„Santaka“ / Saulėgrąžų pintinėje – jau keturiasdešimt žiedų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 1 €)


Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-02-27 18:27

Dalinkitės:  


Priesaiką davė į Vilkaviškio kaimo bendruomenių sąjungą priimtų trijų naujų bendruomenių pirmininkai (iš dešinės): Romas Savickas (Būdviečiai), Regina Naujokaitienė (Sūdava) ir Linas Aidukonis (Vilkupiai).

Romo ČĖPLOS nuotr.


Saulėgrąžų pintinėje – jau keturiasdešimt žiedų

Birutė PAVLOVIENĖ

Rajono kaimo bendruomenės šeštadienį rinkosi į ketvirtąją savo šventę.Džiugina noras bendrauti

„Tėviškė čia, kur kvepia duona, kur pirmąją raidę rašo mūsų vaikai...“, – prasmingais žodžiais renginį, vykusį Vilkaviškio parapijos salėje, pradėjo šventės vedėjai bendruomenės „Virbalio vartai“ pirmininkas Stasys Lopeta ir Antupių kaimo bendruomenės pirmininkė Rima Baracevičienė.

Rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Lina Kružinauskienė sakė, kad bendruomenės kaimuose – trečioji valdžios pakopa. Veiklos tikslai – ugdyti žmonių aktyvumą, bendruomeniškumą, siekti, jog kaimas būtų patraukli ir saugi vieta gyventi.

Pernai iš įvairių fondų programų pagal pateiktus projektus bendruomenės gavo 130 tūkstančių litų. Antra tiek susidarytų pridėjus Savivaldybės lėšas, skirtas patalpoms išlaikyti, naudotis interneto prieigomis ir kt.

Tarp šventės svečių buvęs Vilkaviškio dekanas Vytautas Gustaitis sakė, kad gal ir nederėtų džiaugtis, jog parapijos salėje bendruomenės jau netelpa, bet, kita vertus, smagu, jog žmonės vis gausiau renkasi į tokias šventes.Svečiai – ne tuščiomis

Marijampolės apskrities viršininkas Albinas Mitrulevičius kalbėjo, kad visada džiaugiasi tvarkingais Vilkaviškio rajono ūkininkų laukais. Apskrities viršininkas kartu su viešųjų ryšių vyr. specialiste Daiva Klimavičiene ant bendro vaišių stalo padėjo savo pyragą.

Vilkaviškio rajono meras Algirdas Bagušinskas sakė, kad rajono biudžete bendruomenėms šiemet patvirtinta dvigubai daugiau lėšų nei pernai. Atsiimti Savivaldybės tarybos ir administracijos padėkos raštus buvo kviečiama Kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Lina Kružinauskienė ir keletas kaimo bendruomenių pirmininkų: Violeta Stikliuvienė (Klausučiai), Lilija Narkevičienė (Kybeikiai) Angelė Blažaitienė (Alvitas), Vitas Gavėnas (Keturvalakiai).

Seimo narys Algirdas Butkevičius sakė, kad lankydamasis kituose regionuose ir minėdamas, kad Vilkaviškio rajone yra 40 kaimo bendruomenių, išgirsta tradiciniu tapusį posakį, kad politikams įprasta meluoti.

Kalėdiniame susitikime mūsų rajono bendruomenių pirmininkai buvo išsakę svajonę, jog gerai būtų turėti videokamerą. A.Butkevičius šią užuominą suprato ir šįkart įteikė bendruomenių narius nudžiuginusią dovaną – videokamerą.

Seimo nario Algirdo Ivanausko vardu visus pasveikino taip pat ne tuščiomis rankomis atvykusi jo padėjėja Edita Kudirkaitė.

Šventės vedėjai prie mikrofono pakvietė ir renginio generalinio rėmėjo „Lietuvos telekomo“ bei prizus bendruomenėms įsteigusio banko „Nord/LB Lietuva“ atstovus Arvydą Undraitį ir Ričardą Čėsną.

Prieš salę buvo paprašyti išsirikiuoti seniūnai. Prie savo bendruomenių stalų jie grįžo nešini suvenyrais.Naujokų krikštynos

Rajono bendruomenių sąjungos simbolis – saulėgrąža. Ji vaizduoja, kad bendruomenės telkiasi į būrį kaip tie grūdeliai.

Vilkupių, Būdviečių „Zanylos“ bendruomenių, Sūdavos kaimo etnokultūros centro asociacijos pirmininkams Linui Aidukoniui, Romui Savickui ir Reginai Naujokaitienei teko misija pintinę, kurioje iki šiol buvo 37 saulėgrąžų žiedai, papildyti iki 40. Naujokai kartojo oficialiai patvirtintos eiliuotos priesaikos žodžius ir pristatė savo bendruomenes. Neišvengė ir „sukto“ klausimo: ką jie duos bendruomenių sąjungai ir ko tikisi iš jos.Nominacijų dalybos

O kokia šventė be nominacijų? Už šiuolaikinių technologijų diegimą prizas „Skaitmeninių bendruomenių link“ teko Gižams. Neliko užmiršti ir senų tradicijų puoselėtojai. Nominacija „Ant Šyvio – į žvaigždes“ iškeliavo į Gražiškių kaimo bendruomenę.

Karklinių bendruomenė už pastangas kurti saugią aplinką įvertinta prizu „Angelai sargai gyvena ne tik danguje“. Glaudus bendradarbiavimas su žiniasklaida „Virbalio vartus“ papuošė ženklu „Plunksnos broliai“. Į nelygią kovą dėl bendruomenės namų stojusi Žaliosios kaimo bendruomenė paskelbta „Metų kovos“ nominante.

Už puikų įsikūrimą Gudkaimio kaimo bendruomenei skirta nominacija „Dideli darbai susideda ir iš smulkmenų“. Paežerių kaimo bendruomenė, kuri remontuodama kelią ne iš piktos valios įsivėlė į skandalą, pelnė prizą „Norėjo geriau, o išėjo kaip visada“. Šventės organizatoriai įvertino ir ne visiems suprantamus piliakalniečių siekius. Jiems teko nominacija „Ir mažas žmogus yra žmogus. „Serdokų kaimo bendruomenei skirta nominacija buvo įvardyta „Atverkime kelius jaunimui“. Neseniai įsiregistravusiai „Zanylai“ (Būdviečiai) įteiktas prizas „Už gerą startą“.Kas po puodo dangčiu

Iš anksto išsitraukę lapelius su daržovių, vaisių ir kitokių produktų pavadinimais, seniūnijų komandos turėjo gaminti ir šventėje pristatyti savo patiekalus. Tai buvo užduotys, kurias reikėjo atlikti namuose.

Klausučių seniūnijos atstovams buvo tekęs obuolys. Grodami, dainuodami jie įžengė girdami iš visų skaniausią savo obuolinį vyną. Gražiškių seniūnijos komanda vardijo gausybę kruopų dorybių, vaišino jų tortu, pyragėliais ir net iš kruopų šventės proga pagaminta naminuke. Pabaigoje „kruopininkai“ sutraukė dainą pagal Ž.Žvagulį: „Grikių kruopų man nebekabink\ Ir daugiau mieliausiu nevadink,\ Jei gali, tai nors atsiprašyk,\ Kruopų košę spirgučiais užpilk“.

Artistiški gražiškiečiai pelnė publikos numylėtinių prizą. Šaunumo nestigo ir Keturvalakių seniūnijos atstovams, pristačiusiems duoną, tiksliau – jos pagranduką. Išvydome keletą humoristinių improvizacijų pagal suskiemenuotą žodį: „PA – GRAN – 2 – KAS“.

Komisija keturvalakiečius geriausiai įvertino už pasirodymą. Jie savo ruožtu visus kvietė bet kada užsukti paragauti duonos į Keturvalakius. Tik įspėjo, jog Keturvalakiai yra vienintelė rajone seniūnija, į kurios centrą tenka važiuoti ne asfaltu, o žvyrkeliu.

Už patiekalų paruošimą „Metų dizaineriais“ buvo pripažinti Pajevonio seniūnijos atstovai, kurie irgi labai šmaikščiai pristatė morkų patiekalus bei šių daržovių vitaminus.

Įvairiais prizais buvo pažymėti ir kitų seniūnijų bendruomenių kulinariniai ir vaidybiniai sugebėjimai.

Kybartiečiai po kopūstų lapais buvo paslėpę keptą paršiuką. Virbaliečiai, kuriems kovotojais su paukščių gripu apsimetę aferistai išnešė vištas ne tik iš tvartų, bet ir iš puodų, gyrė savo šaltieną iš pupų ir skelbė šūkį: „Bus visa tėvynė pupom apsėta“.

Bartninkų seniūnijos komanda įrodė, kaip čeburekus, kebabus galima pakeisti burokų „rasamoku“, o įmantriausius gėrimus – „Barštukų trauktine“.

Vištytiečiai apgailestavo, kad jiems, užuot ruošus žuvies patiekalus, teko Kėdainių variantas – agurkai. Šeimenos seniūnijos atstovų įsitikinimu, įdomiausia „daržovė“ buvo tekusi jiems – kiaušinis, verčiantis kalbėti ir... intymiai, ir aktualiai – juk paukščių gripo akivaizdoje Velykos gali būti be kiaušinių.

Pilviškiečiai, reklamavę bulvių patiekalus, privertė spėlioti, o kas gi po puodo dangčiu: plokštainis ar vėdarai? Gižiečiai buvo tiek prigaminę patiekalų iš svogūnų, kad nieko nelaukdami iškart dalijo „kyšius“ – pilstė karštą svogūnų sriubą. „Santakos“ redakcija savo prizą paskyrė itin originaliam gižiečių tortui iš svogūnų.

Kiti mūsų redakcijos prizai atiteko ne kulinarams, o šokėjams. Jiems salėje tikrai buvo ankšta, bet kybeikiečiams giminaičiams Vitui Kriščiūnui ir Linai Račkauskienei elegantiškai ir kaip vijurkams suktis tai netrukdė.

Šventėje koncertavę Liveta ir Petras Kazlauskai gėrėjosi Vilkaviškio kaimo bendruomenių švente. Liveta sakė, kad ji vadovauja Karmėlavos kaimo bendruomenei ir sugrįžusi pakels „vėją, kad panašiai susiburtų ir Kauno rajono bendruomenės.
Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į vaikų darželius sugrįžo beveik trečdalis ugdytinių
* Slaugos priemonių skiriama tiek, kiek numato įstatymas
* Paslaptinga Vilkaviškio gatvių sankryža vairuotojams gali kainuoti teises
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip Lietuvoje kovojama su koronavirusu?
Gana gerai.
Ribojimai buvo pavėluoti ir per švelnūs.
Su suvaržymais perlenkta lazda.
Koronavirusas – tik išpūstas burbulas.Kalbos patarimai

Pridedame, prisegame ar prikabiname?
Tiek prie elektroninio, tiek prie tradiciniu paštu siunčiamo laiško priedus pridedame, o ne prisegame ir ne prikabiname . Ir būtent priedus, o ne prisegtukus .ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2020 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas