„Santaka“ / Naujaisiais pažymėjimais moksleiviai pasinaudoti negalėjo

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Tvarkinga šeima išsimokėtinai nupirktų sklypą statyboms. Tel. 8 625 18 726.
Galioja iki: 2019-08-26 08:23:26

Parduoda 2 kambarių butą Alvite (I a., sava pakura). Tel. 8 647 46 922.
Galioja iki: 2019-08-31 13:18:44

Parduoda X mėsinių veislės veršingą mėsinę telyčią, melžimo aparatą (benzininis). Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-09-01 11:46:18Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2013-07-03 07:05

Dalinkitės:  


Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos direktorius Saulius Spangevičius (kairėje) su nemokamo maitinimo apskaitos ir elektroninės piniginės sistemą pristačiusiu Arvydu Dudavičiumi aptarė šios įrangos veikimo principus.

Autoriaus nuotr.


Naujaisiais pažymėjimais moksleiviai pasinaudoti negalėjo

Andrius GRYGELAITIS

Dar praėjusių metų rudenį keturioms Vilkaviškio rajono mokykloms buvo įteikti vieni pirmųjų Lietuvoje elektroniniai mokinio pažymėjimai. Deja, iki dabar jie yra praktiškai beverčiai.Neturi kur panaudoti

Vilkaviškio rajone elektroninius mokinio pažymėjimus diegia 2011 m. įkurta įmonė „ID4S“.

Pirmosiomis mūsų rajono mokyklomis, kuriose būtų įdiegti nauji mokinio pažymėjimai, turėjo tapti Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazija bei Saulės progimnazija, Bartninkų Jono Basanavičiaus vidurinė ir Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinė mokyklos. Kaip ir buvo sutarta, šių įstaigų mokiniai dar rudenį įsigijo po 20 litų kainavusius naujus mokinio pažymėjimus, tačiau dar iki dabar neturi kur jų naudoti.Žadėjo greitai pristatyti

Elektroninis mokinio pažymėjimas – tai šiuolaikiškas ir saugus mokinio asmens dokumentas. Jis naudojamas ne tik kaip senasis popierinis pažymėjimas, bet atlieka ir įvairių nuolaidų ar mobiliosios sąskaitos papildymo kortelės, transporto ar bibliotekos skaitytojo bilietų funkcijas.

Naujaisiais pažymėjimais besirūpinanti įmonė „ID4S“ kartu su jais įsipareigojo mūsų rajono mokyklose įdiegti sistemas, palengvinsiančias ugdymo procesą. Mokyklose turėtų veikti atsiskaitymo valgykloje funkcija, sujungta su nemokamo maitinimo apskaitos sistema, atsirasti elektroninė mokyklos lankomumo kontrolės galimybė, bibliotekos abonementas ir t. t.

„Pasirašant sutartį buvo pažadėta, kad į mokyklą labai greitai bus atvežta mokinių lankomumo kontrolės sistema. Tai mums itin svarbu. Ateidamas į pamoką moksleivis turėtų pridėti savo pažymėjimą prie specialaus skaitytuvo ir šis užfiksuotų jo dalyvavimą ugdymo procese. Tai labai palengvintų ir mokytojų darbą – jiems patiems nereikėtų dienynuose žymėti neatvykusių vaikų, be to, ir tėvai galėtų internete matyti, ar jų atžala buvo pamokose, ar ne“, – pasakojo Kristijono Donelaičio gimnazijos direktorius Saulius Spangevičius.

Jo vadovaujamoje įstaigoje moksleiviai pažymėjimus įsigijo dar spalio mėnesį, mat jau lapkritį buvo žadama atvežti lankomumo kontrolės sistemą. Deja, pažadai ir liko pažadais – ši sistema nė vienoje iš keturių minėtų rajono mokyklų neįdiegta iki šiol. Be to, vis dar nėra aišku, kada ji pasieks ugdymo įstaigas.

„Įmonės „ID4S“ atstovai jau nori, kad ir būsimi mūsų mokiniai įsigytų elektroninius pažymėjimus. To tikrai nedarysime, palauksime, kol bus atvežta lankomumo kontrolės sistema“, – sakė S. Spangevičius.Neveikia be interneto

Kartu su lankomumo kontrolės sistema į rajono mokyklas turėtų atkeliauti ir kitokia įranga. Viena iš jų – nemokamo maitinimo apskaitos ir elektroninės piniginės sistema, kurią įdiegus galima atsiskaityti už pietus mokykloje naudojantis mokinio pažymėjimu – visai neseniai pasiekė keturias minėtas mokyklas. Tiesa, ši sistema negali veikti be interneto. O jo nė vienoje iš šių ugdymo įstaigų valgyklų dabar nėra.

Nemokamo maitinimo apskaitos ir elektroninės piniginės sistemą mūsų rajono mokykloms pristatęs UAB „Tapsis“ projektų vadovas Arvydas Dudavičius sakė, kad jis nebuvo informuotas apie tai, kad įstaigų valgyklose nėra interneto prieigų.

„Mes esame tik „ID4S“ partneriai, todėl apie galimus trikdžius nebuvome informuoti. Dar kartą į Vilkaviškio rajoną atvyksime rudenį, tada ir mėginsime iki galo įdiegti šias sistemas. Tikiuosi, kad iki to laiko interneto klausimas bus išspręstas“, – vylėsi A. Dudavičius.

Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos direktorė Daina Juškauskienė sakė, kad ji sunkiai įsivaizduoja, kaip pavyks pašalinti problemas, mat mokykloje interneto ryšys yra labai lėtas. Be to, sistemai geriausiai tinka belaidis internetas, o jo nėra ne tik S. Nėries pagrindinėje mokykloje, bet ir kitose įstaigose.Nebebus diskriminuojami

Šiuo metu Vilkaviškyje vyksta viešojo pirkimo konkursas, po kurio paaiškės, kas aptarnaus mokyklų valgyklas kitais mokslo metais. Paaiškėjus maitinimo paslaugas mokykloms teiksiančioms įmonėms, „ID4S“ įsipareigojo apmokyti jų darbuotojus naudotis šiomis funkcijomis ir tokiu būdu suteikti moksleiviams daugiau galimybių, supaprastinti administracinį darbą.

Nemokamo maitinimo apskaitos sistema gerokai palengvina mokyklos administracijos darbą, nes nebereikia stebėti, kurie mokiniai gali gauti tokį maitinimą, spausdinti bei išduoti specialių talonų pietums. Visi mokiniai, kurie turi teisę gauti nemokamą maitinimą, pažymimi sistemoje, o mėnesio pabaigoje už tai atsakingas darbuotojas gauna ataskaitą, kurie mokiniai tokiu maitinimu naudojosi ir kaip aktyviai.

„Svarbu ir tai, kad mokiniai, gaunantys nemokamą maitinimą, nebebus diskriminuojami – jie patiekalus pasiims lygiai taip pat, kaip ir kiti vaikai“, – sakė A. Dudavičius.

Elektroninės piniginės funkcija leis už pietus mokyklos valgykloje atsiskaityti elektroniniu mokinio pažymėjimu pridėjus kortelę prie specialaus prietaiso. Pinigų į šios kortelės sąskaitą vaikams galės pervesti tėvai.

Naudodamiesi elektronine pinigine moksleiviai bus gerokai saugesni – išnyks tikimybė, kad iš jaunesnių vaikų kišenpinigius atims vyresnieji, sumažės galimybė pamesti pinigus, nes naujuose pažymėjimuose esančios lėšos – gerokai saugesnės ir jomis sunkiau pasinaudoti kitiems asmenims. Be to, tėvai bus tikri, kad vaikai maitinsis kur kas sveikiau. Juk jeigu bus atsiskaitoma elektroniniais pažymėjimais, mokiniai savo dienpinigius, skirtus maistui, galės išleisti tik valgykloje, o ne pakeliui į mokyklą įvairiems traškučiams, limonadui, kenksmingiems ar net draudžiamiems produktams.Atvežė, ko mažiausiai reikėjo

S. Spangevičius teigė palaikantis idėją mokyklos valgykloje atsiskaityti kortelėmis, tačiau šios naujovės diegimą dar buvo galima atidėti.

„Mums daug aktualesnė yra moksleivių lankomumo kontrolės sistema. Dėl jos ir buvo tartasi pirmiausiai. Dabar atvežė tai, ko mums mažiausiai reikėjo“, – sakė Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos direktorius.

Dar kategoriškesnė buvo D. Juškauskienė. Anot jos, „ID4S“ atstovai, nuolat išsisukinėjantys nuo atsakymų, kada į mokyklą atveš taip laukiamas mokinių lankomumo kontrolės sistemas, sudaro nepatikimos įmonės įvaizdį.

„Jie surinko iš mūsų vaikų po 20 litų už naujus pažymėjimus, tačiau savo įsipareigojimų nevykdo. Be to, vaikams žadėjo dovanų puodelius, tačiau jų taip pat nesulaukėme. Gal čia toks jų verslo planas?“ – svarstė D. Juškauskienė.Žada pristatyti rudenį

Apie situaciją pasiteiravus elektroninius mokinio pažymėjimus diegiančios įmonės „ID4S“ direktorės Agnės Zalanskaitės, ši užtikrino, kad labiausiai ugdymo įstaigų trokštamos mokinių lankomumo kontrolės sistemos mūsų rajoną pasieks rudenį. Tiesa, iš pradžių bus išsirinkta viena pilotinė mokykla, kurioje išbandys naują sistemą. Jeigu viskas veiks, kaip numatyta, netrukus įranga turėtų pasiekti ir kitas mokyklas.

„Suprantu, kad vėluojame vykdyti savo pažadus. Bet dėl daugelio aspektų kalti ir mūsų partneriai. Jau buvome pasirengę mokykloms pristatyti lankomumo kontrolės sistemas, bet paaiškėjo, kad jų skleidžiama elektromagnetinė spinduliuotė šiek tiek viršija leidžiamąsias ribas. Jaučiu asmeninę atsakomybę, todėl neleidau rizikuoti vaikų sveikata. Kai viskas bus sutvarkyta, tada sistemos ir pasieks mokyklas“, – sakė A. Zalanskaitė.

Ji sakė, kad įmonė dirba su 65 šalies mokyklomis, todėl prašė jų vadovų išlikti kantriais bei pozityviais.


>> Švietimo ir mokslo ministras dar 2012 m. gegužės 25 d. pasirašė įsakymą dėl naujo pavyzdžio elektroninių moksleivių pažymėjimų išdavimo ir naudojimo tvarkos Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklose. Elektroninių mokinių pažymėjimų plėtra rūpinasi Švietimo aprūpinimo centras prie Švietimo ir mokslo ministerijos, o funkcijas diegia bei konkrečiai mokyklai ar mokiniui personalizuoja privačios įmonės, turinčios valstybės institucijų suteiktas teises.

Mūsų rajone elektroninius mokinio pažymėjimus diegia įmonė „ID4S“.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ūkininkų laukuose žydi facelijos, dobilai, noksta grikiai
* Metusi vadovės darbą banke kraštietė iš naujo atrado save
* Rajono kolektyvai Žolinės šventėje linksmino Punsko lietuvius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate Seimo sprendimą nuo kitų metų Vėlines skelbti nedarbo diena?
Džiaugiuosi juo.
Vertinu neigiamai.
Neturiu nuomonės.Kalbos patarimai

Ar vartotinas pasakymas „ko eigoje“?
Ne, tai netaisyklinga konstrukcija. Vyksmo laikui ar tarpui nusakyti žodžio „ eiga “ vietininkas netinka. Vietoj jo gali būti vartojama metu, per ką arba pusdalyvis, padalyvis. Žaidimo eigoje (= Žaidimo metu; Žaidžiant ) išryškėjo komandos pajėgumas. Metų eigoje (= Per metus ) daug kas gali pasikeisti.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas