės tinklalapyje skelbiamo autobusų kursavimo Vilkaviškio mieste tvarkaraščio. Vakar atsivertę minėtą puslapį radome 2011 m. kovo 1 d. data pažymėtą grafiką.Naujų stotelių prašyti reikia raštu

Miesto transportu važinėjantys vilkaviškiečiai pageidautų, kad autobusų maršrute būtų numatyta stotelė prie Vilkaviškio ligoninės. Vietinio ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Vidmantas Lenčiauskas sakė, kad dėl to gyventojai turėtų raštu kreiptis į Saugaus eismo komisiją, kuriai pirmininkauja Savivaldybės administracijos direktorius A. Balbierius. Jeigu komisija pritartų miestiečių pageidavimui, beliktų įrengti stoteles.

Į Vilkaviškį nuo Marijampolės pusės dažnai grįžtanti Naujamiesčio kvartalo gale gyvenanti moteris skundėsi, kad būna apmaudu, kai autobusas keleivius veža per visą miestą į autobusų stotį, iš kurios paskui jiems reikia parsigauti atgal į Naujamiestį. Žiemą, kai anksti temsta, eiti pėsčiomis yra nesaugu. Moteris pasidžiaugė, kad geranoriški vairuotojai sustoja miesto pradžioje, nors ten ir nėra maršruto stotelės. Tačiau kai kurie išgirdę prašymą tik grubiai atsikerta ir nestoja, nes važiuodami patvirtintu kelionės maršrutu neprivalo sustoti jame nenumatytose vietose. Gyventoja mano, kad geriausia išeitis būtų į autobusų maršrutus įtraukti sustojimą Vytauto gatvės pradžioje.

Nors skambinusioji neįvardijo, dėl kurios bendrovės vairuotojų grubaus elgesio ji turi nusiskundimų, žmonėms kylančius nepatogumus aptarėme su UAB „Kautra“ direktoriumi Mariumi Jasaičiu. Jis sakė, kad vietinio (priemiestinio) susisiekimo maršrutus (jais keleiviai vežami vienoje savivaldybėje arba per dviejų gretimų savivaldybių teritorijas) naujais sustojimais papildyti gali Savivaldybė. Suinteresuotų gyventojų grupė arba, pavyzdžiui, vietos bendruomenė dėl to turėtų raštu kreiptis į Savivaldybės administraciją. Tolimojo susisiekimo (jais keleiviai vežami daugiau kaip per dviejų savivaldybių teritorijas) maršrutų stoteles nustato Susisiekimo ministerija. „Mes, vežėjai, esame tik „kareiviai“ ir vežame žmones patvirtintais maršrutais“, – kalbėjo M. Jasaitis. Jis teigė, kad paprašyti „Kautros“ vairuotojai neatsisakytų sustoti išlaipinti keleivių, jeigu tik tai būtų saugu visiems eismo dalyviams.Nemandagumu kenkia sau ir keleiviams

Tačiau patyrėme, kad ne visi minėtos bendrovės darbuotojai yra taip geranoriškai nusiteikę keleivių atžvilgiu. Autobusų stoties bilietų kasoje pasiteiravę, kur galėtume rasti informacijos apie galimybę nuvažiuoti į geležinkelio stotį, iš darbuotojos pirmiausia išgirdome: „Klauskit Bondzinskų.“ Kitu klausimu išpešėme atsakymą, kad į autobusų stoties teritoriją tokiu maršrutu važinėjantis autobusas neužsuka. Užklausę, ar jis sustoja Kapų gatvėje, pagaliau sužinojome, kad joje ir reikia ieškoti stotelių ir grafikų.

Tikriausia privačios bendrovės darbuotojai nėra įpareigoti teikti informaciją apie kitų privatininkų paslaugas. Tačiau autobusų stotis kažkam yra vieta, nuo kurios prasideda pirmoji pažintis su miestu. Mandagiai nurodžiusi keliauninkui, kur ieškoti informacijos, darbuotoja tik pagerintų savosios bendrovės įvaizdį.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vasario 16-oji Vilkaviškyje: istorinė kartų jungtis
* Klausimas valdžiai: išlaikyti ar uždaryti?
* Kandidatams į merus nevengta užduoti ir nepatogių klausimų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą į merus balsuotumėte?
Sauleną Aželską
Žilviną Gelgotą
Valentiną Gražulį
Algirdą NeiberkąKalbos patarimai

Ar vartotinas junginys „bendrai paėmus“?
Ne, prieveiksmis „bendrai“ nevartotinas kaip apibendrinamasis žodis, vartotina apskritai paėmus. Pvz.: Bendrai (= Apskritai ) paėmus, rezultatai buvo neblogi.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas