„Santaka“ / Tarybos opozicija spaudžia merą kalbėtis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Reikalingas (-a) pagalbinis darbininkas (-ė) ūkio darbams, mokantis (-i) karves melžti aparatu. Darbas netoli Gražiškių. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-11-29 08:57:12

Parduoda dalimis CITROEN BERLINGO (2002 m., dyzelis, 1,9 l, 51 kW), AUDI A4 (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW POLO (1997 m., 1,9 l, dyzelis, 47 kW), VW GOLF IV (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW SHARAN (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW). Tel. 8 699 28 707.
Galioja iki: 2018-11-29 10:25:14Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2012-10-31 07:47

Dalinkitės:  


Po trumpos suirutės meras Algimantas Antanas Greimas valdančiajai daugumai priklausančius Tarybos narius pakvietė pradėti posėdį.

Autorės nuotr.


Tarybos opozicija spaudžia merą kalbėtis

Dangyra APANAVIČIENĖ

Trumpa suirutė. Tuščios politikų kėdės. Pavėluota posėdžio pradžia. Šitaip intriguojančiai antradienio popietę prasidėjo rajono Tarybos posėdis, kuriame opozicijos atstovai taip ir nepasirodė.

Tos dienos sprendimus nagrinėjo ir tvirtino 13 iš 25 Tarybos narių – visi valdančiųjų koalicijos atstovai.Į posėdį neatėjo

Pradžia iš tiesų buvo nejauki ir netikėta. Susirinkę Savivaldybės administracijos skyrių vedėjai, seniūnai ir kiti dalyviai tarpusavyje juokavo, kad gal ne į tą salę pateko. Posėdis jau turėjo prasidėti, o vietos prie stalų buvo tuščios, nors dar prieš akimirką į salę rinkosi politikai, o Savivaldybės vadovai ruošėsi atsakingam darbui. Tačiau staiga, lyg burtininkui mostelėjus stebuklinga lazdele, susišnabždėję Tarybos nariai netikėtai kažkur dingo.

Kaip vėliau paaiškėjo, jie išėjo pasitarti. Mat likus vos dešimčiai minučių iki posėdžio pradžios, 14 val., suskambo mero Algimanto Antano Greimo telefonas ir neformalusis Tarybos opozicijos lyderis Algirdas Neiberka informavo, kad nė vienas atstovas iš opozicinių frakcijų posėdyje nedalyvaus.Viskas vieno rankose

Sužinoję naujieną valdantieji keliolikai minučių užsidarė mero kabinete. Galbūt laukė to iki kvorumo trūkstamo vieno, lemiamo tryliktojo, balso, kitaip posėdis juk galėjo ir neįvykti.

Kai tik salėje pasirodė Gintautas Plečkaitis, viskas atsistojo į savo vietas. Antradienio situacija parodė, kad šiuo metu tarp žemės ir dangaus „kybantis“, t. y. nei pozicijai, nei opozicijai nepriklausantis, Tarybos narys ir toliau tvirtai savo rankose laiko politines vadeles.

Posėdis prasidėjo. Opozicijos kėdės buvo tuščios, tačiau susirinkusiesiems niekas nieko nepaaiškino, lyg nieko ir nebūtų nutikę.

Tylos minute buvo pagerbtas spalio 10-ąją į Amžinybę išėjęs Kovo 11-osios akto signataras, buvęs Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Jonas Mačys. Išklausytas Tarybos nario G. Plečkaičio pasiūlymas kokiu nors būdu įamžinti šio gilią brydę Vilkaviškio rajono istorijoje palikusio žmogaus atminimą. Po to pereita prie Tarybos darbotvarkėje numatytų reikalų svarstymo.Daktarai nenusišalino

Iš pradžių sekėsi nekaip. Dėl kvorumo trūkumo nepavyko priimti vieno iš pirmųjų klausimų. Mat tvirtinant sveikatos priežiūros įstaigų vadovų mėnesinės algos kintamosios dalies nustatymo tvarkos aprašą nuo balsavimo nusišalino Rimvydas Žiemys. Politikui artimas žmogus dirba Vilkaviškio ligoninėje, kurią lietė svarstomas sprendimas, todėl R. Žiemio dalyvavimas balsavime galėjo sukelti viešųjų ir privačių interesų konfliktą.

Tačiau toks žingsnis kolegų buvo sutiktas ne itin palankiai. Politikai suprato, kad jeigu ir toliau bent vienas iš Tarybos narių nebalsuos, liks nepatvirtinti ir kiti trys su medicinos įstaigomis susiję sprendimai.

Tad tarpusavyje pasišnekėję politikai priėmė protokolinį sprendimą nenusišalinti nuo svarstymo, nors tai ir keltų interesų konfliktą.

Dėl sprendimų, kad būtų patvirtintos Kybartų PSP centro ir Vilkaviškio ligoninės šių metų privalomos veiklos užduotys bei Vilkaviškio ligoninės teikiamų mokamų paslaugų kainos, balsavo, tik nebūtinai pasisakė už visi trylika valdančiųjų, tarp jų – ir gydytojas Linas Blažaitis, kuris dirba toje pačioje Vilkaviškio ligoninėje, bei gydytoja Danguolė Sutkaitienė iš Kybartų PSP centro.Nuspręsta įamžinti signataro atminimą

Iš viso Tarybos posėdyje buvo apsvarstyti 23 klausimai. Beveik visi sprendimai, išskyrus vieną kitą, patvirtinti be didesnių diskusijų vienbalsiai.

Posėdžio pabaigoje buvo sugrįžta prie signataro J. Mačio įamžinimo rajone temos. Siūlyta suteikti buvusiam Savivaldybės vadovui Vilkaviškio rajono garbės piliečio vardą, galbūt užsakyti jo bareljefą ant Savivaldybės pastato sienos. Galop merui A. A. Greimui pasiūlius nuspręsta sudaryti darbo grupę, kuri surinktų bei apibendrintų įvairius pasiūlymus, tarp jų – ir visuomenės, o informaciją pateiktų rajono Tarybos nariams. Vėliau jie ir nuspręstų, kaip pagerbti šį iškilų mūsų krašto žmogų.

Beje, posėdžio dieną redakcija gavo opozicinių frakcijų pirmininkų A. Neiberkos ir Valdo Kamaičio pasirašytą pareiškimą, skirtą Savivaldybės vadovui A. A. Greimui. Šis pareiškimas buvo įteiktas ir pačiam merui, tik jau kitą dieną po posėdžio. Šiame kiek pavėluotame pareiškime reiškiami kaltinimai A. A. Greimui, kad jis, kaip Savivaldybės vadovas, nesuorganizavo oficialios Savivaldybės delegacijos vykti į J. Mačio laidotuves Vilniuje.

Gaila, kad pareiškimo autoriai nedalyvavo Tarybos posėdyje ir patys neišsakė savo pozicijos. O pareiškime jie teigė, jog tik iš spaudos sužinojo, kad į laidotuves „buvo nuvykę tik du rajono Savivaldybės atstovai – meras Algimantas Antanas Greimas ir jo pavaduotojas Algirdas Bagušinskas. <...> Oficialiai atsisveikinti ir pagerbti buvusį Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos narį, buvusį rajono vadovą nebuvo pakviesti rajono Tarybos nariai“.

Taip pat pareiškime rašoma, jog Savivaldybė neišplatino Tarybos nariams ir gauto kvietimo dalyvauti dekano Vytauto Gustaičio iniciatyva organizuotose šv. Mišiose už J. Mačį, kurios Vilkaviškio katedroje buvo aukojamos praėjus keletui dienų po laidotuvių.

„Mes, rajono Tarybos opozicinių frakcijų nariai, esame nepatenkinti ir nusivylę tokiu Savivaldybės vadovų abejingumu, nesugebėjimu ar nenoru telkti rajono Tarybos narius, ignoravimu to, kas šventa“, – rašoma pareiškimo pabaigoje ir konstatuojama, kad atsakomybė už tai tenka „už organizacinį darbą atsakingam rajono Savivaldybės merui Algimantui Antanui Greimui“.Opozicijos pareiškimą vadino nusišnekėjimu

Po posėdžio telefonu susisiekėme su rajono socialdemokratų lyderiu A. Neiberka ir pasiteiravome, kodėl opozicija nedalyvavo posėdyje. „Toks buvo opozicijai priklausančių Tarybos narių sprendimas“, – atsakė jis ir priminė, jog rugsėjo mėnesį vykusiame Tarybos posėdyje opozicija pateikė pareiškimą, kuriame „dėl blogėjančios situacijos rajone“ pasiūlė A. A. Greimui iki spalio mėnesio posėdžio atsistatydinti iš mero pareigų.

„Nesulaukę jokių veiksmų priėmėme sprendimą posėdyje nedalyvauti. Gal tokiu savo žingsniu priversime merą suprasti, kad, be trylikos valdančiųjų, dar yra ir dvylika kitų Tarybos narių, su kuriais negalima nesiskaityti. Taip dirbti toliau negalima: nėra jokio kalbėjimosi, telkimo bendram darbui. Neseniai vykusiame susitikime pas dekaną V. Gustaitį lyg ir buvo sutarta, jog prieš posėdžius meras susikvies visų frakcijų atstovus ir bendrai visi aptarsime pačius svarbiausius, visiems rajono žmonėms aktualius, klausimus, kad kuo mažiau neaiškumų liktų tvirtinant sprendimus. Deja, meras bendro pasitarimo nesukvietė, jis ir toliau ignoruoja opozicijos Tarybos narius“, – kalbėjo A. Neiberka, pabrėždamas, jog šią priežastį jis įvardijo ir antradienį prieš posėdį paskambinęs A. A. Greimui.

Nors opozicijos atstovų posėdyje ir nebuvo, tačiau meras Tarybos posėdžiui baigiantis perskaitė savo atsakymą į minėtą pareiškimą, kurį pavadino „visišku nusišnekėjimu“ (visą atsakymą spausdiname 1-ame šio numerio puslapyje – red. pastaba). Pasak A. A. Greimo, tai ne pirmas kartas, kai opozicija balsuoja kojomis, taip prieštaraudama savo deklaruojamoms nuostatoms ir siekiui konstruktyviai dirbti.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Ar galima sakyti „prieinama kaina“?
ikrai galima, kadangi „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ nurodoma trečioji dalyvio prieinamas reikšmė – „nebrangus, įperkamas“.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas