„Santaka“ / Vandentvarkos projekto metu jau nutiesti du trečdaliai tinklų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda mūrinį namą Smėlio g. 20, Virbalyje (17 a sklypas, yra 2 garažai, ūkiniai pastatai, šiltnamis). Tel. 8 614 82 403.
Galioja iki: 2019-08-22 08:01:37

Parduoda 1 ha žemės ūkio paskirties žemės Giedrių k., Šeimenos sen.. Tel. 8 686 25 956.
Galioja iki: 2019-08-22 08:14:46

Tvarkinga šeima išsimokėtinai nupirktų sklypą statyboms. Tel. 8 625 18 726.
Galioja iki: 2019-08-26 08:23:26Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2012-12-03 08:08

Dalinkitės:  


Nutiesus tinklus Pilviškių gatvėje, šiuo metu pagrindiniame kelyje telkšo balos, tačiau atstatyti asfalto dangą iš projekto lėšų ketinama tik kitų metų pavasarį.

Vandentvarkos projekto metu jau nutiesti du trečdaliai tinklų

Augant ekonomikai bei didėjant žmogaus buitiniams poreikiams, sunaudojama vis daugiau vandens, kartu didėja ir nuotekų kiekiai, kuriems išvalyti reikia nemažų investicijų. Nevalytos nuotekos teršia aplinką, vandens telkinius. Nevaldoma padėtis turėtų ilgalaikių neigiamų padarinių gamtai, o juos sutvarkyti būtų dar sunkiau.

Dėl išvardytų priežasčių mūsų rajone jau kurį laiką sėkmingai įgyvendinamas dviejų dalių projektas „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimas ir plėtra Vilkaviškio rajone“ Nr. VP3-3.1-AM-01-V-02-029.Remia Europos Sąjunga

Minėtas projektas padeda sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus tarp Europos Sąjungos piliečių. Šio projekto metu Vilkaviškio rajone jau baigta rekonstruoti nuotekų valykla, tiesiami vandentiekio bei kanalizacijos tinklai, statomos siurblinės. Projektas pradėtas įgyvendinti 2011 m. Jį ketinama baigti kitais metais. Darbai įgyvendinami pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programos prioriteto „Aplinka ir darnus vystymasis“ priemonę „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemų renovavimas ir plėtra“. Projektą įgyvendina Aplinkos projektų valdymo agentūra.

Kurį laiką projekto vykdytojo funkcijas atliko Vilkaviškio rajono savivaldybė, tačiau nuo šio pavasario jas perėmė UAB „Vilkaviškio vandenys“. Taip įvyko dėl to, kad Vilkaviškio rajono savivaldybė nėra PVM mokėtoja, todėl ji negalėtų susigrąžinti dalies lėšų.

Bendra projekto vertė siekia beveik 30 mln. litų. Iš jų tinklų statybai numatyta skirti 22 mln. litų, likusi suma paskirta nuotekų valyklos rekonstrukcijai. 80 proc. paramos sudaro ES Sanglaudos fondo, po 10 proc. – Lietuvos Respublikos bei rajono Savivaldybės lėšos.

Šiuo metu jau panaudoti visi nuotekų valyklai skirti pinigai, tuo tarpu tinklų statybai skirtų lėšų įsisavinta kiek daugiau nei 40 proc.Tinklai tiesiami visur

Projekto metu vandentiekio ir kanalizacijos tinklai tiesiami devyniuose objektuose. Dabar rajone jau yra nutiesta 17 km vandentiekio ir 22 km nuotekų tinklų.

„Jau nutiesta beveik 40 km tinklų už 8,5 mln. litų. Projekto metu iš viso ketinama nutiesti 60 km tinklų, tad du trečdaliai šių darbų jau padaryta“, – pasakojo Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Mindaugas Lenkas.

Visi darbai jau atlikti Kybartų Smėlyno gatvių kvartale. Tinklai beveik baigti tiesti ir Vilkaviškio Lobiškių kvartale. Čia atlikta daugiau nei 95 proc. visų numatomų darbų. Baigus vandentvarkos projekto darbus Lobiškių kvartale bus pradėtas įgyvendinti ES finansuojamas gatvių tiesimo projektas.

Daugiau nei 90 proc. numatomų darbų jau atlikta Kybartų Naujakurių bei S. Dariaus ir S. Girėno gatvių kvartaluose. Taip pat baigiamos tiesti vandentiekio ir slėginės nuotekų linijos tarp Vilkaviškio ir Paežerių bei tarp Kybartų ir Virbalio.

Nemaža dalis projekto įgyvendinta ir Vilkaviškio miesto Žalumynų kvartale: čia jau baigti tiesti vandentiekio ir nuotekų tinklai, toliau vyksta darbai A. Baranausko ir S. Daukanto gatvėse esančiose siurblinėse. Jose montuojama nauja įranga.

Taip pat jau beveik baigti tinklų tiesimo darbai Vilkaviškio miesto Pilviškių gatvių kvartale. Čia iš projekto lėšų likę tik atstatyti sugadintą asfalto dangą. Tiesa, šiais metais danga dar nebus atkurta. Kaip sakė M. Lenkas, artėjant žiemai būtų netikslinga leisti lėšas ir asfaltuoti iki galo nesusigulėjusį gruntą. Pavasarį, atšilus orams, asfalto danga greičiausiai sutrūkinėtų, tad tektų tiesti naują.

Dar šiais metais tinklų tiesimo darbus ketinama pradėti Vilkaviškio miesto Vienybės ir Birutės gatvėse. Šiuo metu ieškoma variantų, kur būtų galima nukreipti gana intensyvų transporto srautą iš Birutės gatvės, nes eismas šia gatve netrukus turėtų būti laikinai sustabdytas.

Vilkaviškyje projekto darbus atlieka subrangovas UAB „Valmasta“. Ši įmonė taip pat dirba ir Virbalyje, kur Raudondvario ir Maironio gatvėse atlikta jau daugiau nei pusė visų numatytų projekto darbų. Virbalio Paviržupės gatvėje atlikta 70 proc. visų numatytų darbų, o Beržų gatvėje tinklai jau baigti tiesti, likę tik užkloti asfalto dangą. Tiesa, kaip ir Vilkaviškyje, čia ji bus tiesiama tik kitais metais.

Kartu su UAB „Valmasta“ Virbalyje darbus dar šiais metais ruošiasi pradėti kitas subrangovas – UAB „Mevilsta“. Šios įmonės darbuotojai tinklus ties Vytauto gatvėje.

Projekto generalinis rangovas UAB „KRS“ darbus vykdo Kybartų mieste. Šiuo metu bendrovė atstato asfalto dangą S. Dariaus ir S. Girėno gatvių kvartale, prižiūri kitas gatves: kur reikia, atveža žvyro, greideriuoja, lygina duobes. UAB „KRS“ taip pat vykdo vienos iš pagrindinių Kybartų siurblinių, esančios Mindaugo gatvėje, statybos darbus.Prašo būti kantrius

Esant nepalankiems orams, dėl neišvažiuojamų kelių vis kyla sunkumų žmonėms, gyvenantiems tose vietovėse, kuriose tiesiami tinklai. Iš pradžių tokių problemų daugiausiai kildavo Vilkaviškio Salomėjos Nėries bei Kapų gatvių gyventojams. Vis dėlto dabar šios gatvės jau sutvarkytos, pagrindiniai keliai vėl uždengti asfalto danga. Šiuo metu didžiausių problemų kyla Pilviškių bei Lobiškių kvartalų gyventojams. Žmonės neretai kreipiasi į rangos darbus atliekančius specialistus prašydami šių sutvarkyti viską taip, kad automobiliai galėtų judėti nevaržomai.

„Rangovai tikrai stengiasi viską atlikti kuo geriau. Prieš savaitgalius viskas sutvarkoma taip, kad netrukdytų automobilių eismui. Žmonės turėtų būti kantresni. Šiuo metu vyrauja lietingi orai, todėl gatvėse susidaro purvynai, tačiau jau netrukus prasidės šaltasis metų periodas ir viskas turėtų susitvarkyti“, – prognozavo M. Lenkas.

Pasak jo, daugiausiai priekaištų sulaukiama dėl Lobiškių gatvės. Nors vandentiekio ir nuotekų tinklai joje jau nutiesti, bet čia vykdomi ir gatvių statybos darbai. Kadangi prie kelio dar nėra padaryta griovių ir ant jo laikosi vanduo, sunku ne tik automobiliams išvažiuoti, bet ir žmonėms vaikščioti.

Situacija domėjosi ir Vilkaviškio miesto seniūnas Remigijus Kurauskas bei darbus čia vykdę UAB „Mevilsta“ atstovai. Pastarieji kartkartėmis pagreideriuoja kelią, tačiau visiškai problemos bus išspręstos tik kitų metų pabaigoje, kai bus galutinai užbaigtas ne tik tinklų tiesimo, bet ir gatvių statybos projektas.Valykla veikia be priekaištų

Viena iš projekto „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimas ir plėtra Vilkaviškio rajone“ dalių yra Vilkaviškio nuotekų valyklos rekonstrukcija.

Dar vasaros pabaigoje speciali komisija, kurią sudarė aplinkosaugos, priešgaisrinės tarnybos, higienos, darbo inspekcijų bei kitų įstaigų specialistai, teigiamai įvertino valykloje atliktą rekonstrukciją ir „uždegė žalią šviesą“ tolesnei jos eksploatacijai.

Po rekonstrukcijos nuotekų valykla veikia nepriekaištingai. Pasiektais darbo rezultatais džiaugiasi ir valyklos darbuotojai, ir specialistai, įgyvendinę projektą.

Rekonstruojant valyklą iškilo grotinės-priėmimo pastatas, o jame sumontuotas pirminio valymo įrenginys, nukreipiantis dumblą į kitas grandis. Taip pat pastatytas naujas laboratorijos pastatas, rekonstruotas ir senasis. Nupirkta nauja laboratorijai reikalinga įranga.

Iki šiol beveik prieš 40 metų statytoje laboratorijoje buvo tiriamas tiktai nuotekų valymas, o dabar jos funkcijos išsiplėtė.

Laboratorija nuo šiol atestuota, tad joje galima atlikti ne tik nuotekų, bet ir geriamojo vandens tyrimus. Iki šiol tyrimai buvo atliekami tiktai pagal pačios bendrovės poreikius. Dabar jau galima atlikti įvairius bandymus, tyrimus ir kitoms įmonėms ar fiziniams asmenims.

Vykdant projektą pastatyta pagrindinė Vilkaviškio miesto siurblinė bei nusausinto dumblo laikymo aikštelė. Čia dumblas bus saugomas, o vėliau vežamas ir utilizuojamas.

Valyklos teritorijoje stovi ir keletas naujų pagalbinių pastatų, atlikta nutekamojo vandens biologinio valymo įrenginio – aerotanko – rekonstrukcija.

Baigus rekonstruoti valyklą, sutvarkyta ir jos aplinka. Beveik 6 hektarus užimančioje teritorijoje įrengti takai, paklota asfalto danga, kur reikėjo – pasėta veja.

Nuo šiol darbas valykloje tapo dar efektyvesnis, pagerėjo darbo sąlygos darbuotojams, viskas yra kompiuterizuota.

Iki šiol valyklos specialistai buvo priversti dirbti pasenusiais metodais. Dauguma įrenginių buvo seni, jų valdymas atgyvenęs. Po rekonstrukcijos visa valdymo sistema tapo kompiuterizuota, tad nuo šiol bus galima daug tiksliau valdyti visą procesą.

Nuotekų valyklos rekonstrukcija atlikta turint tikslą sumažinti buvusias eksploatacijos išlaidas. Įdiegus naują įrangą, valykla dirba ekonomiškiau, sunaudoja mažiau elektros energijos. Tikimasi, jog atnaujinti įrenginiai veiks optimaliu pajėgumu, taip sutaupydami nemažai lėšų.

Po renovacijos nuotekų valyklos vidutinis našumas siekia 280 kubinių metrų per valandą. Daugiausiai per valandą (esant lietingam ar nepalankiam orui) galima išvalyti 450 kubinių metrų nuotekų.

Valykloje rangos darbus vykdę UAB „Kortas“ ir AB „Ekra“ įsipareigojo kai kuriuos Vilkaviškio nuotekų valyklos įrenginius prižiūrėti 5–10 metų. Rangovai prisiėmė įsipareigojimus pašalinti per šį laikotarpį atsiradusius defektus.Užsk. 6832


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Per miestą tekančią upę tenka šienauti dalgiais
* Skęstančiuosius gelbstintis vilkaviškietis apie savo gyvybę negalvoja
* Fotografijų parodoje skleidžiasi užslėptas krašto gamtos grožis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar keliate atostogų nuotraukas į socialinius tinklus?
Taip, keliu nuolat.
Įkeliu vieną kitą.
Niekada to nedarau.
Socialiniais tinklais nesinaudoju.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „humusas“ kaip valgio pavadinimas?
Vartosenoje jau paplitęs junginys avinžirnių užtepas, tačiau galimas ir adaptuotas variantas hùmusas.
Tai – tiršta pasta arba užtepas iš avinžirnių, sezamų sėklų, alyvuogių aliejaus ir česnakų, paplitęs Viduriniuosiuose Rytuose.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas