„Santaka“ / Už valdžios klaidas mokėsime visi

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Išsinuomotų butą Vilkaviškyje (pageidautina I–II a., bet siūlyti ir III a., gali sumokėti nuomos mokestį už kelis mėnesius, gali būti be baldų, be remonto, gali susiremontuoti). Tel. 8 672 02 631.
Galioja iki: 2019-07-21 09:42:20

Parduoda sodyba (80 a sklypas, nuo Gižų 3 km, Marijampolė - 12 km, Vilkaviškis - 24 km, sodyba šalia asfaltuoto kelio, 100 m iškeltu žvyrium keliuku, domina keitimas į butą Vilkaviškyje). Tel. 8 690 58 747.
Galioja iki: 2019-07-26 13:09:49

Parduoda mūrinį namą Smėlio g.20, Virbalyje (sklypo plotas 17 a, yra 2 garažai, ūkiniai pastatai, šiltnamis). Tel. 8 614 82 403.
Galioja iki: 2019-07-27 13:08:15

Nebrangiai parduoda naudotą kietojo kuro katilą DEFRO (15 kW). Tel. 8 682 56 943.
Galioja iki: 2019-07-28 08:56:55Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2013-06-19 05:36

Dalinkitės:  


„Aušros“ gimnazijos direktorius Aleksandras Žikevičius bei buvusi Savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Rūta Kiaulakienė su savo darbdaviu – rajono Savivaldybe – bylinėjosi teismuose.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Už valdžios klaidas mokėsime visi

Eglė KVIESULAITIENĖ

Per vieną savaitę rajono Savivaldybę pasiekė du nepalankūs teismo sprendimai. Teismas pripažino, kad abiem atvejais Savivaldybė buvo neteisi, tad šios klaidos gerokai atsirūgs mokesčių mokėtojams.Liko be darbo

Buvusi rajono Savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Rūta Kiaulakienė savo atleidimą iš pareigų vertina kaip politinį susidorojimą. Nors daug metų skyriui vadovavusi valstybės tarnautoja pati jokiai partijai nepriklauso, įtampą darbe pradėjo jausti po to, kai po rinkimų į Savivaldybės tarybą daugumą laimėję socialdemokratai dėl visiems žinomų priežasčių suskilo, o jos vyras Kazys Kiaulakis, priklausantis šiai partijai, neatsisakė politinių pažiūrų ir liko mažumoje – opozicijoje. Anot R. Kiaulakienės, Savivaldybės vadovus erzino jos ir jos vyro principingumas įstatymus taikyti vienodai tiek eiliniams žmonėms, tiek politikams.

Nors R. Kiaulakienei jokių drausminių nuobaudų skirta nebuvo, vieną dieną ji gavo įspėjimą apie atleidimą iš darbo. Atleidimo motyvas – Architektūros ir urbanistikos skyriaus struktūrinis pertvarkymas, dėl ko naikinamos vedėjo bei vedėjo pavaduotojo (vyriausiojo architekto) pareigybės, o jų vietoje steigiama viena – Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo-vyr. architekto pareigybė. Šiai pareigybei buvo iškeltas reikalavimas – aukštasis meno studijų srities architektūros krypties išsilavinimas. Deja, naujai sukurto reikalavimo R. Kiaulakienės išsilavinimas neatitiko – ji turi inžinierės-statybininkės aukštojo mokslo diplomą. 2012 m. gegužės 22 d. skyriaus vedėja buvo atleista iš darbo. Jokios kitos to paties lygio ir kategorijos pareigos jai pasiūlytos nebuvo ir ilgametė Savivaldybės tarnautoja liko be darbo.Pateikė įrašą

Tačiau per ilgus darbo metus daug ne tik praktinių, bet ir teisinių žinių įgijusi moteris neketino taip lengvai pasiduoti ir ryžosi savo tiesą apginti teisme. Jos nuomone, Savivaldybės administracijos direktoriaus Audriaus Balbieriaus įsakymas buvo neteisėtas ir nepagrįstas.

Pareiškime Kauno apygardos administraciniam teismui ji nurodė, kad pertvarkyti Savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyrių bei mažinti darbuotojų skaičių nebuvo jokio objektyvaus pagrindo. Tuo tenorėta pagrįsti jos etato naikinimą piktnaudžiaujant valdžia ir faktiškai siekiant atsikratyti nepageidaujama darbuotoja dėl subjektyvių politinio ar asmeninio pobūdžio priežasčių.

Kaip to įrodymą buvusi skyriaus vedėja teismui pateikė privataus telefoninio pokalbio su A. Balbieriumi įrašą. Pokalbio metu Administracijos direktorius prasitaręs, kad R. Kiaulakienės atleidimas nuo jo valios nepriklausąs. Pareiškime teismui R. Kiaulakienė nurodė, jog Savivaldybė dar kartą pažeidė įstatymą nepasiūliusi jai to paties lygio ir kategorijos pareigų, kurios tuo metu buvo laisvos į užtarnautą poilsį išėjus Vilkaviškio seniūnui Algiui Kiseliūnui. Juolab kad valdininkė su tokiu prašymu kreipėsi ir atitiko visus pareigybės aprašyme keltus specialiuosius reikalavimus. R. Kiaulakienei buvo pasiūlyta dalyvauti konkurse seniūno vietai užimti, nors įstatymas numato kitokią tvarką.

Buvusi Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja paprašė teismo grąžinti ją į karjeros valstybės tarnautojo pareigas, priteisti neturtinę žalą ir negautą vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką.Priteisė kompensaciją

Kauno apygardos administracinis teismas nusprendė pareiškėjos skundą tenkinti iš dalies. Teismas R. Kiaulakienės atleidimą iš valstybės tarnybos pripažino neteisėtu ir panaikino Savivaldybės administracijos direktoriaus 2012 m. gegužės 21 d. įsakymą, tačiau jos prašymo grąžinti į darbą netenkino, nes pritrūko įrodymų, kad Architektūros ir urbanistikos skyriaus struktūriniai pakeitimai ir R. Kiaulakienės pareigybės naikinimas buvo susijęs su konkrečiu siekiu atleisti ją iš darbo dėl politinio ar asmeninio pobūdžio priežasčių.

Iš skyriaus vedėjos pareigų R. Kiaulakienė bus laikoma atleista nuo tos dienos, kai įsigalios šio teismo sprendimas. Taip pat teismas iš Savivaldybės R. Kiaulakienei priteisė vidutinio darbo užmokesčio dydžio kompensaciją nuo atleidimo iš darbo iki teismo dienos. Per metus tai sudaro 45 tūkst. litų ir po 169 Lt už kiekvieną darbo dieną iki teismo sprendimo įsigaliojimo dienos. Neturtinei žalai atlyginti priteista 4 tūkst. litų.Jaučia nemalonę

Antrasis teismo sprendimas atkeliavo iš rajono apylinkės teismo. Juo pripažintas neteisėtu kitas Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas, kuriuo 2012 m. lapkričio 15 d. buvo skirta drausminė nuobauda Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos direktoriui Aleksandrui Žikevičiui.

Mokyklos vadovas neslėpė, kad net neabejojo laimėsiąs teismą, nes nuo pat pradžių nesuprato, už kokius pažeidimus buvo nubaustas. Jis neslėpė jaučiąs rajono valdžios nemalonę, pasireiškiančią nuolatiniais priekaištais bei jo veiklos ir mokyklos patikrinimais, kurių per šiuos mokslo metus buvo daugiau nei dvi dešimtys. A. Žikevičius tvirtino nežinąs, ar tai susiję su politika. Nors ir priklauso rajono valdžiai opozicinei socialdemokratų partijai, sakė jokioje politinėje veikoje šiuo metu nedalyvaujantis ir rūpinasi tik savo vadovaujamos įstaigos gerove.Lėmė skundas

Drausmine nuobauda virtęs konfliktas prasidėjo nuo to, kai 2012 m. rugpjūčio 28 d., likus trims dienoms iki mokslo metų pradžios, A. Žikevičiaus vadovaujama mokykla turėjo pripažinti negalinti priimti net dvylikos mokinių į pirmąją gimnazijos klasę. Prieš pat rugsėjo 1-ąją vaikams ir jų tėvams teko ieškoti kitų ugdymo įstaigų. Dėl to rajono Savivaldybė gavo anoniminį skundą, kurio pagrindu buvo sudaryta komisija, ieškojusi pažeidimų ir pateikusi išvadas.

Mokyklos vadovui mesti kaltinimai dėl to, kad jis netinkamai organizavo mokinių priėmimą, pažeidė Švietimo įstatymo, Priėmimo į Vilkaviškio rajono Savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašo bei kelis Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos nuostatų punktus. Žinodamas, kad mokyklai leista formuoti tik 6 gimnazijos klases, direktorius priėmė daugiau prašymų, dėl to nuvylė į gimnaziją nepatekusių mokinių ir jų tėvų lūkesčius.Kalti politikai

Tačiau teismas išaiškino, kad „Aušros“ gimnazija rajono Savivaldybei 2012 m. rugpjūčio 21 d. pateikė prašymą nustatyti septynis I klasės komplektus, tačiau prašymas buvo atmestas kaip pateiktas per vėlai. Nors kitų mokymo įstaigų tokie prašymai buvo svarstyti.

Mokiniai ir jų tėvai apie tokį sprendimą buvo informuoti jau kitą dieną, todėl tai negali būti traktuojama nei kaip pavėluotas informacijos mokiniams ir jų tėvams pateikimas, nei kaip netinkamas mokinių priėmimo organizavimas.

Teismas nusprendė, jog tai, kad buvo patenkinti ne visi moksleivių tėvų prašymai, lėmė ne gimnazijos mokinių priėmimo komisijos ar direktoriaus veiksmai, o Savivaldybės tarybos valia.

Teismas atkreipė dėmesį ir į tai, kad dar 2012 m. kovo 6 d. „Aušros“ gimnazija kreipėsi į rajono Tarybą prašydama leisti formuoti septynis I klasių komplektus, tačiau Savivaldybės Taryba ir tada tokį gimnazijos prašymą ignoravo.Patenkino visiškai

Teismas nusprendė, kad baudžiant direktorių pastaba buvo pažeista ir pati procedūra, mat nuobauda skiriama ne vėliau kaip per mėnesį nuo tos dienos, kai pažeidimas paaiškėjo. Savivaldybės nuostatą dėl to, kad A. Žikevičius pažeidė vieną iš Švietimo įstatymo punktų teismas įvertino ne tik kaip nepagrįstą, bet kaip visišką nesusipratimą.

Teismas visiškai patenkino A. Žikevičiaus ieškinį: pripažino neteisėtu Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą dėl drausminės nuobaudos ir priteisė ieškovo naudai iš Savivaldybės administracijos 480 litų advokato atstovavimo išlaidų.

Abu teismo sprendimai dar gali būti skundžiami aukštesnės instancijos teismams.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Sporto aikštelė įrengta ir prie „Ąžuolo“ progimnazijos
* Mainų programos naudingos jaunimui
* Legendinės laidos „Mūsų miesteliai“ filmavimo grupė dirbo Kybartuose
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar esate laimėjęs loterijoje?
Taip, laimėjau vertingų prizų.
Tik smulkias sumas.
Loterijoje man nesiseka.
Niekada nedalyvauju.Kalbos patarimai

Kaip rašyti dalelytę „nebe“ su kitais žodžiais?
Neiginys nebe rašomas kartu su veiksmažodžiais ir veiksmažodiniais daiktavardžiais, su būdvardžiais ir prieveiksmiais (su kuriais kartu rašomas ir neiginys ne), pvz.: nebegali, nebegalėjimas, nebegeras, nebedaug, nebetoli, nebegaila etc.
Skyrium rašomas nuo kitų žodžių, kai reiškia priešpriešą, pvz.: Dangus nebe mėlynas, o pilkas. Jis nebe dirba, o tinginiauja.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas