„Santaka“ / Kito link...

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su čiaupu (švarus, gali atvežti), SEAT LEON (po eismo įvykio, 2000 m., 1,4 l, benzinas, TA iki 2021 m. birželio mėn., 500 Eur). Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-12-15 09:23:16

Vieniša 68 metų moteris išsinuomotų 1 kambario butą pirmame aukšte renovuotame name Vilkaviškyje (pageidautina su baldais). Tel. 8 689 05 975.
Galioja iki: 2019-12-15 16:37:14

Parduoda naudotą šaldytuvą „Whirpool“ (100 Eur), 3 stalčių šaldiklį „Dea“ (50 Eur). Tel. 8 614 43 227.
Galioja iki: 2019-12-16 14:22:48

Pigiai parduoda 2 kambarių butą su patogumais Pajevonyje. Tel. 8 655 14 017.
Galioja iki: 2019-12-21 09:58:53

Parduoda 95 a sklypą Gižų-Daržininkų k., Marijampolės g. 46, Gižų sen., Vilkaviškio r. Tel. 8 646 08 542.
Galioja iki: 2019-12-22 13:11:27

Parduoda sodybą Alvite (25 a sklypas, tvarkingas namas, pakeistas stogas, nauja elektros instaliacija ir santechnika, visi inžineriniai tinklai, šalia yra darželis, mokykla). Tel. 8 663 67 001.
Galioja iki: 2019-12-22 14:33:20

Parduoda žąsis (gyvas ir skerdieną). Tel. 8 652 39 190.
Galioja iki: 2019-12-23 14:40:53Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2013-02-01 07:56

Dalinkitės:  


Kito link...

Kalėdojimas(Tęsinys. Pradžia Nr. 11)Sielovadiniai tikslai

Sakramentinis šeimų gyvenimas yra vienas iš svarbių šių laikų kalėdojimo klausimų. Jis apima ne tik bažnyčios lankymą, bet ir santuokiniame šeimos gyvenime kylančius iššūkius. Šeimose, neturinčiose ryšio su parapijos bendruomene, kyla daugiau santuokinio gyvenimo problemų. Tad klebono apsilankymas – gera proga kviesti žmones keisti savo gyvenimo nuostatas ir taip vesti juos prie parapinės bendruomenės, kuri padeda pakelti gyvenimo sunkumus. Ypač svarbus atrodo sielovadinis šeimų lankymas, kai žvelgiame į paklydusias ar sužeistas šeimas, kurių pastaraisiais laikais vis daugėja.

Jono Pauliaus II apaštališkajame paraginime Familiaris consortio raginama dėti visas ganytojiškas pastangas, kad sutuoktiniai suvoktų šeiminio gyvenimo darną, kylančią iš išpažįstamo tikėjimo ir gyvenimo tikėjimu. Popiežius kviečia dėti visas pastangas, kad šeimos nariai gyventų pagal krikščioniškus principus. Ganytojai kviečiami nuoširdžiai rūpintis išsiskyrusiais ir sudariusiais naują civilinę santuoką žmonėmis, kad jie nesijaustų atskirti nuo Bažnyčios. Jie skatinami dalyvauti Bažnyčios gyvenime: klausytis Dievo žodžio, dalyvauti šv. Mišiose, ištvermingai melstis, įsitraukti į parapinę artimo meilės veiklą, krikščioniškai auklėti vaikus, ugdyti atgailos dvasią ir nuolat prašyti Dievo malonės.

Kunigas, būdamas Kristaus pasiuntinys, nešantis Gerąją Naujieną, lankydamas šeimas daro tai, ką darė pasiųstieji apaštalai ir mokiniai – skelbia Dievo meilę. Mylėti šeimą, pasak palaimintojo popiežiaus Jono Pauliaus II, – tai mokėti branginti jos vertybes ir visuomet ją paremti, suvokti jai gresiančius pavojus ir blogį, kad būtų įmanoma jai padėti išvengti klaidų ir kartu su bendruomene kurti palankias sąlygas jai vystytis. Visa tai yra įmanoma lankant ir rodant tėvišką rūpestį, atgaivinant jos pasitikėjimą Bažnyčia ir ganytojais.

Kalėdojant yra puiki galimybė užmegzti nutrūkusį bendravimą su vaikais ir jaunimu. Turiu omenyje priešmokyklinius ir pagrindinių mokyklų vaikus, taip pat vidurinių mokyklų jaunimą. Ypač kreiptinas dėmesys į tuos, kurie apleidžia katechezes prieš ruošimąsi sakramentams ir nelanko tikybos pamokų.Palaiminimo būtinumas

Yra du svarbūs sielovadinio lankymosi elementai: bendra malda ir pokalbis su šeimos nariais.

Šeimos narių įtraukimas į maldą kartais įvyksta tiesiog savaime, jei šeimoje malda praktikuojama. Šeima mielai meldžiasi kartu su kunigu ir prašo Dievo palaimos jiems ir jų namams. Šeimose, kur malda nepraktikuojama, kunigas meldžiasi vienas, o namiškiai arba nuleidę galvas tyli, arba kartais nedrąsiai atitaria. Tokia situacija yra gera dirva skatinti melstis, nes tai gal pirmas kartas, kai šeima meldžiasi kartu. Ši situacija gali paskatinti šeimą pradėti maldos gyvenimą, ypač kunigui padėkojus už bendrą maldą.

Susitinkant su šeimomis pasitaiko atvejų, kai ne visi šeimos nariai nori su dvasininku bendrauti. Kunigui lankantis jie linkę žiūrėti televizijos laidas ar užsiimti kita mėgstama veikla. Tokie atvejai tik liudija jų užsispyrimą arba atvirkščiai – sužeistumą, todėl su meile ir atsargiai dera juos įtraukti į bendrą šeimos pokalbį su dvasininku, rodant jiems ypatingą dėmesį.

Lankydamas parapijiečius kunigas laimina šeimas ir namus. Palaiminimu pirmiausia yra šlovinamas Dievas – visa ko Kūrėjas, kuris yra palaimos šaltinis, ir jam už visa dėkojama. Asmenų, daiktų ir būsto palaiminimas giliausia prasme yra šlovinimo forma, išreiškiama maldavimu, kad Dievas atmintų ir globotų tų namų gyventojus.

Palaiminimas kaip ženklas stiprina ir gilina šeimos narių tikėjimą, dar tvirčiau suvienydamas juos su Dievu. Palaiminimu akcentuojamas ir šeimos pamokymas apie palaiminimo esmę, nes pasitaiko, kad parapijiečiai palaiminimus suvokia kaip magiškus dalykus, pamiršdami Dievo globą jiems patiems ir jų aplinkai.Ryšio stiprinimas

Kunigo ir tikinčiųjų deramai suvokiamas kalėdojimas yra viena iš svarbiausių, o daugeliu atvejų – vienintelė ir teisingiausia dialogo tarp sielovadininko ir šiuolaikinio žmogaus forma. Dažnai tai tampa susitikimu su žmonėmis, kurie abejoja tikėjimu, o gal net yra jį praradę. Pokalbis su šeimos nariais naikina abejones ir nepasitikėjimą tarp sielovadininko ir šeimos narių. Taip kalbėdamasis kunigas pralaužia anonimiškumą, o tikintieji išsako savo abejones ir pastebėjimus, įvardija rūpimus klausimus.

Didelė parapijiečių dalis ilgisi sveiko ryšio su kunigu, ir tai gera proga jį užmegzti. Taip pat tai gera proga sielovadininkui pažinti žmonių gyvenimo dvasines, moralines, etines, kultūrines ir materialines sąlygas. Rodydamas rūpestį dėl šeimos, kunigas augina bendrystę tarp savęs ir parapijiečių, o žmonės, nugalėję vidines baimes, drąsiau bendrauja ir įsitraukia į tolesnį dialogą, vėliau ir į gyvąją tikinčiųjų bendriją.Statistiniai tikslai

Kalėdodamas klebonas renka statistinius duomenis apie parapijiečius ir jų sakramentinę padėtį, į lankymo metu pildomą lapelį įtraukia naujas skiltis, pavyzdžiui, profesijas ir telefonų numerius, kad prireikus parapijiečiai prisidėtų prie parapijos darbų. Kaip anksčiau, taip ir dabar klebonai surašo, kokius sakramentus šeimos nariai yra priėmę, apsileidusius kviečia ryžtis priimti sakramentus.

Nepraleidžiami net ir kitatikiai ar save laikantys ateistais, jei tik sutinka įsileisti kunigą ir su juo bendrauti.Socialinė pagalba

Kalėdodamas kunigas neretai sutinka vargingai gyvenančių šeimų, stokojančių elementarių dalykų, pavyzdžiui, maisto, aprangos, buities reikmenų ir kt. Tokiais atvejais kunigas gali pagelbėti per parapijos geradarius, Carito ir kitas labdaringas organizacijas, kviesdamas padėti tokioms šeimoms. Čia nekalbama apie tuos, kurie tuo naudojasi ir labdarą eikvoja savo silpnybėms, pavyzdžiui, alkoholiui ir kitiems žalingiems įpročiams.

Lietuvoje gyva katalikiška tradicija advento ir gavėnios laiku dalytis su stokojančiaisiais turimomis gėrybėmis. Tai graži ir naudinga tikinčiųjų veikla, rodanti rūpinimąsi nepritekliuje esančiais parapijiečiais. Kunigų užimtumas kartais neleidžia asmeniškai pagelbėti tokioms šeimoms, bet tokiu atveju dera šeimą nukreipti į katalikiškąją organizaciją Caritas.Klausimas pamąstyti: kaip Jūsų namuose laukiama kalėdojančio kunigo?Kun. Rytis BALTRUŠAITIS

Keturvalakių parapijos klebonas


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Pro 60 naujų durų – į išgražėjusias erdves
* Į knygą garbaus amžiaus moteris suguldė šeimos istoriją
* Paauglys šventiškai papuošė visą daugiabutį
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate atnaujintą Savivaldybės interneto svetainę vilkaviskis.lt?
Ji patogi ir patraukli.
Senoji buvo geresnė.
Toje svetainėje nenaršau.Kalbos patarimai

Ar galima įteikti nominaciją?
Žmonės, organizacijos yra nominuojami, tai yra įvardijama, už kokius nuopelnus jų kandidatūros teikiamos nominacijoms. Laureatams įteikiami simboliniai nominacijų žymenys – statulėlės ar pan. Tačiau nominacija neteikiama, nes ji – ne daiktas, kurį galima paimti.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas