„Santaka“ / Medikai Savivaldybės norams nusileisti neketina

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda dalimis CITROEN BERLINGO (2002 m., dyzelis, 1,9 l, 51 kW), AUDI A4 (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW POLO (1997 m., 1,9 l, dyzelis, 47 kW), VW GOLF IV (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW SHARAN (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW). Tel. 8 699 28 707.
Galioja iki: 2018-12-20 11:04:36

Parduoda Kalėdines sidabrines eglutes (nukirstos ir vazonuose) Pūstapėdžiuose. Galima susitarti dėl atvežimo. Tel.: 8 698 41 635, 8 610 45 499.
Galioja iki: 2018-12-21 15:31:59

Parduoda 0,14 ha namų valdos sklypą Birutės g. 12, Gižuose. Tel. 8 638 42 702/
Galioja iki: 2018-12-24 13:05:53

Skubiai ieškomas butas ilgalaikei nuomai Vilkaviškyje. Tel. 8 674 28 723.
Galioja iki: 2018-12-26 17:47:59

Išnuomoja 2 kambarių butą Alvite (sava pakura) arba parduoda. Tel. 8 647 46 922.
Galioja iki: 2018-12-27 11:48:10

Remontuoja traktorius MTZ, T-40AM, T-25A. Traktoriui T-25A perdaro vairą į hidraulinį. Tel. 8 614 06 842.
Galioja iki: 2018-12-28 22:55:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2012-11-05 07:46

Dalinkitės:  


Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus koridoriuje nuolat būriuojasi pacientų eilės.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Medikai Savivaldybės norams nusileisti neketina

Eglė KVIESULAITIENĖ

Tiesioginiam gydytojų darbui dėl savų interesų trukdantys piliečiai užtarimo ieško Savivaldybėje. Tačiau steigėjui nepaklūstantys medikai laikosi pozicijos, kad ligoninėje svarbiausi – paciento interesai.Lankytojams patogiau

Karas dėl anksčiau pagrindiniu buvusio ligoninės įėjimo kilo iškart, kai po renovacijos duris atvėrė šiuolaikiškai įrengtas ir nauja medicinine aparatūra aprūpintas Priėmimo ir skubios pagalbos skyrius. Išplėtus ir įrengus patalpas pagal šiuolaikinius skubios pagalbos reikalavimus, pagrindinės automatinės ligoninės durys, per kurias buvo įpratę vaikščioti visi lankytojai, pacientai ir svečiai, tapo tik priėmimo skyriaus įėjimu.

Į Konsultacinį skyrių skubantiems pacientams buvo pritaikytas kitas įėjimas, vedantis tiesiai į šio skyriaus registratūrą, o ligonius lankantiems artimiesiems pasiūlyta vaikščioti per vidinio ligoninės kiemo duris. Per jas įėję lankytojai atsiduria tiesiai prie laiptų, vedančių į stacionaro skyrius.

Nors toks ligoninės administracijos ir renovacijos projektą rengusių specialistų sprendimas atrodytų logiškas, per „paradinį“ įėjimą įpratusiems vaikščioti žmonėms kilo įvairių nepatogumų. Vieniems aplinkinis kelias atrodo per tolimas, kiti piktinasi nesutvarkytais šaligatviais ir automobilių išmaltu privažiavimu bei tuo, kad vakarais ligoninės kiemas nepakankamai apšviestas, tad lankytojams tenka klampoti per purviną pievą.Skyrius – specifinis

Gyventojų skundai pasiekė ir Savivaldybės vadovų ausis, tad ligoninės administracijai buvo duotas nurodymas lankytojus per Priėmimo ir skubios pagalbos skyrių leisti bent jau vakarais, po 17 valandos.

Tačiau tokį Savivaldybės nurodymą išgirdę medikai suabejojo, ar rajono vadovai išvis kada nors yra buvę Priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje ir ar bent įsivaizduoja, kas jame vyksta. Juk tai specifinis skyrius, kuriame dažnai negalima gaišti nė minutės, kad būtų išgelbėta žmogaus gyvybė, o atsitiktinai į skyrių patekusiam piliečiui pamatyti vaizdai gali sukelti šoką.

Ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus vedėja Tatjana Kakliugina sakė, kad tokius sprendimus priimantiems valdininkams pravartu būtų drauge pabudėti bent vieną dieną ar, pavyzdžiui, savaitgalį, kai tenka priimti po 60–80 pacientų. Juk priėmimo skyriaus personalas ne tik užpildo dokumentus ir nukreipia ligonius stacionariam gydymui, bet ir teikia dienos stacionaro, paciento stebėjimo paslaugas. Čia greitosios pagalbos automobiliais prie pat durų privežami priepuolių ištikti, ūmiai susirgę žmonės, gimdančios moterys, taip pat atgabenami ir nukentėję per muštynes ar patyrę traumas asmenys. Tarp jų būna ir neblaivių piliečių, nusiteikusių anaiptol visai ne geranoriškai. Priėmimo skyriaus koridoriuje tuomet būriuojasi pacientų eilės, nes visiems tuo pačiu metu keli budintys medikai pagalbos suteikti negali.Nėra konfidencialumo

Tiems, kurie per priėmimo skyrių norėtų vaikščioti pas artimuosius, praverstų pamatyti, kaip po eismo įvykio į ligoninę atgabenami trys ar keturi sunkiai sužaloti žmonės, kaip juos, kruvinus ir aimanuojančius iš skausmo, medikai bėgte rateliais veža tuo pačiu koridoriumi į Reanimacijos skyrių, pakeliui teikdami būtinąją pagalbą ir šaukdami, kad visi trauktųsi iš kelio.

– Įsivaizduokite, jei tokioje situacijoje medikams dar pakeliui tektų stumdytis su lankytojais, nešinais puodeliais ir dubenėliais? – retoriškai klausė gydytoja T. Kakliugina. – Be to, reikia paisyti ir ligonių konfidencialumo. Ar norėtumėte, kad tuomet, kai suriestas skausmų sėdite vežimėlyje ar pusnuogis gulite neštuvuose, jus stebėtų smalsios pašalinių žmonių akys? Tai yra uždaras skyrius ir jis negali būti naudojamas kaip perėjimas.

Gydytoja sakė, jog net šiuolaikiškai įrengtų skyriaus palatų, kuriose stebėjimui paguldomi ligoniai, durys atsidaro automatiškai. Tad intensyviosios terapijos palatos pacientams tikrai nemalonu, kai pro šalys vaikštantys pašaliniai žmonės į juos spokso pro automatiškai prasiveriančias duris.Invalidų nevaiko

Skyriaus vyriausioji slaugytoja Laimutė Mockeliūnaitė sakė, kad jiems nuolat tenka kariauti su kelią bandančiais trumpinti pašaliniais asmenimis, kurie net ir matydami užrašą, jog eiti negalima, veržiasi ir dar plūsta medikes.

– Niekada nieko nesakome, jei matome, kad trumpesniu keliu, per mūsų skyrių, į ligoninę bando patekti sunkiai vaikščiojantis žmogus ar stumiamas invalido vežimėlyje. Taip pat per mūsų skyrių iš ligoninės artimieji išsiveža sunkiai vaikštančius ligonius. Tačiau dažniausiai konfliktuojame su sveikais ir įžūliais asmenimis, kurie dar grasina mus apskųsti. Nė vienoje ligoninėje taip nėra ir negali būti. Kam teko lankytis Marijampolės ligoninėje ar Kauno klinikose, turbūt puikiai žino, kokius atstumus tenka įveikti pėsčiomis, tačiau ten problemos niekas nekelia, – pasakojo L. Mockeliūnaitė.Vieta – geriausia

Ligoninės vyr. gydytojas Romualdas Sveikata teigė apskritai nesuprantantis Savivaldybės keliamos problemos, nes ligoninė pirmiausia turėtų paisyti sergančių žmonių, o ne lankytojų interesų. Todėl svarbiausia, kad ligonis kuo greičiau patektų į gydymo įstaigą ir jam kuo skubiau būtų suteikta pagalba.

Pasak R. Sveikatos, Priėmimo ir skubios pagalbos skyrius įkurtas pačioje optimaliausioje vietoje ir svarstyti, jog buvo galima palikti senąjį įėjimą, net neverta. Ten privažiavimas būdavo daug sudėtingesnis, o ligonius su rateliais tekdavo nešti laiptais. Ligoninės vadovas sakė niekada skundų dėl įėjimo negavęs, tik girdintis, kad jie kažkodėl pasiekia Savivaldybę. Tuo labiau jog ligoninė įrengė kieme papildomą apšvietimą, o pasibaigus remonto darbams bus sutvarkyta kiemo infrastruktūra, pakloti šaligatviai, įrengta aikštelė. R. Sveikata sakė, kad ligoninei būtų malonu sulaukti Savivaldybės pagalbos, o ne vien kritikos ir ne visuomet pasvertų nurodymų.Savivaldybė atsako

Savivaldybės administracijos direktorius Audrius Balbierius įsitikinęs, jog valdžios institucija privalo reaguoti į nepatenkintų gyventojų skundus. Jų daugiau sulaukia šaltuoju ir šlapiuoju metų laiku, kai į vidinį ligoninės kiemą tenka klampoti per sniegą ir purvyną. Administracijos direktorius sakė suprantantis, kad siūlymas leisti lankytojus per priėmimo skyrių – tikrai ne pats geriausias sprendimas, tačiau Savivaldybė turi kaip nors spręsti ir nepatenkintų gyventojų problemas.

– Jeigu kuris lankytojas, eidamas neapšviestais ir duobėtais ligoninės kiemo keliukais, nusilauš koją, tai kas bus kaltas? Žinoma, Savivaldybė... – situaciją komentavo A. Balbierius.Svarbiau pacientas

Kaip gydymo įstaiga turėtų elgtis susidariusioje situacijoje, paprašėme pakomentuoti sveikatos apsaugos viceministrės Noros Ribokienės.

– Kadangi ligoninės steigėjai, t. y. rajono Savivaldybė, nėra medikai, tokius sprendimus tikriausiai priėmė dėl nežinojimo ar neįsigilinimo. Tikiuosi, kad jie realizuoti nebus, – teigė viceministrė. – Nors tarp ligoninės steigėjo ir ligoninės administracijos vyksta diskusija, leisti ar neleisti lankytojus per Priėmimo ir skubios pagalbos skyrių, tiesioginę atsakomybę už darbo organizavimą, teisingą pacientų ir lankytojų „srautavimą“, pacientų konfidencialumą bei daugelį kitų dalykų prisiima ne steigėjas, o ligoninės vadovas.

Ligoninių darbą reglamentuojantys teisės aktai nenumato, per kiek įėjimų į gydymo įstaigą turėtų patekti pacientai bei lankytojai, – tai reglamentuoja įstaigos vidaus taisyklės. Tačiau į priėmimo skyrių turi atvykti tik tie pacientai, kuriems reikalinga skubi pagalba ar hospitalizavimo paslauga.

Kad būtų tenkintas ir steigėjo pageidavimas, ligoninės administracija ieško alternatyvių sprendimų dėl papildomų įėjimų. Nors tai normali diskusija, kuri gali vykti tarp steigėjo ir ligoninės vadovų, Sveikatos apsaugos ministerija laikosi pozicijos, kad, be jokios abejonės, prioritetai gydymo įstaigoje turi būti teikiami pacientams, o ne lankytojams.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Papildomi tyrimai patvirtino: arseno vandenyje per daug
* Įsirengdama aliejinę moteris galvojo apie šeimos sveikatą
* Modernus žmogus turi jaudintis ne tik dėl savo ateities
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar laikotės sveikos gyvensenos principų?
Laikausi be jokių išlygų.
Stengiuosi jų paisyti.
Sveika gyvensena man nerūpi.Kalbos patarimai

Apie ar aplink?
Apsupties vietai reikšti vartojama prielinksnio aplink ir galininko konstrukcija. Lietimosi vietai reikšti tinka prielinksnio apie ir galininko konstrukcija. Taigi Mėnulis sukasi aplink Žemę, o ratas – apie ašį.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas