„Santaka“ / Svetimi tarp savų, savi tarp svetimų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Tvarkinga šeima išsimokėtinai nupirktų sklypą statyboms. Tel. 8 625 18 726.
Galioja iki: 2019-08-26 08:23:26

Parduoda 2 kambarių butą Alvite (I a., sava pakura). Tel. 8 647 46 922.
Galioja iki: 2019-08-31 13:18:44

Parduoda X mėsinių veislės veršingą mėsinę telyčią, melžimo aparatą (benzininis). Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-09-01 11:46:18

Reikalinga moteris vyresnio amžiaus močiutei prižiūrėti. Tel. 8 683 64 162 (Marijampolė).
Galioja iki: 2019-09-02 11:07:09Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2012-10-29 23:13

Dalinkitės:  


Į Daržininkų rinkimų apylinkę atėjusi balsuoti Antosė Valaitienė nesakė, už ką atidavė savo balsą, tačiau vis gyrė prieš rinkimus jos ir kitų gyventojų namus aplankiusį vieną iš kandidatų – mediką A. Klimaitį.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Svetimi tarp savų, savi tarp svetimų

Dangyra APANAVIČIENĖ

Taip per kiekvienus Seimo rinkimus jaučiasi keliolikos kaimų žmonės, gyvenantys mūsų rajone, tačiau balsuoti priversti, kaip jie patys sako, už svetimus – gretimame Šakių rajone iškeltus kandidatus.

Sūdavos, Slabadų bei Daržininkų krašto žmonėms sekmadienį kartu su šakiečiais teko dalyvauti antrajame rinkimų ture, per kurį į Seimą buvo išrinktas Socialdemokratų partijos atstovas Mindaugas Bastys.Nori balsuoti už savus

Nors mūsų rajone, tiksliau – Vilkaviškio 68-ojoje rinkimų apygardoje, rinkimai baigėsi spalio 14 d., kai į Seimą vienmandatėje apygardoje vilkaviškiečiai išrinko Algirdą Butkevičių, trijose rinkimų apylinkėse sekmadienį vyko pakartotinis balsavimas.

Antrasis rinkimų turas buvo surengtas mūsų rajono teritorijoje esančiose Sūdavos, Slabadų ir Daržininkų rinkimų apylinkėse, nes jos yra priskirtos Šakių 64-ajai rinkimų apygardai. Tad jau ne pirmi Seimo rinkimai, kai dalies Klausučių seniūnijai priklausančių kaimų žmonės savo balsus turi atiduoti ne už savo rajono kandidatus, o už jiems mažai pažįstamus gretimo rajono politikus.

„Rašykite, fotografuokite, darykite ką nors, kad tik galėtume balsuoti už savo, Vilkaviškio rajono, kandidatus“, – tokį prašymą sekmadienį išgirdome visose trijose aplankytose rinkimų apylinkėse.

Į rinkimus atėję žmonės taip pat pyko, nes buvo nepatenkinti prieš keletą metų įvykdyta pertvarka, kai Vyriausioji rinkimų komisija dėl sumažėjusio gyventojų skaičiaus Lietuvoje peržiūrėjo rinkimų apygardas ir kai kurias apylinkes priskyrė mažesniems kaimynystėje esantiems rajonams.

„Rinkome parašus, prašėme, kad mus vėl prijungtų prie Vilkaviškio, tačiau niekas nekreipė dėmesio ir niekas nepasikeitė, – kalbėjo Zita Viltrakienė, Sūdavos rinkimų apylinkės komisijos sekretorė. – O kiek žmonių priekaištų teko išgirsti mums, komisijos nariams, kai vaikščiojome po gyventojų namus ir dalijome rinkėjo korteles. Sakė, ko jūs čia vaikštote, mes neisime į rinkimus, nes nenorime balsuoti už svetimus žmones. Ne kiekvienas juk supranta, kad mes dėl to nekalti.“Protestuoja gadindami balsavimo biuletenius

Sūdavos rinkimų apylinkė – viena didžiausių, turinti net 1148 rinkėjus, tačiau spalio 14-ąją balsavime iš tiesų jų dalyvavo labai mažai, tik kiek daugiau nei trečdalis – 450 žmonių, arba 39,2 proc. nuo visų balso teisę turinčių gyventojų. Sekmadienį į pakartotinius rinkimus jų susirinko dar mažiau – tik 22,9 proc.

Daržininkuose iš 451 rinkėjo pirmajame rinkimų ture dalyvavo 204 (45,2 proc.), sekmadienį taip pat mažiau – tik 34,9 proc.

Beje, šiose dviejose rinkimų apylinkėse per pirmąjį rinkimų turą rasta daugiausia negaliojančių biuletenių: Daržininkuose – 7,8 proc., o Sūdavoje – net 8,4 proc., nors visoje Šakių apygardoje šis rodiklis siekė vos per 4 proc.

Vieni biuleteniai buvo visai nepažymėti, kai kuriuose prirašyta pastabų, tarp jų – ir gana piktų, kiti biuleteniai buvo tiesiog perbraukti ar kitaip sugadinti. Pasak komisijų narių, tai galima laikyti kaip tam tikrą rinkėjų protesto išraišką.Pas rinkėjus nesilanko

Palyginti aktyvūs pirmajame rinkimų ture buvo Slabadų apylinkės rinkėjai: iš 267 balsuoti teisę turinčių gyventojų rinkimuose dalyvavo 150 (56,2 proc.). Pakartotiniame balsavime dalyvavo kur kas mažiau, tačiau truputį aktyviau nei minėtose dviejose apylinkėse – 39 proc. rinkėjų.

„Nemažai mūsų gyventojų yra išvykę į užsienį, o kiti rinkimuose nedalyvavo galbūt taip pat dėl tos priežasties, kad turi balsuoti už Šakių kandidatus. Kai kurie atėjusieji balsuoti sakė, jog kitąkart į rinkimus neisią, jeigu nebus pakeista dabartinė tvarka“, – atrodo, rimtai rinkėjų žodžių nepriėmusi kalbėjo Slabadų rinkimų apylinkės komisijos pirmininkė Ramutė Žiurauskienė.

Jos mintis tik patvirtino gyvenvietėje sutikti žmonės, kurie sakė eitų balsuoti už tuos, kuriuos pažįsta ir kurie neatsisako padėti bendruomenei, nors šiame krašte ir nėra renkami. O dėl Šakiuose išsikėlusių kandidatų, kurių slabadiškiai net akyse nėra regėję, teigė nematą reikalo gaišti laiko.

Prieš rinkimus iš 11 kandidatų į Slabadus buvo atvykę tik trys, tarp jų – ir iš Šakių rajono kilusi dainininkė, dabartinė Seimo narė Onutė Valiukevičiūtė. Susitikimo metu ji pažadėjo slabadiškiams su dukra Giedre surengti koncertą nepriklausomai nuo to, ar laimės ji rinkimus, ar ne.Prašymo netenkino

Visose aplankytose apylinkėse dirbę komisijų nariai sakė esą įsitikinę, kad rinkėjų aktyvumas būtų kur kas didesnis, jeigu jie priklausytų Vilkaviškio rajono rinkimų apygardai.

„Vilkaviškiečiai Šakiams nerūpi ir negali rūpėti. Mes jiems kaip šuniui katės vaikai“, – sakė Daržininkų rinkimų apylinkės komisijos pirmininkė. Ji įsitikinusi, jog rankų nuleisti negalima, o būtina ir toliau siekti, kad šios trys rinkimų apylinkės būtų sugrąžintos į Vilkaviškio apygardą.

Priminsime, jog į Vyriausiąją rinkimų komisiją yra kreipęsis ir Seimo narys Algirdas Butkevičius, ir 600 gyventojų su prašymu, kad Vilkaviškio savivaldybės teritorijoje esančios Sūdavos, Slabadų bei Daržininkų rinkimų apylinkės būtų priskirtos ne prie Šakių, o prie Vilkaviškio rinkimų apygardos. Tačiau vasarą prašymus svarsčiusi VRK nusprendė į vilkaviškiečių norus neatsižvelgti ir jų prašymo netenkinti, nes pakeitimas, pasak VRK, neatitiktų Seimo rinkimų įstatymo 9 straipsnio reikalavimo dėl rinkėjų skaičiaus rinkimų apygardoje.Išrinko socialdemokratą

Per pakartotinį balsavimą šakiečiai į Seimą išrinko Mindaugą Bastį (LSDP). Surinkęs 61,9 proc. balsų, jis aplenkė savo varžovą šakietį gydytoją Algirdą Klimaitį (TS-LKD), kurį palaikė 35,5 proc. rinkėjų.

Nors Daržininkuose gyventojai pyko ant M. Basčio, kad jis per dvi savo darbo Seime kadencijas nėsyk nesurado laiko aplankyti šio krašto žmonių, daugiausia savo balsų vis tiek atidavė už šį kandidatą – 60,5 proc. Už A. Klimaitį balsavo 36,3 proc. Daržininkų apylinkės rinkėjų.

Sūdavoje M. Bastys surinko 70,3 proc. balsų, o A. Klimaitis – 24,7 proc.

Dar didesnė sėkmė M. Basčio laukė Slabaduose, kur jį palaikė net 88,5 proc. rinkimuose dalyvavusių gyventojų. Už A. Klimaitį savo balsus čia atidavė tik 11,5 proc. balsuoti atėjusių rinkėjų.Komisijų darbo sąlygos – nevienodos

Sekmadienio priešpietę lankantis rinkimų apylinkėse į akis krito tai, kad nė vienoje iš jų nebuvo stebėtojų. Kaip sakė komisijų nariai, stebėtojai šiose apylinkėse neregėtas reiškinys jau nuo neatmenamų laikų.

Nustebino ir nepalyginamai skirtingos rinkimų komisijų darbo sąlygos. Ypač malonu buvo užeiti į jaukias, puikiai įrengtas, o svarbiausia – šildomas Slabadų kaimo bendruomenės namų patalpas, kuriose dirbo patogiai įsikūrusi rinkimų komisija. Slabaduose taip pat maloniai nuteikė ir aplinka: moderniai įrengtas bendruomenės namų kiemas bei išpuoselėta gyvenvietė.

Daržininkų rinkimų apylinkės komisija dirbo nors ir šiltoje, bet ankštoje pradinės mokyklos klasėje, prie nepatogių mokyklinių stalų.

Rinkėjų nuotaikos nekėlė po langais riogsantys šabakštynais apaugę griuvėsiai, kuriems sutvarkyti bendruomenė neturi pinigų.

Bene prasčiausiomis sąlygomis dirbo Sūdavos rinkimų apylinkės komisija, įsikūrusi didelėje ir nešildomoje atostogaujančios vidurinės mokyklos salėje. Nuo šalčio sustirę komisijos nariai pakaitomis vis eidavo pasišildyti į gretimas patalpas.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Žinomos dainininkės pramintu keliu eina jauniausioji dukra
* Jachtų regata aštriais pojūčiais džiugino dalyvius, o gražiu reginiu – žiūrovus
* Į pilviškiečio laidotuves susirinkęs būrys velionio giminaičių patyrė šoką
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate Seimo sprendimą nuo kitų metų Vėlines skelbti nedarbo diena?
Džiaugiuosi juo.
Vertinu neigiamai.
Neturiu nuomonės.Kalbos patarimai

Ar vartotinas pasakymas „ko eigoje“?
Ne, tai netaisyklinga konstrukcija. Vyksmo laikui ar tarpui nusakyti žodžio „ eiga “ vietininkas netinka. Vietoj jo gali būti vartojama metu, per ką arba pusdalyvis, padalyvis. Žaidimo eigoje (= Žaidimo metu; Žaidžiant ) išryškėjo komandos pajėgumas. Metų eigoje (= Per metus ) daug kas gali pasikeisti.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas