„Santaka“ / Bendruomenės stojo ginti vadovės

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 15 a namų valdos sklypą su senais pastatais Serdokų kaime. Tel. 8 672 44 775.
Galioja iki: 2019-03-22 10:39:34

Pirktų arba išsinuomotų 2–3 kambarių butą Vilkaviškyje (pirmame ar antrame aukšte). Tel. 8 612 21 966.
Galioja iki: 2019-03-23 15:03:51

Nauja modernia technika remontuoja drenažą, valo senas drenažo sistemas praplovimo būdu, įrengia naują drenažą, valo griovius, kasa tvenkinius, įrengia statybos aikšteles. Tel. 8 686 36 499.
Galioja iki: 2019-03-24 08:57:32

Parduoda dvivagę bulviasodę, vienvagę transporterinę bulviakasę, bulvių kauptuką su virbalinėmis akėčiomis, nebrangiai – miegamojo komplektą (7 dalių), sekciją, 2 senovines lovas, senovinę spintą. Tel. 8 687 46 306.
Galioja iki: 2019-03-25 10:47:40

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 8, Vilkaviškyje . Namas renovuotas, kaimynai ramūs ir tvarkingi, maži mokesčiai. Tel. 8 654 25 407.
Galioja iki: 2019-03-28 08:20:53

Parduoda šiaudapjovę („akselinę“) su vien-faziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-03-28 14:17:35

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.), garažą prie Vilkaviškio ligoninės. Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-03-29 16:14:49

Dovanoja sofą. Tel. 8 680 79 928.
Galioja iki: 2019-03-31 10:58:01Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2012-11-16 07:54

Dalinkitės:  


Bendruomenės stojo ginti vadovės

Spalio 30 d. „Santakoje“ Nr. 127 buvo išspausdintas straipsnis „Į kelionę pirmininkė vežėsi savo giminaičius“, kuriame rašėme, kad asociacijos Vilkaviškio kaimo bendruomenių sąjunga ir Vilkaviškio krašto vietos veiklos grupės pirmininkė Lina Kružinauskienė į projektines keliones vežasi savo gimines, artimuosius bei jų draugus. Po straipsnio sulaukėme įvairių atsiliepimų: ir pritariančių rašinyje išsakytiems teiginiams, ir teisinančių bendruomenių vadovę.

Porą atsiliepimų spausdiname.


Anonimu nebūsiuPerskaičiau straipsnį „Į kelionę pirmininkė vežėsi savo giminaičius“ ir kilo noras padiskutuoti, užtarti Vilkaviškio rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkę Liną Kružinauskienę, nors aš ir nepriklausau „tai chebrai“ ir nesu „pirmininkės favoritas“.

Kaimo bendruomenės pirmininku esu jau septynerius metus ir su bendruomenių sąjungos vadove teko bendrauti gana ilgai. Per tiek laiko teko teikti 3 paraiškas valstybės (ŽŪM), 4 – savivaldybės remiamiems projektams, buvau atsakingas už jų vykdymą ir kontrolę, nors esu paprastas senas kaimo žmogus. Šiuose darbuose man trūko patirties, žinių ir gebėjimo dirbti kompiuteriu, todėl kreipdavausi pagalbos į L. Kružinauskienę ir ji man visada padėdavo neprašydama jokio atlygio. Dėl to netikiu, kad kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė neleido kažkam rašyti paraiškos ar už atliktą darbą reikalavo pinigų.

Apie ekskursiją į Vokietiją visos bendruomenės žinojo jau gana seniai, tačiau norinčiųjų važiuoti buvo labai mažai. Todėl nematau jokio nusižengimo, kad važiavo giminaičiai, be to, kelionė nebuvo finansuojama iš projektinių lėšų – kiekvienas mokėjo savais pinigais. Dėl dirbančių šeimos narių tai man atrodo, kad jie tikrai negerai daro dirbdami: geriau nedirbtų, o stotų į darbo biržą ir prašytų valstybės mokamų pašalpų, kruopų ir t. t. Daug kas dabar taip daro.

Aš, kaip ilgametis kaimo bendruomenės pirmininkas, Vilkaviškio rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkę Liną Kružinauskienę pažįstu kaip sąžiningą, dorą, besirūpinančią viso rajono kaimo bendruomenėmis, besistengiančią padėti kiekvienam į ją besikreipiančiam, gebančią suburti visas kaimų bendruomenes (kurios to nori) bendram tikslui.

Gaila, kad atsiranda bendruomenių pirmininkų, kurie viskuo nepatenkinti, stengiasi vadovą sumaišyti su purvu, apdergti, apjuodinti, tačiau, gink Dieve, nori likti anonimais. Tokie mes esame šiuolaikiniai lietuviai...Albinas SAVICKAS

Būdviečių kaimo bendruomenės „Zanyla“ pirmininkas


Sujaudinti ir pasipiktinęEsame didžiai nustebę ir pasipiktinę „Santakos“ straipsniu „Į kelionę pirmininkė vežėsi savo giminaičius“ . Sakoma, kad žiniasklaida – ketvirtoji valdžia. Ji daug padeda žmogui apnuogindama visuomenės blogybes, puoselėdama gėrį.

Perskaitę minėtą nuomonę susidarėme įspūdį, jog šiuolaikinės žiniasklaidos tikslas – juodinti ir kaltinti žmogų, pateikiant šmeižto pluoštą, neturint jokių įrodymų, pamirštant visus gerus jo nuveiktus darbus ir nuopelnus. Baisiausia, kad korespondentai remiasi anonimų pateikta informacija.

Mes, Vilkaviškio rajono kaimų bendruomenių pirmininkai, esame be galo dėkingi bendruomenių sąjungos ir Vilkaviškio rajono VVG pirmininkei gerb. Linai Kružinauskienei už pagalbą ruošiant, teikiant ir įgyvendinant projektus. Tik jos dėka Vilkaviškio rajono kaimuose parašyta daugybė projektų, į rajoną pritraukta apie 7 mln. litų.

Patikiname, kad pirmininkus nuolat pasiekia visa informacija apie projektus, išvykas, šventes. Suprantame ir tai, jog visada atsiras žmonių, kurie viskuo nusivylę kūrė ir kurs įvairias istorijas, reikš savo nepasitenkinimą. Dažniausiai po skelbiamu šmeižtu slypi asmeniškumai ir pavydas.

Gyvename demokratinėje valstybėje ir niekas negali uždrausti reikšti savo mintis, tačiau kas, jei ne žiniasklaidos atstovai, prieš rašydami kaltinamuosius straipsnius, turėtų išsiaiškinti tikrąją padėtį ir tik po to teikti straipsnius visuomenei? Kadangi straipsnyje nuolat minima „kaltinamo“ žmogaus, t. y. Linos Kružinauskienės, pavardė, manome, jog neteisinga, kad pavardės žmonių, kurie skambina, lieka neįvardytos. Neįvardijus pavardžių visada išlieka galimybė, jog žiniasklaida, pasinaudodama savo teisėmis, tampa kritikuojančiu ir visus teisiančiu instrumentu.

Kiekvienoje šeimoje, kad ir kokia gera bei pavyzdinga ji būtų, yra problemų ir nepatenkintų vaikų. Taip ir mūsų organizacijoje: 57 bendruomenių būryje tikrai yra viskuo nepatenkintų ir nusivylusių. Kiekvieną mėnesį vyksta bendruomenių pirmininkų susirinkimai, kurių metu aptariamos visos problemos, vykdoma veikla. Norime pasiūlyti pirmininkams, kurie turi įvairiausių nusiskundimų, lankytis juose ir ten spręsti savo problemas.

Šiandien norime pasakyti ačiū mūsų pirmininkei Lina Kružinauskienei, Vilkaviškio krašto VVG administracijai. Suprantame, kad atėjo didžiųjų išbandymų metas: galbūt kažkam gerb. Lina Kružinauskienė trukdo, todėl nuolat sulaukiame ją žeminančių straipsnių. Džiaugiamės, jog valstybėje dar galioja įstatymai ir Vilkaviškio rajono kaimo bendruomenių sąjungos bei Vietos veiklos grupės pirmininkę renkamės mes patys – asociacijos nariai. Visiškai neabejojame savo pirmininkės veikla, palaikome ją ir pasitikime. Gerbiamiems žiniasklaidos atstovams norime palinkėti objektyvumo ir kuo daugiau teigiamų straipsnių – juk mūsų šiuolaikiniame gyvenime taip trūksta paprasčiausio žmogiškumo...Kaimo bendruomenių pirmininkai

(39 parašai)


Nuo redakcijosBendruomenių pirmininkams dar teberenkant parašus, redakcija sulaukė skambučių žmonių, kurie pasirašė šį laišką. Jie atsiprašinėjo už tai, kad padėjo savo parašą, sakė, jog buvo nepatogu atsisakyti ir paprieštarauti. Vis dėlto 18 bendruomenių pirmininkų rašto nepasirašė.

Atsakymą į straipsnį atnešė visas būrys pirmininkų. Į redakciją atėję žmonės teigė, kad žiniasklaida neturėtų kištis į jų vidaus reikalus, neva jeigu jiems gerai ir bendruomenės tarpusavyje susitaria, tai kam reikia viešinti visą „virtuvę“.

Norėtume priminti, jog bendruomenių sąjunga – visuomeninė organizacija, kuri vienu iš savo veiklos tikslų deklaruoja rūpinimąsi kaimo žmonių gerove, teikiant paraiškas įvairiems fondams ir programoms. Daugelio iš tų projektų, daugiausia finansuojamų iš Europos Sąjungos lėšų, dalininkė – Vilkaviškio rajono Savivaldybė. Vadinasi, tai mūsų, mokesčių mokėtojų, pinigai, kuriais mes visi, juos mokantys, prisidedame prie Kaimo bendruomenių sąjungos vykdomų projektų finansavimo. Taigi, interesas – visuomeninis.

Pasirašiusių bendruomenių pirmininkų įvardytas „pluoštas šmeižto“ viso labo yra kita nuomonė, kurią gali turėti kiekvienas žmogus. Žurnalistų etikos kodeksas teigia, kad „teisė gauti ir skleisti informaciją, būdama viena iš pagrindinių žmogaus teisių, turi būti gerbiama, tačiau ją įgyvendinant privalu garantuoti visas kitas žmogaus teises ir laisves. Atsižvelgiant į šių žmogaus teisių sąveiką, būtina nuolat siekti jų teisingos pusiausvyros“. Būtent šios pusiausvyros – nuomonių įvairovės – ir buvo paisoma.

Prieš teigiant, kad žmogus kaltinamas pamirštant visus jo gerus darbus, bendruomenių pirmininkams vertėtų paskaičiuoti, kiek „Santakos“ laikraštyje vos per keletą metų publikuota straipsnių apie bendruomenių veiklą. Jos pateikiamos kaip geras pavyzdys. Daugybė straipsnių parašyta apie pasiaukojamą bendruomenių pirmininkų ir jų įvardijamos „kaltinamosios“ Linos Kružinauskienės darbą. Kritinis rašinys apie bendruomenių sąjungos ir rajono VVG pirmininkę buvo pirmas ir vienintelis „Santakoje“, tad neteisingas laiško autorių teiginys, jog „nuolat sulaukiame ją žeminančių straipsnių“.

Tuos, kam užkliuvo, kad reaguota į anoniminę informaciją, patikiname, jog redakcijai ją suteikę žmonės yra žinomi ir jų žodžiais abejoti nebuvo pagrindo. Juolab kad tai – jų nuomonė. Teisę likti anonimais garantuoja Visuomenės informavimo įstatymo 8 straipsnis „Informacijos šaltinio paslaptis“.

Kaip parašyta pačių bendruomenių pirmininkų rašte, kiekvienoje šeimoje būna problemų ir nepatenkintų vaikų. Tačiau šeimos „galvos“ pareiga yra užtikrinti, kad visi šeimoje būtų laimingi, antraip ji nebus darni. Žiniasklaida šiuo atveju nei teisia, nei kaltina, o tiesiog atspindi gyvenimą. O gyvenime žmonės nebūna tik geri ar blogi, jie elgiasi skirtingai kiekvienoje situacijoje. Būtent situacijas spauda ir nušviečia, o vertina skaitytojai. Mes neklijuojame nei „geriečių“, nei „blogiečių“ etikečių.

Šiuo atveju bendruomenių pirmininkams derėjo ne kilti į „raganų medžioklę“ ir aiškintis, kas „įskundė“, o susiėjus atvirai visiems pasikalbėti apie susiklosčiusią situaciją ir tarpusavio santykius.Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Rajono žmonės pasirinko valdžios stabilumą
* Už sudarkytą daugiabučio sieną turės sumokėti Savivaldybė
* Iš „Maisto banko“ reklamos šypsosi vilkaviškietis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Koks Jūsų darbo krūvis?
Turiu vieną etatą.
Etatas ir viršvalandžiai.
Dirbu keliuose darbuose.
Neskaičiuoju, nes dirbu sau.
Aš nedirbu.Kalbos patarimai

Klausytis ką ar ko?
Su veiksmažodžiu klausyti(s) galininkas nevartotinas objektui reikšti. Vartotinas kilmininkas klausyti(s) ko, pvz.: Netrukdyk, klausau(si) laidą (taisoma laidos ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas