„Santaka“ / Gelbėdamas aikštelę futbolo treneris ant kojų sukėlė nemažai institucijų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Šeima išsinuomotų butą arba namą Vilkaviškyje. Tel. 8 630 87 651.
Galioja iki: 2019-04-25 09:12:27

Parduoda jauną, veršingą karvę (veršiuosis gegužės mėn.) ir mėsinę telyčią Vilkaviškio r. Tel. 8 608 20 494.‬
Galioja iki: 2019-04-26 09:28:44

Išsinuomotų namą arba butą Vilkaviškyje ilgesniam laikui (gali būti be remonto). Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-26 10:50:13

Parduoda FORD MONDEO CARAVAN (2005 m., 2 l, dyzelis, 85 kW, sidabro spalvos, geros būklės, praeita TA). Tel. 8 614 89 347.
Galioja iki: 2019-04-26 14:43:46

Parduoda gyvenamąjį namą su ūkiniu pastatu Ančlaukio k., Vilkaviškio r. (yra visi patogumai, prie namų yra 3 ha žemės). Tel. 8 688 20 981.
Galioja iki: 2019-05-03 09:16:08

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.). Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-05-03 13:06:50Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2012-11-28 06:23

Dalinkitės:  


Čyčkietis futbolo treneris Vytautas Paunksnis apie „sukištus“ į pievą vamzdžius nutylėti nesiruošia.

Autorės nuotr.


Gelbėdamas aikštelę futbolo treneris ant kojų sukėlė nemažai institucijų

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Ne kartą rašėme apie remontuojamus bendruomenių namus, pritrauktus į kaimus Europos Sąjungos pinigus ir įkurtuvių džiaugsmą. Tačiau ne viskas vien tik gražu.Išsiuntė raštus

Į redakciją kreipėsi Čyčkų kaimo gyventojas Vytautas Paunksnis. Futbolo treneris išsigando pamatęs, kad baigiant remontuoti Čyčkų kaimo bendruomenės namus nuo stogo lietvamzdžiais nutekantis lietaus vanduo nukreiptas tiesiai į pievą, kurioje prieš keletą metų įrengta futbolo aikštelė su dirbtine danga. Neradęs kompromiso su bendruomene, čyčkietis kreipėsi į įvairias institucijas su prašymu padėti apsaugoti aikštelę.

Raštus jis išsiuntinėjo Seimo nariui Algirdui Butkevičiui, žemės ūkio ministrui Kaziui Starkevičiui, Kūno kultūros ir sporto departamento prie LR Vyriausybės generaliniam direktoriui Klemensui Rimšeliui, Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) prie Žemės ūkio ministerijos direktoriui Sauliui Silickiui ir Vilkaviškio rajono savivaldybės merui Algimantui Antanui Greimui.

V. Paunksnis pareiškimą atsiuntė ir į „Santakos“ redakciją.Vieną taiso, kitą griauna?

Čyčkų kaimo bendruomenės namų remonto projektas vykdomas Vilkaviškio rajono vietos veiklos grupės. Projekto vertė – 331 900 Lt, iš kurių 298 710 Lt sudaro valstybės paramos lėšos. Nurodant veiklą, kuriai bus naudojami pinigai, vienas iš prioritetų buvo kaimo gyvenimo kokybės gerinimas.

– Sutinku, kad projektas yra būtinas kaimui, tačiau jis įgyvendinamas niokojant kitą valstybinį turtą, skirtą tai pačiai kaimo gyvenimo kokybei gerinti, – sakė V. Paunksnis.

Primename, jog prieš porą metų Čyčkų kaime, greta bendruomenės namų, buvo įrengta universali dirbtinės dangos sporto aikštelė. Ją šįmet Vidaus reikalų ministerija perdavė rajono Savivaldybei. Įrengiant aikštelę, jos pagrindas buvo paklotas Savivaldybės lėšomis. Šio objekto vertė buvo 80 tūkst. litų.Patys sau specialistai

Čyčkų bendruomenės namai – taip pat Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos nuosavybė, kuria pagal ilgalaikę panaudos sutartį naudojasi minėta kaimo bendruomenė. Juos remontuojant buvo pakeistas pastato stogas, įrengta automobilių stovėjimo aikštelė. Baigiant darbus, lietaus vandens nuotekų sistemos vamzdžiai buvo nutiesti tiesiog po žeme ir užkasti... V. Paunksnis neabejoja, kad visas juose susikaupęs vanduo tekės į žemumą, kur ir įrengta sporto aikštelė.

– Paskambinau Šeimenos seniūnui Gintui Bakūnui. Jis paaiškino, kad viskas suderinta su UAB „Mevilsta“ specialistais ir šie atseit nemato grėsmės dirbtinės dangos aikštelei. Pasak seniūno, jei aikštelė pavasarį bus semiama, tai tada ir reikės spręsti šią problemą. Aš savavališkus kasinėjimo darbus nufotografavau. Kreipiausi į visus pažįstamus šios srities specialistus, taip pat – ir į „Mevilstos“ darbuotojus. Jie apie jokį leidimą nekalbėjo, tik sakė, kad bendruomenė nusipirko iš bendrovės vamzdžių. Specialistai paaiškino, jog vamzdžio diametras netinkamas ir nepajėgs surinkti lietaus vandens nuotekų. Be to, vamzdžiai sukloti per žemai. Jie privalo būti nuvesti iki kelio ir sujungti su vandens nuotekų šliuzu.Gelbėjo rūsį

Čyčkų kaimo bendruomenės taryba V. Paunksnio skundą apsvarstė neeiliniame susirinkime, kuriame pats jo autorius, nors ir buvo kviestas, nedalyvavo. Tarybos nuomone, NMA pateiktos paraiškos apraše nuosekliai išdėstytos visos numatytos veiklos, joms gautas finansavimas. Vykdomą projektą nuolat kontroliuoja, atlikdami patikras vietoje, NMA specialistai. Tad nėra net menkiausios galimybės, kad nesuderinus su NMA gali būti atlikti veikloje nenumatyti darbai.

Šį spalį darbų rangovai kreipėsi į bendruomenės pirmininkę Astą Jurevičienę, prašydami išspręsti lietaus vandens nuotekų problemą. Mat drėgmė skverbėsi į bendruomenės namų rūsį ir gadino suremontuotas patalpas. Tuomet buvo sukviesta Čyčkų kaimo bendruomenės taryba ir nuspręsta laikinai surinkti lietaus nuotekas, paklojant vamzdžius ir nuvedant juos į griovį.

Vėliau ketinta kreiptis į Vilkaviškio rajono savivaldybės administraciją, kad, esant galimybei, būtų įrengta lietaus vandens ir automobilių aikštelės nuotekų surinkimo sistema. Šis faktas yra užprotokoluotas 2012 m. spalio 29 d. tarybos posėdyje.Teisinosi ir kaltino

Čyčkų bendruomenės taryba išreiškė tokią savo nuomonę: „Kadangi tuo metu oras nebuvo mūsų sąjungininkas, neturėjome laiko laukti visiems reikiamiems leidimams gauti. Lietaus surinkimo vamzdžiai nutiesti visuomenės poreikiams priskirtoje valstybinėje žemėje – griovyje. Šie darbai dėl lėšų stygiaus dar nebaigti: pavasarį bus prijungtos ir nuotekos iš ruošiamos automobilių stovėjimo aikštelės, paklota likusi reikalinga vamzdžio dalis iki melioracijos lietaus rinktuvo.

Nuo vamzdžių paklojimo dienos iki dabar nebuvo ir nėra apsemta net mažiausia stadiono dalis. Išlieka tik retorinis klausimas: galbūt kada nors apsems?.. Jeigu taip ir atsitiktų, bendruomenė imtųsi visų reikiamų priemonių problemai išspręsti. Be to, nuo vamzdžio pabaigos iki minėto stadiono yra 7 metrų atstumas. Dirbtinės dangos aikštelė apsaugota nuo vandens apsauginiais grioveliais. Visi reikiami vamzdynai buvo nupirkti iš asmeninių bendruomenės žmonių lėšų.

Dėl tikslumo turėtume pasakyti, kad įrengiant tiek minėtą, tiek greta esančius sporto aikštynus visais darbais rūpinosi Čyčkų kaimo bendruomenės žmonės. Pilietis Vytautas Paunksnis nepajudino nė mažiausio pirštelio. Jo iniciatyva buvo kreiptasi į Kūno kultūros ir sporto departamentą dėl dirbtinės dangos aikštelės įrengimo.

Gavus patvirtinimą, visuose projekto derinimo klausimuose su Vilkaviškio rajono savivaldybe dalyvavo tik bendruomenės pirmininkė A. Jurevičienė ir Šeimenos seniūnijos seniūnas G. Bakūnas. Įrengimo klausimus ir darbus su UAB „Mevilsta“ bei UAB „Fortera“ sprendė Čyčkų kaimo seniūnaitis Algirdas Jurevičius.

„Barbariškai“ niokoti savo sukurtą turtą būtų mažų mažiausiai kvaila. Stadione sportuoja mūsų kaimo vaikai, atvažiuoja ir aplinkinių kaimų jaunimas, šeimos. Čyčkų kaimo bendruomenė rūpinasi bendruomenės namais, turime puikiai pačių sutvarkytą stadioną, įrengtą vaikų žaidimų parką. Nuolat juos prižiūrime, organizuojame talkas ir rūpinamės viso kaimo gerove. Jeigu būtume tokie beširdžiai ir savanaudžiai, negi tuo rūpintumės? V. Paunksnis mato tik vieną objektą – stadioną, dėl kurio perdėtai rūpinasi ir painioja su asmeniniais interesais. Jis yra toks pat bendruomenės narys, kaip ir visi. Todėl norisi paklausti, kodėl jis nesirūpina viso kaimo gerove, nedalyvauja talkose, o norint aptarti iškilusias problemas vengia žmonių? Mes manome, kad visada geriau daryti ir klysti, negu išvis nieko nedaryti...“Specialistų nuomonė

Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Audrius Balbierius patvirtino, jog ši problema bus sprendžiama kitąmet. Pasak direktoriaus, kol kas, kaip ir sako bendruomenė, lietaus vandens nuotekos bus nuleidžiamos į pievą, mat kokybiškesnei sistemai įrengti nėra pinigų. Direktorius pripažino, kad problemų remontuojant Savivaldybei priklausančius pastatus yra. Tad ateityje bus reikalaujama iš bendruomenių visus remonto darbus derinti ir su Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriumi.

Pinigų skyrimą kontroliuojančios Nacionalinės mokėjimo agentūros Komunikacijos skyriaus Viešųjų ryšių poskyrio vedėja Aistė Mileikaitė paaiškino, jog bendruomenių namų remontui specialaus projekto reikia ne visada. Rimčiau žiūrima į vykdomus darbus tuo atveju, jei atliekamas kapitalinis pastato remontas. Pasak vedėjos, darbus pagal techninį projektą priima užsakovas, t. y. projekto rengėja kaimo bendruomenė.

A. Mileikaitė informavo, kad V. Paunksnio skundas agentūroje yra užregistruotas ir deleguotas tirti už pažeidimų prevenciją bei vietos plėtros strategijų administravimą atsakingiems padaliniams. „Atliekame tyrimą ir viskas bus aišku tik tuomet, kai jis bus baigtas. Esant poreikiui, atliksime ir patikrą vietoje“, – sakė NMA atstovė.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Alvito puošmenos traukia pravažiuojančiųjų žvilgsnius
* Paryžiaus katedros gaisras sukrėtė visą pasaulį
* Gimtinė, scena ir eilės – tai, kas suteikia gyvenimui prasmę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą balsuotumėte Respublikos Prezidento rinkimuose?
Vytenį Povilą Andriukaitį
Arvydą Juozaitį
Valentiną Mazuronį
Gitaną Nausėdą
Mindaugą Puidoką
Naglį Puteikį
Saulių Skvernelį
Ingridą Šimonytę
Valdemarą TomaševskįKalbos patarimai

Kuo keisti jaunimo žargoną „lievas“?
Nevartotinos svetimybės lievas, lieva lietuviški pakaitai: 1. prastas, prasta; menkas, menka; 2. padirbtas, padirbta; piratinis, piratinė. Pvz.: Filmas buvo lievas (= prastas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas