„Santaka“ / Patys šeimininkiškai, nepriklausomai kurkime krašto ir valstybės ateitį!

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01

Parduoda arba išnuomuoja 3 ha žemės Vilkupių kaime. Tel. 8 626 38 767.
Galioja iki: 2019-02-28 08:11:49

Parduoda naudotą 6 stalčių šaldiklį BOSCH, šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-02-28 08:12:20

Parduoda 0,74 ha žemės ūkio paskirties sklypą (1 km nuo Vilkaviškio, yra elektra prie kelio, tinka namui statyti), 0,25 ha namų valdą Vilkaviškio miesto ribose ir gretimą 0,14 ha žemės ūkio paskirties sklypą (galima pirkti abu kartu). Tel. 8 680 59 859.
Galioja iki: 2019-03-02 11:48:20

Parduoda hidraules žarnas traktoriui DT-75, paleidimo varikliuką PD-8, UAZ-452 dalis, grėblį-vartytuvą TZK-7, būgninius volus (300 l talpos), 5 m³ cisterną, grūdų sėjamąją SZ-3,6, siją (18 m), elektros variklius (3 kW–20 kW), vartomą 3 vagų plūgą. Tel. 8 643 28 365.
Galioja iki: 2019-03-02 15:11:28

Parduoda 1 t talpos plastikinį konteinerį metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu, 1 t talpos plastikinę talpyklą be rėmo (15 Eur), lengvojo automobilio priekabos ašį (60 Eur), du dyzelinius patalpų šildytuvus (50 Eur už vnt.). Tel. 8 686 98 506.
Galioja iki: 2019-03-03 10:16:02

Parduodu 1 kambario butą su daliniais patogumais J.Basanavičiaus 10, Kybartuose (3000 Eur). Tel. 8 618 23 835.
Galioja iki: 2019-03-03 16:08:06Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2012-10-10 22:41

Dalinkitės:  Patys šeimininkiškai, nepriklausomai kurkime krašto ir valstybės ateitį!

Pokalbis su partijoms nepriklausančiu kandidatu į Seimo narius Algirdu BAGUŠINSKU.– Kaip manote, kas svarbiausia Seimo nariui: kompetencija, patirtis, o gal tik didelis noras atstovauti savo krašto rinkėjams?

– Iš šimtas keturiasdešimt vieno Seimo nario septyniasdešimt vieną žmonės renka tiesiogiai kaip savo atstovą, todėl akivaizdu, kad renkamas tinkamiausias pretendentas, nuolat gyvenantis greta. Žmonės turi jį žinoti ir pažinoti, o kandidatas privalo būti susipažinęs su krašto žmonių problemomis ir numatyti galimus jų sprendimo būdus. Tačiau svarbu, kad jis nestokotų ir vadybinės patirties, kompetencijos.

Manau, jog patirtis, kurią aš įgijau vienuolika metų dirbdamas Savivaldybės meru, atstovaudamas Lietuvai Europos Sąjungos regionų komitete bei tobulindamas savo žinias Kauno technologijos universitete, kur įgijau psichologijos, logikos, gebėjimo bendrauti, integracijos į Europos Sąjungą žinių ir kt., yra reikalinga ir naudinga.

– Kaip vertinate kitus kandidatus, jų agitacinę veiklą, daromą įtaką rinkėjams?

– Neturiu tikslo nė vieno iš jų menkinti, kritikuoti, analizuoti jų agitacinės veiklos. Visus gerbiu vienodai, nes kiekvienas turi teisę būti išrinktas į Seimą. Kandidatą įtarti pernelyg dideliais pažadais, vienkartinėmis dovanomis ar kitais paperkamaisiais pamaloninimais prieš rinkimus – tik rinkėjo teisė. Rinkėjas – ir tik jis – priims lemiamą sprendimą, kuris iš pretendentų į Seimą atstovaus mūsų krašto žmonėms.

– Nepriklausote jokiai politinei partijai. Ar būti partijos nariu – pranašumas?

– Partijoms priklauso tik apie 5 proc. Lietuvos gyventojų. Stipresnių partijų lyderiai turi išskirtines galimybes, kuriomis naudojasi, siekdami pagal dabar galiojančius įstatymus garantuoti sau vietas Seime, nes jeigu to nori, dalyvauja rinkimuose pagal du sąrašus. Nelaimėję vienmandatėje apygardoje pirmame ture, jie vis tiek tampa Seimo nariais lyderiaudami partijos rinkimų sąraše, o laimėję pagal abudu sąrašus užleidžia vietą partiečiui, kurio žmonės tiesiogiai ir neišrinko. Gauti balsai pridedami partijai, nors tame sąraše žmogus jau ir nefigūruoja.

Taip Seime susidaro partinės grupės, kurios tarpusavyje rungiasi būdamos sudarytoje daugumoje.

– Tuomet kas ir kaip turi būti renkamas?

– Kad dabartinė rinkimų sistema yra ydinga, atvirai kalba politologai ir visuomenė.

Esu įsitikinęs, jog vienmandatėje rinkimų apygardoje turi būti renkamas nuolat ten gyvenantis vietinis žmogus. Išrinktas Seimo narys turi tiesiogiai atstovauti savo krašto žmonių interesams, savo veiklą grįsti labai aiškiais principais. Tai per 11 metų bandžiau daryti pats, kaip Savivaldybės vadovas. Stengiausi sudaryti geriausias sąlygas specialistams, žmonėms pagal kūrybinius sugebėjimus bei galimybes tęsiant paveldėtas tradicijas ir papročius realizuoti save. Rengiant ir priimant sprendimus koalicijos komandą nukreipdavau įsiklausyti į visas pastabas ir nuomones. Juk bet kurio lygmens deputatas yra žmonių atstovas, jaučiantis atsakomybę už jį delegavusius žmones.

Labiausiai norėtųsi, kad žmonės jaustųsi šeimininkais ir tiesiogiai dalyvautų savo krašto valdyme, rūpesčių sprendime. Visus džiugina šeimininkiškumas, esantis mūsų žemdirbiškame krašte. Kiekvieno pakeleivio ar svečio akį malonina mūsų žmonių darbštumas, kruopštumas, sugebėjimas dirbti puoselėjant kraštą. Turime puikiai dirbančių gamybinių, paslaugas teikiančių organizacijų, įstaigų. Pastaraisiais metais labai sustiprėjo kaimo bendruomenės. Jų žmonės, jausdamiesi šeimininkais, kartu su Savivaldybe, kaip partnere, daugelyje miestelių, gyvenviečių įgyvendina per 100 projektų: tvarkomi bendruomenių namai, įrengiamos vaikų žaidimų aikštelės, tvarkomas komunalinis ūkis, aplinka ir kt.

Man patikėta pirmininkauti Gižų bendruomenei.

Dėl žmonių darbštumo, įmonių veiklos ir sąžiningo mokesčių mokėjimo Savivaldybėje biudžeto pajamų planas vykdomas 8 metus. Biudžeto dydį nustato Vyriausybė, patvirtina Seimas, tačiau Savivaldybė nėra surinktų pinigų valdytoja. Per pastaruosius trejus metus iš valstybės negavome daugiau kaip 11 milijonų litų. Tai – didžiausias smūgis Savivaldybei, kuri negali tinkamai vykdyti funkcijų ir įsipareigojimų. Savivaldybėms tenka eiti į banką, imti paskolas, dengti valstybės skolą sau.

– Partijų gausa Lietuvoje – stebinanti. Ar žmonėms aiškios ir suprantamos visų jų rinkimų programos?

– Iš patirties drąsiai galiu teigti, kad partijų rinkimų programas žmonės labai mažai studijuoja, analizuoja ar lygina. Nežinau nei vienos partijos, nei vieno politiko, kuris nesiektų geriausiai ir visiškai tenkinti rinkėjų lūkesčių. Iš programų išbraukus partijų pavadinimus, tiesiogiai negalima pasakyti, kuriai partijai kuri priklauso, nors būtų gretinamos ir priešiškiausių partijų programos.

Visi esame Lietuvos piliečiai, visus mus jungia noras kurti jos gerovę, todėl priklausomybė vienai ar kitai partijai – ne taip ir svarbu. Svarbu turėti vieningą Lietuvos vystymo strategiją verslo, ekonomikos, socialiniais, švietimo, energetikos ir kitais klausimais, suderintą ir ketveriems Seimo kadencijos metams patvirtintą žmonių, o ne politinių grupių.

– Šalyje – milžiniški emigracijos mastai. Kaip reikėtų su ja kovoti Vilkaviškio rajone?

– Rajone tokia pati situacija, kaip ir visoje šalyje. Žmonės išvažiuoja uždirbti pinigų šeimoms išlaikyti ir savo ateities planams įgyvendinti. Džiugu tik tai, jog didžiąją dalį uždirbtų pinigų jie palieka Lietuvoje, taip ne tik palengvindami šeimos pragyvenimą, bet ir investuodami, čia statydami namus. Akivaizdu, kad žmonės ateitį sieja su gimtine. Todėl privalu ir būtina sudaryti palankiausias sąlygas uždirbtus pinigus investuoti vietoje, suteikti žmonėms visas galimybes kurti savarankišką smulkųjį ir vidutinį verslą. Tikriausiai nėra nė vieno emigranto, kuris, turėdamas puikias gyvenimo sąlygas Lietuvoje, išvyktų. Būtina kurti verslo iniciatyvas lengvinančią ir remiančią įstatymų bazę, kaip svarbiausią aplinkybę, kuriančią gerovę šeimai ir visuomenei.

– Kuo ypatingas ir išskirtinis mūsų rajonas? Ar turime kuo pasididžiuoti?

– Tai dažnas klausimas, į kurį atsakymas labai paprastas: esame ypatingi savo žmonėmis. Jie savo darbu, žiniomis, kultūros paveldo puoselėjimu ir tradicijomis sukūrė nuostabų kraštą, tad labai sunku įvertinti kiekvieno žmogaus nuveiktus darbus. Tačiau džiaugiuosi, kad mano prieš 8 metus pradėtas pagarbos ir dėkingumo ženklas sveikinti rajono jubiliatus tęsiamas ir šiandien, o šimtamečius Savivaldybės vadovai aplanko ir pasveikina asmeniškai.

Manau, išrinktiesiems į valdžią privalu būti atviriems, atsakingiems ir atskaitingiems. Vilkaviškio rajono savivaldybėje, skirtingai nei kaimyninėse, meras, administracijos direktorius ir seniūnai rengia ataskaitas žmonėms jų gyvenamosiose vietose. Bendrų susitikimų metu gyventojai iš esmės supažindinami su rajone nuveiktais darbais, perspektyvomis, kitais kasdieniais rūpesčiais, įsiklausoma, kokius, jų nuomone, būtinus darbus reikia atlikti šiuo metu.

Manau, ir tiesiogiai išrinkti Seimo nariai taip turėtų nuolat atsiskaityti už priimtus sprendimus, nuveiktą darbą Seime. Tai aš pasiruošęs daryti atstovaudamas kraštiečiams Seime, vadovaudamasis minėtais principais sieksiu svarbiausio tikslo – tarnauti žmonių gerovei, šeimininkiškai spręsti bendras problemas.Politinė reklama. Apmokėta iš Algirdo Bagušinsko politinės kampanijos sąskaitos.

Užsk. 5478Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Aptariant miesto sodo projektą neapsieita be priekaištų
* Išmokę spausti aliejų žyniškiai ūkininkai pasijuto savose rogėse
* Seniai išnykusi liga grasina sugrįžti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kurios partijos, komiteto kandidatus rinktumėte į Savivaldybės tarybą?
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos
Visuomeninio rinkimų komiteto „Naujas startas“
Lietuvos socialdemokratų partijos
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų
Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio
Darbo partijosKalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „gazonas“?
Gazonas vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė. Teikiami šio žodžio pakaitai veja, dekoratyvinė pievelė.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas