„Santaka“ / Didžioji dalis inspekcijos klientų skundų būna pagrįsti

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-02-13 20:53

Dalinkitės:  


Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos vedėja Rūta Bagušinskienė sakė, jog į jų tarnybą žmonės kreipiasi ir dėl nekokybiškų prekių, ir dėl netinkamai atliktų paslaugų.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Didžioji dalis inspekcijos klientų skundų būna pagrįsti

Eglė MIČIULIENĖ


Nekokybišką paslaugą ar blogą prekę įsigiję žmonės kartais gražiuoju nesusitaria su tos prekės ar paslaugos pardavėjais. Konflikto atveju pirkėjai neretai pagalbos kreipiasi į Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos darbuotojus.



Pažeidimas – akivaizdus

Ne maisto produktų inspekcijos darbuotojai teigė, jog vieni dažniausių skundų – dėl plačiai vartojamų buityje elektrotechnikos gaminių: telefonų, kompiuterių ir pan. Paprastai kyla nesusipratimų dėl garantinio remonto.

Anot inspekcijos darbuotojų, pasitaiko ir be reikalo priekabių ieškančių klientų. Prieš keletą mėnesių į inspekciją kreipėsi žmogus, nepatenkintas, kad garantinio aptarnavimo įmonė nepriima remontuoti jo telefono. Meistrai teigė, jog aparatui padaryti mechaniniai pažeidimai.

– Apžiūrėjau telefoną, o tie pažeidimai – akivaizdžiai matomi: baterijos dėjimo vietoje vienas kontaktas nulaužas, kiti irgi vos laikosi. Jauni žmonės turi po kelias SIM korteles, jas nuolat keitinėja ir išimdami bateriją nulaužia kontaktus, – aiškino V.Kralikauskas.

Vis dėlto tokie atvejai – reti. Inspektorių teigimu, apie 80 proc. žmonių skundų dėl nekokybiškų prekių būna pagrįsti.





Dėl statybinių prekių

Daug skundų Ne maisto produktų inspekcija sulaukia dėl nekokybiškų statybinių prekių – langų, durų ir kt. Pasitaiko ne tik paties gaminio, bet ir montavimo darbų trūkumų. Inspekcijos vedėja Rūta Bagušinskienė pasakojo, kad praėjusią savaitę pareigūnai buvo nuvykę apžiūrėti vienos Lakštučių kaimo gyventojos durų. Jos „nuėjo“ pūslėmis.

Pasirodo, moteris užsisakė šarvuotas lauko duris, tačiau jų paviršiaus tekstūrą nežinodama pasirinko tinkamą tik vidaus durims. Apie tai pirkėja perspėta nebuvo.

Kilus konfliktui, firma, kurioje buvo užsakytos durys, jų paviršiaus medžiagą turėtų pakeisti kita. Tačiau užsakovei įmonės turima lauko durų paviršiaus tekstūra nepatinka.

Dabar šį atvejį tiria Kauno inspektoriai, nes jų kompetencijoje – skundai dėl statybinių medžiagų.



Nesiurbti miltų?

Inspektoriai perspėjo, kad įsigijus prekę būtina ne tik saugoti pirkimo čekius, bet ir atidžiai perskaityti garantiniame talone arba gaminio naudojimo taisyklėse įrašytas nuorodas, kaip su pirkiniu negalima elgtis. Jei pirkėjas bent vieną iš tų punktų pažeidžia, prekė netenka garantijos.

Viena klientė kreipėsi į tarnybą dėl to, kad garantinio aptarnavimo įmonė nepriėmė taisyti dulkių siurblio. Jis sugedo moteriai nuo kilimo siurbiant miltus – perdegė jais apsivėlęs variklis.



Pristačius taisyti siurblį jo savininkė sužinojo, kad garantinis remontas nebus atliktas, nes pažeistos prekės naudojimo taisyklės. Tačiau, inspektorių tvirtinimu, taisyklėse nieko apie tai, kad draudžiama siurbti miltus, nebuvo užsiminta.

V.Kralikauskui padarius išvadą, jog garantinio serviso darbuotojai neteisūs, pirkėjai už siurblį buvo grąžinti pinigai.



Instrukcija – lietuviška

Iki šiol žmonėms pasitaiko įsigyti prekių, kurios neturi gaminio naudojimo instrukcijos lietuviško vertimo. Vienos firmos atstovas aiškino, kad pakanka, jei instrukcija parašyta bent viena iš Europos Sąjungos kalbų: nesvarbu, danų, olandų ar dar kokia kita.

Ne maisto produktų inspekcijos darbuotojai paneigė tokias kalbas. Jei gamintojas pateikia instrukciją, vadinasi, tai vartotojas turi žinoti.

– Elektros prekė visuomet sąlyginai pavojinga. Visoms prekėms, kurios jungiamos į elektros tinklą, instrukcija būtina, ir ji privalo būti parašyta lietuvių kalba, – teigė V.Kralikauskas.

Inspektoriai sakė, kad dėl neišverstų instrukcijų į juos taip pat kreipiasi žmonės. Neseniai į inspekciją buvo atėję pirkėjai, vienoje Marijampolės parduotuvėje nusipirkę videokamerą be lietuviškos instrukcijos.



Tačiau tokių atvejų, inspektorių teigimu, pasitaiko vis rečiau.



Skaitykite sutartis

Absurdiškais inspekcijos darbuotojai laiko ir kai kurių pardavėjų reikalavimus saugoti įsigytos prekės įpakavimą.

– Tik tokiu atveju, jei norėsi dar visiškai nenaudotą prekę pakeisti į naują (pvz., nepatiko spalva ar pan.) tuomet ją turite atnešti įpakuotą. Bet jei pirkinys sugedo naudojamas ir norite jį pristatyti garantiniam remontui, jokių įpakavimų turėti neprivalote, – tvirtino R.Bagušinskienė.

Kita vertus, reikalavimą saugoti prekės įpakavimą gamintojai gali būti patys įrašę prekės garantinio aptarnavimo talone. Jei pirkėjas šį dokumentą pasirašo, sąlygų teks laikytis.

Todėl inspektoriai dar kartą patarė labai atidžiai skaityti visas sutartis, kurias pasirašote įsigydami prekes, kad vėliau dėl to nekiltų konfliktų.

R.Bagušinskienė priminė, jog įsigijus nekokybišką produktą reikia raštu kreiptis į pardavėją, dar geriau – į įmonės vadovą. Pirkėjas turi nurodyti, kas prekei atsitiko, pridėti pirkimą įrodantį kvitą (galima ir kopiją). Jei problema taikiai neišsprendžiama, tuomet pagalbos galite prašyti Ne maisto produktų inspekcijos darbuotojų.



Publikuota: 2006-02-13 20:53:01

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai