„Santaka“ / Rajono gydymo įstaigos sužavėjo premjero patarėją

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!




Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 3 ha žemės už Uosijos miško, prie sandėlių (atlikti geodeziniai matavimai). Tel. 8 652 30 775.
Galioja iki: 2019-09-19 09:32:22

Parduoda 2 kambarių tvarkingą butą patogioje vietoje, Vilkaviškyje (IV a., 50 m², šalia yra mokykla, vaikų darželis). Tel. 8 685 69 145.
Galioja iki: 2019-09-19 09:33:21

Parduoda 5 durų didelę medinę spintą, šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-09-19 09:34:21

Parduoda gyvenamąjį namą Vienybės g., Vilkaviškyje (yra 7,6 a žemės). Tel. 8 656 85 575.
Galioja iki: 2019-09-19 14:45:38

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 6, Vilkaviškyje (29,62 m², III a., vonia ir tualetas kartu, be balkono). Tel. 8 638 50 161.
Galioja iki: 2019-09-20 09:28:01

Parduoda savadarbį tvarkingą traktoriuką su žemės dirbimo padargais. Tel. 8 615 96 257.
Galioja iki: 2019-09-22 11:32:38

Parduoda tvarkingą, prižiūrėtą namą Virbalyje (70 m², mūrinis ūkinis pastatas, visi inžineriniai tinklai, šildymas kietuoju kuru, 7 a sklypas, sutvarkyta aplinka, šalia mokykla ir vaikų darželis, 10 000 Eur). Tel.: 8 616 72 266, 8 656 58 234.
Galioja iki: 2019-09-23 09:03:05

Parduoda 2 kambarių butą su daliniais patogumais Virbalyje (atskiras įėjimas, yra ūkiniai pastatai, vandens, kanalizacija, rūsys, žemės, šalia parduotuvė, ambulatorija, autobusų stotelė, 3000 Eur). Tel. 8 650 59 709.
Galioja iki: 2019-09-26 13:25:28



Svečių knyga

Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2013-04-03 06:53

Dalinkitės:  


Vaikščiodamas po Vilkaviškio ligoninę Antanas Vinkus (centre) stebėjosi šiuolaikiška įranga, o pamatęs Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus aparatūrą dėkojo jo vedėjai Vidai Zaikauskaitei ir vyr. gydytojui Romualdui Sveikatai.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Rajono gydymo įstaigos sužavėjo premjero patarėją

Eglė KVIESULAITIENĖ

Rajone viešėjęs premjero patarėjas Antanas Vinkus lankėsi gydymo įstaigose ir Savivaldybės administracijoje. Aukštas pareigūnas liko sužavėtas sveikatos priežiūros įstaigų lygio ir galimybių.



Didelė patirtis

Prieššventinę dieną į Vilkaviškį atvykęs dabartinio premjero Algirdo Butkevičiaus patarėjas medicinos klausimais A. Vinkus pirmiausia tiek Savivaldybės merui Algimantui Antanui Greimui, tiek rajono medikams perdavė geriausius velykinius linkėjimus nuo Lietuvos Vyriausybės vadovo.

Didelę patirtį turintis politikas premjero patarėju pradėjo dirbti sausio pabaigoje, tad šiuo metu važinėja po šalies gydymo įstaigas, norėdamas susipažinti su padėtimi sveikatos apsaugos sistemoje.

Su Vilkaviškio medikais Vyriausybės vadovo patarėjui iki šiol nebuvo tekę daug bendrauti. Septyniasdešimtmetį neseniai atšventęs politikas turi didelę medicininę patirtį. Jis dukart buvo sveikatos apsaugos ministru, vadovavo ne vienai šalies ligoninei, Neringos savivaldybei bei buvo Lietuvos valstybės ambasadoriumi net trijose šalyse.

Ir Vilkaviškio ligoninės, ir Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros bei Šeimos medicinos centrų medikai sakė, kad jiems džiugu bendrauti su tokiu politiku, kuris gerai išmano medicinos sritį ir jos problemas, todėl galima tikėtis teigiamų pokyčių, o ne vien demagoginių pažadų.



Mažiau popierizmo

A. Vinkus domėjosi, kaip medikai vertina dabartinio sveikatos apsaugos ministro Vytenio Andriukaičio nuostatas, ar pritaria minčiai, kad ligoninės turėtų būti tiesiogiai pavaldžios ministerijai, o Savivaldybės administracija turėtų įtakos ne tik viešosioms įstaigoms – valdiškoms poliklinikoms, bet ir privačioms rajono teritorijoje veikiančioms medicinos įstaigoms.

Premjero patarėjui rūpėjo, ar rajono gydymo įstaigos turi pakankamai finansinių ir žmogiškųjų išteklių teikti žmonėms nemokamą medicininę pagalbą, koks krūvis tenka šeimos gydytojams, ar pirminės grandies medikai atlieka reikiamus tyrimus siųsdami pacientą į stacionarą, ar šiam ilgai tenka laukti, kol gaus vietą ligoninėje, ar tretinio lygio gydymo įstaigos noriai priima pacientus iš rajonų.

A. Vinkus įsitikinęs, kad sveikatos apsaugą reikia pertvarkyti taip, jog medikai galėtų mažiau laiko skirti popierizmui ir daugiau bendrautų su ligoniu.

Politiko duoną kremtantis medikas sakė nerimaująs ne tik dėl kartais žiniasklaidoje pasirodančių neobjektyvių straipsnių apie medikų darbą, bet ir dėl gydytojų, kurie keldami savo autoritetą bando sumenkinti kolegų darbą, profesinės etikos. Anot politiko, gydytojo dėmesys, nuoširdumas ir paciento tikėjimas juo daro stebuklus, kai žmogus kovoja su sunkia liga.



Daugiau slaugytojų

Tiek Vilkaviškio ligoninės ir Šeimos medicinos centro medikai, tiek Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centro vadovė Larisa Jelisejeva, su kuria bendravo A. Vinkus, patikino, kad rajone tikrai nėra ilgų eilių. Ir pas šeimos gydytoją, ir į stacionarą galima patekti greitai. Ilgiausiai tenka laukti savaitę, o skubios pagalbos atveju pacientas į ligoninę guldomas nedelsiant. Tačiau pasitaiko, kad tretinio lygio gydymo įstaigos nenori priimti pacientų, ypač turinčių daug negalavimų.

A. Vinkus pritarė medikų nuomonei, kad antrinei grandžiai – rajonų bei miestų ligoninėms – valstybė turėtų skirti didesnį dėmesį. Premjero patarėjas įsitikinęs, kad su šeimos gydytoju turėtų dirbti dvi slaugytojos, kurios atliktų dalį „popierinio“ darbo. Tuomet gydytojas galėtų daugiau laiko skirti pacientui.

Dėl nereikalingo popierizmo politikui skundėsi ir Šeimos medicinos centro medikės. Jų A. Vinkus teiravosi, ar šeimos gydytojai turi pakankamai pediatrijos žinių, kad galėtų gydyti vaikus. Daug mažųjų pacientų turinčios įstaigos pediatrai išreiškė nuomonę, kad dabartinė valstybės politika, kai vaikų ligų gydytojai „stumiami“ iš pirminio lygio gydymo įstaigų, yra neteisinga.



Valdžia nepadeda

Vilkaviškio ligoninės medikai išreiškė vieningą nuomonę dėl savo įstaigos priklausomybės. Anot jų, ligoninės turėtų būti pavaldžios tiesiogiai ministerijai. Paprašyti išsakyti argumentus į susitikimą su svečiu susirinkę ligoninės skyrių vedėjai tvirtino, kad iš rajono valdžios jokios pagalbos nesulaukia – nebent nuolatinių priekaištų. Anot jų, rajono vadovai patys į ligoninę neatvyksta, su medikais nebendrauja, o vadovaujasi „bobučių paskalomis“. Beje, tiesiai iš susitikimo su rajono vadovais pas ligoninės medikus atskubėjęs A. Vinkus neslėpė, kad meras medikų adresu išsakė nemažai pastabų ir karčių žodžių.

Kai kuriuos ligoninės skyrius bei polikliniką pageidavęs aplankyti premjero patarėjas neslėpė nuostabos. A. Vinkus sakė tikrai nemanęs, kad rajono ligoninė gali turėti tokius šiuolaikiškai įrengtus Priėmimo ir skubios pagalbos, Reanimacijos ir intensyvios terapijos, Akušerijos ir ginekologijos, Vaikų ligų skyrius, aprūpintus puikia aparatūra, taip pat visus vakarietiškus standartus atitinkančią sterilizacinę, poliklinikos diagnostinę laboratoriją, odontologų kabinetus.



Nustebino lygis

Politikas neslėpė susižavėjimo Radiologiniame skyriuje pamatęs kompiuterinį tomografą, mobilius rentgeno aparatus, dideles galimybes medikams teikiančią skaitmenizuotą sistemą. O apžiūrėjęs naujai įrengtus vandens procedūrų kabinetus bei baseiną Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje, spaudė medikams rankas ir dėkojo už pastangas ir aukštą lygį. Politikas gyrė ligoninės vyr. gydytojo vadybinius gebėjimus ir prisipažino, kad rasti tokio lygio ligoninę mažame provincijos miestelyje tikrai nesitikėjo.

Negailėjęs pagyrų politikas medikams pažėrė ir keletą pastabų. Prie rentgeno kabineto radęs laukiančią karščiuojančią močiutę, A. Vinkus patarė patiems medikams atkreipti dėmesį, kad tokie ligoniai būtų priimami be eilės. Premjero patarėjui užkliuvo pacientų eilės ligoninės Konsultaciniame skyriuje. Jis siūlė pakoreguoti darbo organizavimą taip, kad ligoniams nereikėtų stumdytis prie konsultantų kabinetų durų.



Medikų nepeikė

Vaikščiodamas gydymo įstaigų koridoriais politikas kalbino pacientus, spaudė jiems rankas, klausinėjo apie medikų teikiamas paslaugas, eiles, galimybes gydytis. Tačiau aukšto svečio netikėtai užšnekinti vilkaviškiečiai vienu balsu tvirtino esą patenkinti savo rajono medikais ir jokių pretenzijų jiems neturį.

Atsisveikindamas su vilkaviškiečiais A. Vinkus neslėpė, kad rajono gydymo įstaigos jam paliko labai gerą įspūdį, kuriuo ketina pasidalyti su sveikatos apsaugos ministru V. Andriukaičiu bei Ministru Pirmininku A. Butkevičiumi.






Komentarai:







Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Vištyčio ūkininkams apsauga nuo vilkų pasiteisino
* Pakeitimai miesto gatvėse kelia vairuotojų diskusijas
* Nepagarbus elgesys su policijos pareigūnu gali kainuoti gana brangiai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ką dažniausiai dovanojate eidami į vestuves, jubiliejus?
Pinigų.
Dovanų kuponą.
Nuperku kokį daiktą.
Apsiriboju gėlėmis.



Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „švogeris“?
Ne. Vietoj svetimybės švogeris (lenk. szwagier ) vartojamas žodis svainis. Švogerka keistina svaine, broliene.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas