„Santaka“ / Politiko dienos – tarp darbų ir žmonių

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda mūrinį namą Smėlio g. 20, Virbalyje (17 a sklypas, yra 2 garažai, ūkiniai pastatai, šiltnamis). Tel. 8 614 82 403.
Galioja iki: 2019-08-22 08:01:37

Parduoda 1 ha žemės ūkio paskirties žemės Giedrių k., Šeimenos sen.. Tel. 8 686 25 956.
Galioja iki: 2019-08-22 08:14:46

Tvarkinga šeima išsimokėtinai nupirktų sklypą statyboms. Tel. 8 625 18 726.
Galioja iki: 2019-08-26 08:23:26Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2012-10-10 22:44

Dalinkitės:  


Po rajoną Algirdas Butkevičius keliauja norėdamas pasikalbėti su žmonėmis ir iš arčiau pažinti kolektyvus.

Autoriaus nuotr.


Politiko dienos – tarp darbų ir žmonių

Žmonių vertinamas politikas

Seimo narys Algirdas Butkevičius nėra retas svečias Vilkaviškio rajone. Čia ilgus metus dirbęs ir gyvenęs politikas gerai žino rajono problemas, pažįsta daugumą šio krašto žmonių, nuo kurių neatitolo net ir tapęs Seimo nariu bei išvykęs dirbti į sostinę. Netgi tada, kai jis tapo Lietuvos socialdemokratų partijos lyderiu, kai jam buvo patikėtos atsakingos finansų, o vėliau ir susisiekimo ministro pareigos, savo įtemptoje darbotvarkėje visuomet surasdavo laiko savo krašto žmonėms.

Reta savaitė pasitaiko ir dabar, kad politikas neaplankytų rajono gyventojų. Priėmimo dienomis ilgos žmonių eilės nusidriekia prie Seimo nario kabineto durų Savivaldybėje. Nėra rajone kolektyvo, kurio A. Butkevičius nebūtų aplankęs, o kai kuriems ir padėjęs sprendžiant jų problemas. Sunku suskaičiuoti, kiek įvairių visuomeninių organizacijų, pavienių žmonių jam yra dėkingi už paramą, nuolatinį dėmesį ir pagalbą...

Rajono žmonės vertina šio politiko profesionalumą, paprastumą, nuoširdumą. Tiesiog gerbia jį kaip dorą žmogų. To įrodymas – Seimo nario mandatas, kurį A. Butkevičiui rinkėjai yra patikėję jau keturias kadencijas iš eilės.

Per praeitus rinkimus, 2008-aisiais metais, A. Butkevičius buvo tarp trijų Lietuvos politikų, kuriuos į Seimą žmonės išrinko pirmajame rinkimų ture.Viena vizito diena

Nuolat su Vilkaviškio rajono gyventojais bendraujantis Seimo narys Algirdas Butkevičius tradiciškai lankėsi ir prieš rinkimus. Vieno tokio vizito metu po rajono apylinkes žvalgėmės kartu su parlamentaru.

Drauge su A. Butkevičiumi šįkart keliavo ne tik paprastai jį lydintis Seimo nario padėjėjas Algirdas Neiberka, bet ir partijos bičiulė, kandidatė į Seimą Vilija Vertelienė. Ji yra medikė, todėl susitikimų metu noriai ir profesionaliai atsakinėjo į gyventojų klausimus, susijusius su sveikata bei medicinos problemomis.

Tą dieną Seimo narys susitiko su ikimokyklinių įstaigų darbuotojais, viešėjo Pašeimenių bendruomenės namuose, kur bendravo su šio kaimo gyventojais, lankėsi Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje, svečiavosi Gudkaimio globos namuose.

A. Butkevičius taip pat užsuko ir į Kybartų pataisos namus. Ten jis susitiko su darbuotojų kolektyvu, domėjosi jų darbo bei nuteistųjų gyvenimo sąlygomis.

Vizitą Seimo narys baigė susitikimais su gyventojais.Domėjosi vaikų lopšelių-darželių veikla

Visur, kur tik lankėsi A. Butkevičius, jis buvo maloniai ir šiltai sutiktas. Žmonės į susitikimus su parlamentaru atvyko ne tik pasidalyti savo rūpesčiais, bet ir tiesiog pabendrauti, padėkoti už nuolatinį rūpinimąsi Vilkaviškio rajonu.

Itin šiltai Seimo narį priėmė Pašeimenių bei Virbalio gyventojai. Žmonės dėkojo už tai, kad jis niekada neatsisako padėti, visuomet išklauso ir sugeba rasti išeitis iš įvairiausių situacijų.

Seimo narys buvo laukiamas ir vaikų lopšeliuose-darželiuose: Vilkaviškio „Eglutėje“ bei Kybartų „Kregždutėje“. Jų vadovės svečius pasitiko dar lauke, o vėliau noriai aprodė patalpas, supažindino su darbuotojais bei mažaisiais ugdytiniais.

A. Butkevičius domėjosi, kaip šioms ugdymo įstaigoms sekasi dirbti, ar gerai jaučiasi vaikai, ar jų tėveliai yra patenkinti sudarytomis sąlygomis.

Susitikti su Seimo nariu į darželius buvo atvykę ir kai kurių vaikučių tėvai, su kuriais svečias taip pat šiltai pabendravo. Viena mama Seimo nario teiravosi apie socialdemokratų įgyvendinamą, bet dar mažai kam girdėtą jaunimo savarankiško starto programą, į kurią norėtų įtraukti ir mokyklą šiais metais baigiantį savo sūnų. A. Butkevičius apsidžiaugė tokiais ketinimais, tačiau pabrėžė, jog svarbiausia, kad pats jaunuolis to norėtų. Anot jo, tėvai privalo patarti savo vaikams, kurį gyvenimo kelią pasirinkti, bet ir jų atžalos turi tvirtai žinoti, ko nori.

Bendraudamas politikas prisiminė ir pateikė pavyzdžių iš savo gyvenimo, papasakojo apie jaunystės kryžkeles, kai jam teko rinktis, kuo būti: sportininku ar ekonomistu.Informavo apie numatomas reformas

Seimo narys taip pat surengė du susitikimus su Virbalio bei Vilkaviškio miestų gyventojais. Jis ne tik teiravosi rajono žmonių, kokie rūpesčiai slegia jų pečius, tačiau nevengė ir asmeniškai pabendrauti. Įsidrąsinę gyventojai ir patys socialdemokratų lyderio klausinėjo, kaip jis gyvena, kokią Lietuvą regi po kelerių metų.

Prieš rinkimus bendraudamas su kraštiečiais A. Butkevičius nepraleido progos trumpai papasakoti apie savo vadovaujamos Socialdemokratų partijos planus. Politikas kalbėjo, kad vienas iš socialdemokratų veiklos prioritetų bus skatinti ir kurti šalyje gamybą.

– Tai ypač turėtų būti aktualu kaimo žmonėms. Ūkininkai vis mažiau laiko gyvulių. Nėra normalu, kai turėdami savo karvių pieną vežamės iš Latvijos, kiaules eksportuojame į Lenkiją, o iš ten parsivežame jų mėsą. Išskyrus Lietuvą, visame pasaulyje gyventojų skaičius didėja, auga ir suvartojamų produktų kiekiai. Jeigu mes patys nieko nepagaminsime, o viską vešimės iš kitur, pas mus nedidės atlyginimai, nebus sukuriamos naujos darbo vietos, žmonės ir toliau masiškai trauks iš Lietuvos, – kalbėjo A. Butkevičius.

Jis sakė, kad socialdemokratai jau yra parengę programą, pagal kurią turėtų būti skatinama gamyba ir su ja susijusios sritys.

Susitikime su rajono gyventojais Socialdemokratų partijos lyderis atskleidė, kad po rinkimų bus daromos reformos švietimo ir medicinos srityse. Pasak A. Butkevičiaus, šiuo metu šalies universitetai yra pavirtę akcinėmis bendrovėmis, masiškai rengiančiomis specialistus, kurių darbo rinkoje ir taip yra perteklius. Anot Seimo nario, svarbiausia yra ruošti specialistus, kurių iš tikrųjų reikia valstybei.

Kalbėdamas apie mediciną A. Butkevičius tvirtino, kad socialdemokratų netenkina tai, jog gyventojai yra priversti mokėti vos tik atėję į polikliniką ar ligoninę. Pasak jo, nenormalu ir tai, kad šeimos gydytojai algą gauna už pacientų skaičių, o ne už padarytą darbą.

– Šeimos gydytojai nėra suinteresuoti gydyti žmonių. Jiems svarbiausia, kad pas juos prisirašytų kuo daugiau pacientų, ypač jaunų, kurie mažiau serga, nes būtent už prisirašiusiųjų skaičių dabar medikai ir gauna pinigus, – susitikime su rajono gyventojais kalbėjo A. Butkevičius.Po rinkimų taisys valdančiųjų klaidas

Žmonės ir patys turėjo nemažai klausimų socialdemokratų lyderiui. Pašeimenių gyventojai labiausiai buvo suinteresuoti 6 km kelio ruožo nuo Pašeimenių iki Mockabūdžių ir nuo Mockabūdžių iki Pūstapėdžių kaimų asfaltavimo reikalais. Žmonės teiravosi, kodėl planuojami darbai daugelį metų nejuda iš vietos. A. Butkevičius pažadėjo padėti išspręsti šį pašeimeniškiams itin rūpimą klausimą.

Seimo nariui teko išklausyti žmonių priekaištus dėl senatvės pensijų. A. Butkevičiaus nuomone, dabartinė Vyriausybė padarė klaidą sumažindama pensijas, todėl sėkmės atveju per rinkimus socialdemokratai planuojantys pensijas grąžinti į buvusį lygį.

Gyventojams taip pat nerimą kelia nuolat augančios kainos, bet nekylantys atlyginimai. Socialdemokratų lyderis patikino, jog partija dės visas pastangas, kad tarp kainų ir atlyginimų būtų išlaikytas normalus balansas.

– Labai svarbu, kas bus išrinkti į Seimą. Jei koalicija bus marga, gali atsirasti įvairių stabdymų. Aišku, gražu pamatyti televizoriaus ekrane šokančius ar dainuojančius seimūnus, tačiau reikia suprasti, kad jeigu žmogus Seime dirba rimtai, jam nėra laiko dalyvauti šou projektuose, – kalbėjo A. Butkevičius.Elektrinės statybai nepritaria

Kaip žinome, sekmadienį žmonės ne tik rinks naują Seimą, bet ir dalyvaus referendume dėl naujos Visagino atominės elektrinės statybos. Todėl daug klausimų žmonės pateikė ir šia tema. Jie teiravosi, kokia šaliai bus nauda iš šio projekto ir ar apskritai būtina statyti naują atominę elektrinę.

A. Butkevičius tvirtino, jog Socialdemokratų partija pasisako už atominę energetiką, tačiau tik ne už Visagino atominės elektrinės projektą tokiomis sąlygomis, kokias siūlo dabartinė valdžia.

Anot politiko, šiuo metu visiškai neaišku, ar brangus naujos atominės elektrinės projektas atsipirks Lietuvai. Iki šiol taip pat nėra žinoma, kokia iš tiesų bus šios elektrinės kaina ir kiek dėl statybos gyventojams brangs elektra. Seimo narys tvirtino, jog televizijos ekranuose nuolat besisukančios atominės elektrinės reklamos sąmoningai klaidina gyventojus, nes ten pateikiami netikslūs faktai. Pasak A. Butkevičiaus, viską dar reikia labai gerai apskaičiuoti.Virginijus MURAŠKAPolitinė reklama. Apmokėta iš Algirdo Butkevičiaus politinės kampanijos sąskaitos.

Užsk. 5521Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ūkininkų laukuose žydi facelijos, dobilai, noksta grikiai
* Metusi vadovės darbą banke kraštietė iš naujo atrado save
* Rajono kolektyvai Žolinės šventėje linksmino Punsko lietuvius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar keliate atostogų nuotraukas į socialinius tinklus?
Taip, keliu nuolat.
Įkeliu vieną kitą.
Niekada to nedarau.
Socialiniais tinklais nesinaudoju.Kalbos patarimai

Ar vartotinas pasakymas „ko eigoje“?
Ne, tai netaisyklinga konstrukcija. Vyksmo laikui ar tarpui nusakyti žodžio „ eiga “ vietininkas netinka. Vietoj jo gali būti vartojama metu, per ką arba pusdalyvis, padalyvis. Žaidimo eigoje (= Žaidimo metu; Žaidžiant ) išryškėjo komandos pajėgumas. Metų eigoje (= Per metus ) daug kas gali pasikeisti.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas