„Santaka“ / Atsakingą pareigūnų darbą trikdo kvaili skambinėtojų pokštai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-01-24 08:03

Dalinkitės:  


PGT viršininko pavaduotojas Audronius Stroginis ir dispečerė Lolita Kazlauskaitė sakė, jog kai kurių skambinėtojų balsai jiems jau iki skausmo pažįstami.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Atsakingą pareigūnų darbą trikdo kvaili skambinėtojų pokštai

Eglė MIČIULIENĖ


Vilkaviškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) darbuotojai ne tik gesina gaisrus. Pareigūnams tenka traukti iš griovio automobilį, padėti žmonėms įeiti į užrakintus namus ir net... kelti iš duobės šunį.

Pikčiausia, kai atsakingą darbą dirbantiems žmonėms daugybę kartų per dieną dar reikia atsiliepinėti į tyčinius vaikų skambučius.



Per metus – 150 gaisrų

Praėjusiais metais rajono gaisruose žuvo 5 žmonės, 2004 m. – 6.

Pernai rajono ugniagesiai gesino 150 gaisrų. Daugiausiai jų, net 33, kilo Vilkaviškyje.

Pilviškių sen. kilo 25 gaisrai, Šeimenos – 21, Kybartų – 19 ir t.t. Mažiausiai liepsnojo Gižų seniūnija – čia ugniagesiai buvo iškviesti tik 3 kartus. Daugiausiai gaisrų sukėlė neatsargus elgesys su ugnimi. Pareigūnai pasidžiaugė, kad pernai žmonės mažiau degino ražienas ir šiaudus.

Tarp didžiausių pernai rajone kilusių gaisrų ugniagesiai paminėjo supleškėjusį Marijampolės miškų urėdijos arkinį sandėlį, gaisrą trijuose sublokuotuose ūkio pastatuose Ramoniškiuose, apdegusį buvusio Vilkaviškio buitinio gyventojų aptarnavimo kombinato pastatą.

Buvo ir sunkių gelbėjimo darbų. Spalį avarijos metu į Dotamų k. (Gražiškių sen.) upelio vagą įriedėjus mašinai buvo ištraukti trys žmonės, padėta ištraukti avarijos metu prie Pilviškių apsivertusio automobilio prispaustą žmogų.





Galėjo susprogti

Priešgaisrinės priežiūros ins-pekcijos viršininkas Rimas Jurkšas sakė, kad pernai į vadinamuosius gelbėjimo darbus gaisrininkai kviesti 18 kartų. Iš jų 7 kartus vykta į autoavarijas, 5 – į buitinius iškvietimus (kai žmonės užsitrenkia namų duris ir pan.)

Praėjusią savaitę, sausio 19-osios naktį, kilo pavojus S.Nėries 33c namo gyventojams.

Viename bute kilus buitiniam konfliktui įsiutęs girtas vyras nuplėšė dujų skaitiklį. Į butą pradėjo veržtis dujos. Kol raminti siautėjusio vyriškio atvyko policininkai, kol jie iškvietė ugniagesius, dujų priėjo ir į laiptinę. Atvykę gaisrininkai užsuko prie namo esantį dujų įvadą.

– Tereikėjo, kad kas nors išeitų parūkyti ir uždegtų degtuką. Kartais užtenka tik įjungti elektros jungtuką – ir gali įvykti sprogimas. Vilkaviškyje avarinės dujų tarnybos nebėra, tad galima sakyti, kad sėdime „ant bombos“, – sakė PGT viršininko pavaduotojas Audronius Stroginis. – Dabar iškvietė mus ir dujas užsukome. Bet jei kokia nors didesnė nelaimė, pavyzdžiui, kas nors automobiliu atsitrenktų ar koks girtuoklis nuluptų dujų įvadą prie daugiabučio – kas tada padėtų?

Pareigūnas pasakojo, jog kartą viename name trūkus dujų įvadui prireikė dujininkų pagalbos. Tačiau naktį telefonu 04 niekas neatsiliepė. Artimiausia avarinės dujų tarnybos brigada – Marijampolėje. O staigiai besiveržiančių dujų nepaprašysi palaukti...





Gelbėjo vilkšunį

Į priešgaisrinę tarnybą žmonės skambina dėl įvairiausių priežasčių. Būna, kad pagalbos paprašo į griovį nučiuožusio mikroautobuso vairuotojas, iš medžio neišlipančios katės šeimininkė ir pan. Ugniagesiai juokėsi, kad kartą net važiavo gelbėti tarp virvelių medyje įsipainiojusio paukščio.

Praėjusio trečiadienio rytą buvo pranešta, kad netoli Vytauto gatvėje esančios degalinės į duobę įkritęs šuo. Viršininko pavaduotojas A.Stroginis pats nuvažiavo savo automobiliu, kolonėlės darbuotojų atneštomis kopėčiomis nusileido į duobę ir iškėlė bėdon patekusį vilkšunį. Kol pareigūnas išlipo pats, šuo – gal senas, gal nusilpęs – vėl įkrito į duobę. A.Stroginiui teko lipti atgal ir dar kartą kelti gyvūną lauk. „Šuns metai, kaipgi negelbėsi šuns“, – juokavo A.Stroginis ir stebėjosi, kodėl netoliese buvę ir gaisrininkų pagalbos prašę žmonės patys negalėjo padėti visą naktį duobėje praleidusiam gyvūnui.



Keisti žaidimai

Ugniagesiai tvirtino, kad jų darbą ypač trikdo nesubrendę skambinėtojai. Kai pernai po melagingo pranešimo apie ligoninėje padėtą bombą buvo sulaikytas medikams skambinęs vaikas, skambintojai kuriam laikui buvo aprimę. Tačiau po kiek laiko jie vėl atkuto.



Buvę atvejų, kai per dvi valandas kvailiojantys paaugliai ugniagesiams paskambino daugiau nei šimtą kartų. Dispečerinėje stovi trys telefonai ir kartais čirškia visi iš eilės, darbuotojas nespėja atsiliepinėti. Jei tuo metu kur nors kiltų gaisras, nelaimės ištikti žmonės negalėtų prisiskambinti.

Pareigūnai stebėjosi, kad vaikai skambina net giliomis naktimis. Savaitgaliais kitoje laido pusėje neretai girdisi linksmas kompanijos šurmulys. O kartais, dienos metu, girdėti, kaip panorusio su gaisrininkais pabendrauti moksleivio plepalus nutraukia skambutis į pamoką.

Vaikai puikiai suvokia, jog trikdo atsakingų žmonių darbą. Pareigūnai įjungė kompiuterį paklausyti, kaip viena įkyriai skambinėjusi mergaitė ėmė priekaištauti į jos skambučius ėmusiai neatsiliepti dispečerei: „Teta, kodėl nekeliate ragelio, o jei pas mane dabar būtų gaisras?“ – maivėsi jauno balselio savininkė. Reikėtų palinkėti, kad jos namuose tuo metu iš tikrųjų nekiltų gaisras...

Visi skambinėtojų pokalbiai įrašinėjami, kai kuriuos balsus ugniagesiai jau gerai įsiminę, ir juos išgirdę iš karto padeda ragelį.

Tel. (8 685) 30 992, (8 603) 66 162, (8 603) 66 236, (8 626) 30 804, (8 636) 68 159, (8 636) 91 635, (8 643) 29 207 – tai vieni iš paskutinių įkyrių trukdytojų telefono numerių. Jei žinote, kas yra ar buvo šių numerių savininkai, prašome pranešti į Priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. Ugniagesiai sakė, jog tokius numerius skelbs ir dažniau, kad galėtų sugauti ir nubausti kvailai besielgiančius nesubrendėlius.



Publikuota: 2006-01-24 08:03:16

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai