„Santaka“ / Žmonėms rūpi įsisenėjusios problemos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Šeima išsinuomotų butą arba namą Vilkaviškyje. Tel. 8 630 87 651.
Galioja iki: 2019-04-25 09:12:27

Parduoda jauną, veršingą karvę (veršiuosis gegužės mėn.) ir mėsinę telyčią Vilkaviškio r. Tel. 8 608 20 494.‬
Galioja iki: 2019-04-26 09:28:44

Išsinuomotų namą arba butą Vilkaviškyje ilgesniam laikui (gali būti be remonto). Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-26 10:50:13

Parduoda FORD MONDEO CARAVAN (2005 m., 2 l, dyzelis, 85 kW, sidabro spalvos, geros būklės, praeita TA). Tel. 8 614 89 347.
Galioja iki: 2019-04-26 14:43:46

Parduoda gyvenamąjį namą su ūkiniu pastatu Ančlaukio k., Vilkaviškio r. (yra visi patogumai, prie namų yra 3 ha žemės). Tel. 8 688 20 981.
Galioja iki: 2019-05-03 09:16:08

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.). Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-05-03 13:06:50Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2013-03-25 08:09

Dalinkitės:  


Į Vilkaviškio bendruomenės pirmininko Daliaus Nešukaičio (stovi salėje) pateiktus klausimus atsakinėjo ne tik rajono meras Algimantas Antanas Greimas, bet ir seniūnas Remigijus Kurauskas, Savivaldybės administracijos direktorius Audrius Balbierius.

Autorės nuotr.


Žmonėms rūpi įsisenėjusios problemos

Eglė MIČIULIENĖ

Į Vilkaviškio miesto seniūnijos ataskaitinį susirinkimą atėję žmonės vėl kalbėjo apie senas bėdas. Tiesa, prie varganų gatvių, miesto vaizdą gadinančių apleistų pastatų prisidėjo dar viena kita problema. Pavyzdžiui, atliekų rūšiavimas.Pristatė veiklą ir planus

Kaip jau įprasta panašiuose susirinkimuose, miesto seniūnas Remigijus Kurauskas pristatė seniūnijos veiklą, pagal viešųjų darbų programą padarytus darbus, išdėstė skaičius, kurie atspindėjo darbus nuo suremontuotų aikštelių, surengtų kultūrinių renginių iki seniūnijos išduotų pažymų.

R. Kurauskas nusakė ir šių metų darbų gaires: planus rekonstruoti seną ir rengti naują automobilių stovėjimo aikštelę Vytauto gatvėje prie Vilkaviškio kultūros centro, tęsti šaligatvių S. Nėries gatvėje remontą, pakloti ištisinę asfalto dangą Algirdo, Mindaugo bei P. Kriaučiūno gatvėse, plėsti bei nauja tvora aptverti civilines kapines Pagrandų kaime (Šeimenos sen.) ir kt. Šiemet planuojama aptvarkyti ir miesto paplūdimį – užpilti smėlio tinklininkams, sumontuoti suolelius, dviračių stovus, lauko treniruoklius.Gatvės ir gatvelės

Kantriai išklausę seniūno ataskaitą, žmonės pradėjo kelti jiems rūpimas problemas.

Žalumynų kvartalo gyventojai eilinį kartą klausė, kada pagaliau bus sutvarkytos duobėtos jų gatvės. R. Kurauskas teigė, jog neasfaltuotos gatvės pagal galimybes prižiūrimos, bet tam nuolat trūksta pinigų. Savivaldybės administracijos direktorius Audrius Balbierius sakė, jog tik gavus lėšas iš Kelių direkcijos paaiškės, kiek pinigų šiemet bus galima skirti žvyravimo darbams.

Arimais virtusių Žalumynų kvartalo gatvių, kuriose buvo vykdomi vandentvarkos darbai, valdžios atstovai teigė nepamiršę. Tačiau esą beprasmiška kažką daryti, kol gruntas nesusigulėjęs, o ypač – esant drėgniems orams. Tačiau, kaip tvirtino A. Balbierius, gatvių būklę rangovai privalės atstatyti iki tokio lygio, koks buvo anksčiau, – kitaip darbai nebus priimti. Tiesa, kada tai įvyks, taip ir nepaaiškėjo.

Ne vieną mintį susirinkime išdėstęs vilkaviškietis Kazimieras Baršauskas priminė seniai keliamą problemą – įvažiavimą į Nepriklausomybės gatvėje esantį garažų masyvą. „Iš S. Nėries gatvės į šiuos garažus veda gal 200 m gatvelė. Galbūt galima kooperuotis ir ją išasfaltuoti?“ – klausė K. Baršauskas. Savivaldybės atstovai sutiko ieškoti kompromiso ir patvirtino, jog, garažų savininkams prisidėjus, būtų asfaltuojama pirmumo tvarka. Tačiau, kaip teigė pats K. Baršauskas, didelė dalis garažų šeimininkų – pensininkai, tad vargu ar jie sutiks skirti pinigų gatvės remontui.Komunaliniai reikalai

Gedimino gatvės daugiabutyje gyvenantis vyras piktinosi, jog UAB „Vilkaviškio šiluma“ pakeitus karšto vandens skaitiklius į nuotolinio veikimo, sąskaitose atsirado beveik 4 litų mokestis už skaitiklio priežiūrą. „Su butų priežiūra tas pats – kas mėnesį mokame 15 litų, o prireikus sutaisyti čiaupą močiutei teko sumokėti 8 litų mokestį. Tai už ką mes jiems mokame?“ – pyko žmogus.

Kaip miesto seniūnijos gyventoja ir kaip rajono Tarybos narė pasisakiusi Birutė Šeimienė priekaištavo UAB „Vilkuva“. Moteris tvirtino, jog bendrovė privalo atsiskaityti gyventojams, ką nuveikė jų name ir už ką ima pinigus, o prieš darydama kokius nors didesnius darbus, pavyzdžiui, aplink namą klodama plyteles, turėtų sušaukti susirinkimą ir žmonių atsiklausti.

Buvo išsakytas priekaištas ir dėl mokesčių už atliekų išvežimą iš kolektyvinių sodų – kodėl pusmetį ten kojos nekeliantys žmonės turi mokėti mokestį už nesamų atliekų tvarkymą.

„Balandžio mėnesį padarysime pakeitimą Tarybos sprendime ir soduose žiemą negyvenantiems žmonėms šio mokesčio mokėti nereikės“, – situaciją pakomentavo rajono Savivaldybės meras Algimantas Antanas Greimas.Dar kartą apie rūšiavimą

Vilkaviškio bendruomenės pirmininkas Dalius Nešukaitis rajono Savivaldybės merui ir administracijos direktoriui visą sąrašą klausimų išsiuntė dar prieš susirinkimą.

Vienas iš jų – atliekų rūšiavimo individualiuose namuose problema. D. Nešukaitis klausė, kas ruošiamasi daryti šia linkme. Taip pat – ar vykdomas stambiagabaričių atliekų išvežimas surinkimo būdu.

Pastaruosius atliekų rūšiavimo reikalus esame plačiai aprašę ir „Santakoje“, tačiau akivaizdu, kad informacijos trūksta ne tik eiliniams gyventojams, bet ir patiems valdininkams, nes konkrečių atsakymų žmonės nesulaukė.

Priminsime, jog tiek išrūšiuotos antrinės žaliavos, tiek stambiosios atliekos, kaip ir anksčiau, surenkamos apvažiavimo būdu, tačiau ne iš individualių namų, o tik iš bendrojo naudojimo konteinerių aikštelių. Surinkimo grafikas yra paskelbtas MAATC tinklalapyje. Apie kokias nors konkretesnes antrinių žaliavų rūšiavimo strategijas kol kas nekalbama, tačiau šiuo metu rengiamasi individualių namų kvartaluose pastatyti žaliųjų atliekų kompostavimo konteinerius.Turtas – privatus

D. Nešukaitį domino įvairių miesto pastatų „vaiduoklių“ likimas. Deja, daug kur valdininkai pasirodė mažai įgalūs, nes turtas esąs privatus.

Tiesa, bent jau seni pradėto Pilviškių gatvės daugiabučio pamatai pripažinti bešeimininkiais ir bus išardyti.

Vytauto gatvėje stūksančio nenaudojamo buvusio buitinio gyventojų aptarnavimo kombinato pastato šeimininkai, mero A. A. Greimo žodžiais, Savivaldybės atstovus savo pažadais ilgai vedžiojo už nosies. Pareikalavus griežtai, jie tepažadėjo... apsaugoti pastatą, kad jis nekeltų pavojaus.

Taigi „vaiduoklis“ ir toliau „džiugins“ vilkaviškiečių bei miesto svečių akis.

Įvairiose Vilkaviškio vietose esančių apleistų ūkio pastatų, sukiužusių senų pašiūrių problema, pasak vadžios atstovų, sunkiai išsprendžiama – tepažadėta, kad seniūnas ieškos jų savininkų. Ką darys juos radęs – liko neaišku.Galės išsakyti nuomonę

Bendruomenės atstovas iškėlė ir estetinio pasigėrėjimo nekeliančių gėlių kioskų problemą. Susirinkime dalyvavęs Savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Mindaugas Šaučiūnas paaiškino, jog šiuo metu vyksta pirkimo procedūros parengti Vilkaviškio miesto specialųjį planą. Jame ketinama numatyti, kad vietoje neišvaizdžių kioskų stovės paviljonai su tvarkingomis prieigomis.

„Kioskai visame mieste būtų statomi pagal vieną pavyzdį – kituose miestuose tai daroma jau seniai. Laikas ir mums eiti į priekį – ne iš karto, ne radikaliai, bet judėti pirmyn“, – aiškino architektas.

M. Šaučiūnas priminė, jog rengiant specialųjį miesto planą savo nuomonę galės pareikšti visi gyventojai – ne tik dėl kioskų ir jų stovėjimo vietos, bet ir kitų objektų.

Dėl kitų miesto bendruomenei rūpimų miesto reprezentacinių vietų (miesto centrinės aikštės, Vilkaviškio dvaro aplinkos ir kt.) tvarkymo valdžios atstovai nieko nepažadėjo – tam šiuo metu Savivaldybė neturi lėšų. Tiesa, pagal pernai parengtą viziją ruošiamas Šeimenos ir Vilkaujos upelių parko specialusis planas.

A. Balbieriaus teigimu, parengus techninį projektą jis numatomas pradėti įgyvendinti jau šiais metais.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Alvito puošmenos traukia pravažiuojančiųjų žvilgsnius
* Paryžiaus katedros gaisras sukrėtė visą pasaulį
* Gimtinė, scena ir eilės – tai, kas suteikia gyvenimui prasmę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą balsuotumėte Respublikos Prezidento rinkimuose?
Vytenį Povilą Andriukaitį
Arvydą Juozaitį
Valentiną Mazuronį
Gitaną Nausėdą
Mindaugą Puidoką
Naglį Puteikį
Saulių Skvernelį
Ingridą Šimonytę
Valdemarą TomaševskįKalbos patarimai

Kuo keisti jaunimo žargoną „lievas“?
Nevartotinos svetimybės lievas, lieva lietuviški pakaitai: 1. prastas, prasta; menkas, menka; 2. padirbtas, padirbta; piratinis, piratinė. Pvz.: Filmas buvo lievas (= prastas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas