„Santaka“ / Gimnazistas nuteistas kalėti

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2012-12-03 08:01

Dalinkitės:  


Vilkaviškiečiai Ugnių Barauską žino kaip perspektyvų krepšininką, varžybose atstovaujantį ne tik savo gimnazijai, bet ir rajonui.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Gimnazistas nuteistas kalėti

Eglė KVIESULAITIENĖ

Daugiau nei dvejus metus besitęsusioje byloje padėtas taškas. „Aušros“ gimnazijos abiturientas, vienas perspektyviausių jaunųjų rajono krepšininkų, pripažintas kaltu dėl žmogžudystės bei sunkaus sužalojimo ir nuteistas 8 metus kalėti.Išėjo pasižvalgyti

Kraupios 2010-ųjų Joninės visam gyvenimui įsirėžė į dabar jau aštuoniolikmečio Ugniaus Barausko ir jo tėvų atmintį. Šios datos niekuomet nepamirš ir Kapčiamiesčio (Lazdijų r.) gyventojo Martyno Jančiulio artimieji. Dėl kvailai prasidėjusių ir klaikiai pasibaigusių muštynių vienas iš jaunuolių gražiausius metus praleis už grotų, o kito savieji jau niekada nebesulauks...

Į vaizdingą sodybą miškingame Dzūkijos krašte vilkaviškiečių Barauskų šeima Joninių, kaip ir kitų švenčių, vyko švęsti su giminėmis bei draugais. Tąkart smagi giminaičių kompanija liko už vaišėmis nukrautų stalų, o jaunimas išėjo pasižvalgyti į miestelį.

Jaunuolių kompanija, kurioje buvo ir tuomet šešiolikmetis Ugnius bei metais jaunesnis jo antros eilės pusbrolis kaunietis Karolis su seserimi, Kapčiamiesčio mokyklos kieme gėrė alų. Vėliau nusipirko dar ir degtinės. Kaip teigia jaunuolius bandę sudrausminti vietiniai gyventojai, paaugliai buvo labai girti. Vienas jų šlapinęsis miesto centre ir trypęs gėles.Nešėsi peilius

Vietos gyventojams nepatiko toks svečių elgesys, tačiau rimtai nesipykę, tik įspėję. O keli netgi bendravę ir kartu gėrę alkoholį vidiniame mokyklos kiemelyje. Tarp jų, beje, buvo ir Renatas V., kuriam bei kitiems drauge buvusiems vietiniams gyventojams atvykėliai demonstravo savo peilius: Ugnius savąjį gyrėsi įsigijęs Grūto parke, o Karolis džiaugėsi tėvo parvežtu lauktuvių iš užsienio.

Kam jaunuoliams, ėjusiems į miestelio šventę, buvo reikalingi peiliai, dabar galima tik spėlioti. Jeigu tąkart vaikinai peilius būtų palikę namuose, šiandien nereikėtų lieti ašarų nei Ugniaus, nei Martyno artimiesiems, o Renatui V. nebūtų reikėję patirti aibės operacijų ir ilgai gydytis sunkius sužalojimus.

Kaip iš tiesų klostėsi tragiško vakaro įvykiai, iš aibės liudijimų ir ne kartą per tyrimo laiką keistų parodymų teko atkurti teisėsaugininkams. Aišku tik tiek, kad rimtos priežasties, dėl kurios vertėjo tiek daug aukoti, tikrai nebuvo.Vyko gelbėti

Kaip teisme pasakojo Ugnius ir drauge su juo buvę giminaičiai bei draugai, nesantaiką ir tolimesnę įvykių eigą lėmęs konfliktas įvyko tuomet, kai keli neblaivūs vietiniai jaunuoliai negražiai pavadino pusseserę, mestelėjo kelis užgaulius žodžius jau namo traukusių vaikinų pusėn. Tačiau kumščiai tuomet nebuvo panaudoti, tik vienas iš vietinių, draugų vadintas Ruskiu, atėmė Karolio telefoną, kai šis skambino tėčiui norėdamas pasiguosti, jog kapčiamiestiečiai „kabinėjasi“ ir tuoj sumuš. Alkoholio padrąsintas vietinis vaikinas telefonu net pagrasino Karolio tėčiui, kad ir šiam kliūsią, jeigu atvyks. Po to ryšys nutrūkęs.

Ugniaus ir Karolio tėvai sakė tuomet ne juokais išsigandę, todėl sušoko į automobilius ir išlėkė ieškoti savo vaikų. Nors vaikus rado sveikus ir gyvus, vieno iš jų kompanijos trūko, tad nutarta paieškoti miestelyje. Kaip vėliau paaiškėjo, konfliktų su vietiniais išsigandęs jaunuolis pats paspruko, palikęs giminaičius.Vyko grumtynės

Tačiau suaugusiems vyrams knietėjo ne tik surasti pradingusį paauglį, bet ir išsiaiškinti, kas skriaudė ar tik ketino skriausti jų atžalas. Todėl iš mašinos iššokęs Ugniaus tėvas puolė dairytis prie baro ir klausinėti, kuris iš besibūriuojančių jaunuolių esąs „kaltininkas“.

Suprantama, jog įkaušusių jaunuolių kompanijai visiškai nepatiko toks svečio elgesys bei grasinimai įkrėsti į kaulus, todėl abi pusės apsižodžiavo. Ko gero, šioje situacijoje koją pakišo kraują kaitinantis alkoholis. Apsižodžiavimas netrukus virto susikibimu bei pasitampymu, o netrukus ir rimtomis muštynėmis, į kurias įsivėlė ir Karolio tėtis bei paaugliai.

Tamsioje miestelio aikštėje, kurioje šviesą skleidė tik baro langai, sunku buvo suvokti, kas priešai, o kas draugai. Todėl kliuvo ir tiems, kurie bandė atskirti besimušančius, taip pat besibūriuojančiai miniai „drąsinančių“ ar šiaip smalsaujančių.Mirė nukraujavęs

Liudininkai pasakojo, kad minioje pasigirdo šurmulys, kai peilį išsitraukęs Karolis ėmė juo švaistytis ir grasinti visus papjauti. Tačiau supuolę aplinkiniai iš neblaivaus paauglio peilį tuoj pat atėmė. Keli vaikinai Karolį palaikė už rankų, o peilį išmušė Renatas V. Tuo metu prisiartino Ugniaus tėvas, ir vyrai susikibo.

Renatas V. teisme pasakojo, kad netoliese pamatęs Ugnių, su kuriuo tądien buvo draugiškai bendravęs, ir patarė šiam geriau dingti, nes matąs, kokia velniava dedasi. Aplink visi rėkavo, daužė automobilius, iš jų vidaus bandė ištraukti atvykėlių draugus. Tačiau pasisukęs eiti Renatas sakė pajutęs dūrius į šoną, nugarą. Plūstelėjo kraujas. Daugiau vaikinas ne ką atsimena. Apie tai, kad nuo dūrių peiliu mirė nukraujavęs jo draugas Martynas, sužinojo tik vėliau.

Ugnius teisme savo kaltės neneigė ir pripažino, kad tiek žuvęs Martynas, tiek Renatas nukentėjo nuo jo smūgių peiliu. Tačiau vilkaviškietis tvirtino nepuolęs, o tik gynęs saviškius. Jam atrodė, kad įsiutę vietiniai gali užmušti jo tėtį, kurį daužė kumščiais ir spardė keli jaunuoliai. Peiliu sužalojęs du žmones Ugnius spruko iš muštynių supratęs, kad jam geruoju tai nesibaigs. Tamsoje pasiekti sodybą vaikinui padėjo vietinis gyventojas.Kaltas alkoholis

Muštynės baigėsi tuomet, kai į miestelio aikštę įlėkė policijos ir greitosios pagalbos ekipažai. Atvykę medikai pamatė tikrai nekasdieninį kaimo gyvenvietei vaizdą: krauju buvo nulietas gal 20 metrų takas, kuriuo bandė trauktis sužalotas Martynas. Iš kojos arterijos kraujas kliokė tiesiog čiurkšle. 21-erių vaikino, geriausio Kapčiamiesčio krepšininko, Kauno kolegijos studento, gyvybės išgelbėti nepavyko. Jis mirė nukraujavęs. Ekspertai konstatavo, kad M. Jančiuliui smogta į šlaunis ir blauzdas mažiausiai penkis kartus. Jis buvo užpultas iš nugaros.

Už kelių metrų gulėjo taip pat peiliu sužalotas Renatas. Pro žaizdą pilve veržėsi žarnynas, iš durtinių žaizdų nugaroje ir kojoje sunkėsi kraujas.

Teismas pripažino, kad Ugniaus veiksmų negalima laikyti savigyna, juolab kad ir pats paauglys neneigė, jog nei Martynas, nei Renatas jo nemušė, nebent grėsmingai elgėsi, o tai ir sukėlė tokią reakciją. U. Barauską tyrę psichiatrai įvertino, kad įvykio metu kaltinamasis nebuvo afekto būsenos. Jis buvo tiesiog girtas.

Kaltinimą byloje palaikęs prokuroras buvo įsitikinęs, kad konfliktą sukėlė patys atvykėliai, todėl siūlydamas bausmę U. Barauskui prašė teismo įvertinti ir jo tėvo veiksmus bei iškelti šiam bylą dėl viešosios tvarkos pažeidimo.Gali apskųsti

Už M. Jančiulio nužudymą U. Barauskui skirta septynerių metų laisvės atėmimo bausmė, už Renato V. sužalojimą – ketveri metai nelaisvės. Bausmes subendrinus, galutinis teismo nuosprendis – aštuoneri metai nelaisvės pataisos namuose. Nuosprendį per 20 dienų galima apskųsti aukštesnės instancijos teismui.

Iš U. Barausko priteistos nemažos pinigų sumos: 100 tūkst. litų moralinis atlygis nužudytojo broliui (jų tėvą nuo išgyvenimų ištiko insultas), 25 tūkst. litų – per plauką panašaus likimo išvengusiam Renatui V., daugiau kaip 5 tūkst. litų – ligonių kasoms už šio gydymą, apie 1 tūkst. litų – „Sodrai“ už jo nedarbingumo pašalpas.

Už viešosios tvarkos pažeidimą bei nežymų sveikatos sutrikdymą nuteisti du Ugniaus tėtį sumušę Kapčiamiesčio gyventojai. Muštynėse nuo jų nukentėjo ir Karolio tėtis, kuriam lūžo pirštas. Ugniaus tėtis atsipirko kraujosruvomis ir nubrozdinimais. Trisdešimtmetis Andrius Dumbliauskas nubaustas 1,3 metų laisvės atėmimo bausme ją atidedant, o 22-ejų jo brolis Antanas – laisvės apribojimu vieniems metams. Jie nukentėjusiesiems atlygino neturtinę žalą.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vasario 16-oji Vilkaviškyje: istorinė kartų jungtis
* Klausimas valdžiai: išlaikyti ar uždaryti?
* Kandidatams į merus nevengta užduoti ir nepatogių klausimų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą į merus balsuotumėte?
Sauleną Aželską
Žilviną Gelgotą
Valentiną Gražulį
Algirdą NeiberkąKalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „stribas“?
Taip. Stribai (rus. istrebitel – „naikintojas“) – civilinių ginkluotų sovietų valdžios būriai, 1944–1954 m. Lietuvoje padėję okupantams vykdyti represijas.
„Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ žodis stribas teikiamas su žyma šnek.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas