„Santaka“ / Skatina investicijas ir kuria palankias sąlygas verslui

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda kombainą FERGUSON 206 (2,5 m pjaunamoji, yra smulkintuvas), 2 vietų melžimo aikštelę, grėblį-vartytuvą, 12 t traktorinę puspriekabę, traktorius FORSCHRITT 323A ir MTZ-50, 5 korpusų plūgą KVERNELAND, traktorių T-150 su kultivatoriumi, 3 m grūdų sėjamąją, 800 l purkštuvą HARDI, ritininį presą, vakuumo siurblį. Tel. 8 689 53 747.
Galioja iki: 2019-07-18 09:36:13

Parduoda dvi mėsines karves su veršiais, 12 metinių pieninių telyčių, 3 bulius (1 mėn., 6 mėn., 1 metų). Tel. 8 689 53 747.
Galioja iki: 2019-07-18 09:41:12

Nedideliam ūkiui reikalinga (-as) melžėja (-as)-pagalbinis darbininkas (gali apgyvendinti). Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-07-18 09:46:55

Išsinuomotų butą Vilkaviškyje (pageidautina I–II a., bet siūlyti ir III a., gali sumokėti nuomos mokestį už kelis mėnesius, gali būti be baldų, be remonto, gali susiremontuoti). Tel. 8 672 02 631.
Galioja iki: 2019-07-21 09:42:20

Parduoda sodyba (80 a sklypas, nuo Gižų 3 km, Marijampolė - 12 km, Vilkaviškis - 24 km, sodyba šalia asfaltuoto kelio, 100 m iškeltu žvyrium keliuku, domina keitimas į butą Vilkaviškyje). Tel. 8 690 58 747.
Galioja iki: 2019-07-26 13:09:49

Parduoda mūrinį namą Smėlio g.20, Virbalyje (sklypo plotas 17 a, yra 2 garažai, ūkiniai pastatai, šiltnamis). Tel. 8 614 82 403.
Galioja iki: 2019-07-27 13:08:15Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-01-21 08:07

Dalinkitės:  


Sėdi – skyriaus vyresnioji specialistė K.Draugelienė ir vedėjas M.Lenkas. Stovi (iš kairės) – vyresnysis specialistas V.Lekešius ir vyriausiasis specialistas V.Riklius.

V.BAKUČIO nuotr.


Skatina investicijas ir kuria palankias sąlygas verslui

Rajono Savivaldybės administracijos Ekonomikos plėtros skyriaus svarbiausios funkcijos yra kurti ir plėtoti Savivaldybės strateginio planavimo sistemą, rengti paraiškas finansinei paramai iš Sanglaudos, ES struktūrinių, kitų tikslinių fondų ir valstybės kapitalo investicijų programos gauti, organizuoti investicinių šaltinių paiešką, koordinuoti smulkaus ir vidutinio verslo plėtrą rajone.

Skyriuje dirba keturi specialistai. Jiems šešti metai vadovauja Mindaugas LENKAS. Su vedėju kalbamės apie skyriaus tikslus, nuveiktus darbus, ateities planus.

– Paminėjau keletą Ekonomikos plėtros skyriaus funkcijų. Kokie pagrindiniai jo uždaviniai?

– Vienas iš svarbesnių mūsų darbų – rengti paraiškas įvairiai finansinei paramai gauti, koordinuoti investicinių lėšų panaudojimą ir pan. Be to, skyriaus darbuotojai daug dėmesio skiria nevyriausybinių organizacijų veiklai, koordinuoja viešosios turizmo infrastruktūros plėtrą, rajono kraštovaizdžio tvarkymą, išduoda licencijas, rengia ekonomikos plėtros planus, sprendžia kelių transporto veiklos organizavimo reikalus, ruošia prekybos ir kitų paslaugų teikimo tvarką turgavietėse bei viešosiose vietose ir kt.

– Kuris iš rengtų projektų, Jūsų nuomone, yra pats svarbiausias?

– Vienas svarbesnių – 2004–2010 metų plėtros strateginis planas. Tai juk pirmasis rajono plėtros planas, orientuotas į kelerių metų vystymosi perspektyvą. Tai – tarsi dokumentas, sujungiantis į visumą ilgalaikių tikslų ir pagrindinių Savivaldybės funkcijų įgyvendinimą.

– Kokius projektus dar galėtumėte paminėti?

– Praeitais metais buvo įgyvendintas SAPARD projektas „Nuotekų sistemų tvarkymas Gudkaimio, Karklinių, Klausučių, Sūdavos, Serdokų gyvenvietėse“. Investuota 700 tūkst. Lt. Parengėme investicinius projektus valstybės investicijų programai Kybartų vandens ruošimo įrenginių renovavimo darbams pradėti (panaudota 1 mln. Lt) ir Gražiškių vidurinei mokyklai rekonstruoti (950 tūkst. Lt). Šiems metams paruošti investiciniai projektai ir jau patvirtintas finansavimas Gražiškių ir Virbalio vidurinių mokyklų, Kybartų vandens ruošimo įrenginių rekonstravimui baigti.

Skyriaus specialistai ne tik rengė projektus, vykdė viešuosius pirkimus, bet ir prižiūrėjo statybos darbus, kurie buvo atliekami Vilkaviškio ir Šeimenos seniūnijų patalpose, minėtose nuotekų valyklose, Alvito, Keturvalakių ir Sūdavos mokyklų biokatilinėse (įsisavinta 1600 tūkst. Lt), šiuos objektus pridavė eksploatuoti. Daug dėmesio skirta LITNET bevielio interneto ryšiui plėsti. Tinklo plėtra turėtų būti baigta šiais metais.

– Kokiems projektams pavyko pritraukti lėšų iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų?

– Džiaugiamės, kad gavome finansavimą projektui „Vilkaviškio rajono gyventojų anglų kalbos, kompiuterinio raštingumo ir verslumo mokymai“ įgyvendinti. Tai išties puiki galimybė rajono gyventojams pasimokyti ar pagilinti jau turimas žinias. Ne mažiau džiugu dėl gautų lėšų Vilkaviškio rajono savivaldybės teritorijos bendrajam planui parengti (350 tūkst. Lt), rajono mokyklų renovacijoms. Šiais metais iš valstybės biudžeto skirta 720 tūkst. Lt Virbalio ir 1280 tūkst. Lt Gražiškių vidurinėms mokykloms rekonstruoti. Taip pat 500 tūkst. Lt skirta Vilkaviškio rajono sporto mokyklos salės remontui, 500 tūkst. Lt – Vilkaviškio ligoninės stogui atnaujinti, 626 tūkst. Lt – Kybartų vandens gerinimo įrengimo statybai. Sėkmingai parengtų projektų dėka tikimasi gauti lėšų Klampučių ir Žaliosios pagrindinių, Vištyčio vidurinės mokyklų biokatilinėms įrengti ir pastatams atnaujinti.

Transporto investicijų direkcijai pakartotinai pateikėme paraišką Vilkaviškio rajono savivaldybės vietinės reikšmės kelių ir gatvių su žvyro danga rekonstrukcijos techniniam projektui parengti. Aplinkos projektų valdymo agentūrai teikėme paraiškas dėl keleto rajono kaimų vandens tiekimo ir nuotekų sistemų įrengimo. Tikimasi, kad Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis šie projektai bus įgyvendinti Kisiniškių, Vokiškėlių, Karalių ir Gudelių kaimuose.

– Jūsų skyrius įmonėms išduoda licencijas. Ar daug jų tenka išrašyti per metus?

– Praeitais metais jų išdavėme 104. Verslininkai kreipiasi dėl licencijų prekiauti alkoholiniais gėrimais, tabako gaminiais, pirotechnikos priemonėmis. Taip pat dėl licencijų verstis prekyba naftos produktais, supirkti netauriųjų metalų laužą.

– Rajono Savivaldybė kasmet remia rajono verslininkus. Ar praeitais metais jie turėjo galimybę pasinaudoti finansine parama?

– Be abejo, kaip ir kasmet, įgyvendinant Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros programą, verslininkai galėjo pasinaudoti parama iš rajono Savivaldybės biudžeto lėšų. Dalinio paskolos palūkanų dengimo parama buvo suteikta penkioms įmonėms. Trims įmonėms suteikta steigimosi išlaidų subsidija. Vienai įmonei suteikta išlaidų kompensacija už dalyvavimą parodose ir mugėse, vienai – verslo plano rengimo išlaidų kompensacija, vienai – reklaminių lankstinukų leidimo išlaidų kompensacija, vienai – beprocentinė paskola verslui vystyti.

Vienas iš svarbesnių mūsų tikslų ir yra skatinti investicijas, kurti palankias verslui sąlygas.

– Jūsų skyrius kuruoja kraštotvarką ir turizmą. Papasakokite, kas nuveikta šioje srityje?

– Partnerių teisėmis kartu su Euroregiono „Nemunas“ Marijampolės biuru, parengėme ir įgyvendinome du projektus – „Kempingų plėtra Lietuvos ir Lenkijos pasienio regione“ ir „Lietuvos ir Lenkijos pasienio zonos infrastruktūros plėtros galimybės“. Kartu su tuo pačiu biuru esame parengę dar tris paraiškas, kurias pateikėme INTERREG jungtiniam techniniam sekretoriatui.

Mūsų rajonas išsiskiria išties nuostabiu kraštovaizdžiu. Čia gausu gražių lankytinų istorinių vietų. Dar vienas mūsų tikslas – rajono kraštovaizdį pritaikyti turizmui. Todėl parengėme Viešosios turizmo infrastruktūros plėtros programą, lauko stendų projektą Vilkaviškio rajonui, miesto turistinį žemėlapį.

Planuojama tvarkyti Pajevonio centrinę dalį, Kybartų Molynės šaltinio aplinką, teritorijas apželdinti.

Daug dėmesio skiriame piliakalniams tvarkyti. Buvo suprojektuoti lauko baldai Pajevonio stovyklavietei prie vandens, Svirkalnio stovyklavietei ir maumedžių giraitės poilsio aikštelei. Pradėtas žymėti turistinis maršrutas „Senovės piliakalniai dabartiniame kraštovaizdyje“. Buvo pradėta tirti Šešupės vandens turistinė trasa.

Skyriaus specialistai kartu su Gražiškių ir Bartninkų seniūnais nuolat organizuoja talkas įvairioms poilsiavietėms tvarkyti. Daug turime planų. Norime pasiekti, kad mūsų rajonas išties būtų savitas ir patrauklus Lietuvos pasienio kraštas.Daiva JUŠKEVIČIENĖ

Savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vyresn. informacijos specialistė
Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Naujajam VMVT viršininkui Vilkaviškis nėra svetimas
* Rusų šeima namais vadina Vilkaviškį
* Nedidukuose Patilčiuose – didžiulio dvaro atminimas ir varnų karalystė
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar sekate orų prognozes?
Klausau per radiją.
Žiūriu per televiziją.
Skaitau laikraštyje.
Seku įvairiuose šaltiniuose.
Prognozėmis beveik nesidomiu.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „susibendrauti“?
Taip, laisvuosiuose stiliuose žodžiai subendrauti, susibendrauti gali būti pavartoti reikšme „susidraugauti“. Pvz.: Jie susipažino ir netrukus susibendravo.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas