„Santaka“ / Ateitis priklauso aktyvioms bendruomenėms

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-02-25 09:44

Dalinkitės:  


Ateitis priklauso aktyvioms bendruomenėms


Mūsų rajone bendruomenių veikla įgauna pagreitį ir turi perspektyvą ateičiai. Tai rodo kasmet daugėjantis oficialiai įregistruotų ir stiprėjančių šių visuomeninių organizacijų skaičius. Bendruomenės kuriasi beveik visose didesnėse gyvenvietėse, miestuose ir kaimuose. Iš viso įregistruotos 43 bendruomenės, iš jų trys – rajono miestuose. Daugiausia bendruomenių susikūrė Klausučiuose – 8, Šeimenoje – 7, Kybartuose – 7, Pilviškiuose – 5.

Džiugina tai, kad bendruomenių kūrimasis paremtas iniciatyva „iš apačios“. Žmonės suprato, kad tai yra kelias, vedantis tikrosios demokratijos link. Gal todėl bendruomenių veikloje aktyviai dalyvauja įvairiausių sričių specialistai: ūkininkai, pedagogai, medikai, kultūros darbuotojai, iniciatyvūs tų vietovių gyventojai.

Kaimo bendruomenių vaidmuo tampa vis reikšmingesnis. Juolab kad problemų, kurios pavieniais veiksmais neišsprendžiamos, kaimuose ir rajono miestuose daug. Be įvairių renginių, kuriuos organizuoja visuomeninės organizacijos, žmonės spėjo pajusti ir kitą bendruomenių teikiamą naudą: dirbdami kartu, jaučia, jog jie yra jėga – juos greičiau išgirsta, greičiau padeda spręsti įvairias problemas.

Bendruomenės telkia žmones, skatina būti atsakingais kartais ir už nedidelius, bet svarbius darbus be nurodymo iš aukščiau. Mes laikomės nuostatos, kad nereikia „iš viršaus“ numatyti, kuo sudominti žmones, jie turi patys nuspręsti, kas jiems svarbu ir aktualu. Bendruomenėje gyvenantys puikiai vieni kitus pažįsta, geriausiai mato problemas ir kai kada geriausiai žino jų sprendimo būdus, įvertina savo galimybes, situaciją. Mums svarbu žinoti jų nuomonę. Nuo to visiems tik geriau. Bendradarbiaujant problemos sprendžiamos kur kas efektyviau.


Mus džiugina, kad bendruomenės aktyvios, nori gerinti gyvenimo kokybę, siekia, kad kaimas būtų patrauklus jauniems žmonėms, jaunoms šeimoms ir atvykstantiems. Viliamės, kad bendruomenės taps tais traukos centrais, kur gimsta ir įgyvendinamos idėjos. Jos rūpinasi kaimo gyventojais, tvarko aplinką, seniūnų prašymu atlieka įvairius pavedimus, o gyventojų prašymu – bendrauja su seniūnais ir valdžios atstovais. Taip pat siekia vienyti gyventojus, skatina juos bendradarbiauti, sprendžiant įvairias aktualias problemas, rūpintis bendruomenės gyventojų gerove, gamtosauga, ginti jų teises. Bendruomenės stiprina bei puoselėja senas ir naujas tradicijas, inicijuoja komunalinių, ūkinių, socialinių problemų sprendimą. Belieka pagirti, kad jos kovoja už tvarką ir švarą.

Patunkiškių kaimo bendruomenė paveikė seniūną, kad būtų panaikinti du nelegalūs šiukšlynai ir prižiūri, kad nebūtų šiukšlinama. Alvito kaimo bendruomenė įgyvendino projektą „Žydintis Alvitas“. Kaimo gražinimo akcijas rengė Šiaudiniškių bendruomenė.

Gražiausių sodybų konkursus organizuoja daugelis. Esame įsitikinę, kad jeigu aplinkos tvarkymo, puošimo ir priežiūros funkcijos su tam skirtomis lėšomis būtų perduotos bendruomenėms, kaimai būtų daug gražesni, švaresni ir patrauklesni.


Darbą bendruomenėse galima pavadinti pasišventimu. Jo pamatuoti realiais matais neįmanoma. Labai gerbiu tuos žmones, kurie aukoja savo laiką bendruomeniniam darbui, už kurį negauna jokio atlyginimo. Norisi pagirti Pašeimenių bendruomenę, vadovaujamą Natalijos Anisimavičienės, taip pat Gudkaimio (pirmininkas Remigijus Žemaitis), Keturvalakių (pirmininkas Vitas Gavėnas), Antupių (pirmininkė Rimutė Baracevičienė), Alvito (pirmininkė Angelė Blažaitienė), Giedrių (pirmininkė Irena Naujokienė), Virbalio (pirmininkas Stasys Lopeta), Pilviškių (pirmininkas Kęstutis Brazys), Serdokų (pirmininkas Artūras Plečkaitis) bendruomenes. Noriu pasidžiaugti, kad šie vadovai yra aktyvūs. Jaučiu pareigą padėkoti ne tik jiems, bet ir tiems, kurie organizuoja, ir kurie aktyviai dalyvauja renginiuose.

Savivaldybėje, pagal galimybes, skiriamas dėmesys bendruomenių keliamoms problemoms spręsti. Atvirai sakant, nėra pakankamai lėšų visiems poreikiams patenkinti, tačiau sulaukę iniciatyvos iš bendruomenių, visada stengiamės padėti.

Alvito kaimo bendruomenei, įgyvendinančiai projektą, Savivaldybė skyrė 7,5 tūkst. Lt naujiems langams bendruomenės namuose sudėti. Žaliosios, Gudelių, Klampučių bendruomenėms padėjome sutvarkyti vandentiekio bokštus. Vien 2005 metais bendruomenėms skyrėme 48000 Lt. 2006 m. biudžete suplanuota 80000 Lt. Mus džiugina, kad Seimas patvirtino sprendimą kaimo bendruomenėms skirti tris milijonus litų. Manome, kad tai yra tik pirmoji kaimo bendruomenėms skirta suma.


Esu įsitikinęs, kad aktyvios bendruomenės turi ateitį, jose matau dideles perspektyvas kuriant demokratinę visuomenę. Šiandieną vyksta rajono bendruomenių visuotinis susirinkimas. Šia proga linkiu visoms bendruomenėms, jų nariams naujų idėjų, drąsių iniciatyvų, darnaus darbo, sprendžiant mūsų rajono bendrąsias ūkines, socialines, gerovės problemas.



Algirdas BAGUŠINSKAS

Vilkaviškio rajono savivaldybės meras



Publikuota: 2006-02-25 09:44:04

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai