„Santaka“ / Spiginantis šaltis neaplenkė ir Vilkaviškio

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda triukų paspirtuką (žalios spalvos, 15 Eur), riedlentę (5 Eur). Tel. 8 685 17 286.
Galioja iki: 2020-05-28 13:06:44

Perka žemės ūkio paskirties žemės (pageidautina Klampučių, Stolaukio, Gražiškių, Virbalio, Bartninkų, Užbalių vietovėse). Galima siūlyti ir kitose vietovėse, bet ne mažiau kaip 5 ha. Tel. 8 647 00 978.
Galioja iki: 2020-05-31 16:41:14Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-01-20 17:55

Dalinkitės:  


Paežerių pagrindinės mokyklos mokytojai buvo net patenkinti, kad per šalčius nereikėjo vesti pamokų ir atsirado laiko susitvarkyti audito dokumentaciją.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Spiginantis šaltis neaplenkė ir Vilkaviškio

Speigas nesitraukia

Naktį į penktadienį Kybartų meteorologijos stotyje užfiksuotas 25oC šaltis. 11 val. ryto temperatūra truputėlį pakilo – buvo -23,5oC.

– Šalčio protrūkis būna kiekvieną žiemą, tik tas šaltis trumpesnis, trunka 1–2 naktis. Šiemet jis užsitęs ilgiau, – sakė Kybartų meteorologijos stoties viršininkė Gražina Grimailienė. – Bet Suvalkijoje buvę ir šaltesnių naktų. Pavyzdžiui, prieš trejus metus, 2003 m. sausio 7 dieną, Kybartuose užfiksuotas 29,8 laipsnių šaltis. Žemiausia 2005 m. temperatūra buvo vasario 8-osios naktį – 21,7oC, 2004 m. sausio 4 d. šalo iki 21,5oC.

Savaitgalį ir pirmadienį naktimis bus 23–28 laipsniai šalčio, bus dar žvarbiau, nes žada sustiprėti rytų vėjas, pustyti. Pagal sinoptikų prognozes, iš Rusijos atslinkęs speigas greičiausiai neatlėgs bent iki kitos savaitės vidurio.Tuščios klasės

Pasak Švietimo ir mokslo ministerijos, vadovaujantis Bendraisiais ugdymo planais, esant žemesnei nei 20 laipsnių temperatūrai, pamokos gali būti neorganizuojamos visų tipų bendrojo lavinimo mokyklose žemesniųjų klasių mokiniams. Nukritus temperatūrai žemiau 25 laipsnių – VI–XII klasių vaikams bei bendrąjį išsilavinimą teikiančių profesinių mokyklų moksleiviams.

Pasiskambinę į mokyklas įsitikinome, jog vakar jos nevyko ne tik visose trijose Vilkaviškio miesto, bet ir daugumoje kitų rajono mokyklų. Į užsiėmimus nesirinko Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos gimnazistai. Virbalyje termometrai rodė 27 laipsnius šalčio, neužsikūrė mokyklos autobusas, o ir vietiniai vaikai į mokyklą neatėjo. Tačiau dirbantys tėvai atvedė 16 vaikų į darželį.

Pajevonio vidurinės mokyklos direktorius P.Dausinas sakė, jog pas juos taip pat spaudė 26–27 laipsnių šaltis, tačiau ryte mokyklos autobusas išvažiavo įprastu maršrutu ir surinko keletą pakelėse laukusių vaikų, dar atkurnėjo keli vietiniai. Tai dešimčiai vaikų pamokų nevedė, atvežtuosius pavėžėjo atgal.

Gražiškių vidurinėje mokykloje, kaip sakė direktoriaus pavaduotoja R.Gurinskienė, pamokas teko vesti 62 į mokyklą atvykusiems vaikams. Ryte vien nuo Aistiškių geltonasis autobusiukas prisėdo pilnas, atėjo vietinių vyresnių klasių vaikų. Tačiau po keturių sutrumpintų pamokų moksleivius išvežė į namus. „Sunku pasakyti, kodėl vaikai tokiame šaltyje eina iš namų, gal kai kam tai svarbu ir dėl pavalgymo“, – mąstė pavaduotoja.

Vištyčio Petro Kriaučiūno vidurinėje mokykloje nesigirdėjo nė vieno vaikiško balso. Pasak direktoriaus Z.Vasaičio, tik mokytojai dirbo įprastus savo darbus. Vištytiečių ir tolimesnių kaimų gyventojų termometrai rodė 25, 28 ar net 29 laipsnius šalčio. Mokyklos autobuso nepavyko užkurti. Jau ir ketvirtadienį šios mokyklos pradinėse klasėse nebuvo po keletą vaikų.

Paežerių pagrindinės mokyklos autobuso vairuotojas, prasukęs įprastu maršrutu, Opšrūtų, Dumčių, Penkvalakių ir kituose kaimuose nerado pakelėje laukiančių vaikų. Tačiau į mokyklą susirinkę mokytojai net pasidžiaugė, kad gali mokykloje susitvarkyti vidaus audito dokumentaciją, nes tai tektų daryti namuose, po pamokų. Devyniolika metų šioje mokykloje dirbanti mokytoja R.Ciplijauskienė sakė, jog tokie dideli užsitęsę šalčiai buvę ir pirmaisiais darbo metais. Direktorė V.Petkevičienė prisiminė, jog per dešimtį jos vadovavimo mokyklai metų tai antras atvejis, kai dėl šalčio vaikai gali likti namuose. Tačiau vadovė nerimavo, kad patalpoms šildyti tenka sunaudoti daugiau kuro nei įprasta. Šioje mokykloje aktyviai veikiančio jaunųjų gamtos bičiulių būrelio nariams bus ką veikti, nes rūpės pamaitinti miško žvėrelius ir paukštelius.

Marijampolės profesinio rengimo centro Vilkaviškio skyriuje pamokos vyko, tiesa, kiek sutrumpintos, nes iš kaimų atvyko tik dešimtadalis mokinių.

Švietimo skyriaus specialistai sakė, jog mokyklas perspėjo šalčių metu laikytis saugumo taisyklių patalpose.

Dėl šaltų orų atšaukiamas Lietuvos mokinių 54-osios fizikos olimpiados rajonų etapas: iš sausio 21 dienos jis perkeliamas į vasario 3 dieną. Mūsų rajone olimpiada buvo numatyta „Aušros“ vidurinės mokyklos patalpose.

Mokyklose sakė, jog nesulaukė apie pamokų eigą besidominčių tėvų skambučių. „Juk ir taip visiems aišku, nes per radiją, televiziją ištisai skaitomi informaciniai pranešimai“, – kalbėjo pedagogai.Apšalusių nebuvo

Nei greitosios pagalbos, nei ligoninės medikams šią savaitę neteko pagalbos teikti šalčio aukoms.

Apšalusių galūnes ar kitaip nuo šalčio nukentėjusių žmonių iki penktadienio popietės nebuvo.

Vienintelė pacientė, kurios ligą galima sieti su dideliais šalčiais, nugarą nudegusi moteris. Ji besišildydama užsnūdo ant krosnies.

Ligoninės medikai sakė, kad atšalus orams jiems tenka spręsti labiau socialines problemas. Mat išsigandę, jog vieniši senukai nepajėgs pasirūpinti savimi, į ligoninę juos atgabena toliau gyvenantys artimieji ar seniūnijų darbuotojai. Nuolatinėmis senatvės ligomis sergančių žmonių, kurie sukruto gydytis tik atėjus šalčiams, ligoninėje guli dešimtys. Medikai neabejoja, jog atšilus orams tokių pacientų vėl sumažės.Šilumos – dvigubai

UAB „Litesko“ filialo „Vilkaviškio šiluma“ darbuotojams šalčiai ne tik kelia daug rūpesčių, bet kartu ir atneša pelną.

Filialo direktorius Gintautas Tamulis aiškino, jog šiomis dienomis iš katilinės į tinklus tiekiama 15 mW energija, kai prieš tai vidutiniškai užtekdavo 8 mW. Per neįprastus mūsų žiemoms šalčius katilinėje tvyro įtampa, mat gali užšalti pačios katilinės siurbliai, boileriai, vamzdynai, rezerviniai katilai. Katilinės viduje darbuotojai sujungę kiek galima daugiau šildytuvų.

Kol kas avarijų nebuvo. Dujų slėgis normalus, mazuto rezervas parengtas. Per penktadienio naktį šiek tiek viršytas dujų sunaudojimo normatyvas. Normą, skirtą 24 paros valandoms, katilinė sunaudojo per 23 valandas.

Šilumos tiekėjai mano, kad problemos gali prasidėti per atlydį. Mat kai kurie privačių namų vartotojai neužaklino įvadų ir pasiliko galimybę imti šilumą iš katilinės. Per tokius šalčius nenaudojamuose įvaduose vanduo užšąla ir vamzdynai trūksta. Tad prasidėjus atlydžiui gali tekti remontuoti trūkusias trasas.Grėsmė užtvankoms

Žemės ūkio skyriaus vedėjas Algirdas Pilipavičius sakė, jog labiausiai neramu, kad dėl šalčių gali nukentėti žieminių rapsų pasėliai ir vandens telkinių užtvankų hidrotechniniai įrenginiai.

Jeigu dabar, kai šąla 25 laipsnius ir daugiau, staiga atšiltų, besiplečiantys ledai gali sulaužyti užtvankų įrenginius.

Žemės ūkio skyriaus vyr. specialistas Juozas Muraška šiomis dienomis lanko užtvankų statinius ir įvertina situaciją. Jis sakė, kad beveik visur baigia užšalti vanduo prie nuleidimo šachtų. Iš jau apžiūrėtų Paežerių ežero, Matlaukio, Pajevonio, Virbalio užtvankų blogiausia padėtis yra Virbalyje (prie Paviržupės upelio). J.Muraška sakė, kad prie šachtų teks atkapoti ledus, kas tokiais atvejais būdavo daroma ir ankstesniais metais.Ledas – ne žvejams

Vištyčio seniūnas Bronislovas Polita sakė, kad Vištyčio šiemet negalima vadinti šalčio poliumi.

Vakar ryte, kaip ir kitose rajono vietovėse, termometro stulpelis rodė „tik“ 25 laispnius. Sniego irgi ne daugiau nei lygumų laukuose. Vištyčio krašte važiuoti galima ir kaimų keliukais.

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Vištyčio miestelio gatvės skendėjo tamsoje: šaltis išvedė iš rikiuotės apšvietimo režimo laiką reguliuojančius laikrodžius. Teko šauktis į pagalbą elektros ūkio remontininkus.

Seniūnas pasakojo, kad šaltis pakoregavo ir poledinės žūklės mėgėjų antplūdį. Praėjusį šeštadienį jų dar buvo gausu, bet laimikiais žvejai nesidžiaugė. Kai kurie juokavo, kad ištraukė tik tris ešeriukus, kurie sutilptų į degtukų dėžutę. Šią savaitę žvejų skaičius ant ežero iki minimumo sumažėjo, ko gero, ne vien dėl šalčių. Vištytiečiai ir kiti poledinės žūklės profesionalai iš savo patirties teigia, kad jeigu ežeras užšąla gruodžio viduryje, žuvys kimba tris savaites. O jeigu Vištyčio ežerą ledai sukausto sausio viduryje (kaip šiemet) sėkmės galima tikėtis tik tris dienas.Parengė: Eglė MIČIULIENĖ, Birutė NENĖNIENĖ, Eglė KVIESULAITIENĖ, Birutė PAVLOVIENĖ
Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartuose pagerbtas kunigas altarista Vaclovas Stakėnas
* Vilkaviškiečio kadruose – snaudžianti voverė ir naktinėjantys barsukai
* Naujas pirmininkas planuoja darbus
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar iš solidarumo šiuo metu perkate Lietuvos gamintojų prekes?
Stengiuosi tą daryti.
Perku, jei jos pigesnės.
Visada taip elgiausi.
Gamintojas man nesvarbu.Kalbos patarimai

Pridedame, prisegame ar prikabiname?
Tiek prie elektroninio, tiek prie tradiciniu paštu siunčiamo laiško priedus pridedame, o ne prisegame ir ne prikabiname . Ir būtent priedus, o ne prisegtukus .ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2020 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas